Herbal Ürünler için Ziyaretçilerimizden Gelen Yeni Mesajlar
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  62656302
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  Herbal Ürünler için Ziyaretçilerimizden Gelen Yeni Mesajlar


  Gönderen:administrator Tarih: 13/11/2006 00:59

  öncelikle hepinize merhaba.
  sitenizi bir arama yaparken buldum ve neredeyse tamamina yakinini inceledim. özellikle herbal... hakkindaki makaleler ve ziyaretçi yorumlari sayfalarinin tamamini inceledim.Bu konuda söyleyebilecek birseyler bildigim için bunu sizinle de paylasmanin herbal... hakkinda az bilgisi olan insanlarin daha da bilinçlenmesi ve gerek toplumsal gerekse saglik açisindan bir facia olan bu ürünleri alirken bir kez daha düsünmesi gerektigi kanisindayim.

  öncelikle bu ürünlerle 2001 yilinda bir gazete ilani nedeniyle tanistim. bir is olanagindan bahsediliyor, ve müthis tatminkar firsatlar sunuluyordu. sonra ilan geri dönüsü için birakilan telefon numarasini aradim ve bir toplantiya davet edildim. toplanti antalyadaki lüks bir otelde ve fiyatinin o günkü meblag ile saatinin 300,000,000 TL oldugunu ögrendigim bir toplanti salonundaydi. toplanti baslamadan önce kimin sayesinde orada bulundugumuzu açiklayan bilgiler bir kisi tarafindan kaleme alindi ve sanirim onlar bizi getirmeyi basardiklari için para kazanacaklardi. her neyse toplantiya girdik ve toplanti bir grup çilginin eglendigi bir partiyi andiriyordu. yüksek sesli müzik, sahte gülümsemeler, kim ne kadar kilo vermis ne kadar kilo almis, kim hangi tarihte ne kadar kazanmis... gibi göz boyama gösterisinden sonra çalismak isteyenlerle özel görüsmeler yapilmaya baslandi. onlarla aramda geçen konusmayi uzun uzun yazip sizi yormayacagim. Ancak özetleyecek olursam sordugum hiç bir soruya tatmin edici yanit alamadim. ve oradan çiktim. ancak içeriklerini merak ettigim için ürünlerin bazilarini da almayi ihmal etmedim.
  Ürünlerin içeriklerini ve sosyal açidan zararlarini anlatmaya geçmeden önce kendi yasam tarzimdan bahsetmekte yarar görüyorum. öncelikle ürünlerin helal yada haram kisimlari beni pek ilgilendirmiyor. kaldi ki ben her hangi bir dine inanmiyorum. ancak su bilinmeli ki insana ve insanin yasam biçimine saygi benim hayat biçimimin ön kosuludur. yani her hangi bir üründeki içerigin haram/helal olmasi beni pek ilgilendirmiyor. taki insanlarin inançlarina saygi duyulup duyulmadigina kadar. yani elinizde bir ürün varsa ve bu ürünü satiyorsaniz açik olmanin ön kosul olduguna inaniyorum. yani bir ürün satiyorsaniz ve bu ürünün içeriginde her hangi bir bireyin inancina göre o maddenin kullanilmasi o inanca ters düsüyorsa (haramsa) o bireyin bu maddeyi bilmesinin daha ahlaki oldugu kanisindayim. bildikten sonra alinip alinmayacagi o bireyin kisisel tercihidir.
  ve eger bir ürün insan sagligi için gizli tehdit olusturuyorsa bu kesinlikle dikkate alinmasi gereken bir seydir. ayni zamanda o ürünü sattiktan sonra o kazanilan arti degerin nerelerde ve nasil kullanilacagi da bir o kadar önemli.
  yukarida belirttigim toplantidan çikmadan önce söz konusu markanin ürünlerinden inceleme yapabilecegim kadarini aldigimi söylemistim. bir kaç laborant arkadasimin da yardimiyla bu ürünleri inceledik. beni en çok sasirtan sey bir çok üründe genel birlestirici olarak "selenium" maddesi bulunmaktaydi. selenium maddesinin ne olduguna kisaca degineyim. bu gün kanser tedavisinde bazi ilaçlarda ve menepause devresine giren kadinlarin bazi ilaçlarinda yine birlestirici olarak kullanilan bir maddedir. bu maddenin insan vücudundaki temel islevi zayif hücreleri ribozom parçalanmasi sonucunda autoliz olayiyla yok etmesi isleminde kullanilir. ancak bu ilaç içerisinde çok az bir miktarda kullanilirsa bu islevi görmektedir.. ancak bu herbal ürünlerinde selenium barindiran ürünlerde o az miktar sinirinin bir kaç kat üstünde selenium miktari saptanmistir.
  Peki selenium asiri dozda insan bünyesine girerse ne oluyor? malesef bizi kanserden korumak için kullanilabilen madde asiri dozda alininca bizdeki kanser riskini arttiriyor. hemen bilinen bir örnegi verelim. örnegin menepause dönemine giren kadinlarin kullandigi ilaçlarin bazilarinda (içerisinde selenium barindiranlarda) yan etki olarak asiri kullanim sonucu kanser riskinin arttigi o ilaçlarin prospektüslerinde büyük puntolarla ve kalin harflerle yazilmaktadir.
  söz konusu firmanin ürünlerindeki teknik inceleme hakkinda sanirim bu kadar açiklama yeterli. gelelim bu firmanin ülkemizdeki olusturabilecegi sosyal çöküntülerin bir kaçinin incelenmesine.
  Öncelikle hala gelenekçi ve sokakta dostça selamlasma aliskanliginin yitirilmedigi bir toplumda yasadigimizi vurgulamak gerektigi kanisindayim. ancak bu tip "dostunu müsteri yap; dostunda dostunu müsteri yapsin; hepinizi birlikte kaziklayalim" felsefesiyle çalisan firmalarin ülkemizde benim önemle vurguladigim o dostluk kavramini incitecek, toplumdaki sosyal güveni zedeleyecek ve insanlari sokaktan evinin içine çekip bireysel yasama itecek bir toplumsal yapiya dogru bizi sürükleyecektir. bu yaziyi okuyan bazilari "eee! ne olmus bireysel yasama dogru gideceksek?" diye düsünebilir. hemen söyleyeyim en kolay kandirilan topluluklar içe dönük yasayan toplumsal yasamdan kopup bireysel ve çikarci yasam stilini benimsemis topluluklardir.
  Aslinda bu konu hakkinda yazabilecegim bir sürü sey var. ancak ne benim bunlari yazacak nede sizin okuyacak zamaninizin olmadigi kanisindayim. ancak bu tip firmalardan ürün alirken dikkat edilmesi gereken en önemli seyleri asagida siralamanin yararli oldugu kanisindayim.
  1. ambalaj üzerindeki "falan onaylidir, filan onaylidir" yazilarini incelerken onay bandrollerinin olup olmadigini eger ambalajin üzerinde yoksa o ürünü size saglayan kisinin söz konusu onay hakkinda size bir onay belgesinin fotokopisini ibraz edip edemeyecegini; eger edemiyor ve hala onayli oldugunu söylüyorsa onaylayan kaynaktan durumu arastirmalisiniz.
  2. bu ürünleri alirken amabalaj üzerinde yazan içerik hakkinda ürünü size sunan kisinin bilgisi olup olmadigini eger bilgisi varsa her maddenin anlamini ve insan bedeni içerisindeki islevini size açiklamasini ve eger inançlariniz nedeniyle bir kayginiz varsa ürünü size suanan kisiden içerik hakkinda her maddenin hangi yolla elde edildigini ögrenmelisiniz. eger sunan kisi bilgi sahibi degilse bu durumu arastirip size sunmasini isteyebilir yada o üründen kesinlikle uzak durmalisiniz.
  3. ürünün üretim menseyi ve bu üretilen yerde ürünün durumunu internet üzerinden arastirabilir ve söz konusu ülke yada bölgeden bu konu ile ilgili kisilerden bilgi alabilirsiniz.
  alacaginiz bu ürün bu üç testten geçebiliyorsa kesinlikle güvenilir; geçemiyorsa kesinlikle uzak durulmasi gereken bir üründür demektir.
  hepinize en içten saygi ve selamlarimla.
  Mahmut Dag


  yaprak32

  iki hafta oldu herbal... disbitörü olali. Toplantilarina da katiliyorum. Sizin sitenizle tanistiktan sonra herbal...de süpervizör olmak için kararsiz kaldim. Bütün herbal..le ilgili olumlu olumsuz yazilari okudum. Bütün bu olumlu olumsuz yazilari bakin iki cümleyle özetleyecegim. Herbal...de anladigim kadariyla insanlara faydali olmayi ön planda tutarsan insanlarin saglik sorunlarina yardimci olmaya sebep olursan yani niyetin yardim etmekse zaten ister istemez para kazaniyorsun. Ama ben toplatilara gittigimde gözlemlerimde çogusu para kazanma hirsiyla oraya gelmisler. Burada para için bu isi yapacaksan benim düsüncem parayi da kazanamazsin adamlarin sagliklariyla da oynamis olursun. Ondan sonrada herbal... hakkinda olumsuz seyler söylersin. Bu hep böyledir. Kedi cigere ulasamadimi murdar der. Okurlar bundan sonra yazacagim cümleyi dikkatli okusun ve düsünsünler. Ben herbal... üyesi oldugumda toplantilara katildigimda hep acaba bu herbal... ürünleriyle bu insanlara faydali olabilirmiyim diye düsündüm ve para kazanmayi hep en son plana biraktim. Ve sizin sitenizle tanistigimda bu saglik meselesi oldugu için su anda bu ise temkinli duruyorum. Arstirmalarima da devam ediyorum. Ve çok sükür simdiye kadar kimseye de ürün alip vermedim. Ama sunu da söyleyeyim herbal...de olumlu olarak bir kanaate varirsam yine söylüyorum bütün güçümle bu inasanlara bu herbal... ürünlerini sunmak için gayret edecegim. Ve yine insanlarin sagliklarina kavusmasini ön planda tutarak ve parayi kazanmayi da en son planda tutarak yapma amacindayim. Olumsuz kanatine varirsam iliskiyi kesecegim. Ha bu herbal... ürünlerini de daha henüz kullanmadim. saygilarimla.

