"HELAL GIDA VE GİMDES" SEMİNERLERİ DEVAM EDİYOR
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  53989153
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  "HELAL GIDA VE GİMDES" SEMİNERLERİ DEVAM EDİYOR


  Gönderen:huseyin Tarih: 20/11/2014 12:35
  kadir "HELAL GIDA VE GİMDES" SEMİNERLERİ DEVAM EDİYOR…

  GİMDES Ankara,Bursa ve İstabulda çeşitli derneklerin davetlisi olarak;"Helal Gıda ve GİMDES" konusunda seminerler verdi.

  Seminerleri veren kardeşlerimiz: Suat SEZER, Birgül ASLAN, Arzu SARITAŞ ve Füsun MENTEŞ  Ankara'da "Ankara Umut Derneği'nde" mutad haftalık sohbet programları çerçevesinde, 18.11.2014 tarihinde katılımcılara "Helal Gıda ve GİMDES" konusu anlatıldı.

  Ankara Umut Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf İSLAMOĞLU tarafından tertip edilen program, dernek merkezindeki konferans salonunda gerçekleştirildi. Programda, GİMDES Ankara Temsilcisi Ziraat Yüksek Mühendisi Suat SEZER "Helal Gıda ve GİMDES" konusunda sunum yaptı. Katılımcılar tarafından ilgiyle takip edilen program sonunda, sorular da cevaplandırıldı.

  GİMDES Hanımlar Komisyonu Başkanı Birgül Arslan tarafından 7 Kasım 2014 Cuma günü Günışığı Derneği Gürsel Temsilciliği ( Kağıthane), 11 Kasım 2014 Salı günü Merter’de hanımlara yönelik seminer ve 12 Kasım 2014 Çarşamba günü Başakşehir Tunahan Kız Kuran Kursu’nda seminerler verilmiştir.

  GİMDES Baş Denetçilerinden Hanımlar Komisyonu üyesi Veteriner hekim Arzu SARITAŞ tarafından 7 Kasım 2014 Cuma günü Günışığı Derneği Selamet Temsilciliği (Kağıthane) ve 8 Kasım 2014 Cumartesi Günışığı Derneği Reşitpaşa Temsilciği (Sarıyer) seminerler verilmiştir.

  GİMDES Baş Denetçilerinden Hanımlar Komisyonu Başkan Yardımcısı Gıda Mühendisi F.Füsun MENTEŞ tarafından 11 Kasım 2014 Salı ve 12 Kasım 2014 Çarşamba günleri Mutlu Yuva Mutlu Yaşam Derneği Başakşehir M.Emin Saraç Kültür Merkezi’nde ,13 Kasım 2014 Perşembe Günü Bursa Osmanlıder Derneği’nde saat :11.00 ve saat:15.00 olmak üzere iki seans ve 14 Kasım 2014 Cuma günü Bursa GİMDES gönüllülerine yönelik seminerler verilmiştir.

  Seminerlerde helal gıdanın önemi,helal sertifikalı ürünlerin aranmasının gerekliliği,sağlık açısından zararlı olan katkıların sertifikalandırmadaki yeri gibi konular anlatıldı.MSG ,nitrit ya da paraben gibi sağlık açısından zararlı katkıların helal sertifikalı ürünlerde GİMDES tarafından kullanımına izin verilmez.

  Helallik derdi ile bütün İslam ümmeti dertlenmeli.Bu durumu para kaynağı olarak gören veya sadece cemaatlere aitmiş gibi göstermek isteyenlerin bu konuda samimiyetlerine güvenilemez.

  GİMDES kendisine başvuran firmaların isimlerini açıklamaz.Ya da sertifikalı firmaların kendisi ile paylaştığı bilgileri başka şahıslarla paylaşmaz.Fakat bazen başvuru yapan bazı firmalar sertifika alamayınca GİMDES ‘in fiyatları hakkında maalesef yanlış bilgilendirme yapıyorlar.

  GİMDES seminerleri GİMDES sitesindeki seminer talep formunun doldurulması ve tarafımıza gönderilmesi ile yapılmaktadır.

  kadir kadir  kadir kadir

  kadir kadir

  kadir


   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 5
  Toplam Oy: 4


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.