GİMDES GÖNÜLLÜ HANIMLARIN 3 GÜNLÜK KAMPININ ARDINDAN
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

Günün Ayeti
"Ey kitap ehli! Niçin hakkı batıla karıştırıyor ve bile bile gerçeği gizliyorsunuz? " Ali İmran 71

Günün Hadisi
"Çocuklarınıza, onlar yedi yaşında iken namazı emredin. On yaşında olunca namaz(daki ihmalleri) sebebiyle onları dövün, yataklarını da ayırın." Hz. Amr İbnul As(r.a.)

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  48527227
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  GİMDES GÖNÜLLÜ HANIMLARIN 3 GÜNLÜK KAMPININ ARDINDAN


  Gönderen:huseyin Tarih: 13/02/2017 05:03
  konferans GİMDES GÖNÜLLÜ HANIMLARIN 3 GÜNLÜK KAMPININ ARDINDAN

  GİMDES Hanımlar Kurulu ve GİMDES Gönüllü Hanımların iş birliği ile 30 Ocak-3 Şubat 2017 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirdikleri kampa iştirak eden hanım kardeşlerimiz döndükleri beldelerden birbirinden güzel , samimi ve duygulu mektuplar gönderdiler. Bu güzel buluşmanın böylesine memnuniyet verici olmasında katkıda bulunan başta GİMDES Hanımlar Kurulu Başkanı Birgül hanımefendiyle birlikte diğer kurul üyesi ve hizmeti geçen tüm hanımefendilere GİMDES Başkanı olarak teşekkür lerini bildirdi.

  Gelen mektupları bilginize sunuyoruz

  (1)Selamunaleykum ve rahmetullahi ve beraketu ebeden ve daimen.


  Muhterem hocam;öncelikle Allah cc sizden ve dava arkadaslarinizdan ebeden razı olsun .Hayatımızda helal ve tayyip konulu bir sayfa açtınız ve bunun önemini bizler yaşayarak, idrak ederek bire bir gözlemledik. Bu davanın bütün insanlik adına, gelecek nesillerimizin şekillenmesi adına ilk önemli ve kutsal bir dava olduğunu, bunun ahir zamanda bizim cihatimiz olacağını gördük ve peşinden gitmeye karar verdik .Sadece kendi nefsimiz için değil tüm insanlık için istedik elhamdülillah.Çünkü Allah rasulu (s.a.v)şöyle buyuruyor"Biriniz,kendisi için arzu ettiğini kardeşi için arzu etmedikçe (tam manada )iman etmiş olamaz" Fakat gıdalar ve katkı maddeleri ve daha birçok konuda yetersiz kaldık burada yine sizler bizim yardımımıza yetiştiniz ve bu kampları bizler için duzenleyip bizleri bilinclendirip yanlış bildiklerimizin aslını anlattınız.

  Nekadar haram , şüpheli ve sağlıksız gıdalarla imtihan oldugumuzu gördük.Sizleri ve hizmetlerinizi tanıma firsatimiz oldu tanıdıkça guvenimizle birlikte size olan muhabbetimiz artti.Hocam herbirimiz onlar ,yüzler, binler olarak dağıldık ve bir olarak toplanacagiz inşallah, ben kendi adıma bu kamplardan çok istifade ettim ve bu öğrendiklerimi bulundugum sehirdeki derneklerde, okullarda, bayan toplantılarında ve gönüllü il gurubumuzda anlatmak sizin yetisemediginiz yerlere yetişmek oralarda sizin diliniz olmak adına bi emanet gözüyle görüp aldım.Rabbim sizleri ve bizleri sırat-ı mustagimden ayırmasın hakkınızı helâl edin Rabbim ömrünüzü bereketli ve sağlıklı kılsın ve Dar-ül helâl medresesinin açılışını da hep beraber yapalım inşallah selam ve dua ile Allah cc emanet olun

  (2)Selamun aleyküm kıymetli GİMDES,

  Gecen hafta 2.kez gönüllü il temsilcileri kampına katıldık çok şükür. Bir yılın ne kadar hızlı geçtiğini gördük, hasret giderdik gecen yıldan tanıştığımız kardeşlerimizle. bu yıl ilk kez katılanlarla tanışarak da yeni kardeşler edindik. Aynı dertle dertlenen kardeşlerle bir arada olmak çok guzel. Yalnız değilsiniz ve yalnız değiliz biiznillah..