  josh  SAKIN HAA SAKIN

  Arrkadaslar bu bir tuzak. Tatil için Fransadan Istanbul a geldim. Gazetede küçük bir ilan gözüme çarpti. Fransizca bilen elemana ihtiyaç vardir . Telefon ettim ISTANBUL MAÇKA TASLIK OTEL e gel dediler. Gittim ve gordüm. Kendimi tiyotroda zennettim. Birkaç insan toplanmis size bu ilacin hayatinizi kurtaracagini soylüyor. Ücret cok çok dolgun, *****hurbaskanin 10 kati falan filan. Ve bir baktim etrafima, gariban insanlar medet umuyor bekliyor. Bu sahneye dayanamiyarak toplantinin ortasinda terkettim salonu. Bu insalar yalan soylüyor, cahil halkimizi kandiriyor. LUTFEN BU OYUNA GELMEYINNNNNN

  herbal_


  Sevgili Kardeslerim

  Herbal... Ürünleri hakkinda konusabilmeniz için, ilk önce ürünleri tanimaniz lazim. Bu ürünlerin ilaçla hiçbir ilgisi yok. Günlük hayatta yedigimiz kuru fasülye, mercimek, nohut gibi tahillarda sebze ve meyvelerin sikistirilmis halidir. Tamamen ''gida takviyesi'' dir. Ve lütfen bu tarihi yazin, 2010 yilinda herkesin mutfagina bir gida takviyesi ürün girecek. Herbal... ya da bir baska marka. Ama su bir gerçek ki Herbal bu sektörde 1 numarali marka. Ne yazik ki insanimiz bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmaya çok hevesli. Ayrica bizim çalisma sistemimizi de bilmiyorsunuz. KImse kimsenin sirtindan kazanmaz. Böyle bir sey helal olmaz zaten. Sadece önyargisi olan çok bilmis insanlar birtakim seyler uyduruyorlar. Elhamdülillah 5 vakit namazimi kiliyorum ve Herbal...'i da çok seviyorum. Size tavsiyem, eger bir gün toplantiya katilirsaniz orada anlatilanlara kulak verin, insanlari seyredin ve sizi davet eden kisiyle tanisin. Dev bir firmayi karalamak çok kolaydir. Yalniz bir müslümana yakisan, önyargisiz infaz midir yoksa akilli davranip arastirmak midir. Çok süpheci bir insanim ve basta hiçbir seye inanmamistim. Beni kandiruiyorlar demistim ve bunlar Titanci. Fakat sirketi, çalisma sistemini ve a 'dan z'ye herseyi iki günlük bir toplantida ögrenince inanin ne kadar büyük hayirlara vesile olacagimi anladim. Meyve veren agaci taslarlar.Bunu sakin unutmayin ve özelikle siz sevgili türbanli kizkardeslerim, lütfen o güzel basörtülerinizin altindaki zeki kafalarinizi safsatalarla çürütmeyin. Sirketi taniyin,Genel merkezimiz Kiziltopraktadir. Suçlamak kolay. Seyhülislam da 150 yil kadar önce ''ölmeden topragin altina girmek caiz degildir'' diye fetva vermis ve metroyu (o zamanki beyoglu tünelini) yasaklamisti. Sayesinde bugün çilesini hala trafikte çekiyoruz. O müslümanligi öne sürenlerin söylediklerinin Islamla bir ilgisi yok. O kisilerin söyledikleri ISLAM'i temsil etmedigi gibi Herbalife'i da açiklayamaz. Ve sunu da biliyorum ki bu yazim sansürlenecek. Yayimlanmayacak. Olsun en azindan kendileri okur belki insafa gelirler. Biz hakiki Herbalife distrübütörleri asla ve asla insanlarla tartismayiz. Siz olsaniz da Herbalife 1 numara olmasaniz da. Inanin önemli degilsiniz bizim için. Yalnizca insanlari yanlis yönlendirdiginiz için size üzülüyorum. Insanlar 2010 yilinda zaten yedikleri yemeklere ek olarak doyurucu toz ve tablet yemekler yiyecekler.Bunu 5 yil sonra anlayacaksiniz ve o çok istekli piril piril müslüman kardeslerimi bu tür negatif yazilariniz yüzünden isten soguttugunuz için çok pisman olacaksiniz. Müslümanlik sadece namazla ibadetle olsa sanirim hepiniz cennetliktiniz. Müslümanlik, önyargili olmama ve ögrenme ile ögrendikten sonra konusmakla da yakindan ilgilidir. Ben bir edebiyat ögretmeniyim ve ne mutlu ki bana isimden istifa ederek Herbalife ile birakin para kazanmayi, insanlara yardimci oluyorum. Para size ahirette mutluluk vermez insanlara olan hizmetiniz verir. O sizin dinci takiminiz benim evimdeki suyu kesmisti biliyor musunuz? 1 ay susuz kaldim. Sadece abdest almak için evden çikmak zorundaydim hep ve inanin gece olunca yatsidan sonra kapilari da kilitliyorlar. Fatih camiine kadar yürüdügümü hatirliyorum aksaraydan. Nerdeydiniz o zaman? Müslümanlik bu mu, insanlara faydali bir kurulusa, hem de tamamen yemek satan bir kurulusa bilmeden ya da bilerek iftira etmek mi?Evet bunu yayinlamayacaksiniz,çok iyi biliyorum.sadece siz okuyun da biraz olsun kendinize gelin.Umarim Allah sizi affeder.


  benimde bu ürün hakkinda söyliceklerim var ürünü belli araliklarla 3 kere kullandim ve her kullanmamdan sonra hiçbir rahatsizligim olmadigi halde hep de 4veya5.gününde atesim 40’i buldu.sizce üçü de tesadüf mü?

  mizrap****@hotmail.com


  merhaba herbalife türkiyede gerçekten binlerce kisinin ocagini batirdi 5.500 YTL giris her ay 3500 kisisel ürün çekme zorunlulugu insanlar kredi çekiyor tefecilerden para aldirtiliyor .egitimlerde yapilan yalanli promosyon insanlarin ocagini batiriyor bence alo vera nin basina gelenler bu firmanin da basina gelsin insallah


  muratca44
  Gönderenin Emaili: murat****@mynet.com.tr

  Mesaj: Merhaba duyarli arkadaslar söyle bir soruyla baslamak istiyorum, dünyanin en obes milleti abd milleti degilmi neden onlara sifa olamayan herbal… ülkemizde peynir ekmek gibi satiliyor. Arkadaslar büyük günahlardan biri de kul hakkidir öyle degilmi peki bu ürünü satan yada pazarlayan arkadaslar siz insanlarin birakin paralarini hayallerini

  tüketmiyormusunuz? Herbalife tanitim toplantisi diye adalndirilan toplantilardan birine ben de katildim ve gördügüm manzara karsisinda gerçekten çok üzüldüm çünkü toplantida öyle bir komedya ortaya konuyorduki hayret ettim. Kahkahalar havada uçusurken ekonomik açidan dar bogazda olan ve hep hayellerini erteleyen bizim insanlarimiza öyle bir hayat tarzi sunuluyor ki sadece bu bile çok aci. Hebal… ürünleri hakkinda herhangi bir arastirmam olmadi sadece is toplantilarinda gördügüm ve bu halka empoze edilmeye çalisilan hayat tarzina baktim ve bunun çok derin ve çok örgütlü kompleks bir harekat oldugunu gördüm.

  Issizligin ve umutsuzlugun hat safhada olan ülkemizde sokaklarda küçücük el ilanlarina sikistirilan muazam firsati gören genç arkadaslarim buna kanip is görüsmesine gittiklerinde karsilarinda son derece iyi giyimli ve sik insanlari gördükleri anda zaten o zincirin bir halkasi olmayi yari kabullenmis duruma geliyor.Fakat is bu kadariyle kalmiyor siz bana bir is tarif edinki para hatta milyarlari vermeden para kazanilmayacagini vaad etsin. Bu paralari çogu borç harç edip buluyor ve tabii ki o zincirin bir halkasi olan kardesim de kendine yeni halkalar bulmaya çalisiyor.

  GERÇEKTEN YAZIK BEN SADECE BIZI YÖNETEN BÜYÜKLERIMIZE KIZIYORUM BU ÜLKE BU INSANLAR BU KADAR KORUMASIZ MI?SAĞLIĞIMIZ PAZARLANDI ALISTIK. YARINLARIMIZ PAZARLANDI ALISTIK. TARIHIMIZ PAZARLANDI ALISTIK SADECE UMUTLARIMIZ VE HAYELLERIMIZ KALMISTI SIMDI O DA PAZARLANIYOR.........


  Huteyce huteyce****@hotmail.com  

  kaziklanma hikayem

  walla nerden baslasamki su herbal... hikayeme...herneyse de...düsünürlerin bi tanesi demis ki:kendi %100 çabamla birsey elde edecegime 100 kisinin % 1 çabasiyla ayni seyi elde etmek daha iyidir.Bunu diyen adam bilmem kim.herbal...'in egitimlerinde verilen mesaj. gelelim yorumuna. ben 2 ay didindim çabaladim ama bakiyordum ki elimde hiç bir sey yok. kimin için çalisiyordum peki. bu adamlarin o % 1 lik çaba dedikleri varya.
  o çabaydi iste tüm istiskallerimin,kosturmacalarimin amaci. ne demek bu kimseler baska birinin rizasini almadan hiçbir sekilde böyle bir mantigi yürütemez digeri hakkinda. % 17 lik kesintiden haberdar etmediler. hiç bir kaybin olmaz dediler. ürün çektik. o paranin yarisiydi istifa ettigimde elimde kalan. ürünleri bogazimizdan geçirecekler ya o bogaz parasi, egitim parasi bi de o kesinti. dede mirasi kalan evin satilmasindan babama düsen paranin yarilanmasi oldu sonuç. dünyanin kaç bucak oldugunu ögrendim sonra. bu mantik dogru degil bir kere. kimin emegini kendi malin kabul edip yüzde bilmem kaçlarini olusturuyorsun. bu acaba sana huzur verir mi o üzerimden kazandiginiz para. kime ne fayda. beni kandiran sponsor dedikleri zat da kovuldu bu sirketten sonra. niye? kandirdigi için sirket cezasini verdi. iyi de sonuçta o hirsi veren sirket degilmiydi o insana bu denli insanlari kandiracak kadar. vesselam kimi kime sikayet edeceksin... diyecegim o ki mantik yanlis. anlayis sömürme politikasi. herkes gözünü dört açsin verilen o telkinlerin uzaginda akli selimle düsünsün ki bu yol yanlis bir yol....


