HER EVE HER MİDEYE GİMDES SERTİFİKALI GIDA
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  50189101
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  HER EVE HER MİDEYE GİMDES SERTİFİKALI GIDA


  Gönderen:huseyin Tarih: 06/11/2019 05:47
  konferans HER EVE HER MİDEYE GİMDES SERTİFİKALI GIDA

  “Ey insanlar! Yeryüzündeki şeylerin Helal ve Tayyib olanlarından yiyin! Şeytanın izinden yürümeyin. Çünkü o sizin için apaçık bir düşmandır.” (Bakara 168)


  Yüce Allah Kur'an-ı Kerimde Helal ve Tayyib rızıklardan yememizi istemiş ve emretmiştir. Sağlımız için yapılan bilimsel araştırmalar da bunu desteklemektedir.

  Günümüzde yeme-içme hassasiyeti gittikçe artmaktadır. Yediğimiz ürünlerin etkileri bizlerde açıkca görülmeye başlandı.

  GİMDES İzmir Hanımlar kurulu helal gıda bilinci oluşturmak için başlattığı seminer calışmaarıyla İzmirli hanımlarla buluşmalarına hız verdi.

  16 Ekim Çarşamba günü Murat reis Köşkü'nün daveti üzerine hanımların katılımıyla GİMDES Hanımlar Kurulu İzmir Temsilcisi Diyetisyen Duygu Hanım tarafından "Ne yediğimizin farkında mıyız?" semineri düzenlendi.

  Seminerimizde ruh sağlığımıza etki eden dopamin, seratonin, norepinefrin gibi hormonların, besinlerin oluşturduğu yağ depolarında aktifleştiği, yediklerimizin ruh sağlığımıza böylece tesir ettiği anlatılmıştır. Hatta cinsiyet hormonlarını etkileyerek sapkınlıkların temelini oluşturduğu ifade edilmiştir.

  24 Ekim Perşembe günü İMH'nin bize tahsis etmiş olduğu salonda hanımların katılımıyla GİMDES Hanımlar Kurulu İzmir Temsilcisi Diyetisyen Duygu Hanım tarafından "Helal Gıda Bilinci" semineri düzenlendi. Seminerde öncelikle helal gıdanın manevi boyuttaki önemi anlatılırken, yapılmış bilimsel çalışmalarla vücuda ve ruha tesirine değinildi. Seminerin sonunda GİMDES Hanımlar Kurulu Başkanı Birgül Hanım ile beraber katılımcıların soruları yanıtlandı. İlk kez helal sertifikalı ürün satışı olan bu seminere talep yüksekti.

  26 Ekim cumartesi günü İHH'nın talebi üzerine hanımların katılımıyla GİMDES Hanımlar Kurulu Başkanı Birgül Hanım tarafından "Ne yediğimizin farkında mıyız?" semineri düzenlendi. Manisadan gelen üniversite öğrencileri, kendi üniversitelerinde de seminer düzenlenmesini talep etti.

  Seminerimizde bir kardeşimiz GİMDES'İ yanlış tanıdığını bu kadar ayrıntılı ve titiz bir inceleme ile çalıştıklarını bilmediğini söyledi. Kardeşimizin bu sözü bilinçlendirme hususundaki çabalarımızı arttırdı ve daha büyük bir azimle GİMDESİ tanıtmaya yönlendirdi. İzmir ekibi hergün büyüyerek daha fazla kardeşimize hakikati anlatmayı hedefliyor.

  Tüm GİMDES Helal Ve Tayyib Sertifikalı Firmalarımızı görmek isterseniz TIKLAYINIZ.... GİMDES HELAL VE TAYYİB SERTİFİKALI FİRMALARIMIZ

  Tüm GİMDES Helal Ve Tayyib Sertifikalı Ürünleri satın almak isterseniz TIKLAYINIZ SERTİFİKALI ÜRÜNLER İÇİN HDM MARKET ŞUBELERİMİZ

  ONLİNE HALAL DUNYA MARKETİMİZ’den GİMDES Helal Ve Tayyib Sertifikalı Ürünleri satın almak isterseniz TIKLAYINIZ SERTİFİKALI ÜRÜNLER İÇİN ONLİNE HDM MARKET ŞUBEMİZ GİMDES ONAYLI HALAL DUNYA ONLİNE MARKET


  konferans


   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 5
  Toplam Oy: 2


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.