GİMDES İŞRAK VAKFI ÖĞRENCİLERİNE HELAL VE TAYYİB GIDAYI ANLATTI!
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  63700970
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  GİMDES İŞRAK VAKFI ÖĞRENCİLERİNE HELAL VE TAYYİB GIDAYI ANLATTI!


  Gönderen:huseyin Tarih: 05/08/2022 07:00
  israk.vakfii GİMDES İŞRAK VAKFI ÖĞRENCİLERİNE HELAL VE TAYYİB GIDAYI ANLATTI!

  İşrak Vakfının organize ettiği “Helal ve Tayyib Yaşam Konferansı” Arnavutköy Belediyesi Kültür Merkezi konferans salonunda GİMDES Başkanı Dr. Hüseyin Kâmi BÜYÜKÖZER’in katılımıyla gerçekleşti.

  Hz. Peygamber’in (sav) sünnetini ihya adına önemli bir vazife yüklenen ve bu yolda hayatını vakfeden Erzurum Horasanlı Şeyh Hüseyin Kılınç Hocaefendi, Nakşibendi tarikatında Mevlana Halid-i Bağdadi`nin tasavvufi çizgisini hayatına yansıtarak münzevi bir hayat sürmüştür. Fıkıh, tefsir ve nahiv alimi olan Şeyh Hüseyin Efendi`nin soyu Hz. Peygamber’in (sav) torunu Hz. Hüseyin’e dayanmaktadır. 1992’de Erzurum’dan Adana’ya gelerek yerleşen ve binlerce talebe yetiştiren Şeyh Hüseyin Efendi, İşrak Eğitim ve Kültür Vakfı`nın kurulmasına öncülük etmiştir.

  İcra edilen Helal ve Tayyib Yaşam Konferansı, Kur’an-ı Kerim Tilavetiyle başladı, ardından İşrak Vakfı Başkanı Sayın Mahmut KILINÇ Hocaefendi bir açılış konuşması gerçekleştirdi.

  GİMDES Başkanı Dr.Hüseyin Kâmi BÜYÜKÖZER, İşrak Vakfının yönetim kurulu üyeleri ve öğrencilerine helal ve tayyib yaşam nasıl olmalı, helal ve tayyib tüketimin önemi ve yediklerimizdeki helallik, haramlık ve sağlık sorunları, helal lokmanın ehemmiyeti ve ibadetlerimize olan sirayeti ile ilgili konuşmalarını gerçekleştirdi.

  İşrak Vakfı Başkanı Mahmut Kılınç Hocaefendi mikrofonu alarak, öğrencilerin bundan böyle kola, gazoz gibi içeceklerin zararlı ve haram özellikleri, katkı maddeleri içeren cips, kanser riski taşıyan MSG’li sucuk ve salamlardan uzak kalmalarını teşvik etti ve vakfın tüm şubelerinde Halal Dunya Marketleri’nin açılması ile ilgili çalışmalara başlanacağını belirtti.

  Yaklaşık 500 kadar ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde öğrencinin programa iştirak etmesi genç kardeşlerimizin de Helal Yaşamı sahiplenmesi bizleri ziyadesiyle memnun etti.

  Mahmut Kılınç Hocaefendi ve öğrencileri GİMDEs’e davet edildi. Davetin akabinde talebelerin, helal ve tayyib gıdalar ile ilgili bilgileri yerinde öğrenmeleri için her gün bir minibüs öğrencinin GİMDES’e getirileceği ifade edildi.

  Öğrencilere GİMDES tarafından helal ve tayyib olarak sertifikalandırılmış Ogut Nature’s lokum ikram edildi. Program, GİMDES Başkanı Dr.Hüseyin Kâmi BÜYÜKÖZER’in GİMDES Yayınları kitap seti hediyesi ve İşrak Vakfı Başkanı Mahmut Kılınç Hocaefendi Kur’an-ı Kerim takdimiyle teşekkür ve dualar ile nihayet buldu.

  israk.vakfi


   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 5
  Toplam Oy: 4


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.