  Gönderenin Ismi: kerim can
  Gönderenin Emaili: ankaraa****@mynet.com

  Mesaj: herbal….  ürünler hakkinda  yazdiklarinizin ve  yazilanlarin gerçeginin çok azi oldugunu biliyorum; bu isi yapmis biri  olarak calisma sistemi hakkinda  bazi seylerin bilinmesini de  isterim.Bu sirket hem urun satarak hem de uye yaparak  calisiyor; asil paralar uye  yapip yapilan uyeleri supervizor yani bes milyara yakin toptan urun cektirerek kazaniyorlar.o kadar cok psikolojik baski yapiliyorki insanlar buyuk bir umutla  borcla,kredi kartiyla vs ile bu parayi denklestirip supervizor oluyor  yoksa organizasyon geliri kazanamazsiniz;supervizör  olduktan sonra da  her ay2500 puanlik yaklasik 3milyar liralik urun almazsaniz organizasyonunuzdan gelecek kazanc direkt yukari hata  gitmektedir.Bu yuzden ust sira liderler! dehset paralar kazanmakta alttakiler ise huzursuzluk, parasizlik icinde  bocalayip durmaktadir; her ay  kime 2500 puanlik urün cektirip organizasyon geliri kazanirim diye  ugrasmaktadir. Bunun en onemli ispati su ana  kadar besyuzbine yakin uyesi  olmus  fakat  bu isi  uzun yillar yapan cok az insan var.Çogu yeni uyeler.cunku % doksan dokuzu basarisiz oluyor.cogu  zarar  edip birakiyor.sonra da kendini toparlayamayip ele gune  rezil oluyor;her aktif uyeyi para  kazaniyor  olarak gormeyin. Onlarin ancak %5 i  para  kazaniyordur.O da  diger uyelerin yapmis oldugu cirolardan kaynaklanmaktadir.cunku cogu kimse orgnizasyon geliri  alabilmak icin yapmasi gereken 25OO (3 milyar degerinde) puanlik aylik satisi  yapamamaktadir  ve geliri  ust hata gecmektedir.bu  yuzden lidrler!  aylik 20-30-50-100 milyarlar kazanirken  cogu uye  parasizlik borc icinde kivranmaktadir,cunku egitim toplantilari degisik illerde  olmakta, seyehatler,telefon paralari,asiri  urun tuketimi  gibi sebeplerden cok  fazla  gorunmeyen masraflar olmaktadir  ve  her ay  biriken masraflar uyelerin belini kirmakadir;bu da  vahim  sonuclar  dogurmaktadir;tahmin edin bu  sonuclari;baslangicta  tatli para kazanip  isini birakanlar  bile  olmaktadir ama sonu  husranla  sonuclanmakatadir; cunku tanidik cevresi ilk zamanlar arkadasina  guvenip urun almakta  uye  olmakta bu  cevre   5-6  ay  sonra  bitince  urun  satacak  veya  distribitor  yapacak cok az insan bulabildiginden masraflarini  dahi  karsilayamamaktadirlar,sonra  gelsin sikintilar; lider icin sorun yok o kisinin alt faal uyeleriyle para kazanmaya  devam etmektedirler. haftalik misafir toplantilarda bir bolumde herkes  su  kadar asagi yukari kilo kontrol ettim  ve  para  kazandim   demektedir ilginc olan su  kapalisi da  acigi da sakallisi da gozluklusu de  yaslisi da  genci de, okumusu da  cahili de cogu  gercek kazancini zararini  soylemiyor bu kadar  bu  nasil oluyor?  Bu da  sistemin marifeti  herhalde; bu  kadar  cok insan  yalan soylemez  diyorsunuz  katiliyorsunuz  gercegi sonradan cikiyor; isin icine  daldiginizda  coooooooooook  zaman sonra  anliyorsunuz, fakat birakamiyorsunuz borclar, etrafta yaldizli sozlerle  umut  verdigin, urun verdigin insanlar,kendini ispatlamak pahasina  battikca  batiyorsun .yoksa  500 bine  yakin uye  cok degil az da  olsa  para  kazansa  nicin biraksinlarki.uzucu  olan su  gercekten ise  cok  ihtiyaci  olup  oradaki  insanlara  inanipta  ise  baslayip  borcla  harcla  süpervizor  olup  urunleri   satamayan bunun yanin da  masraflarini  cikaramayip  sikinti  ceken insanlar. dikkatinizi  cekerim  bunlari   herbal….  sirketi   yapin demiyor.ama  sistemin yarisini  yuruten uyeler; uyeler de  kendi  kazanclari  icin en basta  cevresini  ve  baskalarini  organizasyon geliri  kazanmak icin supervizor  yani  bes milyarlik urun almaya  psikolojik olarak baski  yapmaktadir.Toplantilarda herkesle  tanistiriliyorsunuz. Ben supevizor oldum su  kadar kazandim  sen de  aman bende  5milyar bulup supervizor  olayim diyorsun  ama urunleri  satamayinca  ve uye  yapamayinca  zarar  ediyorsun. Gelelim urunlere urunlerin  faydalari  cok  fazla  duzenli  kullandiginizda  guzel  sonuclar belki  alabiliyorsunuz.ama  cogu  uye  doktorculuga  kalkismaktadir; zararli  sonuclara da  yol  acabiliyor.Bunlarin doktor  elinden olmasi gerekirdi. urunlerin fiyati  elli  gramlik  yesilcayin  fiyati  bile  40 milyondur.insaf.tek urunle de  zayiflmak veya  kilo  almak zor olmakta  kombine  urun alman gerekiyor en az 100 milyon tutuyor ve  onbes gunde  bitiyor  sonuc  alabilmek  icin de enaz bes alti  ay  kullanmaniz  gerekiyor.bu  sartlarda Turkiyede  her  ay  bir kisiye 200 milyon lira hesabiyla bes alti  ay  kim  urun  satabilirki.  Her  ay organizasyon geliri  icin 25 musteriniz olmali.zengine  bile  pahali  geliyor.bir de  insanlarin yeme  aliskanliklari  var. Kim ogununu tabletle veya  soya  fasulysi tozuyla gecirmek ister; fazla  varlikli  cevren  yoksa urunler  elinde  kaliyor  satamiyorsun. urunlerinizi tuketmeye  cok  tesvik  ediliyorsunuz.urunlerinizi  herkesin  yaninda  fazla  fazla  tuketmezseniz  kazanamazsiniz  denilmektedir  urunleri geri  vereceginiz  zaman da  elinizde  urun  kalmamaktadir.geri  verirkenden  %30 dan  fazla  para  kesilmekte paranizi da  hemen  alamamaktasiniz.su da  gercek  sirkete  her  ay  cok  sayida  geri urun  iadesi  yapilmaktadir. toplantilarda eglence  ön planda; eglenceye, muzikli  ortama, neseli gorunuslere aldanmayin.Toplantilarda hipnozvari konusmalarla  zenginlik ve  luks  hayat vadediliyor bu da insana hos geliyor. Onlar yapiyorsa  bende  yaparim diye hirsa  gaza geliyosunuz. Temkinli olun; bu  iste  insanlar pirince  giderken elindeki bulgurdan dahi  olmaktadilar; cevrenize urun almasi ve  uye olmasi icin manevi baski  yapmak zorunda  kaliyorsunuz ve  bu da  cevrenizi  kaybetmenize  sebep olmaktadir;liderler!20 milyonluk masrafli egitimlerde  bile  uyelerden 50  milyon egitim parasi  masrafi  almakta  geri  kalanini da  cebe indirmektedirler  hem de  faturasiz  vergisiz  birsekilde  ;o  yuzden  cogu  zaman aralarinda  anlasamayip  ayriliga  dusmektedirler ayri  guruplar halinde  calismaktadirlar; eger uye  olduysaniz  sunlara  dikkat edin: 1)hemen  supervizor  olmayin 6 ay bekleyin  tatiller, fazla  kazaniyorum diyenler sizi aldatmasin  sonradan pisman olmaktansa;;;
  2)ilk zamanlar uye  degil de satis yapin en  az  6ay. ilk alti  ay uye  yapmayin.Kendiniz deneyin ilk ay iyi satarsiniz  sonraki aylar cok zorlanirsiniz;baskasinin da ayni sikintilara dusmesine  sebep  olmayin;
  3)kesinlikle  oradaki soylenenlerin coguna  inanmayin kendileri  size  cook guvence  verseler de.insanlar  inanamayacaginiz maskeler,  yontemler ve ikna metodlari kullaniyor;
  siz siz olun hemen uye  olun anyayi konyayi gorun!!!!!! hemen supervizor  olun!!!! hemen herkesi  uye  kaydedin!!!! bol urun kullanin!!! muzigin tatillerin tebessumlerin yalanina  kapilin!!! Ve sonra kendi düsen aglamaz ata sözünü hatirlayin.


  Ismi: söylemem
  Gönderenin Emaili: vermem
  Mesaj: alovera ürünlerinin üstüne alovera nin ürünü diye yazin insanlar bilsin isteyen alir isteyen almaz.Yazik degilmi onca milyonlarca bilmeden kullanan insanlara siz bu ürünlerle insanlari öldürmeyemi çalisiyorsunuz? Baskalarina katil diyorsunuz ama sizler gizli katilsiniz. Yaziklar olsun mertçe ürünlerinizin üstüne yazin sikayetçiyim ve bizim gibi binlerce insan sikayetçi

  gulsahkar****@hotmail.com

  ben türkiyedenim,2 haftadir herbalife ile besleniyorum hedefim kilo vermekti.ilk basta buna çok inanmis ve güvenmistim.su an aç olmama ragmen sadece vücudumda 1'er cm incelme söz konusu ki ben 2 haftada rahat 2-3 kilo verebilen bir metabolizmaya sahibim.simdi size soruyorum:hala beslenmeme devam etmeli miyim?yoksa kendi yöntemlerimle(diet,kondisyon...)zayiflamali miyim? mesajima tarafsiz bir cevap verirseniz memnun olurum.basarilar


  Saniye Çelik
  Gönderenin Emaili: yok

  Mesaj: Sayin arkadaslar öncelikle allahin selami üzerinize olsun. Beni bugün herbalife elamani ziyaret etti. Katilmam gerektigi hakkinda ikna etrmeye çalisti.Açikcasi bundan seneler takriben 6 sene önce de teklif gelmisti ama bir türlü kabul edemedim. Nedeni ise kimin nasil hazirlan- digini ve içeriginin ne oldugunu bilmedigim bir ürünü kullanmaktan çekindigim di. Ayrica bir müslüman olarak (yaradilani severim Yaratandan ötürü) kendi kullanmaktan çekindigim bir ürünü degil müslüman kardeslerime gayri müslümlere bile tavsiye edemem.Kul hakkini gözetirim.Ve kul hakkiyla Rabbimin karsisina çikmaya korkarim.Benim ögrenmek istedigim bu ürünleri kullanip hasta olanlar olduguna dair duyumlar aldim.Ne derece dogru bilmek isterim.Hatta mahkemelik falan olunmus.Bu konuda beni aydinlatmanizi isterim.Simdiden verdigim zahmetler için beni affedin.Hakkinizi helal edin lütfen ve hepinizi Allaha emanet ederim.

  Herbalife hakkinda bilgiedinmek isteyenler veya is arayanlar ,saglikli bir hayata çok geç kalmadan adim atmak isteyenlar benimle irtibat kurarak hayatinizi degistirebilirsiniz. Bu firsati kaçirmayin ben bu firsati yakaladim sizlerde yakalayin ,benimle irtibat kurarsaniz inaninki hayatiniz degisecek hayata daha bir güzel bakacaksiniz ve insanlari daha çok seveceksiniz.Hem siz sevineceksiniz hem de etrafiniz daki sevdikleriniz ,çocuklariniz,esiniz bütün tanidik tanimadiklariniz...
  Sadece yapmaniz gereken bana ulasmak.Bana güvenebilirsiniz zamaninda ben güvendim bana yol açanlar,ufkumu hayallerimi gerçeklestirmemde bana yardimci olan abi ve ablalara her gün dua ediyorum....
  Ayrica isterseniz yeni bir is imkani da elde etmis olursunuz...Bena simdilik Mahmuuti@hotmail.com dan ulasabilirsiniz. sizde bir ciddiyet görürsem sizinle tanisabiliriz ... Av. mahmut sert


  neden anlamadim

  merhaba bu site içini tesekürler kafama takilan bir takimsorular var cevabini göndereceginizi umarak yaziyorum ben yaklasik bir ay önce sirketinizin düzenledigi bir toplantiya katildim toplantida sirketin büyüklügündenve distiribitörlere sagladiklari kolayliklardan bahseettiler toplnantinin devamini izeleye bilmek ve distiribitör olabilmemiz için bir paket almamizi istediler ama paketi yanimizda paramiz olmadigi için daha sonra alacagimizi söyledigimiz halde bir kaç kisi ben de dahil disari çikardilar anlamadigim neden 26 yillik sirket ve böyle büyük bir sirket büyük olduklarini söyledikleri halde bizi toplantinin disina aldilar sirket denilen sizce bu mu?


  kaziklanma hikayem

  walla nerden baslasamki su herbalife hikayeme...
  herneyse de...
  düsünürlerin bi tanesi demis ki:kendi %100 çabamla birsey elde edecegime 100 kisinin % 1 çabasiyla ayni seyi elde etmek daha iyidir.bunu diyen adam bilmem kim.herbalife'in egitimlerinde verilen mesaj. gelelim yorumuna. ben 2 ay didindim çabaladim ama bakiyordum ki elimde hiç bir sey yok. kimin için çalisiyordum peki. bu adamlarin o % 1 lik çaba dedikleri varya. o çabaydi iste tüm istiskallerimin,kosturmacalarimin amaci. ne demek bu kimseler baska birinin rizasini almadan hiçbir sekilde böyle bir mantigi yürütemez digeri hakkinda. % 17 lik kesintiden haberdar etmediler. hiç bi kaybin olmaz dediler. ürün çektik. o paranin yarisiydi istifa ettigimde elimde kalan. ürünleri bogazimizdan geçirecekler ya o bogaz parasi, egitim parasi bi de o kesinti.dede mirasi kalan evin satilmasindan babama düsen paranin yarilanmasi oldu sonuç. dünyanin kaç bucak oldugunu ögrendim sonra. bu mantik dogru degil bir kere. kimin emegini kendi malin kabul edip yüzde bilmem kaçlarini olusturuyorsun. bu acaba sana huzur verir mi o üzerimden kazandiginiz para. kime ne fayda. beni kandiran sponsor dedikleri zat da kovuldu bu sirketten sonra. niye? kandirdigi için sirket cezasini verdi. iyi de sonuçta o hirsi veren sirket degilmiydi o insana bu denli insanlari kandiracak kadar. vesselam kimi kime sikayet edeceksin... diyecegim o ki mantik yanlis. anlayis sömürme politikasi. herkes gözünü dört açsin verilen o telkinlerin uzaginda akli selim düsünsün ki bu yol yanlis bir yol....