  Yemekhaneye ekmeğinden suyuna Gimdes güvenceli ürünler yemek üzere huzurla gitmek çok güzel ve gimdes guvenceli sofralar kurmanın yapılamaz bir şey olmadığını göstermek çok güzel. İşin ehli hocalardan birinci ağızdan eğitim almak çok güzel. Hep birlikte gimdes güvenceli pastalar yapıp helal cay sofralarında hasbihal etmek çok guzel. Bir dava için birarada olabilmek,fikir alışverişinde bulunabilmek çok güzel. Sizi seviyoruz ve özlüyoruz GİMDES. Şimdiden özledik. Yeni bir kampta buluşabilmek heyecan ve duasıyla. Emeği geçen herkesten Allah cc razı olsun. Selamun aleyküm

  (3)Selamun Aleykum Sayın hocam;

  Ben GİMDES Gönüllü Kayseri il temsilcisi S. Ö. kızınız.

  İl temsilci kampına ikinci keredir katılıyorum.

  Sayın hocam, bizimki öyle bir dava ki bunu kendimize dert edindiğimizde bir anda bugüne kadarki uyuşmuş yaşayışımızı altüst ediyoruz. Bunu yaparken de ailemizi, arkadaşlarımızı, kısacası tüm çevremizi karşımıza alıyoruz ister istemez. Helâl Yaşam davasını anlatmak bir miktar meşakkatli çünkü önce kendi kendimizle, kendi nefsimizle savaş veriyoruz. Ardından çevremize geçiyoruz. Ailedir, arkadaştır günlük pratik hayatta her fırsatta açıklama yapmamız bir yana, gönüllü whatsapp grubumuzda ilimizde kayıtlı yaklaşık 300 kişinin, seminerlere gittiğimizde seminer dinleyicilerinin, hanım oturmalarına gittiğimizde oradaki hanımların ve saire bilimum tanıdığımız insanların da nefisleriyle bizler mücadele veriyoruz. Sayın hocam hani bir söz var: insan istediği her işin bahanesini, istemediği her işin mazeretini bulur, diye. Biz insanların hem mazeretlerine cevaplar veriyoruz hem de onlara bu davayı istemelerini telkin ediyoruz. Gönüllü hesaplarında paylaşılan bir şiir var hocam, "selamun aleykum Helâl Erleri" diye başlıyor. Nacizane bu tabir benim çok hoşuma gidiyor. Efendimiz sav. buyurmuş ya, asıl savaş şimdi nefsimizle başlıyor, diye. İşte biz insanlarla fiilen savaşmıyoruz, onların uyuşmuş ve haz odaklı hâle gelmiş nefisleriyle hem savaşıyoruz hem de kişilerin savaşmalarını öğretiyoruz.

  Rabbime sonsuz hamd ü senalar olsun. Bizleri bu davadan mahrum bırakmasın, sırat ı mustakim den ayırmasın inşaAllah. Sayın hocam, en güçlü kuvvetli asker bile dinlenmeye ihtiyaç duyar. Bizler cehenneme doğru gürül gürül akan bir akıntıya karşı yüzüyor gibiyiz ve Allah cc affetsin, bazen enerjimiz ve motivasyonumuz düşüyor. Boşa mı çabalıyorum, işe yarıyor mu emeklerim, vesvesesi geliyor. Mesela geçen sene de 'acaba bir ben miyim, tek mi kaldım' buhranları gelirken kamp haberini aldık ve kampta gördük ki bir biz değilmişiz. Elhamdülillah Türkiye 'nin dört bir yanından memleketlerinden kopup gelmiş, çevresinde bu alanda öncü olmuş hanımlarla değil konuşmak, aynı havayı solumak bile şarj ediliyormuş hissi veriyor hocam. Saniyeler içinde kaynaşıyoruz çünkü aynı kaygıları duyuyor, aynı kelimelerle konuşuyoruz. Birbirimizden taktikler alıyoruz, bilgi ve dökümanlarımızı paylaşıyoruz. Velhasıl kelâm, Rabbim kamplar konusunda emeği geçen herkesten gani gani razı olsun. Hassaten sizden de razı olsun hocam bu büyük davaya vesile olduğunuz için. Rabbime emanet olun. Sena kızınız.

