HAYAT BOYU HELAL VE TAYYİB BESLENME
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

Günün Ayeti
şu an bu bloğun içeriği yok.

Günün Hadisi
şu an bu bloğun içeriği yok.

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  49123983
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  HAYAT BOYU HELAL VE TAYYİB BESLENME


  Gönderen:huseyin Tarih: 08/02/2016 06:54
  kadir HAYAT BOYU HELAL VE TAYYİB BESLENME

  GİMDES HELAL YAŞAM REHBERİ DERGİSİ 46.SAYISI ÇIKTI

  Helal lokma üzerine bugüne kadar şüphesiz çok şeyler söylenmiş ve yazılmıştır. Bugün de elbette yine söylenecek ve yazılacaktır. Dergimizin 46.sayısını ’’Hayat Boyu Helal ve Tayyib Beslenme’’ kapak konusu ile hazırlayarak helal lokma gayreti içinde olan kardeşlerimize bulunduğumuz süreç ve beslenme sistemimiz hakkında bilgi vermeye çalıştık.


  Üreticiler satışları arttırmak için, insanın arzulama ve zevk alma duygularını kasıtlı olarak arttırmaya yöneldiler. Bu yönlendirmeler sonucunda bugün geldiğimiz nokta Helal ve Tayyib yaşantımızda büyük problemlere yol açtı.

  Bütün küresel tehlikelerden korunabilmek için Müslümanlar olarak Allah’ın ipine sarılmalıyız! Helal lokma şuurumuzu canlı tutarak gelecek tehlikelere karşı uyanık olmalıyız.Tarih boyunca bizi biz yapan, manevi değerlerimizle uyumlu, bize yaşama sevincimizi tekrar kazandıracak yeniden Helal ve Tayyib bir yaşam tarzına dönüş yapmalıyız.

  Dergi içeriğinde bugüne kadar tüketim tercihlerimizde belki de tehlikesini fark etmediğimiz son yıllarda tüketimi her geçen gün artan sporcu besin takviyeleri,enerji içecekleri konuları başta olmak üzere helal lokma gayretimizde bizlere yardımcı olacağına inandığımız hususlara yer verildi.

  GİMDES Başkanı Dr.Hüseyin Kâmi BÜYÜKÖZER,’’Hayat Boyu Helal ve Tayyib Beslenme’’ konulu makalesinde, Günümüzde helal lokma konusunda uyanış başlamıştır ancak bu konuda sorunların çözülmesi için bilinçli tüketici kitlelerin artması gerektiğini, sadece sertifikalandırma kurumunun üretim sistemini Helal ve Tayyib şartlarda düzenlemesinin yeterli olmadığını belirterek, Müslüman olarak, tüketeceğimiz gıda ve ihtiyaç maddelerimizin Helal ve Tayyib olması gerektiği bilinci içinde hareket etmemizin önemi hakkında bilgi vermektedir.

  Prof.Dr.Mustafa NUTKU,’’Helal ve Tayyip Beslenme Ne Zaman Başlamalıdır?’’ makalesinde, İnsanlar umumiyetle yaşadıkları hayatın kendilerine kimin tarafından niçin ve ne maksatla verildiğini, bu hayatı nasıl yaşamaları icap ettiğini bu hayattan sonra kendilerini neyin beklediğini merak etmeden, araştırmadan ve bilmeden bu dünyada yaşarlar halbuki, insana akıl verilmiştir ve bu akılla birlikte onu iyi kullanabilmek mesuliyeti de yüklendiğini belirterek insanın hayat boyu Helal ve Tayyip olarak beslenmesinde gerekli olan önemli hususlar üzerinde durmaktadır.

  Dr.M.Şerafeddin KALAY, ’’Dünyalık Yarışını Asıl Hedef Haline Getirmeyiniz! konusu ile dünyalık sevgisinin insanın fıtratında olduğunu dünyaya ve dünyalığa kapılanlardan olunmaması gerektiğini belirterek.İstenmeyen ve korkulan, dünyalık sevgisinin insanı esir alması, iradenin bu arzu ve sevginin önüne geçemez hale gelişi, hayatı ikame için insana bahşedilen duygunun, giderek hırsa dönüşmesi ve hayatını yönlendirir hale gelmesinin sakıncalarını belirtmektedir.

  Bu sayımızda da desteklerini esirgemeyen, Yük.Kimyager GİMDES Teknik Bilim Kurulu Üyesi Timuçin GÜNESEN, Diyetisyen Havva ARIN, Gıda Mühendisi, GİMDES Teknik Bilim Kurulu Üyesi A.Hayreddin İŞBİLİR, Diyetisyen Özlem YILDIZ, İlahiyatçı Fatma ÇETİN, Helal Tarifler Sayfasında Nejla BAŞ, yazarlarımıza teşekkür ediyoruz.

  Allah yar ve yardımcımız olsun.

  kadir


   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 5
  Toplam Oy: 2


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.