ZAYIFLAMAK UĞRUNA HERBAL ÜRÜNLERDEN BİR ÖLÜM DAHA
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  62656461
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  ZAYIFLAMAK UĞRUNA HERBAL ÜRÜNLERDEN BİR ÖLÜM DAHA


  Gönderen:huseyin Tarih: 31/08/2007 15:40
  İTHAL HERBAL ÜRÜNLERİ VE SATICILARINI TARIM BAKANLIĞINA ŞİKAYET EDİYORUZ…

  Bu akşam haberlerde dinledik. İthal herbal ürünlerle zayıflamağa çalışan bir insanımız daha ani bir ölümle bu dünyaya veda etmiştir. Bu kaçıncı ani ölüm?. Önümüzdeki zaman diliminde daha ne kadar bu ölümlerle karşılaşılabilecektir?. Buna bir dur diyen çıkmayacak mı?

  Ülkemizde pekçok konuda olduğu gibi gıdada, sağlıkta ve kozmetikte de ne acıdır ki insanlarımızı aldatmak yaygın ve olağan işlerden sayılıyor. Her üç sektörde de sağlığımızı ve dini değerlerimizi tehdit eden konuları belgeye dayalı dosyalar halinde sitemizde peyderpey yayınlamaya çalışıyoruz.
  Bu dosyalardan birisi de ithal yoluyla çeşitli yabancı şirketlerin yerli temsilci kuruluşları vasıtası ile ülkemize getirilen HERBAL ürünlerdir. Kendilerine has kapalı bir satış yöntemi ile çalıştıkları için tam olarak bilinmemekle beraber takriben 100-150 milyon ABD dolarlık bir pazarı kontrol etmektedirler.

  Bu gerçeği kamu oyuna duyurabilmek için çeşitli belgesel yazılar yayınladık. Bu yazıları izlemek için herbal ürünler linkini tıklayabilirsiniz.

  Bu guruplardan herbalife ın piyasaya sürdüğü zayıflama preparatlarının da bulunduğu pekçok ürünü ABD nin yasakladığını bildiren yazımızı efedral de yayınlamıştık.

  Özetlersek,

  Herbal Efedra ve Ani Ölümler

  Fazla kilolardan muzdarip kişiler ve obezite hastalarına mucize tedavi yöntemi olarak ülkemizde en agresif şekilde pazarlanan ürün muhtemelen Herbalife adındaki pakettir. Tamamen bilinçsiz distribütorler aracılığıyla çeşitli kozmetik ürünleri ile aynı yöntemle, MLM sistemiyle satılan bu ürün hakkında ne biliyorsunuz ?
  Gerçekten satıcıların söylediği gibi yan etkisi yok mu ? Tedavide başarılı olabilir mi ?
  Herbalife'ın başarısız olmasının nedeni, basitce ve çok kısa olarak, diğer diyet sistemlerinde de olduğu gibi bir kişinin uzun süre sıvı mama ile beslenmesinin psikolojik olarak imkansız olmasından kaynaklanıyor, ancak bu ürünle ilgili problem sadece bununla kalmıyor.
  Ölüm Tehlikesi !!!

  Solunum sistemi dekonjestanı olarak astım tedavisinde ve soğuk algınlığında kullanılan efedrin maddesinin kaynagı Ephedra sinica / Ma huang bitkisidir. Efedrinin sempatomimetik ve santral sinir sistemi üzerindeki etkileri nedeniyle iştah azalmasına neden olduğu bilinmektedir.

  Çeşitli firmalar ilaç denetim kurulları ve sağlık otoritelerinin uzun süreli ve yüksek masraflı araştırma maliyetlerinden kurtulabilmek ve yüksek kar getiren obezite pazarından yararlanbilmek amacıyla bu bitkiyi toz haline getirip tablet, kapsül ve herbalife da olduğu gibi mama-çay olarak pazarlamaktadırlar. 1990 ların başında patlayan herbal efedra çılgınlığı ABD'de arka arkaya gelişen ani ölümler nedeniyle bu ürünlerin yasaklanmasıyla son bulmuştur. Bu ölümlerden en bilinenleri, Minnesota Vikings oyuncusu Korey Stringer. ve Steve Bechler isimli basketball oyuncularının ölümü olmuştur. Bu ölümler nedeniyle açılan 600 milyon dolarlık tazminat davaları halen sürmektedir.
  26 Aralık 2004 tarihinde Amerikan ilaç dairesi FDA, Epherda alkaloidleri içeren ürünlerin kilo kontrolü ve sporcu desteği olarak pazarlanmasını tamamen yasaklamıştır.
  Ancak 30 milyar dolarlık obezite pazarı son derece caziptir ve çeşitli mahkemeler aracılığıyla geçtiğimiz yıl yeniden kontrollü olarak ABD de pazarlanmasına izin verilen bu madde nedeniyle 100 den fazla ani ölüm ve 1000 kişiden fazlasında da ciddi yan etkiler görülmüştür. ( http://www.lawsuitresources.com/ephedra.html ) Utah eyalet makkemesinin 2005 yılında verdiği izinden sonra California ve New York eyaleterinin herbal efedra maddesini serbest bırakması izlemiştir. Amerikan İlaç dairesi FDA, bu maddenin kilo verme amacıyla kullanılamayacak kadar tehlikeli olduğunu bildirmektedir.
  Google internet arama motorunda "herbal ephedra death" anahtar kelimeleriyle arama yapıldığında karşımıza çok fazla sayıda sonuç çıkmakta ve yüzlerce tazminat davası haberi görülmektedir. Hatta herbal efedra nedeniyle olan ölümler ve yan etkiler nedeniyle sadece herbal efedra tazminat davaları üzerine çalışan avukatlık büroları oluşmuştur.

  Mayo Clinic, aşağıda bulunan ürünleri herbal efedra ihtiva ettiğinden dolayı tehlikeli olduğu ve kullanılmaması gerektiğini açıklamıştır
  Multi-ingredient preparations containing ephedra : Acceleration, AllerClear, AllerPlus, Andro Heat, Better BodyEnergy for Life, Bio Trim, Biovital Plus, Bladderwrack-Dandelion Virtue, Breathe-Aid Formula, Breath Easy, Cordephrine XC,
  www.consumer union.com da Southern Medical Journal • Volume 96, Number 7, July 2003 yayınlanan yazıdan alıntı:
  There are numerous ma huang-containing herbal dietary supplements available on the market that are advertised for various uses, including bodybuilding, weight loss, enhanced energy, or improved memory (eg, Ripped Fuel, Hydroxycut; Metabolife, Metabolife International, Inc., San Diego, CA; Herbalife, Inc., Century City, CA; Energel, PVL Nutrients, Ltd., Port Coquitlam, BC, Canada; herbal ecstasy, herbal phen-fen). Ma huang, which is derived from plants of the genus Ephedra, contains the alkaloids norephedrine, norpseudoephedrine, pseudoephedrine, and ephedrine, with the first two being minor components and ephedrine accounting for 30 to 90% of the total alkaloid content.
  Katz12 described the case of a 39-year-old man who developed manic and psychotic symptoms after binging for 72 hours on excessive amounts of Herbalife in both pill and concentrated powder form. This man’s symptoms resolved rapidly within 24 hours after hospital admission.

  Bu son paragrafın tecümesi işe şöyledir:
  Aşırı miktarda hap ve konsantre edilmiş toz formunda HERBALIFE aldıktan ve 72 saatlık depolamadan sonra manik ve pisikoz septomların gelişme gösterdiği 39 yaşındaki bir kişinin durumu bu tehlikeyi açıkça anlatmıştır.

  Bu sistemin içine girip yanlışlığını görenler, mağdur olanlar ve halen bu işi yapanlardan gelen mesajların bir kısmını dikkatinize sunmak istiyoruz. Böylece, bu konu etrafında oynanan dram daha açık bir şekilde gözler önüne serilebilecektir.