  slmlar

  yahu sizin yazilarinizi okudukça insan bi acaip oluyo.sizin kullandiginiz bilgisayarin isletim sistemi nedir?windowsmu ha... yoksa sizmi yazdiniz. biligisayarinizin islemcisi nedir intelm'i ha? peki monütörü ne sony mi,klavyesi ne haa? yani söylediklerinizle yaptiklariniz neden uyusmuyor ? su kesin insanlarin geleceklerini sizin gibi düsünce sahipleri aydinlik hale getiremez.umarim bir gün daha olumlu bir zihine sahip olursunuz
  herbalife ecnebi maliymis ...senin bilgisayarin ne mali? ya ne kadar komiksiniz


  MERHABA

  Ben bu siteye ilk önce neden girdigimden bahsedeyim:Ben arastirmayi seven bir insanim.Ayni zaman da herbalif ile tanisalida 2 sene kadar oldu.Bu konuyla ilgili neredeyse bir yigin arastirma yaptim.En sonunda bu site de böyle bir seye rastladim.Sadece sunu söylemek istiyorum eger gerçekten herbalife ile ilgili eliniz de saglam kanitlar var ise açiklayin halk olarak bizler de aydinlanalim.Sunu belirtmeden geçemeyecegim biz müsliman bir ülkeyiz isteriz ki;yedigimiz her lokma helal olsun.Bunun için de hep beraber türk insani olarak hareket edelim,edelim ama o zaman SAĞLIK BAKANLIĞI VE TARIM BAKANLIĞIMIZ NEDEN izin veriyor?????????


  saadet zinciri?...

  size bir sorum var.sizler saadet zincirini nerden ögrendiniz?bu titan olayi meydana çikmadan önce biliyomuydunuz?yoksa onlarin içinde siz de mi vardiniz? bakin buradan anladigim su ki sizler sadece karalama amaçli olarak kurulmus bir sitesiniz.ya sanki arastirma yapip kanitladinizda insanlar buna inanmadi .nerden buluyosun böyle acaip laflari komik olmayin lütfen? bu arada yayinlariniza devam edin herbalife hakkinda .çünkü sizin yapmis oldugunuz bu karalama kampanyasi herbalife distribitörlerini dahada güçlendiriyor... siz de davam edin bizler de bakalim kim kazancak:) yenilmeye mahkum olmus zihinlerinizi yenileyin bence bu arada


  slmlar herseyi karalayan insanlar.

  bakin ne diyecegim sizler bu firmanin insanlarin duygulariyla oynadigini söylüyorsunuz.dini duygulari nedense ön planda tutma amacinizi anlamis degilim zaten.birde bu tür ürünlerin ecnebi memleketlerinden geldigini söylüyorsunuz.peki siz ecnebilere bu kadar karsi iseniz neden onlarin yaratmis oldugu internet agindan yararlaniyorsunuz? bu arada firmanin ismini yazma cesaretini nedense gösterememisiniz neden? of ya arkadaslar kurmus oldugunuz bu dünya içerisinde daha çok sömürülmeye makhum olacaksiniz.çünkü mantiginiz tamamen körelmis durumda .peki size bir sorum war sizler her seyi ecnebilerden iyi biliyosaniz neden dünyanin en basarili is yöneticileri olamiyosunuz?


  gereksiz birsey

  merhaba bu aralar piyasada herbalife diye bir ürün dolasmakta gerçi bu ürün adi altinda baska birseyler dönecek diye düsünüyorum ama hayirlisi ...ben bu üründen aldim nedeni ise arkadasim satiyordu ama bir kaç gün kullandim hiç bir faydasini görmedim bana dedikleri yemek yemiyeceksin e be kardesim ben yemek yemedigim zaman zaten kilo veririm sonuçt verdim bir kaç kilo ama o üründen dolayi degil ben yemek yemedim sonuçta iade ettim nedeni ise amaclari açligi bastiracakmis ne alaka hiç bir faydasi yok bu kadar ....

  esra_t****@mynet.com


  herbalife urunlerini kullanip kilit programini yaptiktan sonra birakan insanlar neden cok cabuk kilo aliyorlar bu sorumuzu yanitlarsaniz seviniriz


  Kahraman alpak
  E-mail: kahramana****@mynet.com
  mesaj: merhaba

  Haram helal noktasindaki hassasiyetinizi anliyorum.Ancak Kötünün iyisini alma noktasinda eyilimli olmaliyiz.Herbalife ürünlerini 10 aydir kullaniyorum.En ileri teknolojide harmanlanarak bize sunulan bu ürünleri alternatif olarak ülkemizde gida menzuatina göre yapabiliyorsak variz.Ancak yapilamiyorsa her kim ne yaparsa insanlik adina faydaliysa alkislamak lagzim.Edison elektrigi bulup ortaya çikardi kullanmayalimmi onun inanci farkli olabilir ancak ALLAH isterse

  Ona da hizmet ettirebilir.Babam doktora gidiyor damari tikali doktor 1500 ytl istiyor.ürünleri kullaniyor istifade ediyor.Kullanmayalimmi objektif tesir altinda kalmadan davranilmali demokrat olmadan yanayim saygilarimla.Ayrica Herbalife ile ilgili Saglikli ve dengeli beslenmek için projelerimiz var isterseniz paylasabiliriz.
  Kahraman Alpak.
  Trabzon


  site****@mynet.com
  mesaj:         Merhabalar

  Öncelikle Herbalife hakkinda yazilanlar hiç iç açici degil.Bunun Sebebi Önyargi mi desem.Insan Helal Haram bilmeden herseyi tüketir.Ancak kullanmadigi seyi anlatamaz.Sizler bol keseden sallamissiniz.Allahin verdigi emaneti hor kullanmak nederece dogrudur.Vücuttan bahsediyorum.Emanet sizin için ne kadar degerlidir.Iste ne yedigimizi bilmedigimizden ötürü hastaliklar meydana gelmektedir.Herbalife ürünleride ne bir ilaç,firmada bir diyet firmasi degildir.Ancak Sizler Türkiye Cumhuriyetinde 18 yasindayken ne gibi basarilara imza atmaya çalistiniz veya ne gibi projeler üretmeye çalistiniz.Iste benim gibi

  biri Herbalife nin kurucusu.18 yasindaki bir gencin hayalleri sadece bir ülke sinirlariyla kalmayip 61 ülke sinirlariyla da devam etmektedir.Bunu çekemeyenler var tabii.Bu olumlu bir gelisme.Insanlar birileri menfaat saglayacak diye ölmeli mi.Degil Tabiki.Onun için de Herbalife Insanlarin saglikli ve mutlu olabilmesi için vizyonunu sürekli genisletmekte insanlara ulasmaktadir.Önyargiyi bi tarafa

  birakan insanlar bunu kullaniyor ve müthis bir sonuçla karsilasiyor.Ön yargiyla hareket eden insanlar ise sagliklarini önyargiya kiraliyorlar.Eger konusmadan önce evinizde anne babaniz veya ev halkindan biri saglik problemi çekiyorsa siz ne kadar mutlusunuz bunu sormak istedim.Mutlu olmak istiyorsaniz önyargiyi bir kenara birakin çünki Anne babanizin veya ev halkindan herhangi birinin saglik

  problemi yüzünden önyarginiz sonucu bedelini hayati ile ödemesin.Biz kimseye illede kullanacasin demiyoruz.Kendi tercihini yapiyor ve kullaniyor.kendiniz kendi tercihlerinizi yapabiliyorsaniz mutlaka kullanin ürünleri.Önyarginin bedeli çok agirdir.Örnek mi Yillarca basörtüsü veya irtica diyerek millete kan kusturmuyorlar mi.Onlarin önyargisinin bedelini bizler ödemiyormuyuz.Onun için gençlere sesleniyorum.Bir bedel ödemek istemiyorsaniz kendi fikirleriniz dogrultusunda hareket edin. Saygilarimla.


  sehir:      Sivas
  Sayin Ali Hazihisebili,

  Herbalife konusundaki, bilgiler ve arastirmaniz için çok tesekkürler. Bazi insanlar, para kazanmak için hayatlarini tehlikeye atar yada sagliklarini son plana koyarlar, iste ben de o gruptaki insanlardan birisiyim ve sagligimi tehlikeye attigimi bildigim halde, (bir çok kisi bana kizacak) hala masa basinda oturmaya ve bu durumu önemsememeye müthis gayret ediyorum. Kilo sorunlarindan kurtulmak için kullandigim bu ürünler konusunda ayni bilgiler daha öncede gelmisti bana ama bi yerde suya düstüm yilana sariliyorum misali 3 yil boyunca kullandim ve bazi rahatsizliklar hissetmeye basladigimda da biraktim. Toplantilarini ise sadece duydugum kadariyla biliyorum.

  Lütfen sagligimiza dikkat edelim. Bir ürünü kullanmadan önce, sasali gösterilerine, paketinin güzelligine ve pahaliysa iyidir fikrine kapilmayalim. Bizleri, kilo vs. problemlerinizden kurtaracak tek çözüm önce biz, sonra tip dünyasidir.

  Saygilarimla


  Kemal Akyürek

  Bu günlerde bir çok yerde reklamlarini belki de sizin de görmüs oldugunuz Herba Life adli bir ilaç kilolu insanlari kisa sürede zayiflatabilecegeni iddia etmektedir.

  Herba Life  adli bu ilacin saticiligini yapan bir arkadasim bana bu ilaci tavsiye etti.Hatta satis tekniklerinin ögretildigi bir seminere götürdü.Dogrusu bu seminerde gördüklerim karsisinda çok sasidim.Bu toplanti satis tekniklerinin ögretildigi bir seminerden öte adete bir ayin niteligindeydi.Sürekli olarak bu ilacin satisindan zengin olan insanlardan bahsediliyordu.Birisi kalkip "ben bir ayda 30 milyar kazandim" ,bir digeri kalkip "ben 65 milyar kazandim" diyor ve sürekli bu isin kazancindan bahsediliyordu.

  Anladigima göre bir  ilaç seti 300 milyon civarinda saticilara veriliyor.Eger seminere yeni bir üye getirdiyseniz bu ilaç paketini daha ucuza aliyosunuz.Eger seminere yeni gelen ksþi de ilaç almaya razi olursa onu seminere getiren ksþi ilaç paketini daha da ucuza alabiliyor. Ne kadar çok insani bu seminerlere getirirseniz ilaç paketini o kadar ucuza alabiliyorsunuz.Yani bir nevi "Titan Saadet Zinciri" gibi bir sistem uygulaniyor.

   Bu ayine benzeyen Herba Life toplantisindan çiktiktan sonra hemen inter-net'te bir arastirma yaptim ve çok daha büyük bir soka ugradim. Herba Life   denilen bu ilaç sirketinin merkezi Amerika , ne var ki Amerika ,Kanada ve birçok Avrupa ülkesinde satilmasi ve kullanilmasi yasaklanmis durumda. Bir çok insanin ölümüne sebep olan bu ilaç Türkiye'de "ruhsatsiz ve reçetesiz"(tabii ki vergisiz) olarak serbestçe satilabilmektedir. Medyadan 4-5 yil önceki haberlerden hatirladigimiz Marasli Dondurmaci Recep Usta'nin da ölümüne sebep olan ilaç bu imis.

