KASTAMONU’DA HELAL LOKMA KONFERANSI…
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

Günün Ayeti
"Ey kitap ehli! Niçin hakkı batıla karıştırıyor ve bile bile gerçeği gizliyorsunuz? " Ali İmran 71

Günün Hadisi
"Çocuklarınıza, onlar yedi yaşında iken namazı emredin. On yaşında olunca namaz(daki ihmalleri) sebebiyle onları dövün, yataklarını da ayırın." Hz. Amr İbnul As(r.a.)

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  48528076
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  KASTAMONU’DA HELAL LOKMA KONFERANSI…


  Gönderen:huseyin Tarih: 29/10/2016 23:32
  konferans konferans KASTAMONU’DA HELAL LOKMA KONFERANSI…

  GİMDES ve Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) NIN ORTAKLAŞA DÜZENLEDİĞİ ''Helal e Dair Hasbihal''konulu konferans 400 kişilik bir katılımla Kastamonu Şehit Şerife Bacı öğretmen evinde gerçekleştirildi. Ayrıca TÜGVA Kastamonu Başkanı Burak ASLAN bey ile çeşitli yöneticilerde konferansa ilgi gösterdiler. Konferansın düzenlenmesinde emeği geçen Gimdes gönüllüsü Meryem Taşcı hanımefendi de özverili çalışmalarıyla geceye katkıda bulundu. Konferansa özellikle gençlerin ilgisi fazla idi gerek lise gerek üniversiteli gençlik salonu doldurmuşlardı. Kur'an'ı Kerim tilavetiyle başlayan gecede Kastamonu halkına GİMDES in tarihçesi ve yaptıklarıyla alakalı bir tanıtım yapılarak başlayan gece Yüksek kimyager Timuçin Günesen in konuşmasıyla devam etti.

  Müslüman toplumun gıdalarla ilgili nasıl bir yol izlemesi gerektiği üzerinde durularak gıdalarda ve katkılarda bulunması muhtemel şüphelerden bahsedildi ayrıca büyük çoğunluğu müslüman olan ülkemizde bizlerin Türk halkına uygun bir kodeksi talep etmemiz gerektiği vurgulandı ayrıca Kastamonu da Aralık ayında açılması planlanan Helal Dünya Marketlerin müjdesi verildi katılımcılar sevinçlerini alkışlarıyla ifade ederek memnuniyetlerini belirttiler daha sonra katılımcıların sorularının cevaplanmasıyla konferans tamamlandı.

  Konferanstan sonra organize eden kardeşlerimizden gelen mesajı da sunuyoruz
  Selamun aleykum kardeşler, biz zora talibiz dedik ve çıktık yola, Bir zamanlar Risalet davası Erkam'ın evinde bir avuç inanmış gencin omuzlarında yükseldi ve Yine ne olacaksa bir avuç mümin genç ile olacak dedik başladık çalışmaya.Kastamonu hanım gonulluleri olarak düzenlediğimiz ilk seminerimizi 27 ekim perşembe günü yoğun bir katılımla gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Başta Gimdes başkanımız, bize bu yolda öncülük eden değerli büyüğümüz Hüseyin kami hocamıza, bizi kırmayıp gelen Gimdes baş denetçisi timucin Günesen beyefendiye, maddi ve manevi desteğini esirgemeyen türkiye gençlik vakfı başkanı Burak Arslan kardeşimize ve katılım gösteren kastamonu halkına teşekkürü bir borç biliriz.Seminerimiz de helal ve tayyip gıda nedir, neden helal sertofilandirmaya ihtiyaç vardır, yiyeceklerimizin içeriğindeki katkı maddeleri nelerdir, bir müslüman in beslenme şekli nasıl olmalıdır gibi sorulara cevap aradık. Seminer sonrası anladık bir kere daha ne kadar doğru ve güzel bir davanın içindeyiz, işimiz biraz zor belki ama ayağımıza taş da takılsa takılıp düşsek de kalkıp yeniden daha hızlı koşacağız bu dava uğruna, önümüze çıkan engeller bizim daha güçlü, daha azimli olmamızı sağlayacaktır insAllah

  konferans


   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 5
  Toplam Oy: 4


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.