  Gönderenin Emaili: cgnoglu@hotmail.com
  Mesaj: Sitenizi ziyaret etmekten gerçekten memnun oldum böylesine demokratik bir platform sağladığınız için teşekkürler. Ben de kısa bir özeleştiride bulunayım. Herbalife adı altında satılan bu sağlık ürünlerinin faydaları veya zararları hakkında bilgim yok bu yüzden eleştiremem. Ancak şu sorulara yanıt istiyorum.
  1.Satış sistemi niye bu şekilde düşünülmüş?
  2.Alternatifi olmayan mucize ilacın pazarlanması piramit diye tabir edilen bir yahudi satış sistemine ihtiyacı varmı?
  3.Okuduğum maillerde mağdur durumda kalan distiribitörlerinize neden yardımcı olmuyorsunuz?
  4.Bahsedilen baş döndürücü gelirlere sahip distiribitör veya süpervizörlerinizin T.C.Maliye Bakanlığına nasıl ve ne kadar vergi ödediğini merak ediyorum ?

  Gönderenin Emaili: d_aracı07@mynet.com
  Mesaj: merhaba. Ben de bu herbal denilen ilaçtan kullandım, hemde yaklaşık 1 yıl kadar. Çok ta iyi gidiyordu. İstediğim kiloya ulaşınca bıraktım ve dün duyduğum bir haberle yıkıldım. Bir yakınımız bu ürünü kullanıyordu ve iki gün önce vefat etti. Ölüm raporunda ise herbal içindeki efedrin denilen maddenin ölümüne sebep olduğu yazıyordu. Üstelik bu madde anlaşılmasın diye ürünlerin üzerine çince yazılıyormuş. Aman arkadaşlar çevrenizde bunu kullanan insanlar varsa lütfen uyarın. İnsan hayatı bukadar ucuz değil yaa.

  Gönderenin Emaili: thundercem@hotmail.com
  Mesaj: Öncelikle işlerinizde kolaylıklar diliyorum.sizden ricam bu kilo verme konusunda tavsiye edebileceğiniz ve benim gönül rahatlığıyla kullanacağım ürünler olacak.Açıkçası forumlarda herbalife, amway savaşı muhabbetinden kafam iyice karıştı desem yeridir.Öncelikle herbalife kullanmak istedim ama sitenizde okuduktan sonra amway deneyeyim dedim.Ama maalesef kafam iyice karıştı.Sizden ricam, şu işi bilen birileri tarafından denenmiş ve uygun ürün tavsiyeleri olacaktır.saygılar muhabbetle kalın...

  sevgili dostlar
  herba-life adlı şirket hakkında söyleyeceklerim var. Öncelikle şunu belirteyim ben bu şirketin halen üyesiyim. Süpervizör bir Allahın kulu çıkıp da bu şirketin dolandırıcı bir şirket olmadığını ispatlayabilirmi acaba?.Bir sene önce miktarı önemli değil bir para yatırarak bu şirkete üye oldum.Tabi buda kendimce olduğum felan yok.7 ay sonra zorla ince adi bir kağıttan distüribitör numarası diye birşey geldi. Madem bu şirket büyük paralar vaadediyor hiç olmazsa kartı bari biraz kaliteli olsun.Neyse sözü uzatmayayım sözde ürün gelecek ve de ben bunları satacaktım.Toplantılar varmış oraya katılıp nasıl satılacağı ve ürünler hakkında bilgi alacakmışım.Hiç şu gün toplantı var gel diyen olmadı.Nedenini de sonradan öğrendim.Bilinki erkek olduğum için, bayan olsaydım çağırırlardı.Nerden çıktı bu demeyin çünkü bu ürünlerin satış politikası buymuş.Mini etek giyeceksin müşteriye ürünü tanıtırken firikikler vereceksin gibi işte. Bunu bana bu şirketin sponsoru olan biri anlattı bilesiniz.Onların tabiriyle yani bizim (ben de bu şirketteyimya hala) dünya takımındamımıymış get mi deniliyormuş neyse o şahış.Hala bu şirkette görünüyorum.Neden diyeceksiniz.İstifa edemedim bir türlü.Girmek kolay vereceksin parayı gireceksin ama ne para soracaksın ne de ürün.Öyle bekleyeceksin.İstifa ederken binbir türlü formalite.Haa şunu da diyeyim bu formalitelerin hepsini de yaptım. Noterden dilekçe, ürünlerin faturası bilmem daha neler işte.Sonra ürünleri gönderdim kargoyla tam 7 defa geri döndü.en sonunda uzun konuşmalar sonrasında koliler yırtık olmayacak denildi geri gönderildi yine 7 defa Bolu dan İstanbula gidip gelen koli sağlam kalırmı Allah aşkına.Sonuçta tekrar geri geldiii.Ben de aldım caddenin ortasına fırlattım gitti.Parası batsın canınızı kurtarın.Bir sürü tehdit telefonları hani sayılır bir çevremiz olmasaydı canımızdan da olduyduk.Beni bu işe sokanları şikayet ettimya malum ne tür insan oldukları bayanların dostları bana ulaşmaya kalktı.Neyse sonuçta verdiğim para uçtu.Ürünlere gelince hiç bir işe yaramıyor. Eğer birleşip te bu işi medyaya yansıtmak isteyen varsa ben hazırım.Şunu da diyeyim bu şirket Uğur Dündara dava açmış kazanmış diyorlar daha bu işe başlamadan.Bu işi de Uğur Dündara ulaşabilsem soracam.neyse ben hazırım. Okuduğunuz için teşekkürler.
  Size şu kadarını diyeyim dostlar.kimse inanmasın.tamamen dolandırıcı bir şebeke bu.Herba-life distribütörlerinin pekçoğu insanların gözünü boyayarak kişileri dolandırıyor.Bunun aksini kimse idda edemez ki İstanbuldaki şirket merkezi bile ek iş diyorlar büyük paralardan bahsediyorlar. Ürünler de hiç bir işe yaramıyor.İnanın bana ben bu şirketin bir üyesiyim dolandırıldım.İstifa etmeye çalıştım edemedim bile.Geri gönderdiğim ürünleri almadılar.Beni dolandıranları bile hala bu şirkette çalıştırmaya devam ediyorlar.Gerisi,hepsi hikaye.