  (4)Selamün aleyküm.

  İlk kez kampa katılışım. Gerçekten çok ama çok verimli geçti. Hem bilgiye hem helal gıdaya doymuş olarak döndük evimize. Gimdes merkezde ki eğitimlerin tadı ayrı güzel oldu yurtta yaptıklarımızın ayrı güzel oldu. Bence bir gün merkezde bir gün yurtta olacak şekilde eğitimler devam etmeli. Yurt ortamında soracak sorularımızı falan daha rahat sorabiliyoruz. Örneğin ben Arzu hanımın konuşması sırasında aklımda ki tüm soruları sorma fırsatı buldum. Çok güzel oldu. GİMDES merkezde eğitim almak ise, ortamın huyundan mıdır suyundan mıdır bilmiyorum ama:), ayrı bir verimli geçiyor. Tek eleştirebileceğim nokta gördüğümüz seminerlerin aynısını tekrardan görmek oldu. Bazı şeyleri artık ezberlemiş noktaya gelmiştim. Bence bize yani il temsilcileri ve yardımcılarına eğitim kısmının kısa tutulup soru cevap kısmının uzun tutulması gerekiyor. Ben böyle düşünüyorum. Yada seminer iki kısmada bölünebilir. İlk kez katılanlara ayrı bir seminer verilip daha önce katılanlara ayrı bir seminer verilebilir.

  Velhasıl eğitim çok güzeldi. Normal yaşantımızda etrafımızda bu kadar dikkat eden kitleyi bir arada bulamıyoruz. Mesela benim ailem dikkat eden insanlar değiller. Ben sertifikasız ürünleri yemiyorum diye sertifikalı ürünler almaya çalışıyorlar ama özelde dikkat eden insanlar değiller. Orada böyle herkesin ortak bir davası olunca insan çok motive oluyor. Demek ki tek değilmişim. İnşallah doğru yol üzerindeymişim diyorsun. Oraya alışıp eve geldikten sonra evde ki fanta sprite gibi şeyleri görünce oranın mayhoşluğundan kurtulup kendine geliyorsun. Normal hayata geri döndüğünü farkediyorsun. İnşallah bundan sonra hep katılma fırsatım olur. Çok motive edici bir kamptı

  (5)Selamun aleykum ben Kayseri GİMDES il temsilci yardmcısı H. I.

  Gectiğimiz günlerde katıldığımız kamp cok verımliydi. Fakat bazı anlatıcıların anlattıkları sunumları daha öncede dinlemiştik üzerinde oynamalar yapılıp geliştirilebilir. Ekstra olarak aldığımız eğitimler çok doluydu. Elhamdulillah güzel bir kamp süreci geçirdik. Birgül hanım elinden gelenin fazlasını yaptı bizler için Allah ondan ve sizlerden razı olsun. Herşey ayrıntısına kadar düşünülmüştü kampta. Aldığımız eğitimin yanında pasta yarışması helal gıda ile herşeyin yapılacağını müslümanlara gösterdi. İstanbul gezisi motivasyonumuzu artırdı. Ve son gun helal market gezimiz gerçekten şükür sebebimizdi. Her kategoriden ürünlerle tanıstık alısverişimizi yaptık. Hakkınızı helal edin. Selamun aleykum

  konferans


   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 5
  Toplam Oy: 3


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.