GİMDES NE ANLATMAK İSTİYOR?, NE YAPMAK İSTİYOR?
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

Günün Ayeti
"Ey iman edenler! Şarap, kumar, dikili taşlar, fal ve şans okları birer şeytan işi pisliktir; bunlardan uzak durun ki kurtuluşa eresiniz. Şeytan içkide ve kumarda, ancak aranıza düşmanlık ve kin sokmak; sizi Allah`ı anmaktan ve namazdan alıkoymak ister. Artık vazgeçtiniz değil mi?" Maide 90-91

Günün Hadisi
"Şüphesiz ki, Allah hem hastalık, hem de onu tedavi için ilacı indirmiştir. Her hastalık için bir deva yaratmıştır. O halde kendinizi tedavi edin, haram ile tedavi olmayın." Ebu Davud

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  49092913
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  GİMDES NE ANLATMAK İSTİYOR?, NE YAPMAK İSTİYOR?


  Gönderen:huseyin Tarih: 19/07/2015 12:04
  konferans GİMDES NE ANLATMAK İSTİYOR?, NE YAPMAK İSTİYOR?

  Hayat Nizamımız olan İslamın ana kaynakları olan Kur’an-ı Kerim ve Peygamberimiz(s.a.v)in sahih Hadislerinde insanların, özellikle Müslümanların, takva mertebesinde uygulamaları istenen “Helalen Tayyiben” şartlarının günlük hayatlarında yaşanabilir olabilmesi için yapılabilecek çalışmaların tamamı GİMDES’in misyon ve vizyonunu oluşturmaktadır. GİMDES asla bir fetva kurumu değildir. Bu sebeple, müslüman tüketicilerin, yüz yıldır çaresiz , savunmasız bırakıldıkları kendisine ait olmayan, kendi kültür ve ananesinden kopuk olarak sürdürdükleri modern yaşantının içinde yaşamlarını kolaylaştıracak fetvalar arayışı içerisinde olmamıştır. GİMDES ana kaynaklarımızın bize sunduğu hayat nizamının olmasını istediği ürünlerini ürettirebilmenin telaşını taşımaktadır. Bu müzmin ve zillet kokan bu yaranın suyun başından, kökünden tedavi edilmesini istemektedir.

  Sahip olduğu dinin kendisine yüklediği vecibelerden ve sahip olduğu gücünden habersiz 2 milyarlık İslam ümmeti yüz yıldır Allaha karşı savaş halinde olan inançsız, münkir, gayri müslimlerin kontrolünda, adı konmamış, bir sömürge hayatını sürdürüyor. Zamanın fetva vericileri de adeta bu yaşam stilini devam ettirebilmenin fetvalarını sunmaya devam ediyorlar. GİMDES sorguluyor; Dinimizde, Ümmeti bu zilletten kurtaracak hiç mi yaptırım gücüne sahip fetva yok? Allah bu zillette yaşasınlar diyemi yaratmış bu ümmeti?

  Şu manzaraya bakın; Bizim olan yoğurt yıllardır domuz kemik ve derilerinden üretilen gelatinle kirlenmiş olarak müslümanlara yediriliyor. Unlu ürünlerimiz ekmeğimiz dahil, yufkalarımız böreklerimiz, baklavalarımız yıllardır insan saçı ve domuz kılndan yapılmış sistainle kirlenmiş olarak müslümanlara yediriliyor. Kendi kuzularımızın, buzağılarımızın şirdenlerinden yapılan mayalarımızla üretilirken, peynirlerimiz yıllar varki domuz şirdenlerinin, domuz enzimlerinin karışabildiği ithal maya ve enzimleri ile kirletilmiş olarak müslümanlara yediriliyor. Raf ömürlerini sermayenin lehine uzatacağız diye et ürünlerinde, tüketicilerimiz yıllardır kanser riski ile, alzaymer rizki ile, çocuklarımız beyinsel rahatsızlık riski ile sodyum nitrit, mono sodyum glutomata mecbur bırakılıyor. Hayvansal kökenleri açıklanmadan yıllardır pekçok gıda maddesinde kullanılan gliserinler, jelatinler, mono ve di gliseridler ve daha onlarca katkı maddesi, beyinsel rahatsılıklar tevlit eden sentetik tatlandırıcılar kullanılmaya devam ediliyor. Kozmetik, ilaç ve sağlık ürünlerinde de kullanılan onlarca katkı maddesinden kaynaklanan benzer rizkler yıllardır zaruret maddesine sığınarak verilen fetvalarla tüketicilerimize, hastalarımıza tükettiriliyor. Bu zillet değilmidir? Müslümanlara yıllarca zillet içinde yaşamak yakışır mı?

  Bu ters giden gidişi GİMDES suyun başından, üretim bandında iken düzeltmenin telaş ve gayretindedir. Üretici firmalara , eğer ürünlerinizi müslümanlara satmayı düşünüyorsanız onların ana kaynaklarında emir olarak bildirilen “Helalen tayyiben” şartlarına uygun üretin. Bu şartları GİMDES’in kontrolunda yaparsanız GİMDES de size helal ve tayyib sertifikası vererek tüketiciler adına firmanızı tescil eder. Böyle bir çalışma bütün bir ümmetin faydasına, hayrına bir eylem değilmidir? Çaresizlik yüzünden boşvermiş kusurlu müslümanların dahi böyle bir çalışmayı desteklemeleri onların imani bir vecibeleri değil mıdir? Bu iş çok zor hatta imkânsız diyeceklere Kur’ani bir ifadeyle cevap vermeliyiz.

  Ey müminler, Gevşemeyin, üzülmeyin, eğer hakikaten inanıyorsanız, muhakkak üstün olan sizsinizdir. (Ali İmran 139)

  konferans


   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 4.87
  Toplam Oy: 16


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.