  Nazire KALKAN
  "Sistem danışmanları alınacaktır. Uluslararası bir Amerikan şirketinde, başlangıçta 1800 - 3000 dolar gelir elde etmek isteyen kişilere kısa zamanda yönetim kadrosunda yükselme imkanı, kariyer yapmak isteyen prezantable bay ve bayanların dikkatine"
  Ne de cazip bir iş ilanı değil mi?
  Marmara Üniversitesi İktisat Fakültesi 2.sınıf öğrencisi Levent .....,gazetede bu ilanı gördüğünde aynen bu şekilde düşündü.Hemen bir randevu almak için ilandaki telefon numarasını çevirdi.Karşısına çıka çıka Herbalife çıktı. Ve kısa zamanda ilanda sözü edilenin sandığı bir iş olmadığını, aksine niyetin ilanın cazibesine kanan gençlerin parasını almak olduğunu kavradı.Bir kere sistem danışmanlığı denilen şey bir çeşit pazarlamacılıktı.Ancak gerçekten para kazanmak istiyorsanız önce şöyle 1400 YTL yi gözden çıkaracaktınız. Kolay mı öyle, ayda 3 bin dolar gelir! Levent,Herbalife'ın adını ilk kez tıpkı sizin bizim gibi Maraşlı dondurma ustası Recep Usta'yla duymuş.Bitkisel zayıflama hapları pazarlayan şirket Recep Usta'yı da zayıflatacağı iddiasıyla ortaya çıkmış ancak olay dondurmacının böbreklerinin iflas etmesiyle bir sağlık skandalına dönüşmüştü. O zamanlar bir Alman karı - koca'nın pazarlardığı ürünler için tansiyon, kalp ve şeker hastaları için uygun olmadığı iddiaları da basında yer aldı.Uzun süre Herbalife adını duymadık.Anlaşılan şimdilerde bir Amerikan şirketi kimliğiyle yeniden piyasaya çıkmışlar. Levent,Herbalife'ın Kızıltoprak'taki binasına gittiğinde kendisi gibi 40 kişinin daha geldiğini görmüş. Hepsini bir yere toplayıp, "size haftasonu İntercontinental Otel'de seminer vereceğiz.Ama bunun için önce 50 dolar yatıracaksınız.Bu parayı öğlen ve akşam yemekleri için alıyoruz" demişler. Levent'le birlikte 25 kişi 50'şer dolar yatırmış.
  Burada sözü Levent'te bırakıyorum:
  "Oraya gittiğimde işin aslının bize seminer vermek değil, bundan sonra düzenlenecek seminerlere bizim aracılığımızla adam toplamak olduğunu anladım.Bize sürekli "adam getirin" diyorlardı.Zaten her şey baştan sona tuhaftı.Amerikan şirketiyiz diyorlardı ama şirket kurucusu Mark Hughes'ın fotoğrafının arkasında kocaman bir İngiliz bayrağı dalgalanıyordu. Salonda ikide bir birileri ayağa kalkıp, "son 2 ayda 4 bin dolar" kazandım diye bağırıyor, sonra başka biri ayaklanıp "ben 10 bin dolar kazandım" diye katılımcıları gaza getirmeye çalışıyordu. Ama bizim nasıl para kazanacağımızdan söz eden yoktu."
  İlk gerçek şoklarını yemek vakti geldiğinde yaşamışlar. 50 dolar karşılığı doğru düzgün bir yemek beklerken, biri gelip Levent'in avucuna 3 tane yeşil 2 tane de sarı hap bırakmış.Tahmin edeceğiniz gibi Herbalife ürünleri. hap olayı bir anda show'a dönüşmüş.Yöneticilerden biri sahneye fırlayıp, "bu haplar sayesinde 30 kilo verdim" diyerek bir avuç hap yutmuş. *****artesi gecesi hariç tüm öğünler bu şekilde geçiştirilmiş. Levent durumu "işin özü hepimiz aç kaldık" diye özetliyor. Tabii 50'şer dolarlar da Herbalife'ın kasasında kalmış oluyor.Gelelim "network marketing" dedikleri sistemin nasıl işlediğine:"Eğer distribütür olmak istiyorsak, işe seminerden sonra 37,5 YTL olan ürün paketini satın almakla başlayacaktık. Bunun değeri 67.8 puandı. Ama bu da yeterli değildi. Bir üst seviyeye yükselmek için 4000 puan toplamak gerekiyordu. O zaman ürün paketlerini yüzde 50 indirimli almaya hak kazanıyorduk. Bunun için ürün paketlerinden en az 59 tane almak gerekiyordu. İstarsek, 3 - 4 kişi ya da 2 kişi birleşip 4000 puanı doldurmak da mümkündü. Sonra bu ürünleri tüketiciye nasıl satacağımızın üzerinde durmuyorlardı. Siz tanıtımını yapın, bu ürün kendi kendini satar diyorlardı. Anladık ki, burada biz satış elemanı filan değil resmen müşteriyiz." Kaba bir hesapla 4000 puanı tamamlamak için 1400 YTL ödemek gerekiyor. Levent, işin aslını öğrendikten sonra ürünlerden bir paket bile almamış tabii. Herbalife'ı müşteri gibi aradığınızda da aynı bilgileri veriyorlar: "4000 puanı doldurmalısınız ki, işe belli bir seviyeden başlayabileseniz!" Sistem güzel değil mi? Herbalife taş atıp, kolu yorulmadan 1500 YTL lik satış yapıyor. Ondan sonra distrübütör malı tüketiciye ister satsın, ister satmasın kimin umurunda!

  mail: kewseer_17@hotmail.com
  mesaj: ben bu ürünleri 2 yıldır tanıyorum kardeşim bu siteye canı sıkılan yazı yazmış gıcık oldum müslümanlığı niye alet edersiniz anlamış değilim ayıııııııp kullanmayan müslümanlık taslarken bu insanların hakkını nasıl öder bilmiyorum. Uğur Dündar falan neyse bunlar neki 2 yıldır üzerinde araştırma yapan dünyaaa ülkeleri var bundan haberiniz var mı???? elinizdeki tütettiğiniz dinamiti aklınıza getirin sudan çooook alkol satışı olan müslüman ülke olduğumuzu unutmayın. ayıp ayııp !!!!!!!! biraz vicdanlı olun biz de müslümanız ELHAMDÜLİLLAH......benim sözüm çoook ama anlayana… yediğimiz içtiğimiz bizim olsun bu kadar müslümanlık sorunu varken bu siteyi görenin aklına müslüman olduğu gelmiş ne kadar duyarlıymışız haberimiz yook. biz ülke olarak pazaarda,orda veya burda satılan patentsiz bandrolsüz bu kadar yiyecek varken HERBALIFE öldürmeeeeeeezzz.........ÜZÜLMEYİN.... ALLAHA emAnet olun???? :) sehir türkiy

  paradiseizmir@hotmail.com
  sevgili kardeşlerim benim yaşadıklarım daha çok yeni ve üzülerek söylüyorum benim arkadaşım baş örtülüydü ama bu şirkete katıldıktan sonra örtüyü de açtı. tabi herkezin günahı kendine ve bu arkadaşım bana tatil yapmak istermisin dedi. sadece tatil yapacağımı sandım ben de kabul ettim herbalıfe şirketinin tatil adı altında seminer düzenlediğini orada anladım ve mecbur parçası oldum. 130 milyon para aldılar daha otele adım atar atmaz işkence başladı. odalara yerleşemedik ve sabah kahvaltı ve öğle yemeği verilmedi. toplantı salonunda beni karşılayan bayan bana 5 tane tablet verdi bunları içmemi söyledi ama ben içmedim. şek dedikleri bişey içtim oda zorla ve toplantı başladı. insanlar delirmişti amerika özentisiyle bütünleşmiş bu oyunun parçası olmuş insanlar gördüm. müziği son ses açıyor amerikan dansları yapıyor. insanları özendirmek için ellerinden gelen bütün maymunlukları sergiliyorlardı bu insanlar. her bir çümlede ayağa kalkıyor alkışlıyorlar. müzik çalıyor gösteriş delisi insanlardı sırf benim gibi müsafir insanlar onlara özensin diye. bu manzaraya fazla dayanamadım ve salonu terkettim. arkadaşlar zaten herşey ortada her aklıbaşında insan bunu anlayabilir. nasıl para kazanıyorsunuz geçin bunları distiribitörmüş süpervizörmüş milyonlar takımıymış hepsi onların da dediği gibi hikaye. bunca garibanın parası yatlarda otellerde harcanan bir titan şirketinin benzeri. hepsi benim gibi sömürülen 1000 lerce insanın parası. kısaca anlatayım 1.katılım 73 ytl 2. sözde süpervizör olmak için 6000 ytl mal alacaksın satamasan bile 3. her seminere katılım için 5 ytl ile benim verdiğim gibi 130 ytl ve yukarısı gibi değişiyor. seminer başına para ödüceksin paşa paşa yoksa yok. eğe kaba bir hesapla 6200 ytl değerinde bir harcama bu. gün geçtikçe dahada artıyor. seminerlere katılmak mecburi. seminer demek para demek ve bu oyuna alet ettiğin düşürdüğün her kardeşin için de yüzde alıcaksın. bu hareket mert türk evladına amerikanın maşası olmak yakışırmı kardeşim bence bu işe girmeyi katılmayı düşünen karar vermemiş insanlar SAKIN GİRMEYİN ! Ben bunları paylaşıyorum sizleri kardeşlerimi uyarıyorum ben yandım onlar yanmasın başkalarını da yakmasın diye. karar sizin çok pişman olursunuz o zaman çok geç olur vazgeçin bu insanlardan da uzak durun KARDEŞLERİM SAKIN BU OYUNLARA GELMEYİN! BU GİBİ ŞEYLERE ALET OLMAYIN ! SAYGILAR

  mail: serdarreis@hotmail.com
  mesaj: Site içinde Herbalife hakkında hiçbirşey bilmeden, verilmiş bilgiler var. Herbalife hakkında ileri geri konuşuluyor peki bu konuşmaların herhangi bir dayanağı var mı? Elinizde bir rapor var mı? Varsa bizimle paylaşın gereken yapılsın, ama yoksa sonsuza dek susun da insanların hayatlarıyla oynamayın. şirket gerekli girişimleri yaptı zaten avukatlar tutuldu. 2007 yılında bu tür siteler kapatılacak ve sorumlulara yüksek tazminatlar ödetilecek, çok yakındır bekleyin;)

  mail: yasinkaraca77@mynet.com
  mesaj: arkadaş sen bu siteyi açmışsın müslümanlık ayağına ne yazdığının farkında değilsin sen. ben bi herbalife distrübütörüyüm ve bu işten ekmek yiyiyorum. benim ekmeğimi kesmeye senin ne hakkın var. senin vahhabi olmadığın ne malum. benim dükkanımın tabelası yakamdan asla düşmedi ve düşmeyecek kilonu kontrol et yolunu benden öğren bu benim dükkanım ver her ay bana 200 lira çıkartıp atayım yapmayayım bu işi. anlaşılan sen şu göbeğinden memnun olanlardansın ya da cılız zayıf. ben sağlık memuruyum ve 12 senedir devletten atanma bekliyorum site açıp işimizi baltalayacağınıza fabrika kur da misyonerlerle savaş. 77 doğumluyum senin gibileri çok gördüm. yoğurdu üfleyerek yiyenler. hı çok sinirliyim kalpten gidersem şimdi sebebi sensin kofi. sonra deme herbalife kullandı da ondan öldü diye

