KİM MARKETLER ZİNCİRİ AÇIKLADI
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  61705982
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  KİM MARKETLER ZİNCİRİ AÇIKLADI


  Gönderen:huseyin Tarih: 30/04/2010 10:23
  seminer KİM MARKETLER ZİNCİRİ AÇIKLADI: Yasanın çıkması ve uygulanmaya başlamasıyla birlikte tüketicinin hassasiyetlerini göz önünde bulundurarak helâl et sertifikalı ürünler dışında et ve et ürünleri satmayacağız. Bundan böyle bu konuda Türkiye’nin tek yetkili kurumu GİMDES sertifikalı ürünleri tercih edeceğiz.”

  51 Market mağazasına sahip KİM Marketler zincirinin genel Müdür yardımcı Hamit Akçay beyin basın açıklamasını yayınlıyoruz:

  Hükümetin spekülatörlere geçit vermemek ve halkın ucuz et alımını sağlamak amacıyla bu yasayı çıkarmasının kısa vadede çözüm gibi göründüğünü fakat uzun vadede yerli üreticiye ve tüketiciye zarar vereceğinin altını çizen Akçay, “Halkımızın büyük çoğunluğu hâlâ helâl gıda tüketimine önem vermektedir. Bu noktada tüketici aldığı etin nereden geldiği, kesim sırasında hangi işlemlerden geçtiği, güvenilirliğini ve sağlıklı olup olmadığı noktasında sürekli bir endişe taşıyacaktır.

  Ancak müşterilerimizin içi rahat olsun. Şimdiye kadar etin en kalitelisi ve sağlıklısını doğrudan üreticiden/üretimden sağlayan KİM Marketler’in et ve et ürünleriyle ilgili yaklaşımında herhangi bir değişiklik olmayacaktır. Tüketicinin şüpheyle yaklaştığı herhangi bir ürün bizim raflarımızda yer almaz. Ayrıca tüketicinin içini rahatlatmak ve şimdiye kadar sağladığımız güven duygusunu devam ettirmek için yeni bir uygulamaya daha karar verdik. Yasanın çıkması ve uygulanmaya başlamasıyla birlikte tüketicinin hassasiyetlerini göz önünde bulundurarak helâl et sertifikalı ürünler dışında et ve et ürünleri satmayacağız. Bundan böyle bu konuda Türkiye’nin tek yetkili kurumu GİMDES sertifikalı ürünleri tercih edeceğiz.” dedi.

  KİM Marketler’de satılan etlerin şimdiye kadar doğrudan üreticiden sağlandığını, bundan sonra da bu uygulamadan vazgeçmeyeceklerini söyleyen Hamit Akçay, “Perakendecilik sektöründe olmamız nedeniyle ucuz et sağlamak, zarar etmemek için bizim de müşterilerimize ucuz ve ithal et sağlayacağımız düşünülebilir. Şimdiden bunun önüne geçmek maksadıyla bu açıklamayı yaptık. Az önce de belirttiğim gibi ithal et uzun vadede çözüm değildir. Bu durumun geçici olacağını var sayıyoruz.

  Yasa değişmese bile bizim tavrımızda bir değişiklik olmayacaktır. Bizim konuyla ilgili yaklaşımmız, tüketicinin korunması ve içi rahat alacağı ürünleri sağlamaktır. Hiçbir dönemde ithal ete yönelmediğimiz için aslında bu yasanın bizi çok etkileyeceğini düşünmüyoruz. Müşterilerimiz yine aynı güven ve rahatlıkla bizden alışveriş yapacaklardır. Ancak yine de tüketiciyi rahatlatmak için GİMDES sertifikalı ürünler satacağımızı açıklamamız gerekiyordu.” diyerek sözlerini tamamladı.

  KİM Grup


   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 5
  Toplam Oy: 17


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.