  Anladigima göre bu ilaç sirketi'nin Türkiyedeki organizasyonu gerçekten çok büyük .Lüks otellerde ve Türkiye'nin en ücra köselerinde seminerler düzenliyorlar.Insanlaiý kandirarak adeta bir saadet zinciri   olusturarak kilolu ve hasta insanlari sömürmeye tesvik ediyorlar.Bir çok insanimiz yüksek ücret vaadiyle bu insanlarin oyununa geliyor ve ellerindeki zehri hiç düþünmeden satmaya çalisiyorlar.

  Bu ilaç sirketi insanlarin sadece paralarini sömürseler iyi,insanlarin sagliklarini  hatta hayatlarini da ellerinden aliyorlar.Kilo sorunu olan insanlarin "belki bir çare olur" ümidiyle satin aldiklari bu ilaç onlari hem paralarindan hem de sagliklarindan ediyor.

  Son zamanlarda  Saglik ve Tarim Bakanliklarinin  ihmallerinden dolayi ülkemizde toplu ölüm vakalari  yasanmisti.Sahte raki ve Hastane Virüsü olaylarindan dolayi bir çok insan hayatini kaybetmisti.Eger önlem alinmazsa inanin ki , Herba Life denilen bu ilaç yüzünden çok yakinda toplu
  ölüm
  haberlerine sahit olabilirsiniz.


  Tahir


  E-mail: tahird****@hotmail.com
  mesaj:
  öncelikle sizlerden ALLAH razi olsun site yetkilileri. Ben askerden yani gelmis ve asgari ücretle çalisan bir gencim. geçtigimiz hafta bir is kagidi verdiler elime ve toplantiya çagirdilar. herbalife adinda bir saglik ürünün toplantisinda buldum kendimi. Ellerinde siselerde birseyler içtiler takim elbiseli çalisan baron tipler ve onlari gipta ile izleyen bizler... Derken kalkan konusmaci kazandigi paralarindan bahsediyor diger yandaslari alkisliyorlardi. Aklim ermemisti bu ise kazanan o ise digerleri neden alkisliyor, dans ediyordu? Bir de is ilanlarina pazarlama isi degildir ve ciddi kisiler araniyor yazmislardi ama yazdiklari bu kriterler kendilerinde yoktu! Neyse maddiyati çok ön planda tuttular ve diger toplantilarina çagirdilar. Paket ücreti olarak 76 YTL istediler. O günden sonra beni çagiran kisi hala da cep. Tlfu ile aramakta ve randevu talep etmekte paketi satmak istegindedir. Aklim biraz karismisti ama sans eseri sitenizi buldum ve aklim basima geldi. ALLAH razi olsun efendim bir gencin daha hayatini umutlarini kurtardiniz...

  tabas****@mynet.com

  BEN YAKLASIK 2 YILDIR HERBALIFE KULLANIYORUM. TIP DOKTORUYUM, KARDIYAK EMBRIYOLOJI VE FIZYOLOJI ÜZERINE DOKTORAMI YAPARKEN, NITEWORKS ISIMLI BIR ÜRÜNÜN, AMERIKA’ DAKI BIR MESLEKTASIMDAN, HABERINI ALDIM, ARASTIRDIM VE KARDIYOVASKÜLER SISTEMININ IYI ÇALISMASINDA NITRIKOKSIT IHTIYACININ VÜCUDUMUZ TARAFINDAN YETERLI DÜZEYDE ÜRETILEBILMESI IÇIN NITEWORKS’ UN GEREKLI BIR TETIKLEYICI OLDUĞUNU HOCALARIMLADA ISTISAREDE BULUNARAK KULLANILMASININ ÇOK YARARLI OLACAĞI SONUCUNA VARDIK. HASTALARIMIZA TAVSIYEDE BULUNUP NITEWORKS’ Ü KULLANMALARINI TAKIP ETTIK. SONUÇ GERÇEKTEN INANILMAZ ÇIKTI. HASTALARIMIZDAN BU ÜRÜNÜ KULLANMAYANLARDA HIÇ BIR DEĞISIKLIK OLMAZ IKEN, NITEWORKS’U KULLANAN LARIN % 80’ ININDE IYILESME VE NORMAL HAYATA DÖNÜS GÖZLEMLEDIK. BU ÜRÜNÜN MUCIDI DÜNYACA ÜNLÜ PROF.DR. JUIL IGNARO’ NUN BU BULUSU SEBEBI ILE NOBEL TIP ÖDÜLÜ ALDIĞINI ÖĞRENDIM. BU ÜRÜN SADECE HERBALIFE DISTRIBÜTÖRLERIN DE VARDI. DOLAYSI ILE HERBALIFE’ DA ARASTIRDIM : DIĞER IÇ VE DIS BESLENME ÜRÜNLERINI KULLANMAYA BASALADIM VE BU SAYEDE GÜNDE 18 SAAT DAHI ÇALISABILIYORUM. BIR TIP DOKTORU BAYAN ARKADASIM HAMILE IKEN IÇ BESLENME ÜRÜNLERINI KULLANMAYA BASLAMIS, ÇOCUĞU SU AN 3 YASINDA VE ÇOCUĞUNA MAMA YERINE HERBALIFE VERIYOR. ÇOCUĞUN NORMAL SAĞLIK KONTROLLERINDE, TESTLERINDE EN KÜÇÜK ANORMAL BIR DURUM DAHI YOK VE ÇOK SAĞLIKLI. BIR DOKTOR OLARAK HERBALIFE GIBI GERÇEKTEN BITKISEL, DOĞAL EK GIDA TAKVIYESININ GEREKLILIĞINE INANIYORUM.
  BÜYÜK HALKIM ; YAZDIKLARIMI OKUYAN BAZI ÖN YARGILI, BASKA ÇIKARI OLAN VE YA APTAL INSANLAR BU ISTEN BENIM BIR ÇIKARIM OLDUĞU KANISINA VARACAKLAR. YÜZYILLARDIR HALKIMIZIN GAVÜR ICADI DIYE UYUTULUP SÖMÜRÜLDÜĞÜMÜZ, KULLA KULLUK EDER KARAKTERLE HARMANLANDIĞIMIZ BIR ORTAMDA HERBALIFE GIBI ASRIN INSANLIK IÇIN GEREKLI ÜRÜNLERINI KÖTÜLEYEREK SIZLERIN KALP, DAMAR, KOLESTROL, DIABET VE BUNUN GIBI BIR ÇOK YANLIS VE EKSIK BESLENMEYE DAYALI RAHATSIZLIKLARDAN ÖLMENIZDE EN BÜYÜK KATKIYI YAPANLAR, YA ALTERNATIF SEKTÖRDE ÇIKARI OLAN INSANLIK DÜSMANLARI, VEYA ÖNYARGILI APTAL INSANLARDIR. LÜTFEN BU OYUNLARA GELMEYIN ; TUVALETLERIN BILE TEMIZLENMESINDE KULLANILAN KOLALI IÇECEKLERI ZEVKLE YUDUMLARKEN, VÜCUDUMUZU MAHVEDEN MARLBORO GIBI YABANCI SIGARALARI KEYIFLE TÜTTÜRÜRKEN, GAVÜR MALI OLDUĞUNU BILE DÜSÜNMEZKEN, NOBEL TIP ÖDÜLLÜ DOKTARLARLARIN BULUNDUĞU BILIMSEL DANISMA KURULU TARAFINDAN ÜRETILEN, BITKISEL, DOĞAL, DÜNYANIN BIR ÇOK ILGILI BAKANLIK LABARATUARLARINDAN ONAY ALINIP O ÜLKELERDEKI HALKLAR TARAFINDAN KULLANILAN HERBALIFE ÜRÜNLERI ILE ILGILI ACIMASIZ, YANLIS VE BENCE DAHA ÇOK ÖNYARGILI ELESTIRILERE KULAK ASMAYIN, UNUTMAYIN INSANOĞLUNUN SU AN BILINEN RAHATSIZLIKLARININ % 80’ I BESLENME KAYNAKLIDIR. ARTIK UYANALIM, BOS HURAFE VE ÇIKARCI INSANLARIN DEDIKLERINE KULAKLARIMIZI TIKAYALIM. HALKINI CANINDAN ÇOK SEVEN BIR DOKTORUN RICASIDIR BU,
  HERKESE SÖMÜRÜSÜZ BIR HAYAT DILIYORUM.

  tabasalan

  HERBALIFE’ A ÇAMUR ATAN GAFILLER,
  SIZIN GIBI YOBAZLAR ZATEN YÜZYILLARDIR HALKIMIZI SÖMÜRÜYOR, SIZIN GIBI SEREFSIZ ALLAH DÜSMANLARI SAYESINDE FILISTIN’ DE, IRAK’ DA VE DAHA BIR ÇOK YERDE DIN KARDESLERIMIZ SEHIT OLUYOR. BE HEY GERI ZEKALI INSANLIK VE MÜSLÜMANLIK DÜSMANLARI, YA SÖYLEDIKLERINIZIN FARKINDA OLMAYAN GERÇEK BIRER GERI ZEKALISINIZ YA DA MOSSAD, CIA TARAFINDAN MÜSLÜMANLARIN BEYINLERINI BULANDIRMAK IÇIN SATIN ALINMIS BIRER KAFIRSINIZ. ILIM VE SAĞLIK NEREDE ISE ONDAN YARARLANMAK LAZIM, GAVÜR ICADIDIR DIYE O ILIME ÇAMUR ATMAK ISIN EN KOLAYI. IÇINIZDE BIRAZCIK VICDAN, KAFATASINIZDA BIRAZCIK BEYIN VARSA, ECNEBILERIN ICAT ETTIKLERI VE ÜRETTIKLERI SEYLERIN NE KADAR FAZLA HAYATIMIZDA OLDUĞUNUN FARKINA VARIR VE BU ILMI ANLAYARAK DAHA IYILERINI YAPABILECEĞIMIZIN INSALLAH IDRAKINE ERERSINIZ. DIN KARDESLERIMIZ NEDEN MI SIZIN GIBILER YÜZÜNDEN SEHIT OLUYOR : ÇÜNKÜ SIZIN GIBI ÖRÜMCEK BEYINLI VE/VEYA SATILMIS INSANCIKLAR DIN KARDESLERIMIZIN BEYINLERINI KÖRELTIP DAHA ILERI VE GÜÇLÜ OLMAMIZI ENGELLIYORLAR, ISTE BU YÜZDEN. NEYSE SIZLERI ALLAH’ IMA HAVELE EDIYORUM, INSALLAH DÜNYADA SON NEFESLERINIZI VERMEDEN GERÇEK MANADA MÜSLÜMAN OLARAK ALLAH YOLUNDA ILERLERSINIZ. RABBIM APTALLIKLARINIZIN VERMIS OLDUĞU ZARARLARIN GÜNAHLARINI AFFETSIN. AMIN.