  Gönderenin Emaili: süeda.sera@hotmailçcom
  Mesaj: aloevera hakkında ben de yasadığımız kötü bir tecrubeden bahsetmek istiyorum. 2 yıl önce cok yaygın olarak bilincsizce aloeveranın satıldığı dönemde eşim de 2 bıdon kadar kullandı bir eczacı vasıtasıyla ve müthiş bir baş dönmesi yaşamaya başladı. Başı döndükçe içti faydası olur diye içtikçe de arttı başdönmesi. Annemin teyzesi de içiyormuş ve acil hastaneye kaldırmışlar. Allah razı olsun bilinçli bir doktor aman teyze sakın icme yoksa beyin kanamasına kadar gider demiş. Teyzem kullanmayı bırakınca iyilesmis. Annem bana bunu söyledi ve hemen eşim de kullanmayı kestı. Allaha çok şükür şimdi gayet iyi. Sanırım deneme amaclı üretilen bu ürünler ılk Türkiye gibi 3.dünya ülkelerine gönderiliyor. Nasıl olsa denetim yok ınsan populasyonu da çok.telef olanını araştıracak gücü de yok. Bu yüzden Türkiye kobayların fazlaca bedelsiz bulunduğu bir memleket

  MIZRAP1971@hotmail.com S.A
  ALAHIN SELLAMI BERAKETİ ÜZERİNİZE OLSUN GELELİM ŞU HERBALİFE HAKKINDA BİRAZ KONUŞALIM. BAŞLARKEN DİST.OLUNUYOR 75 YTL İLE. SONRA KİŞİYİ AKŞAM BİR TOPLANTIYA ÇAĞIRIYOLAR. ORDA ALKIŞ MÜZÜK VE O GARİBİ SAHNEYE ÇIKARIYOLAR. BİR ALKIŞ KOPUYOR ŞAŞKIN ŞAŞKIN BAKIYOR SAĞA SOLA. DAHA SONRA ÜRÜN TANITIMINA GEÇİLİYOR. ÜRÜNLER ANLATILIYOR SONRA GELİRLER. .SAHNEYE ÇIKANLAR 500,1000,15 000 YTL.SIRALANIYOR. AMA BU GELİRLER KAÇ AY ÖNCE ALINMIŞ BELLİ DEĞİL. SONRA EMSİ SUNUCU)ÇİKİYOR DİYOR Kİ ŞİMDİ SİZE İNANILMAZ BİRİNİ ÇAĞIRCAĞIM O DA YUKSEK ROZETLİ BİRİ. PROMOSYON BÖLÜMÜ YANİ O ÇIKIYOR SALONA. ÖNCE HAYAT HİKAYESİNİ ANLATIYOR ACI DRAM YOKLUK... DAHA SONRA ŞİMDİKİ HAYATINI ARABA EV VE PARA. HEPSİNİ 1 YILDA YAPMIŞ. BİZİM GARİB BAKIYOR Kİ EY VAH, VAY BE BEN DE YAPACAĞIM DİYOR. ONA YAPMAK İSTİYORSAN 2 GÜNLÜK BİR EĞİTİM VAR GEL. O DA 75 YTL YEMEK VE İÇMEK MASRAFLARI. GARİB DİYOR Kİ YA BU PARA YOK. DAVET EDEN SPONSORU DİYOR Kİ HAYTININ BEDELİ 75 YTLMİ? HAYATIN DEĞİŞECEK. GARİP ÇIKIYOR HANIM VER ŞU EVLİLİK YÜZÜĞÜNÜ HAYATIMIZ DEĞİŞECEK. YÜZÜK ÇIKMIYOR SABUNLA ÇIKARTIYORLAR. İLK DEFA PARMAKTAN YILAR SONRA ÇIKIYOR. BOZDURULUYOR EĞİTİME GELİYOR 2 GÜN BOYUNCA ALKIŞ MÜZİK REKLİ HAYAT ÇİZİLİYOR 2 GÜNÜ SONUNDA BİRİ ÇIKIYOR PROMOSYON BÖLÜMÜNDE BİR ALKIŞ VE SAHNEYE HÜCÜM FLAŞLAR PATLIYOR BİZİM GARİP DALIYOR. ALLAHIM BEN DE ORDA OLACAMMI BİR GÜN DİYOR.BU ARABA, EV BENİM OLCAKMI? DİYOR SONRA SPONSORU DİYOR Kİ BAK BU İŞTE ZENGİN OLMAK İSTİYORSAN 6000 YTL GETİR ÜRÜN ÇEK. SATINCA 11500 OLACAK. SEN ÇEK BEN SANA SATARIM DİYOR. PARA NERDE? EVE DÖNÜYOR AKLI HALA ORDA ARABA EV PARA SAĞA SOLA BAKIYOR. MAAŞI 380 YTL ASGARİ ÜCRET. BANKA BU PARAYI VERMİYOR. DOĞRU TEFECİ AHMET BEYE 2 AYLIK PARA BULUNUYOR. KOŞUYOR ŞİRKETE. ÜRÜNÜ ÇEKİYOR ÜRÜNLER EVE GELİYOR. KOMŞULAR TOPLANIYOR. BEN YEMEM, BANA YARAMAZ ZARARLI DİYOR. EŞ ARKADAŞ DA AYNI ŞEYLER SÖYLÜYOR. GARİP ÜRÜNLERE BAKIYOR KENDİNE BAKIYOR SPONSORUNU ARIYOR. BATTIM O DA YOK EĞİTİME GEL ÖĞREN BİR EĞİTİM, İKİ EĞİTİM SONRA SOKAK BAŞINDA İLAN YAPMAYA BAŞLIYOR. KİMSE GELMİYOR. PARANIN GÜNÜ GELİYOR TEFECİ KAPIDA. VER PARAYI GARİP YOK O ZAMAN EV EŞYALARINI ALIYORUM DİYOR. EŞYALAR İÇİN EŞİ YAPMA ABİ SONRA NE YAPARIZ BİZ ALLAHTAN KORKUN DİYOR. ÇOCUK BİSİKLETE SARILIYOR ZORLA GİDİYOR EŞYALAR. EV BOŞ YIKILMIŞ GARİBİM. HANİ ÖNÜMÜZDEKİ AY PARA YATACAKTI 2000 YTL HESABINA. YOK GURUP KURAMADIN ÜRÜNLERİ KİMSE ALMADI O KİMSEYİ KANDIRAMADI ÇÜNKÜÜ. AMA BATTI İŞTE HADİ KARDEŞLER DÜŞÜNÜN İŞTE GARİBİN HALİNİ GÖRÜN VE AYNI DURUMA DÜŞMEYİN OLURMU? KİMİN ALLAH KORKUSU VAR.BEN BUNU YAPTIRMAM DİYOR BANA SÖYLEYİN OLURMU?

