Peygamber Efendimiz(s.a.v)e yönelik karikatörlerle yapılan hakaretler...
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  50281793
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  Peygamber Efendimiz(s.a.v)e yönelik karikatörlerle yapılan hakaretler...


  Gönderen:huseyin Tarih: 02/09/2007 08:34
  Haçlı Köpeklerince, bu defa İsveç’te, Peygamber Efendimiz(s.a.v)e yönelik karikatörlerle yapılan hakaretleri protesto etmek amacıyla 2 Eylül Pazar günü Taksim'de İstiklal Caddesi üzerindeki Ağa Camiinde öğle namazı kılınıp, oradan topluca yine İstiklal Caddesi üzerinde bulunan İsveç İstanbul başkonsolosluğuna doğru yürünerek konsolosluğun önünde protesto gerçekleştirilmiştir.

  Hz. Resulüllah (s.a.v)'e yapılan şeytanca hakaretler karşısında tepkisiz kalmayacağımızı, Peygamber efendimiz(s.a.v) in şeref ve haysiyetini sahipsiz bırakmayacağımızı göstermek için bu protestoların devam ettirileceği gelen haberler arasındadır.

  Hiç şüphesiz, tarih boyunca nasıl ki batılı temsil edenler hep havlamış, ama hak yolcularının kervanı hep yürümüş ise kıyamete kadar da köpekler havlayacak, ama hak ve iman kervanı yürümeye devam edecektir.

  Bu havlamalar bizim imanımızı takviye ediyor. Peygamberimiz(s.a.v)e olan sevgi ve muhabbetimizi artırıyor ve davamıza hizmette azmimizi pekiştiriyor.

  Ey en Sevgili'den bize lütuf olan Sevgili!..


  Dudaktan dökülen sözle, kalemden süzülen satırların, sadra doğan muhabbetle olan sıcak bağını hesaba katarak, kelâmımızın Senin katındaki aczi altında ezilerek şunları diyebiliriz ki; Sen lâtif olan Allah'ın, yerini kimsenin dolduramayacağı, paha biçilmez bir lütufsun bize.

  Sen lütufların en yücesisin, en güzelisin Sultanım! Bizi, Sen'in ümmetin olmakla şereflendiren Allah Teâlâ'ya, yarattıkları adedince hamdolsun!..

  Hazret-i Sevban kadar sevemesek de Sen'i, muhabbetine tâlip, muhabbet duyduklarının dostu olma yolunda tökezleye tökezleye gelmek istiyoruz sana doğru.

  Ne acıdır ki, eskiden muhabbet sadırlardan satırlara nakşedilirken, şimdilerde satırlardan sadırlara terfi etmeyi bekliyor. Gönlün muhabbetinle hemhâl olması ise; ancak muhabbetinin hakkını verip mübarek ahlâkınla ahlâklanmaktan geçiyor.

  Zatının aşkıyla yanıp tutuşan ve lütfuna nail olan şair Nabi kadar dökemesek de muhabbetimizi satırlara, sadrımız Sen'in aşkının nurunu dağıtıyor tüm varlığımıza. Hasretin gözlerimizden döküldüğünde, gözyaşlarımızı Fuzuli’nin gönül testisiyle Sana göndermekten başka bir şey gelmiyor elimizden, Efendim.

  Endülüs'ten Bağdat'a gelip, evinin çevresi karantinaya alınmış hocasının kapı aralığından mübarek hâdis-i şeriflerini öğrenmek için dilenci kılığına giren, aşkına bürünmüş Baki bin Mahret'i duyduktan sonra, Cuma’ları Sana salât ü selam getirenlerin yüzlerini bizzat gördüğün haberiyle sarsılıp utanıyoruz.

  Ey kalplerin tabîbi!.. Şahsında, Seni Yaratan'ın Zatına (c.c) hürmet gösterip, mübarek hâdis-i şeriflerini nakletmek için, bulunduğu mekânda en yüksek yere çıkmayı, edebin bir gereği olarak gören bir ecdada sahipken, bu güzel faziletlerin kalıntılarıyla diri tutmaya çalıştığımız maneviyatımızın tekrar yeşermesine o kadar muhtacız ki! Bizlerin “az”lardan, müjdelediğin “garip”lerden, “mukarrebûn”dan olmamız için şefaatini nasib etsin Rabbimiz.

  Muhabbete en çok lâyık olan beşer Sen'sin. Senin sevgini, başta kendi gönlümüzde ve tüm insanlığın gönlünde, İslâm'a hizmetçi olarak diri tutmamız için, Sana “Habîbim!” diyen Vedûd olan Allah'tan yardım diliyoruz. Çünkü Sen'i lâyıkıyla sevmek, Sana “Sevgilim” diye hitâb eden Rabbimizi de lâyıkıyla sevebilmeye bir vesiledir diye ümid ediyoruz.

  Sultanım, bizi cürmümüze rağmen sev, sevdiklerine sevdir ve şefaatinle sevindir…Hiçliğinin dahi idrakine varamamış bu aciz kul, Senin yaratılışının en önemli harcı olan muhabbetle, gönülden gönüle Sana –âdeta- lehimlenmek ister! Şefaatinle ferahnak etmezsen eğer, hâlimiz nice olur Efendim!

  Yâ Raûf! Ne mutlu Sen'in kalbine düşene, ne mutlu kalbine Sen düşene!!!


   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 4.92
  Toplam Oy: 75


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.