  tabasalan

  BE HEY SEREFSIZ, YÜCE ALLAH’ IMIZIN GÜZEL ISIMLERINI O PIS, LAĞIM KOKAN AĞZINA ALMA! SENIN GIBI YOBAZLAR ZATEN YÜZYILLARDIR HALKIMIZI SÖMÜRÜYOR, SENIN GIBI SEREFSIZ ALLAH DÜSMANLARI SAYESINDE FILISTIN’ DE, IRAK’ DA VE DAHA BIR ÇOK YERDE DIN KARDESLERIMIZ SEHIT OLUYOR. BE HEY GERI ZEKALI INSANLIK VE MÜSLÜMANLIK DÜSMANI, YA SÖYLEDIKLERININ FARKINDA OLMAYAN GERÇEK BIR GERI ZEKALISIN YA DA MOSSAD, CIA TARAFINDAN MÜSLÜMANLARIN BEYINLERINI BULANDIRMAK IÇIN SATIN ALINMIS BIR KAFIRSIN. ILIM VE SAĞLIK NEREDE ISE ONDAN YARARLANMAK LAZIM, GAVUR ICADIDIR DIYE O ILIME ÇAMUR ATMAK ISIN EN KOLAYI. IÇINDE BIRAZCIK VICDAN, KAFATASINDA BIRAZCIK BEYIN VARSA, ECNEBILERIN ICAT ETTIKLERI VE ÜRETTIKLERI SEYLERIN NE KADAR FAZLA HAYATIMIZDA OLDUĞUNU GÖRÜR VE BU ILIMI ANLAYARAK DAHA IYILERINI YAPABILECEĞIMIZI INSALLAH GÖRÜRSÜN. DIN KARDESLERIMIZ NEDEN MI SENIN GIBILER YÜZÜNDEN SEHIT OLUYOR : ÇÜNKÜ SENIN GIBI ÖRÜMCEK BEYINLI VE/VEYA SATILMIS INSANCIKLAR DIN KARDESLERIMIZIN BEYINLERINI KÖRELTIP DAHA ILERI VE GÜÇLÜ OLMAMIZI ENGELLIYORLAR, ISTE BU YÜZDEN. NEYSE SENI ALLAH’ IMA HAVELE EDIYORUM, INSALLAH DÜNYADA SON NEFESINI VERMEDEN GERÇEK MANADA MÜSLÜMAN OLARAK ALLAH YOLUNDA ILERLERSIN. RABBIM APTALLIKLARININ VERMIS OLDUĞU ZARARLARIN GÜNAHLARINI AFFETSIN. AMIN.

  GIDA RAPORUNUN NOTU: Doktor oldugunu söyleyen bu beyeefendinin mesajlarini özellikle koyduk. Doktorluk yemini yapmis olmasi gereken bir zatin karsi görüste olan insanlara nasil insafsizca ve edepsizce saldirdgina sizler de sahid olasiniz istedik. Bu gibi insanlarin satisini yapacagi ürünlerden nasil hayir gelebilir?


  Emre35

  Selamun aleyküm;
  Bu konularin samimiyetle ele alinip tartisilmasi ve bizim için ( Türk ve/veya Islâm alemi için ) hayirli bir sonuç çikmasi elbette hepimizin temennisidir yada olmalidir. Helal yollardan ticaret ve para kazanmak çok dogru bir istir ancak bu isleri yaparken çok dikkatli olmaliyiz, binbir oyunu olan sömürgeci ve karsisindakileri yok edici zihniyete de alet olmamaliyiz ve bir gida maddesini yada bazilarinin dedigi gibi faydali dogal besinleri alirkende içinde neler olduguna dikkat etmeliyiz. Site yöneticisi arkadaslar bu ürünler içindeki zararli maddeleri açik ve bilimsel bir sekilde bize sunarlarsa sanirim çok daha faydali olur. Sonuçta birsey zararli ise zararlidir yada haram ise haramdir. Ürünün yararli yada zararli olmasinin disinda bir konu da bu ürünlerin üreticisinin kimler oldugu ve aldigimiz her ürünle birlikte paralarimiz nereye gittigidir ? Bu ürünün alicisi ve saticisi olan arkadaslar bunada dikkat etmelidir. "Banane canim paralar nereye giderse gitsin, helal haramda beni baglamaz, ben kazandigim paraya, verecegim kiloya bakarim" diyen bir Müslüman ve/veya Türk evladida varsa kendi hayatini, deger yargilarini ve yaptiklarini gözden geçirme vakti gelmistir. Son olarak, dagitici (distributor) sayisinda bir yazisma geçmis, bende (http://www.herbalife.com/hl/templates/templatepreportal/herbalife/company/worldwide.jsp# ) adresinden ( Herbalife countries currently in operation: ) bölümündeki ülkelere baktim 48 yada 61 rakamini bulamadim 59 çikiyor yanlisim varsa ilgili arkadaslar lütfen düzeltsin. Selam.

  kandehlevi


  Para para para. Allah askina bumu yasamin amacii. Kullanmasak da ölsek ne olacak. Sonuçta bir durak ta degilmiyiz. Ölüm otobüsüne az erken binsek.....Irak ta ,afganistanda , filistin de ,lübnan da, katledilen irzina geçilen, kafasina kursun sikilan müslüman kardeslerimiz(!) e elimizden geldigince yardim ediyoruz! , Sudan da Etyopya da ve dünyanin birçok Akilsiz müslüman ülkesinde insanlari birbirine düsürüp iç karisikliklar olusturan bunun sonucunda dogal kaynaklarini sömüren sömürgecilerin ülke bütçelerine çok güzel katkida bulunuyoruz. eeeee. daha ne yapalim müslüman olarak? elimizden bukadar geliyoo..
  Ürünleri kullanarak zayiflayanlar kullanmayi biraktiklarinda ne oldugunu niye yazmiyolarr.
  Sonra mantik var ürün misal 100 ytl lik ürün üzerinden yok vizörü,yok süpervizörü,yok distribütörü,yok bölge disribütörü,yok platini,yok altini yok nemnesi para kazaniyooooo. eeee. peki 100 ytl lik ürünün gerçek maliyeti ne. belkide 10 ytl , ama adam üretmis kardesim. sifa.sattiriyormu sana ne demi. helal bize yaw. Biraz de gidip mezarliklara kulaigimizi dayiyalim da dinleyelim bakalim onlariiiii. hayat çok kisaaa.unutmayalim. hesap günü çok yakin.
  birde yaziyorsa içerigi kullanilar meretin GIT aktarcidan al bitkilerini kendin hazirla. olmadi aktarci sahte ot satiyo dersen kendin topla.
  Toplantilardaki alkis ve saksaklamalar ve kazanilan büyük servetleri dinleyip te gaza gelmeye gerek yok.


  akpa****@hotmail.com

  selamün aleyküm
  yaklasiminiz için allah sizden razi olsun
  ben süleyman akparlak
  10 aydir herbalife sirketi ile part time olarak çalisiyorum
  bazi kardesilerimizin bu sirketle çalisirken basarisiz olduklarini ve zor durumda kaldiklarini gördüm.Ancak bunun temelinde sistemin ve sirketin degil onu bu isle tanistiran kisilerin ve kendisinin yattigini anladim.Sponsor tabir ettigimiz kisilerin yeterince sistemi bilmeden,yeterince bilgi sahibi olmadan insanlari davet ettiklerini ve gerektigi kadar çalismadiklarini gördüm.Eger isi bilen,egitimleri kullanan ve denileni yapan bir kisi ile ise baslar ve kendinizde egitimleri kullanir ve denileni yaparsaniz basarisizlik çok zor.Tembellik ve atalet her iste oldugu gibi bu istede BASARISIZLIĞI GETIRIYOR. AMA BEN EĞITIMLERIN KISISEL GELISIM ADINA ÇOK BASARILI OLDUĞUNU DÜSÜNÜYORUM.EVET BAZI KONULARDA HÂLÂ ISLAMI BIR HAVA OLUSTURAMADIK EĞITIMLER DE AMA SAYIMIZIN ARTMASI VE ETKIN OLMAMIZ DURUMUN DA 25 YILLIK SISTEMIN MÜSLÜMANLARA UYGUN BIR VERSIYONU OLUSTURULA BILIR. BEN BASARILI OLMANIN ANCAK ÇALISMAK VE INANMAKLA OLABILECEĞINE INANIYORUM.ÇALISMADAN KAZANMAK HEVESLISI ARKADASLARIMIZIN BALIKLAMASINA ATLADIKLARI BU IS ONLAR IÇIN HÜSRANLA BITECEKTIR.INSANI SEVMEYEN VE YUARDIMCI OLMAYA ODAKLANMAYANLAR KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR.10 AYDA BUNU GÖRDÜM.BEN PARA KAZANMAK IÇIN DEĞIL SONUÇLARA OLAN INANCIM YÜZÜNDEN GIRMISTIM,BIR EV HANIMININ,BIR GARSONUN,BIR AYYASIN,BIR MIMARIN,BIR ÖĞRETMENIN YADA BIR BÜROKRATIN DEĞISEN HAYATLARTINI GÖRDÜM.ÜRÜN VE IS SONUÇLARIYDI BENI ETKILEYEN. VE BAZEN ATALETE DÜSTÜĞÜMDE YADA MOTIVASYONUMU KAYBETTIĞIMDE BU SONUÇLARI DÜSÜNÜYOR VE TEKRAR INSANLARA BU SIRKET VE ÇALISMA SISTEMI ILE YARDIMCI OLABILECEĞIMI DÜSÜNÜP DEVAM EDIYORUM.
  BU ARADA SIRKETIN 63 ÜLKEDE FALIYETTE OLDUĞUNU SÖYLEMELIYIM.TUTARSIZLIK GIBI GÖRÜNEN SAYILAR SIRKETIN SÜREKLI GELISMESI YÜZÜNDE.INTERNETTE YADA YAZILI DÖKÜMANLARDA BUNLARIN GÜNCELLENMESI ZAMAN ALABILIR.
  EN SON MALEZYADA DA FALIYETE GEÇTI.
  akpa****@hotmail.com
  SELAM VE DUA ILE


  yyyyy

  benimde bu ürün hakkinda söyliceklerim var. ürünü belli araliklarla 3 kere kullandim.ve her kullanmamdan sonra hiçbir rahatsizligim olmadigi halde hep de 4veya 5 gününde atesim 40 dereceyi buldu .sizce üçüde tesadüf mü?