  Gönderenin Emaili: ryuce@mynet.com.tr
  Mesaj: selamün aleyküm bende herbalife mağdurlarındanım yazıları okudumda birçok insan herbalife şirketi ve ürünleerini mükemmelliyetine inanmış ama hepsi sahte ve yalan .üniversite 2 sınıfta arkadaşım vasıtasıyla tanıştım sırf mesleğimi sevmediğim ve annemin kiloları yüzünden başladım.ve sponsorum olan kişinin ısrarlarıyla yalanlarla işe başladım .ilk başlarda insanlara olayı anlatmıyorlar yavaş yavaş işin içersine çekiyorlar hep merakla ama olaylar ve ürünler görüldüğü gibi değil.daha sonra kurtulmak istiyorsun ama iş işten geçmiş oluyor bankalara yada kişilere tonlarca borcun oluyor ve işi yapmak zorunda kalıyorsun. evet para kazanıyorsun ama nasıl insanların ahını alarak kendin gibi birçok kişiyi bataklığa sürüyerek.ürünler evet kilo verdiriyor ama nasıl artık böbreklere karaciğere ve beyne daha birçok organa zarar vererek ve bırakınca 2 misli kilo alarak .evet olayların içinde yaşadım ve birçok zarar aldım .ama Allaha çok şükür kurtuldum ve size katılıyorum o inanmayan kişilerede başımdan geçenleri dataylarla ve kanıtlarla yazabilirim lütfen bu insanlara inanıp oyuna gelmesinler. Allahın bize verdiği ömrün ve nimetlerin kıymetini bilsinler

  Gönderenin Emaili: ozgurerturk2@gmail.com
  Mesaj: Herbalife hakkında değişik bir bakış: arkadaşlar herbalife hakkında yazıları siteden okumuşsunuzdur,ben bu helal-haram boyutundan ziyade çalışma sistemi olarak herbalafe hakkında yazmak istiyorum.Havadan atmıycam çünkü ne olduğunu bizzat merak edip gözlerimle gördüm.Tanışma faslı ,seminerler ,lüks hoteller ,insanların hepsinde büyük para kazanma hırsının verdiği sahte bir samimiyet ,vs...kendinizi değerli hissetmeniz için ve herbalife sermayesine katkıda bulunmanız için bir sürü safsata.Sitede yazdığı gibi saadet zinciri.Yani kısaca sevgili Haluk Levent'in dediği gibi burda herşey sahte dostum..Çünkü arkadaşlar bu dünyaya bir girdiğinizde, çevrenizde hayatında hiç eğitim görmemiş ,gördüysede ilköğretim düzeyindeki insanlar ,keza tam zıttı eğitimli kendini doktor ,mühendis ,memur olarak tanıtan insanlar ve tüm ülkeye bakarsanız bunların arasında diplomatlar ,üst düzey yüneticiler ...vs.Bu adamlar işi gücü bırakmış herbalife a çalışıyolar ,paranın cazibesine kapılıp.Eğitimlerde herkeste ortak görüş şu:ben şu kadar devlete hizmet verdim aldığım maaş memur maaşı,ben estetisyendim bıraktım 3 yılda şunları şunları aldım gibi kendilerinin hayatlarındaki değişimi anlatıyolar ve sizide çekmek istiyorlar.Anlattıklarına göre cok büyük paralar dönüyo bu işte.Amaçları cok kısa yoldan fazla uğraşmadan ,çalışmadan milyarder olmak..Şirketin gücünden bahsediyolar 3 milyar dolar cirosu varmış,merkezi Amerika los Angeles 'ta ve 64 ülkede faaliyetteymiş.Kıyaslarsanız bugün zorlu grubunun Vestel elektroniğin cirosu 3.5 milyar dolar.Yok efendim tüm dünyada bir dönem doğan bebekler doğuştan,eksik doğmuşmuş bunların savaşlar ,sanayileşen toplumda beslenme düzensizlikleri fast foot alışkanlıkları varmış ve çığ gibi büyüyen sağlık problemleri varmış.Tamam dünyada beslenmeyle ilgili bir sürü sağlık sorunu var ama sanki bunun tek kurtarıcısı herbalife gibi konuşuyolar..Bize zaten bilim nasıl beslenmemiz gerektiğini söylüyor,ama herbalife a bakın o sanki sihirli bir formül kullanıyorsunuz ve çelik gibi sağlıklı oluyorsunuz ve zenginde oluyosunuz.Zaten kullanıcı olan herkes hemen akabinde bu işi yapıyor.Tüm bunlara baktığınızda ortada bir gariplik var ve bu gariplik insanın para uğruna ne gibi yalanlara alet olduğu sorunudur.O zaman Türkiyede herkes aldığı maaştan şikayetçi olsun ve devlet kurumunu bırakıp herbalife işi yapsın,kısa yoldan zengin olsun dimi?Umarım insanlar satın aldığı ürünleri bilinçli kullanır ve böyle şeylerle uğraşmaz ,bilimle uğraşır toplumuna değer katar,yaptığı iş ne olursa olsun onu sevmeli insan değer katmalı en büyük sorunumuz da bu zaten memlekette. herbalife hakkında nekadar yalan haber yaptıgınız besbelli.isi ciddi düsünen bi insanın size gelip te beni buisten soğutacak bilgiler verin diye msj yazması hicte inandırıcı değil.hem bu arada bu gıda konusunu ele alırken niye islam dinini de kullanmanız laik bri ülkede hic te hos karsılanmıyor.

  arkadaşlar ALLAHIN Rahmeti bereketi üzerinize olsun. ya nedir bu internet kirliliği herbalife markasına çamur atma yarışı anlamadım sevgili herbalife kullanıcıları arkadaşlarım türkiyede cahil insanlar bilenlerden çok daha fazla konuşuyorlar. onlar doğarken proffösör doğmuşlar. bizim haddimizemi bu ahmaklara cevap vermek. bırakın şunlara cevap yazmayı da emin olun muhatab alındıkları için kendilerini adam sanıyorlar. bunlar hiç bir sosyal aktivetesi olmayan hatta çevresinde bile söz sahibi olamayan üç beş kişi. bataklıktaki sivri sinekleri kaldırmakla bataklık kurumaz bırakın cevap yazma tenezzülünde bile bulunmayın. bilen biliyor kalitesini de herbalifenin neler yaptığınıda üç beş soytarının söylediğine cevap bile yazmayın. bunlar okey masasınde devlet kurup devlet batıran insanlar ne beklersiniz bunlardan heeeeeeey ahmaklar kusura bakmazsınız umarım dost acı söylermiş.?

