İBRET VERİCİ BİR OLAY
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  62067963
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  İBRET VERİCİ BİR OLAY


  Gönderen:huseyin Tarih: 19/06/2021 07:40
  ingilizce eğitim İBRET VERİCİ BİR OLAY

  Dr. Hüseyin Kâmi BÜYÜKÖZER

  Gönüllü kardeşlerimizden hergün bu türden mailler mail adresimize geliyor. İhbar niteliğindekileri hukuk müşavirliğimize gereğini yapmaları için gönderiyoruz, ayrıca toplu olarak sitelerimizde haber olarak ibret olsun diye yayınlıyoruz. Bu maili Konya’dan gönderen kardeşimiz baya takip etmiş ve firmayı güzel bir şekilde uyarmış. Bu kardeşimizi bu gayretli çalışmasından dolayı huzurlarınızda tebrik etmeyi , teşekkür etmeyi ve “Rabbim senden ve senin gibi kardeşlerimizden ebeden razı olsun demeyi istedim.


  SELAMUN ALEYKUM, telefonda konuyla ilgili sizle görüşmüştüm. Ürünün üzerindeki bu numarayı +90 533……… aradim. Telefonu açan kişiye GİMDES uygulamasinda isminizin olmadığını eğer yeni sertifika almışsaniz sertifika bilgisini WhatsApp dan atmasini istedim. Vermek zorunda değilim gibi ters konuşmaya başladı. O zaman siz sahtekarlık yapıyorsunuz dedim sonra senin kitabını .... diyerek küfür etti. Biraz sonra da bu numaradan +90 531…….. aradılar. Az önceki arkadaş için özür dileriz dedi. Sorun neydi diyerek beni güzelce dinledi. GİMDES'ten haberleri yokmuş. Bizim helal sertifikamiz var dedi. GİMDES'ten mi dedim, yok dedi. Ben zaten GİMDES'e sordum sizin sertifikaniz yokmuş dedim. Herhalde artik başka bir kurumdan almışlar veya yalan söylüyor helal sertifikamiz var diyerek. Neyse onu bilemem ancak devamında işte matbaa'ya gittiklerini matbaanin birkaç helal simgesi gösterdigini :) söyledi. Bu dedi hoşumuza gitti dedi ve onu bastirdiklarini söyledi.

  Yani bunlar kafalarına göre basmışlar hoşlarına ne gittiyse. Ben de bunun suç olduğunu, GİMDES’in patentli simgesini kullanan birçok firmaya dava açıldığını başınızin agriyacagini söyledim. Evet doğru anlıyorum dedi. İlgilenecem dedi. Ben kendisine de söyledim muhtemelen sizi GİMDES’ten arayacaklar bu konu hakkında, çünkü buna güvenip insanlar tüketiyor dedim. Hatta sut ürünlerindeki sıkıntılardan da bahsettim, isterlerse GİMDES'ten sertifika talep edersiniz simgeyi kullanırsınız dedim. Önceki görüştüğüm kişiye de bunları anlatacaktim ama o başta tersleyip sonra da kitabıma küfür etti dedim. Bu kişi Müslümanım diyorsa kafir oldu, dini de nikahı da gitti, bilginiz olsun dedim. Teşekkür etti, konuyla ilgilenecegini söyledi. Durum bundan ibaret. İyi çalışmalar.

  ingilizce eğitim


   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 5
  Toplam Oy: 7


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.