  herbal_

  Sevgili Kardeslerim

  Herbalife Ürünleri hakkinda konusabilmeniz için, ilk önce ürünleri tanimaniz lazim. Bu ürünlerin ilaçla hiçbir ilgisi yok. Günlük hayatta yedigimiz kuru fasülye,mercimek,nohut gibi tahillarda sebze ve meyvelerin sikistirilmis halidir. Tamamen ''gida takviyesi'' dir. Ve lütfen bu tarihi yazin, 2010 yilinda herkesin mutfagina bir gida takviyesi ürün girecek. Herbalife ya da bir baska marka. Ama su bir gerçek ki Herbalife bu sektörde 1 numarali marka. Ne yazik ki insanimiz bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmaya çok hevesli. Ayrica bizim çalisma sistemimizi de bilmiyorsunuz. KImse kimsenin sirtindan kazanmaz. Böyle bir sey helal olmaz zaten. Sadece önyargisi olan çok bilmis insanlar birtakim seyler uyduruyorlar. Elhamdülillah 5 vakit namazimi kiliyorum ve Herbalife'i da çok seviyorum. Size tavsiyem, eger bir gün toplantiya katilirsaniz orada anlatilanlara kulak verin,insanlari seyredin ve sizi davet eden kisiyle tanisin. Dev bir firmayi karalamak çok kolaydir. Yalniz bir müslümana yakisan, önyargisiz infaz midir yoksa akilli davranip arastirmak midir. Çok süpheci bir insanim ve basta hiçbir seye inanmamistim. Beni kandiruiyorlar demistim ve bunlar Titanci. Fakat sirketi, çalisma sistemini ve a 'dan z'ye herseyi iki günlük bir toplantida ögrenince inanin ne kadar büyük hayirlara vesile olacagimi anladim. Meyve veren agaci taslarlar.Bunu sakin unutmayin ve özelikle siz sevgili türbanli kizkardeslerim, lütfen o güzel basörtülerinizin altindaki zeki kafalarinizi safsatalarla çürütmeyin. Sirketi taniyin,Genel merkezimiz Kiziltopraktadir. Suçlamak kolay. Seyhülislam da 150 yil kadar önce ''ölmeden topragin altina girmek caiz degildir'' diye fetva vermis ve metroyu (o zamanki beyoglu tünelini) yasaklamisti. Sayesinde bugün çilesini hala trafikte çekiyoruz. O müslümanligi öne sürenlerin söylediklerinin Islamla bir ilgisi yok. O kisilerin söyledikleri ISLAM'i temsil etmedigi gibi Herbalife'i da açiklayamaz. Ve sunu da biliyorum ki bu yazim sansürlenecek. Yayimlanmayacak. Olsun en azindan kendileri okur belki insafa gelirler. Biz hakiki Herbalife distrübütörleri asla ve asla insanlarla tartismayiz. Siz olsaniz da Herbalife 1 numara olmasaniz da. Inanin önemli degilsiniz bizim için. Yalnizca insanlari yanlis yönlendirdiginiz için size üzülüyorum. Insanlar 2010 yilinda zaten yedikleri yemeklere ek olarak doyurucu toz ve tablet yemekler yiyecekler.Bunu 5 yil sonra anlayacaksiniz ve o çok istekli piril piril müslüman kardeslerimi bu tür negatif yazilariniz yüzünden isten soguttugunuz için çok pisman olacaksiniz. Müslümanlik sadece namazla ibadetle olsa sanirim hepiniz cennetliktiniz. Müslümanlik, önyargili olmama ve ögrenme ile ögrendikten sonra konusmakla da yakindan ilgilidir. Ben bir edebiyat ögretmeniyim ve ne mutlu ki bana isimden istifa ederek Herbalife ile birakin para kazanmayi, insanlara yardimci oluyorum. Para size ahirette mutluluk vermez insanlara olan hizmetiniz verir. O sizin dinci takiminiz benim evimdeki suyu kesmisti biliyor musunuz? 1 ay susuz kaldim. Sadece abdest almak için evden çikmak zorundaydim hep ve inanin gece olunca yatsidan sonra kapilari da kilitliyorlar. Fatih camiine kadar yürüdügümü hatirliyorum aksaraydan. Nerdeydiniz o zaman? Müslümanlik bu mu, insanlara faydali bir kurulusa, hem de tamamen yemek satan bir kurulusa bilmeden yada bilerek iftira etmek mi?Evet bunu yayinlamayacaksiniz,çok iyi biliyorum.sadece siz okuyun da biraz olsun kendinize gelin.Umarim Allah sizi affeder.


  ayoruk81

  Yukaridaki beyefendi bu siteyi gezmekle demekki siz de zehirlendiniz. O kilolarinizdan nasil kurtulacaksaniz bilmiyorum.Herhalde diyet ilaci vs. kullanacaksiniz bir taraftan kilo vermeye çalisirken diger taraftanda vücudunuzun bagisiklik sistemi çökecek ve arkasindan baska hastaliklar ile bogusmak zorunda kalacaksiniz.Bu zehir saçan web sitesi sayesinde


  Herbalife_Magduru

  Herbalife'da herkesin bir patronu "sponsoru" var degil mi?
  Peki Herbalife'in Turkiye lideri Ejder Inam'in sponsoru kim dersiniz? Israilli Baskanlik Takimi Leon Weisbein. Israile ne kadar para akiyor acaba saf Turk distributorlerden?
  Hala helal besin helal ekmek kapisi mi yani Herbalife?


  lavinyama****@hotmail.com">samsam08

  sayin gida raporu kuruculari isinize gelenleri yayinliyor isinize gelmeyenleri siliyorsunuz. demi böyle giderse sizin gibi diyetisyen bozuntularinin isi olmayacak. issiz kaldiginizda bizim kapimiza gelin bizim sirket hepinize is verebilir.hahaha


  erman

  BU ARADA HERBALIFE DIS.EGER BÖLE TARTISILIYOSAK BILINKI BÜYÜYORUZ DEMEKTIR BUNLAR BIZIM IÇIN DAHA IY ÜRÜNLERE GUVENIYORUZ EE SISTEMIDE BILIYORUZ BIRAKIN KONUSSSUNLAR GÜÇLÜYÜZ KARDESIM GÜÇLÜ.


  Lilth

  Helal sana kardesim dogru söyledin meyve veren agaç taslanir ben ürünlere ve sirketime sonuna kadar güveniyorum bizleri karalayanlar yanlarinda çalistirdiklari isçilerinin bile sigortasini yaptirmayan çalisma saatlerine bile tecavüz eden insanlar konusmasinlarda insanlarin hakkini versinler


  lichazalin

  gidaraporu.com a dava açilacak ha
  tehditlerede baslandi
  pekii.
  3) 2005/255- HerbalifeInternational Ürünleri Tic. Ltd. Sti.’ne ait “Herbalife” markali ürünlere iliskin “Bir yasam tarzi” baslikli brosürde yer alan ibarelerin Tarim ve Köyisleri Bakanligi’nin 05.09.2005 tarihli görüsü çerçevesinde 5179 Gidalarin Üretimi, Tüketimi ve Denetlenmesine Dair Kanun Hükmünde Kararnamenin Degistirilerek Kabulü Hakkinda Kanun ve Gidalarin Üretim Tüketim ve Denetlenmesine Dair Yönetmelik hükümlerine aykiri oldugu,
  Bu durumun; 4077 sayili Kanun'un 4822 sayili Kanun'la degisik 16 nci maddesi hükmüne aykiri olduguna ve reklam veren HerbalifeInternational Ürünleri Tic. Ltd. Sti. hakkinda5.001,22 YTL idari para cezasi ve durdurma cezasi verilmesine karar verilmistir.
  http://www.sanayi.gov.tr/webedit/gozlem.aspx?sayfaNo=2791
  sizin bu mükemmel ürünler bazen cezada aliyor heralde

  Allah amerikan usaklarinin yahudi isbirlikçilerinin
  ve çevresindekileri kandirarak amerikan vari bir zenginlik içine girme hayalleri kuranlarin belasini versin
  herbalife saticilari ,distribütörleri isminiz ,her ne cehennem , ise  sattiginiz her üründe irakli kardeslerimize filistinli kardeslerimize bir kursun gidiyor  namaz kilin oruç tutun isterseniz hacca gidin.umrumda degil .
  Allah sizin ve amerikali israilli patronlarinizin belasini versin . ve müslümanlarin eliyle zelil olup pis caniniz cehenneme gönderilsin. ve Allah mücahit kardeslerimize yardim eylesin. Amin.


  Lilth

  herkeze selam öncelikle burada yazilanlar karsisinda dehsete düsdüm ne kadar cahilmisizde haberim yokmus kardesim bende bir herbalife dist.yim ve 10 aydlik bir issizlik sonrasinda karsima çikdi bu sirket 8 yildir dul ve 2 çocuguna bakmala yükümlü bir kadin olarak müslamanlik kisvesi altina girmis gerçek müslüman olmayan insanlardan ne darbeler ve ne sekilde dolandirildigimi burada uzun uzadiya yazmak istemiyorum öncelikle sunu bir anlayin burada kimse kimsenin sirtindan para kazanmaz oratada bir çalisma vardir bir ticaret vardir ve helalinden kazanirsin ben huzurluyum evime helalinden para götürüyorum burada konusuyorsunuz da yok söyle yok böyle bir taneniz çikipda insanliga hayirli ne yapiyorsunuz islam dini namaz kilmakda hacca gitmekden ibaretmidir sizin için islamiyette düsene yardim edilmezmi bu gavur diye taciz etmek caizmidir beddua ise dinimizce ne kadar sakincalidir. Allahin adini agziniza lipda beddua etmek bir lokma ekmege ve ise muhtaç olan insanlari burada cahilce bilmeden geleceklerine engel olmak günah degilmidir ben bu is sayesinde namusumla 2 çocuguma bakiyorum evim kira çok sükür kimseye muhtaç olmuyorum benden yüzde alan sponsorlarimdanda Allah razi olsun evime bir lokma götürüyorsam onlarin sayesinde kötü yolami düsseydim yada insanlar hirsizlikmi yapsin burada politika yapmak istemiyorum ama burada cahilce konusan kaçiniz bir müslümana yardim ettiniz sorarim size ben issiz olupda ekmege muhtaç kaç kisiyi bu isle tanistirdim ve çok sükür para kazanipda evlerine ekmek götürüyorlar ve dualarini aliyorum kardesim sana sesleniyorum kendini sorgula önce gerçekden çalistinmi yoksa yattigin yerden mi bekledin parayi bu sirket senin gibi cahilleri çok gördü görecekde at gözlügünü bi çikarda öyle bak etrafina senin kafan almamissa biseyleri ve isin gerekenlerini yapipda çalismazsan sirket sana ne yapsin çalismayan adama kim para verir birakin bu cahillikleri gerçeklere bakin arkadaslar saadet zincirinin ne oldugunu bile bilmiyorsunuz bu is saadet zinciri degil kiyaslanamaz bile saadet zincirinde 500 dolarla üye olursun üye toplarsin ve ortada dönen paradan kar alirsin bu isde ise ticaret var ve helal para var kiniyorum gülüyorum hepinize

  çok sey biliyorsunda yaziyorsun müslüman aç kardeslerin için ne yapiyorsun sen karnin tok sirtin pek yasarken disarda ekmege muhtaç kaç tane insan var biliyormusun dini yozlastiran senin gibiler Allaha sükür elhamdülillah müslümanim ve dinimin gereklerinide çok sükür yerine getiriyorum 10 ay aç issiz kaldim hiçbir müslümanin diye geçinen insandan yardim eli görmedim karaladiginiz bu sirket sayesinde kaç milyon insan evine ekmek götürüyor biliyormusun hangi dini vakfin aids- alkolle mücadele için bir eylemi var hangi vakif deprem zedelere afet zedelere yardim ediyor söylermisin karaladiginiz bu sirket sayesinde kaçtane insan alkol ve uyusturucudan kurtulup hayata döndü insan din dil irk ayird etmek müslümana yakismaz kardesim bu is sayesinde 2 tane çocugumu geçindiriyorum ben hemde dini bütün vatana hayirli evlatlar yetistiriyorum ayrica bunlar ilaç degil eczanede satilsin beni bulda bizimle çalisan insanlara hep yardim elini uzatan din adamlari ve abdesinde namazinda ne insanlar var tanistirayim seni biz birbirimizin açligina üzülüp yardim eden kazancini kiskanmayip da sevinen bir sirketiz karalayacaginiza adam gibi bir arastirma yapinda gelin karsima önce git 2 müslüman doyurda ondan sonra ondan sonra konus sen ne yapiyorsunki irakli filistinli kardeslerinede konusuyorsun orada laf yapma icraat yap kardesim senin gibiler zaten düsene tekme atanlar aç olana sevinenler insanlari yargilamak sana düsmez burak Alla-u utala (cc) karar versin

  ve ayriva bu kadar beddua müslümana yakismaz kardesim peygamber efendimiz (S.A.V)efidimiz bela anmayiniz dememismidir bumu senin müslümanligin gerçek mülüman din kardeslerne faydali olandir mücahitmis git kardesim isine


  lichazalin

  ekmek bulamadin diye amerikanin katliamina destek vermeni mazur gösteremezsin ekmegini simdi buluyorsun ama müslümanlarin kanina bandirarak yiyorsun. neyse sen birkaç sene daha ugras. aloa vera daloa vera gibi çikacak mevzusu anca koyunlari kaniriyorsunuz iste  kimsenin fda da herbalife i aramak aklina gelmiyor herbalife türkiyede satilan yesil ve bej tabletleri amerikada yasak herbalife.com adresine girerseniz görürsünüz kendi ülkelerinde satmadiklarini bizde satiyorlar toplantilardada 60 ülkede su ana kadar hiç bir problem çikmadi diye yalan söylüyorlar  ilaçlari içip içip kendimizi harika hissediyoruz diyorlar ilaci bulan mark hugles 44 yasinda alkolle beraber çok miktarda anti depresan aldigi için bir otel odasinda ölü bulundu bir yasam tarzi böyle olsa gerek ha birde iyilik mevzusu var fiyatin %70 kismini satiçilara dagitiyoruz diyorlar  100$ ürün 30 saticiya gelis 15 kar 15 maliyet
  5 malzeme 5 isçi 5 ulasim 5$ dolarlik ürün nekadar saglikli olabilir  içinde 5+$ malzeme olan seye 100 dolar vermek saticilarin kar için babalarini bile satmasi demek


  asi_prince

  Tamam helal oldugunu kabul edelim.Yöntem etik mi yani.Dürüst olmaya çalisioruz iyi olmaya çalisiyoruz.Çünkü ELHAMDULILLAH Müslamaniz Maliyetinin 5-6 misli satis yaptiktan sonra saglik verdim mi diyorsunuz.Demekte serbestsiniz ama dürüst degilsiniz bunu kabul edin.Üstelik bu paralar dogru yere gitmiyor;bu hem bir milliyetçinin yapmayacagi hem de Müslümanin yapmayacagi isler sinifina girmeli.o zaman böbrek tasi düsürür diye içki de satalim hep beraber.


