İSTANBUL 2-5 EYLÜL TARİHLERİNDE 3 ÖNEMLİ ETKİNLİĞE EV SAHİPLİĞİ YAPACAK
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  53989375
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  İSTANBUL 2-5 EYLÜL TARİHLERİNDE 3 ÖNEMLİ ETKİNLİĞE EV SAHİPLİĞİ YAPACAK


  Gönderen:huseyin Tarih: 23/01/2020 03:00
  konferans konferans İSTANBUL 2-5 EYLÜL TARİHLERİNDE 3 ÖNEMLİ ETKİNLİĞE EV SAHİPLİĞİ YAPACAK

  2019’da, Helal ve Tayyib Bölümünün de katıldığı, 109’u yabancı 2.000’den fazla markanın buluştuğu CNR Food İstanbul, yerli ve yabancı ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi ile karşılandı. CNR Food İstanbul’u 117 ülkeden yerli ve yabancı 50 binden fazla kişi ziyaret etti. CNR Food İstanbul’da katılımcı firmaların, kurdukları iş bağlantılarıyla 3 milyar doların üzerinde bir ticaret hacmi sağladığı ifade ediliyor.

  Gıda sektörü CNR FOOD İSTANBUL’da bu yıl da rekora koşacak

  Bu yıl CNR FOOD İSTANBUL GIDA Fuar kompleksinde, 8. si düzenlenecek olan Helal ve Tayyip Ürünler Özel Etkinliğimiz ile 12.‘si düzenlenecek Uluslararası Helal ve Tayyib Ürünler Konferansımız için çalışmalara Bismillah demiş bulunuyoruz.

  Etkinliklerimiz 02-05 Eylül 2020 günlerinde CNR FOOD İSTANBUL Fuar kompleksi, 7. Hall’de gerçekleştirilecektir. Helal ve Tayyib Ürünler için İstanbul’da gerçekleştirilecek bu büyük etkinlik için bütün dünyadaki kardeşlerimizi İstanbul’a davet ediyoruz.

  Nüfusu 2 milyara ulaşan İslam dünyası dininin gereği olan Helal ve Tayyib ürün arama eylemini fark etmiş ve her geçen gün bu arayış eylemini güçlendirerek sürdürmektedir. Ülkemizde de bu arayış, Helal ve Tayyib ürünleri Sertifikalama ve Denetleme çalışmaları ile 2005 yılından itibar GİMDES ile başlatılmış ve bu konunun yaygınlaşmasında, Sertifikama hizmeti ile birlikte yürütülen etkinlikler olan fuar ve konferanslar da önemli rol oynamıştır. Bu anlayışla, 2008-2019 yılları arasında 11 adet Uluslararası Helal ve Tayyib Ürünler Konferansını ve 7 adet Helal ve Tayyib Fuarını gerçekleştirmiştir.

  Bu etkinliklerde de GİMDES ve CNR EXPO ev sahipliği yapacak. Tarihi ve doğal güzellikleri ile dünyaca meşhur olan İstanbul, inanıyoruz ki sizi de büyüleyecektir.

  3.8 Trilyon ABD dolarlık Helal pazardan payını artırmak için üreticimiz, ihracatçımız, satıcılarımız, tüketicilerimiz ve kamu kurumlarımız elbirliği, güç birliği, gönül birliği yapıyoruz. Bütün ümmet elele, gönül gönüle, omuz omuza olmak için 600 yıl İslam’a başkentlik yapmış İstanbul’da buluşuyoruz. Fuarda GİMDES’den ve GİMDES’in tanıdığı birçok ülkelerin sertifika kurumlarından Helal Sertifika almış Helal ve Tayyib Gıda, Helal ve Tayyib Kozmetik ürünleri üreten firmalar yer alacak. Bütün dünyadaki Helal ürün taleb eden Firmaların satınalmacıları ile biraya geleceklerdir.

  Sağlıklı nesil için önce helal ve tayyib gıda diyoruz ve buna böyle inanıyoruz. Bu ihtiyacı karşılayabilmek için 2010’da CNR ile birlikte başlattığımız uluslararası Helal Fuar konseptini dejenere eden nevzuhur bir fuar girişiminin ardından, 3 yıllık bir aradan sonra yine, CNR ile birlikte 8. Helal ve Tayyib uluslararası Etkinliğimizi 2-5 Eylül tarihlerinde CNR FOOD İSTANBUL Gıda Fuarı 7. Hall’de bütün dünya Müslümanlarının hizmetine açıyoruz.

  12. HELAL VE TAYYİB KONFERANSIMIZ

  Aynı tarih içinde ve aynı mekânda 12. Uluslararası Helal ve Tayyib Ürünler Konferansımızı da gerçekleştiriyoruz. Türkiye; Avrupa’nın, Afrika’nın, Orta Doğu’nun ve Asya’nın tam ortasında ve Helal Pazarın çok önemli ve aranan aktörü olarak bütün kardeşlerini GİMDES’in bu etkinliklerine davet etmektedir.

  12. Uluslararası Helal ve Tayyib Ürünler Konferansına Endonezya’dan, Malezya’dan, Amerika’dan, Almanya’dan, Güney Afrika’dan, Filipinler’den, Cezayir’den, Tunus’tan, Fransa’dan, İngiltere’den, Türkiye’den konularında uzman 16 konuşmacı katılacak. Fuar ve konferansımızda işlenecek konular aşağıdaki gibidir.

  ● Müslüman ve gayri müslim ülkelerde Helal ve Tayyib ürünlerin üretim ve ticaretinin problemleri ve yaygınlığı artıracak çözüm önerileri.
  ● Tıp ve kozmetik sanayinde kullanılan ana hammaddelerin İslami yönden sorgulanması.
  ● Helal Kesim ile ilgili dünya Müslümanlarının mevcut durumları şoksuz ve elle kesim şartlarına geçişin hızlandırılması.

  ● Transgenik ve genetiği değiştirilmiş katkıların İslam ve insan sağlığı açısından taşıdığı riskler.
  ● İslami İlimler Işığında Bilimsel ve Mesleki Eğitim Seferberliğinin Önemi.

  Programın katılımcıları ve diğer detayları ileriki tarihlerde kamuoyu ile paylaşılacaktır.

  konferans


   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 5
  Toplam Oy: 1


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.