  merhaba ben bir herbalife distribütörü olarak sizin haberlerinizde bircok yanlısınızı gördüm.hemen söylemeliyim ki bu hataları birkaç gazetecimiz de daha önce yaptı ve sirketimizin actığı dava sonucu cok ağır tazminatlar ödemek zorunda kaldılar.sistemin icinde yıllardır olduğum için hatalarınızı rahatlıkla gösterebilir ve aksini gerekli sekilde ispatlıyabilirim. mesela calısma sistemimiz hakkında tamamen bilgisizsiniz ve çalısmakta olduğumuz network sistemini saadet zinciri diye yorumlamıssınız.size klasik pazarlama sistemi ile network sistemini karsılastırarak bi acıklama yapabilirim.mesela piyasada 1000 ytl ye gördügünüz bi tv nin fabrika cıkıs fiyatı 250 ytl civarıdır.cihaz öncelikle ana bayiye daha sonra blge bayine derken fiyatı 800ytl yi bulur.en son parakenteci bayiye %15 %20lik bi kar kalır.yani esas büyük paraları toptancılar kazanır.gördügunuz gibi malın fabrika cıkıs fiyatı 250ytl,tüketiciye satıs fiyatı 1000 ytl. netvork sistemde ise ürün fabrikadan direkt olarak firmanın kendine ait ana depolar aracılığı ile distribütörlere ulasır.ürünün yine cıkıs fiyatı 250 ytldir.fakat arda ana bayi ve bölge bayii olmadıgı icin aradaki %70 ila%75 lik kar distribütörlere kalır.yani bizim sistemimizdeki amac büyük lokmanın büyükler tarafından kapılmasını önlemek.asıl cileyi ceken parakentecilerin hak ettiklerini kazanmasını sağlamaktır. bir diğer konu mevcut distribütörler bu isi yeni kisilere ögreterek toptan satıs gelirleride elde edebilirler.ama neyazık ki halkımız da söyle bi anlayıs var. herbalife'cılar sirkete baskalarını üye yapıp onların sırtından para kazanıyorlar. bu en kızdığımız yanlıs anlasılan konudur.cünkü biz bu isi yapmaya gercekten hevesli olan insanları sıfırdan yetistiririz.bu bazen 6 ayı bazen de 9-10 ayı bulur .cünkü kolay degil bu kisi daha bu isi hic bilmiyor.ona bu işi ögretmek yeni dogmus bi bebeği büyütmek gibi birsey.bazen yanlışlar yapacaktır.düsüp yaralandıgı olacaktır.bu zamanlarda sürekli olarak sponsoru yanındadır.şahsen benimde sponsorum olmasaydı benim bu isi öğrenebilmem cok zordu. cünkü isimiz sadece ürünü satmak degil aynı zamanda müsterilere kisisel danısmanlık hizmetinde de bulunmak.canlı reklamcılık ve eğitim organizasyonlarıda bizim görevimiz. zaten sırf müsterilerimize kisisel danısmanlık hizmeti verebilmemiz icin sirket bu ürünü mağazalar aracılığı ile değil distribütörler aracılığı ile satıyor.mesela söyle bi düsünün.bakkaldan bi kutu yumurta aldınız.ertesi gün bakkalınız sizi arayıp size acabadün benden aldıgınız yumurtalardan memnun kaldınız mı diye soruyor mu?ama biz arıyor müstri taki sonuc alıncaya kadar sürekli takip ediyor yeni ürün hazırlama tarifleri vererek daha etkili sonuc almasını saglıyoruz.yeni cıkan ürünlerimiz hakkında bilgi vererek en kolay sekilde sonuca ulasmalarını saglıyoruz. birde ürünler hakkındaki yanlıs bildiklerinize değinmek istiyorum.birincisi ürünlerimiz saglıklı yasam,kilo kontrolü vede cilt bakımına yönelik olarak tasrlanmıstır.yani bi hastalıgı tedavi etmeye yönelik degildir.herhangibir hastalığa tedavi amacıyla kullanılacağını biz kesinlikle iddia etmiyoruz.ürünlerimiz daha cok vitmin ve mineral desteği amacı için tasarlanmıstır.amerika ukla üniversitesi hücresel ve moleküler beslenme laboratuarlarında 150 kişilik bi bilimsel danısma kurulu tarafından hazırlanmaktadır.ve bu profesörlerizin bircogu tıpta nobel ödülü olmış tıpta cesitli dallarda devrim yaratmış kisilerdir.(örnek,prf.dr. maria lözenberk.prf dr luis ignaro kardiyolojide nobel ödülüne sahip.)hüresel yenilenmeye yönelik oldu icinde uzun süre kullanan bazı müsterilerimizin rahatsızlıklarına sonuc bulduklarınada rastladığımız oldu. ikincisi ürünlerin sağlığa zararlı olduğu iddiasını nereden cıkardınız bilemiyorum.bu ürün zararlı olmus olsa belki türkiyede bi sekilde yasadısı yollardan satılabilir.ama avrupa ülkelerinde mesela ingilterede gıda konusu sıkı denetimler altında.bir meslektasım ingiltereye giderken türkiyeden götürdüğü ekmeği vede bisküiyi ingiltereye sokamadı.cünkü bizim mamüllerimizde bulunan katkı maddeleri onlrın gıda yasalarına göre SAĞLIĞA ZARARLI.ama herbalife gıda konusunda böyle bi ülkede ve dünyanın tam 62 ülkesnde yıllardır kıllanılıyor ve 45.000.000 civarı memnun müsteriye sahip.(rakamları herbalifenin sitesinden arastırabilirsiniz.)böyle bi ürünün saglıga faydalarını yazacağınız yerde bu zararlı olduğu iddiasınıda nerden cıkarıyorsunuz?zamanında gazeteci Uğur Dündar da herbalifenin hayvan yemi olarak piyasada satıldığını iddia eden bi haber yaptı ama sirketin actığı tazminat davası sonucunda nekadar ağır tazminatlar ödedigini birde arayıp kendisine sorun. bende ise baslayacagım zaman bu tür söylentilere inanmıştım.ürünleri kulanıyor ve cok kısa sürede sonuc almıs olmama ragmen bu söylentilere inanıp ürünü aldım ve trakya üniversitesi tekirdağ ziraat fak. gıda müh.laboratuarında test ettirdim.ve oradaki profesörün sözü hala kulagımda.'bu ürün gercekten mükemmel bende bir kutu istiyorum'böylelikle ilk ürün satısımıda orada yapmıs oldum. sizden isteğim benim bu yazımı yayınlamanız ve hatanızı düzeltmeniz.yoksa bu karalayıcı iddianız yüzünden ben davacı olucam haberiniz olsun

  hopbada@hotmail.com
  MERHABA.ARTIK YAZDIĞINIZ SAÇMALIKLARA BİR SON VERMENİN ZAMANI GELDİ.BU ÜRÜNLERİN ÜZERİNDE İÇİNDEKİLER BÖLÜMÜNDE İNGİLİZCE YAZILAR VAR DENDİ.EĞER GÖZLERİNİZ GÖRÜYORSA ONLARIN TÜRKÇE OLDUĞUNU GÖREBİLİRSİNİZ.BUNLAR ŞU ANDA 62 ÜLKENİN SAĞLIK VE TARIM BAKANLIKLARINDAN GEÇMİŞ ÜRÜNLER.BU 62 ÜLKE SALAK TA BİR SİZ Mİ AKILLISINIZ?AYRICA BU ÜRÜNLER ŞU ANDA İSTANBUL GÖZTEPE VERGİ DAİRESİNDE VERGİ MÜKELLEFLERİ ARASINDA BİRİNCİ SIRADA.KİMSE KİMSENİN SIRTINDAN GEÇİNMİYOR.BU ÜRÜNÜN İÇERİĞİNİ BİLMİYORSUNUZ EĞER TAM OLARAK BİLİYORSANIZ ONLARI DA EKLEYİN BANA YAZACAĞINIZ YORUMA BENDE GÖREYİM.BİR YORUMUNUZDA KOZMETİK ÜRÜNLERİ DEMİŞSİNİZ BUNLAR KOZMETİK ÜRÜNÜ DEĞİL BUNU DA BİLİN.ŞİFALI BİTKİLER KONUSUNDA ÜLKEMİZ ZENGİN AMA ÖNEMLİ OLAN ZENGİNLİK DEĞİL ONU NASIL KULLANDIĞINDIR.PETROLDE VAR BU ÜLKEDE NEDEN RUSYA'DAN ALIYORUZ.ZENGİNLİĞİMİZİ KULLANAMADIĞIMIZ İÇİN TABİKİ.BU ÜRÜNLERİ KULLANAN KİŞİLER PSİKOLOJİK BASKI ALTINDA DEĞİLDİR.KENDİ İSTEKLERİYLE KULLANIRLAR VE SONUÇLARI GÖRÜRLER VE ALTINI ÇİZEREK SÖYLÜYORUM SABİTLEME YAPTIKTAN SONRA KİLO KONTROLÜ NET OLARAK SAĞLANMIŞ OLUR YANLIŞ KULLANIM SONUCU OLAN ŞEYLERDEN HERBALIFE SORUMLU TUTULAMAZ.HER YORUMUNUZA AFGANİSTAN IRAK SUDAN VE FİLİSTİNİ KATIYORSUNUZ FARKLI YORUM YAPMA YETENEĞİNİZİ Mİ KAYBETTİNİZ.SİZİN GÖREVİNİZ SİYASET YAPMAK MI YOKSA BU ÜRÜNLERİN FAYDASI YADA ZARARI MI.ONU ÖNCE BELİRLEYİN.BU ÜRÜNLERİ MÜSLÜMANLARDA KULLANABİLİR DİNCE YASAK OLAN BİR MADDE İÇERMEZ.BİR TEYZE KİLO KONTROLÜ YAPTIĞI İÇİN HERBALIFE İ BULANDAN ALLAH RAZI OLSUN DEMİŞ BU ONUN DİNİ BİLGİ EKSİKLİĞİNDEN KAYNAKLANMAKTADIR.HER İNSAN CAHİLLİK YAPAR.(SİZİN BU KONUDA YETERİNCE ARAŞTIRMA YAPMADIĞINIZ GİBİ).BU ÜRÜNLER İLAÇ DEĞİLDİR.İNSAN HASTALIKLARININ %80 İ BESLENME BOZUKLUĞUNDAN KAYNAKLANIR.HERBALIFE İLE DENGELİ BESLENDİĞİNİZ İÇİN HASTA OLMA RİSKİNİZ %80 AZALIR.HASTALIKLARA İYİ GELMESİ BU YÖNDEDİR.ANNEM BU ÜRÜNLERİ KULLANARAK 80 KG DEN 70 KG YE DÜŞTÜ.KİLOLU OLDUĞU İÇİN YÜRÜRKEN BELİ AĞRIYORDU AMA ARTIK ÇOK İYİ.NEDEN ÇÜNKÜ OMURGA O AĞIRLIĞI ARTIK RAHAT TAŞIYOR.Yeşil Bej tabletler hiçbir ülkede yasaklanmadı... 1980 lerde Amerikada bazı özel kurumlarca zararlı olduğu idda edildi ve araştırmaya alındı 1 yıllık bir araştırma sonucu yeşilbej tabletlerde dahil olmak üzere bütün ürünlerin hiçbir zararının ve hatta yanetkisinin olmadığı onaylanmıştır.BU OLUMSUZ YORUMLARI YAPANLAR; ARTIK DİNİ SÖMÜRÜLERİNİZ BİR İŞE YARAMAYACAK BENCE BIRAKIN BU İŞİ.BİR SHAKE İN ENERJİ VE BESİN ÖĞELERİ 55 MADDEDEN OLUŞUYOR.SİZLER HANGİ ÖĞÜNDE YEDİĞİNİZ YEMEKTE BU 55 MADDEYİ BİRDEN ALABİLİYORSUNUZ?TİTREYİN VE KENDİNİZE GELİN.HERBALIFE YLE UĞRAŞMAYIN.SELAMETLE...