  sazha

  sayin gida raporu yetkileleri herbalife ile ilgili aciklamalarinizi okudum mantiklida geldi fakat sunu anlamadim niçin sadece belirli markalari veriyorsunuz herbalife aleovera cocacola vs... gibi yorumlariniz hakli yada hakli olabilir fakat bu sekilde sadece bir kac ismi örnek babinda da olsa verdiginizde bazi kesimler tarafindan ön yargili olmakla suclanabilirsiniz daha bir cok amerikan ve yahudu firmasi var niçin bunlari tek tek aciklamiyorsunuz sanirim isimlerini sundugunuz firmalar su ara en cok gündemde olan ve insanlar tarafindan en cok bilinen firmalar oldugu için örnek teskil etmesi acisinddan verdiniz fakat herkes mantikli düsünmeyebilir ya isim veermeyin sadece gayri müslim yada amerika kökenli firmalar deyin yada gercekten buyuk bir arastirmayla bu gayri müslim firmalari tek tek aciklayip ürünlerinin içeriklerini verin bu nacizane benim fikrim iyi niyetle. cevaplarsaniz sevinirim tesekkürler saygilarimla


  micah

  merhaba öncelikle güzel bir site hazirlamissiniz tebrikler.aydinlatici bilgiler veriyorsunuz sitenizi inceleyebildigim kadariyla genis kapsamli olarak incelemeye calistim bende bir ara herbelife kullanici ve saticisiydim güzelde kilo verdim neyse bu cok ayri bir konu zaten sizde kilo verdirmiyo demiyosunuz haram ve zararli olabilecek içeriginden bahsetmissiniz.ve simdi benim asil merak ettigim konuya gelelim boykot basligi altinda bir çok firmanin adini vermissiniz bunlarin içinde microsoft hp intel cococola nestle danone L&M vs.. vs.. bu liste böyle devam ediyo simdi suanda sizin sitenizden yararlanan bende dahil olmak üzere hepimiz microsoft firmasindan yararlanmis oldugumuzdan siz bu siteyi hazirlarken ve bizde okurken bir gayri müslimin ürettigi ve dolayisiyle bu ürünüden para kazandigi ve dolayisiyle bu parayla islamiyete zararli isler yaptigini düsünürsek hepimiz haram bir ise vesile olmus olmuyormuyuz simdi sakin sözlerimi bir yargilama yada hesap sorma olarak algilamayin sadece biraz kafam karisti ve artik önümdeki iki yoldan hangisini tercih etmeliyim bilmiyorumaciklamalariniz mantikli fakat bilemiyorum boykot edin dediginiz bir firmanin ürünlerinden yada yarattigi programlardan yararlanip üstelik para kazandirmak bana biraz çeliskili geldi.siteniz çok genis ve kapsamli belki bu yüzden bunun açiklamasini göremedim eger varsa hatirlatirsaniz sevinirim.saygilarimla basarilar.

  Sayin Hüseyin Bey öncelikle cevap verdiginiz için tesekkür ederim.açiklamalariniz mantikli fakat tatmin edici degil ;sitenizde baska bir yaziniz da iyi niyetin harami helal kilmayacagini açiklamissiniz ki zaten dogru olanda bu. 'bize yapilan uyarilarin temelinde gida ilaç ve benzeri ürünlerde haram vasfina giren satin alinmamasi , ticarette müslümanlarin daha fazla menfaat saglamasi esastir'açiklamasinda bulunmussunuz. teknoloji konusunda batinin ileride oldugunu bu nedenle kendimiz bu konuda öne geçinceye kadar mecburen kullandigimizi zaruri ihtiyaçlarimizi giderdigimizi anlatmissiniz evet islam gayri müslimlerle ticareti yasaklamiyor ama sizin yaptiginiz açiklama ne kadar iyi niyetli olursa olsun bende çeliskiler yaratiyo.sitenizde herbalife ile ilgili üyelerinizden gelen bazi açiklamalara söyle bir cevap vermistiniz hatirlayabildigim kadariyla 'senin amerikali benim amerikali yok seninki kötü benimki iyi gibi ayrimlar yanlis haram haramdir'gibi bir yorumdu.simdi siz bana yaptiginiz yorumda senin amerikali benim amerikali demis olmuyormusunuz iyi niyetinize ve samimiyetinize inaniyorum fakat sizde boykot ettiginiz bir firmanin ürünlerini kullanirken diger firmalara bu kadar siddetle karsi çikarken sizce ne kadar inandirici olabilir yorumlariniz.yanlis anlamayin savundugunuz düsünce dogru yapmaya çalistiginiz islerde,tabiki hepimiz isteriz ne yedigimizi ne kullandigimizi bilmeyi islama uygun giymeyi,kullanmayi,yemeyi ,içmeyi,yasamayi ............ demeye çalistigim sey bir yere olabildigince yüklenirken diger tarafa tolarans tanimayin gidalara savas açarken teknolojide öne geçinceye kadar eh napalim mecburen kullanacagiz gibi bir yorum yakismadi.unutmayin taviz tavizi dogurur gördügüm kadariyla hepimiz gibi sizinde tavizleriniz var bu normal çünkü hiçbirimiz mükemmel degiliz (sadece çabalayabiliyoruz dogrulari yapabilmek için)

  artik insanlar gidayla tüfekle savasmiyor eskisi kadar (bilal-i habesi yi bilirsiniz ne iskenceler görmüstür islamiyetten vazgecsin diye ama simdi günümüze bakin artiik beyinlerle düsüncelerle siyasetle insanlar dinden döndürülüyor bakiniz bende dahil bir cok arkadasim basimiz kapali diye is bulamiyor rizkimizi kazanamiyoruz) simdi o markayi almayin bunu alin onu kullanmayin bunu kullanin tamam iyi güzel ama hangimiz tam anlamiyla yasiyoruz islamiyeti ben siz ve hepimiz hangimiz neyse sanirim anlatmaya çalistiklarimi anladiniz konuyu cok daha fazla dagitmaya gerek yok unutmayin IYI NIYET HARAMI HELAL KILMAZ SENIN AMERIKALI BENIM AMERIKALI YOKTUR.

  (altta bana gönderdiginiz maili gönderdim hatirlamaniz acisindan. cevap veririseniz sevinirim yorumlarinizi bekliyorum. )

  saygilar......

  Muhterem Kardesimiz,

  Ilginiz için öncelikle tesekkür ederiz. Hemen cevap veremedigimiz için de bizi bagislayin. Boykot listemizle ilgili elestirilerinize gelince, dogrusu Müslümanlar olarak bu konuda kismen bir açmaz içinde oldugumuzu kabul
  etmeliyiz. Yüzyilin basinda düstügü zaaf sebebi ile ugradigi maglubiyet, asirlar boyu elinde tuttugu bilim ve teknoloji bayragini Batiya kaptirmasina yol açti. Batinin bitmeyen hirslari ve her geçen gün artan sömürü ve gazabi, Müslümanlarin yeniden toparlanip özüne dönmesini adeta mecburi hale getirdi. Su anda böyle bir geçis dönemini yasiyoruz. Zaruri olan ihtiyaçlarimizi öncelikle öz kaynaklarimizla karsilamaya çalismak esas olmakla birlikte, mücadelemizde kullanmak zorunda oldugumuz teknolojik imkânlari, ileride kendimizin saglamasi gerektigi inanci içerisinde, kullanmamiz gerekebilir. Nitekim bilgisayari, interneti ve bazi programlari kullaniyoruz. Ancak söyle bir yanlisa da düsmemeliyiz. Islam gayrimüslimlerle ticareti haram kilmamistir. Tarihin her döneminde ticaret yapilmistir. Burada bize yapilan uyarilarin temelinde gida, ilaç ve benzeri ürünlerde haram vasfina giren ürünlerin satin alinmamasi ve ticarette Müslümanlarin daha fazla menfaat saglamasina çalisilmasi esastir. Hedef en kisa zamanda her yönden daha güçlü bir noktaya ulasmaktir. Meseleye bu perspektif içerisinde bakinca, Danone yogurt yemek, coca cola içmek veya yerli imkânlar dururken ithal herbal ürünlere yilda 100 milyon dolar ödemek akil kâri olmuyor. Bu mantik içerisinde örnekleri çogaltabildigimiz kadar çogaltmamiz gerektigi ortaya çikar. Her bir Müslüman günlük hayatinda bu boykot listesini ne kadar genisletebilirse o kadar hayirdadir. Meseleye bu sebepten dolayi zaten haramdayiz, o halde diger haramlari da isleyelim diye bakmak yerine, her gün isledigimiz haramlardan birer ikiserinden nasil vazgeçeriz diye bakmak daha yararli olacaktir.
  Saglik ve selamet dileklerimizle
  GIDA RAPORU  emrah
  MIZRAP1971@hotmail.com
  Merhaba, acaba bu ürünlerin Türkiyede kaç ailenin ocağını batırdığını biliyormusunuz? Türkiyede binlerce kişi icralık. 5.500 ytl yatırıp supervisor yapıyorlar. ürünler elde kalıyor, insanları salonlara doldurup promosyon bölümünde birini çıkarıyorlar çok renkli hayat çiziyor. lütfen amacım ev yıkmak değil, ev yapmaktır. yazık yapmayın bir dur densin. niye amerikada bu ürünler rağbet görmedi? yoksa kendi ülkesine kastımı vardı? mark hugs neden öldü? gelirin %1 lik bölümü neden hırıstıyan çocukların eğitimine gidiyor? hisse senetlerini israilli iş adamları topladı. israil savunma sanayıne aktarıyorlar. bunların niyetleri toplantılarda açıklanmıyor kardeşler kocaeli

  Gönderenin İsmi: birsen albayraktar
  Gönderenin Emaili: birsen@serhatli.com
  Mesaj: ilaçlarınızı 20 gün kullandım.ama hiç bir sonuç göremedim.satış elamanıyla görüştüm para iadesi yapacaklarını söyledi. ama ne gelen var ne giden.telefonlarıma da cevap verilmiyor ürünün parasını almak için hemen gelinmişti vermek için ise kimse ugramıyor.şirketimde bir sürü insan bunları kullanıyor.benim başıma gelenler de onları kötü etkileyecektir.emin olun


   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 4.20
  Toplam Oy: 72


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.