  joker1335@yahoo.com
  arkadaslar, ben 4 günden beri herbalife adı altında çay ve shake iciyorum.benim şöyle bir ozellıgım var.vucuduma herhangi bir madde yemek altında yedigim zaman eger kotu ise vucudum tepki veriyor..galiba ALLAH vergisi..(dindar bir insan deilim yanindan bile gecmem)insanlarla hemen kaynasırım..tabi bunu satanlarla da tanıstım.normal egitimli insanlar..ictiklerimde epey yarar sagladı nedir bunlar(sindirim,dolasım)gibi..fakat bi sorun vardı simulasyon yani kafa yapıyordu..hayal dunyanda takılıyordun..zayıflıyorsun zannedersem ama onuda gormedim..satanlar sooledi..gelenler bi hayal dunyasındaydı..8 ay kullandıgını sooleyen kadın guluyor fakat dusunme kapasitesini kaybettigi gozleri soyluyordu..bi hayal dunyasında takılıyorlardı..film izler gibi..bir ara bi gülüyorsun bir ara sezsiz kalıyorsun degişik tepkiler veriyor.herbalife insanın benligini ele geciriyor..sadece icen insanlari inceleyin anlarsiniz..zaten tarım bakanlıgı onaylı..arkadaslar onemli olan buzdagının altındakini görmek deil mi?3 gün beleş diyorlar..vücud 3 günde alışıyor..ve istiyor..konusmalarında o kadar tutarsızlık vardi ki sasırırsınız..cama sadece adresi no=4 diye yazılmış adı bile yazmamışlar..bi yerden kazanırken şuurunuzu kaybetiyorsunuz..kötu deil mi?(dikkati dagıtıyor bi yere odaklanamıyorsunuz..) son sozum icenleri sadece izleyin sadece izleyin ve görün..cok belli görünenler...(incelemeye devam ediyorum sizi haberdar edicem) saygılar

  MERHABA EMRAH BEN SİZE BİR GARİBİN BAŞINDA GEÇENLERİ YAZICAM .OKUSUNLAR BELKİ BİLMEDEN SAVUNAN ARKDAŞLARIM.İYİ ANALİZ ETSİNLER .
  garip. 27 yaşında istanbulda asgari ücretle geçine gece kondu, denilmeyecek bi ryrede yaşamaya çalışıyor. 6 yaşında bir kızı koca ne getirrise çok şükür diyen bir eşi.varbir gün bir üst geçite eline şöyel bir ilan verilyor haytını değiştirmek istermisin ayda 5000 dolar akzanmak istermisin.diye gözleri büyüyor sevincten eve geliyor eşine bahsediyor.ve nuamrayı aramak içn konturlu tele gidiyor.arıyor karşısında bir bey.buyurun diyor oda ialn için ardım diyor .telefondaki bey çok meşgulüm adres veryim gelin görüşeleim diyor istanbul AKGÜN oteline davet ediyor otelin topalntı salonuna girdiğinde GARİP şaşırıyor aman alalhım bun ekalabalık beni kim iş alırı dıyor tam o esna da bir müzük başlıyor oynamalkr alkışalr derken emsi(sunucu çıkıyor)sahneye hoş geldiniz herbalife iş topalantısına .ve ürünler analtılıyor sonara akzançalr sonra günün sonuda bir milyoner takımı h.... çıkyor önce acıklı bir hayat hikayesi sonra değişen hayatı ev araba ve aylık 30 000 ytl para .bunu duyan garip gözleri fırlıyor hemen aklına kızı eşi geliyor hayel kuruyor ve topalntı biterken deniyorkiii 2 günlük bir eğitim var orda orda olursanız herşeyi öğreneceksiniz diyor.çıkışta onu davet eden kişiyle görüşüyor .diyorkii eğitmin bedeli 90 ytl garip diyorkii yok adam diyor kardeş senin ahaytın değişecek 90 ytl senin cocukalrının hayatının bedelimi.ozman gelme garip eve dönüyor eşine şu yüzüğü verrimisin diyor eşi yüzüğü parmağından çıakrmnaya açlışıyor ama cıkmıyor sonunda yüzük sabunlu suyla çıakrılıyor ama içinde garip bir acı yılar sonra parmaktan cikıyor olsun karıcığım ben sana bunalr neki daha neelr alacam diyor ve bozduruyor .gidip eğitime giriyor. 2 günün sonuda sahneye biri çıkıyor aman Allahım alkış müzük para şan şöhret, hepsi bu adamda. Garip diyorki ben de bir gün orda olacam. Beni de böyle alkışlayacaklar, evim arabam olcak.Ama orda çalışamam planında süper vizörlük denen bir bölüm varmış 6000 ytl ordan başlması gerekiyormuş para kazanması için .o yok işte bankaya gidiyor banka olmaz diyor maaşın az 2000 ytl alırsın diyor .sonunda tefeci ahmetin yanına gidiyor bu parayı 2 aylığına buluyor ve parayı şirketin hesabina yatırıyor.ürünler geliyor eve komşular toplanıyor arkadaşlar ama kimse almıyor bu ürünleri .sponsoru diyorkii almasınlar bir gün alacaklar ama garip saatmıyor üye de bulamıyor bir türlü.paranın ödeme günü geliyor tefeci kapıda ver parayı diyor yok abi ürünler satılmadı şirkete para yatırmadı gurup kuramadığım için sponsorunu arıyor oda eğitime gel diyip kapatıyor.tefeci eşyaları topluyor. garip yıkılmış eş evden çıkıp doğru baba evine kızı merveyi yurda polis veriyor baba icralık işten atılmış bir halde bunalıma giriyor şuan 2 cı kalp krızını geçirmiş durumda.arakdaşlar siz bu ülkede kaçtane böyle garipler oldu biliyormusunuz hala kalkıp herbalifi savunan kardeşlerimiz var bu işten kim para yer bilyomusun iyi yalan söyleyen kandırma yeteği olan para yer asla bir dürüst insan para kazanamaz.Allahtan korkun bu garibin hakkını veya garip gibilerin hakkını kim ödeyecek yüce mevlamın önünde .Allahım islah etsin.

  hayatsuyu.81@hotmail.com
  biz nereye soru soarcagımızı bilemedigimiz icin buraya soracaz biran evvel cevap verriseniz seviniriz amway hakkında bilgi ve kurucularının yahudi oldugunu duyduk bir kısımda türkler de var diyo bize bir an evvel cevap verirseniz seviniriz bunu myil adresime gönderirseniz cok sevinirim kolay gelsin

  Gönderenin Emaili: can_kan_ersin@hotmail.com
  Mesaj: ben HERBALIFE şirketinde yeni distribütör oldum.Eski bir dist. olan kardeşimin yazısını okudum.Lütfen bana bilgi vermesini söyleyebilimisiniz.bu işe hakkatten başlamak üzereyim lütfen bu işin hakikatini bana yazın.kendi elimle müslümanları zehirlemek istemem..SAYGILARIMLA
  Gönderenin Emaili: baran_izmir_70@hotmail.com
  Mesaj: slamunaleyküm sayın türk milletimiz yorumum hebalıfe hakkın da olucak saygılar ben bir herbalıfe disbiritörü olarak buyapılan karamaları doğru bulmuyorum lütfen bu işi bilmeyen saygıdeğer vatandaşlarımız yorum yapmasın biz nesadet zinciriyiz nede dolandırıcı. dolandırıcı olsaydık kombasan gibi milletten para toplardık biz bir sağlıklı yaşam standartını eniyi düzeyde üretten bir dünya şirketiyiz pardon tanıtan ve insanların hayatını değiştirenniz ayrıca ürünlerimiz ve şirket 27 yıldır ayakta duran bir dünya şirketi türkiyede böyle bir iş yapanın önünde el pençe divan durumum ayrıca içeriğini bilmediğiniz ürüne nasıl haram dersiniz haram diyenlere sözüm ve tam dünyanın 63 ülkesinde faliyete olan birşirketiz neden karalıyosunuz ki bu şirketi ben de sizin gibi bir türk vatandaşı ve de milliyetçisiyim fakat bu şirkete laf atarken biraz saygılı olun lütfen buürnler birçok hastalığı yenmektetir neymiş mermi parasıymış bilmemneymiş çok biliyosanız siz gidin o insanlara yardımedin biz hep bu fikirlerin yüzünden ve boş boğazlık yapanların yüzünden herzaman geri gitmeye devam edeceğiz ve herbalıfe aile vakfının ne olduğunu biliyomusunuz dünyadaki birçok hastanelere ve çocuk koruma derneğine pay edilmektedir yardımları lütfen biraz daha anlayışlı olunuzişinize gelmiyorsa yorum yapmayınız hem nereden çıkıyo yok hayvansal bilmemne domuz ürünü varmış ta içinde diye yorum yapıyosunuz lütfn biraz daha saygılı olalım hatam varise afola hepiniz ALLAHA emanet olun. saygılar mesut bilginer

  mail: nilfer_yuceur
  mesaj: ankarada ailemin yanına geldim bi tanıdık vasıtasıyla bir distiribütörden kilo kontrol ürünleri satın aldım 20 gündür harfiyen kullanmama karşın fayda görmedei iade etmek istiyorum fakat kabul etmiyor.satış sözleşmesinide vermiyor. parasının byarusını verdim yarısını vermeyide düşünmüyorum garanti kapsamında olan bir ürünü nasıl iade almaz sehir:istanbul

  Gönderenin Emaili: muratyaman87@hotmail.com
  Mesaj: Bu herbalife ürünleri hakkında ileri geri atıp tutmanız sonucunda sizi şirkete şikayet ettim hakkınızda yasal süreçte kimin haklı kimin haksız olduğu belli olucak ben de sizinle irtibat ve uyarı için bi iletişim telefonu ve adresi rica edebilirmiyim ?

  mail: mesut_bagcivan@hotmail.com
  mesaj: mrb ben bu işle henüz yeni tanıştım çok hoşuma gitti sadece bu ürünlerden yararlanmak değil bu ürünleri sağlığını düşünen herkesin alması neticesinde kazanılan para gercekten çok hoş. Asıl soruma gelince sizde biliyorsunuz ki emeksiz yemek olmaz.ne ekersek onu biçeriz fakat bu örnekte şuda son derece gerekli ekmek için de tohum lazım bu tohuma sahip olmak için satın alamk lazım bunun içinde inkar edilemez bir gercek bu para lazım. bir süpervizör yada bir distribütör olmak için yurt içi yurt dışı eğitimlerinde bizden çıkacak olan nakit para tutarı ne olur. Şimdiden soruma vereceğiniz yanıttan dolayı size ve HERBALİFE sonsuz teşekkürlerimi sunarım. sehir:sivas

  mail: erzcansey@hotmail.com
  mesaj: herbalife firmasının bir dist.ve istifamı verdim çünkü dolandırıldım ve benim gibi birçok kişi var kandırılan şunu söylemek isterim herşey göründüğü gibi değil. sehir: istanbul

  ilgidar@hotmail.com
  bu siteye tesadüfen girdim ve bu konuyla ilgili ( geçmişte ) olduğum için yorum yazmak için üye oldum.Arkadaşlar 2004 yılında ben herbal… distribitörü oldum. Yorumlarda bahsedilen toplantılara katıldım ve o dönemde işsiz olduğum için bu işi yaptım.Nasıl mı başladım:çalıştığım dönemde dişimizden tırnağımızdan artırarak aldığım arabamı satarak(ilk kez araba sahibi olmuştum ve son oldu )öylesine inanmıştım ki bir işim olduğuna.Ama işin içine girince öyle olmadığını gördüm, gördüğümde iş işten geçmişti.Tüm paramı bu ürünlere yatırmıştım ve yatırdığım paranın oturdukları yerden birilerinin cebine çoktan girdiğini öğrenmiştim.Tabi bahsedilen faydalarının bir çoğunun hikâyeden ibaret olduğunu öğrendiğimde o mallar elimde kalmıştı.İade etmek istediğimde bana yaklaşık % 25 oranında geri alınabileceği paramın çoğunun insanların cebine girdiği ve bu işlem içinde noterden yazıyla başlayan bir sürü formaliteyle gerçekleşeceğini ve çok uzun bir süre alacağı gibi caydırıcı bilgiler verildi.Bu iş tamamen zincirden oluşan başkalarının sırtından para kazanma işiymiş bunu gördüm.Milyonerler takımı denilen üst seviyeden birisinin(Ankara’dan mensup olanlar kimden bahsettiğimi anlarlar ) düğününe helikopterle inişi, şatafatlı hayatları bana gösterdi ki ben çok iyi bir rant organizasyonunun içine düşmüşüm.Şimdi kurtuldum.Sonuç olarak umutlarım, insanlara güvenim ve aldığımda mutluluktan ağladığım arabam çoktan gitmişti.Lütfen oyuna gelmeyin.Bu işte belli bir kesim sizlerin sırtından para kazanır.Sizse sadece semer vurulan olursunuz.Ben bunları kulaktan dolma yazmadım.yaşadım ve gördüm.

  Muhterem Kardeşimiz,
  Ankara’da yöneticilik yapan bir kardeşimiz olarak, yaşadığınız gerçeği anlatan mesajınız için çok teşekkür ederiz. Halen bu oyunun içerisinde olup, ama gafletten, ama gerçeği görememesinden bu oyunun dışına çıkamayan kardeşlerimizi uyarması dileği ile sitemizde yayınlayacağımızı bildiririz. Sağlık ve selamet dileklerimizle GIDA RAPORU

  Gönderenin Emaili: fatih@hotmail.com
  Mesaj: bu akşam bir arkadaşım haberlerde sizin ürünler vb.ürünlerle ilgili bir haber izlemiş.bir kişi bu ürünler yüzünden kalp krizi geçirip ölmüş.bir de amerikada yapılan bu tür ürünlerin yasaklandığını söylemiş.aslı varmıdır.bir de bu ürünlerin pazarlamacılığını yapan bir kişi işi bırakmış.sebebini söylemiyormuş.fakat pek de olumlu konuşmuyormuş.bu ürünleri ablam da kullanıyor.bu yüzden acil bir cevap gönderirmisiniz

  Muhterem Kardeşimiz,
  GIDA RAPORU sitesini size yanlış tanıtmışlar. Biz o ürünlerin ne temsilcisiyiz ne de distribütörü. Bilakis bu ürünlerin tehlikeli olduğunu yıllarca insanlarımıza anlatmaya çalışıyoruz. Sitemizdeki,
  http://www.gidaraporu.com/modules.php?name=News&file=categories&op=newindex&catid=13
  linkini tıklarsanız, bugüne kadar sitemizde yayınladığımız yazıları bulursunuz. Bizim bu yayınlarımızla pekçok insanımız bu tehlikeli oyuna düşmekten kendilerini kurtarmışlardır. Bu yazılarımız çok yoğun okunduğu için herbalife yazınca ilk sırdaki sitelerin arasında çıkıyor. Bazı kardeşlerimiz de bizi bu işin içinde sanıp derdini bize yazıyor. Bu ölüm ilk değil ,son da olmayacaktır. Bu işin para kazancına düşmüş gözü dönmüş satıcılarda yalan propağanda olduğu müddetçe, bu yalanlara kanan insanlarımız olduğu müddetçe ve en kötüsü görevli kamu kuruluşları vurdumduymaz ilgisiz olduğu müddetçe korkarız ölüm vakaları hızla artacaktır. Ablanıza tavsiyemiz bu ürünleri kullanmaktan hemen vazgeçmelidir.
  Sağlık ve selamet dileklerimizle
  GIDA RAPORU

  Bu oyuna Tarım Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı süratle elkoymalıdır


   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 3.57
  Toplam Oy: 154


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.