HELAL YAŞAM REHBERİ DERGİSİ 84. SAYI ÇIKTI!
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  63192355
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  HELAL YAŞAM REHBERİ DERGİSİ 84. SAYI ÇIKTI!


  Gönderen:huseyin Tarih: 02/06/2022 05:06
  konferans HELAL YAŞAM REHBERİ DERGİSİ 84. SAYI ÇIKTI!

  KÖTÜLÜĞÜ İYİLİKLE KARŞILA

  Son zamanlarda Müslümanların birbirleri ile olan beşeri ilişkilerinde çoluk çocuk, anne baba, karı koca, patron işçi, müdür memur, doktor hasta, öğretmen talebe... Bu ikilileri daha da çoğaltabiliriz. Bu ikililerin içerisinde hepimiz varız. Birbirimize küskün, kırgın hatta düşman duygular içerisinde yaşamaya çalışıyoruz. Biz böyle değildik. Böyle olmamalıydık. Bize ne oldu da böyle olduk? Bundan kurtulmak için bir çözüm yok mu?

  Günümüzde insanların çoğunluğu, kötü kişiye iyilik ile karşılık vermenin onun kibrini, azgınlığını ve kötülüğünü artıracağını düşünmektedir. Peki iyiliği nasıl anlamalıyız? İyiliğin akıl ve mantığa aykırı olmadığını nasıl kavrayabiliriz? İyilik yönteminin hayattaki en münasip ve en doğru davranış şekli olduğu bilgisine nasıl yükselebiliriz? Dr.Hüseyin Kami BÜYÜKÖZER yazısı ile cevap veriyor. Bu dertle ele aldığımız yeni sayımızı sizlere sunuyoruz.

  Dr. Mustafa KILIÇ Beyefendinin kaleme aldığı “İnsan ve Hayat” isimli makalede, insan ve hayat mefhumlarının mânâlarına dikkat çekilerek ehemmiyetleri üzerinde durulmuştur.

  Mehmed Zahid KOTKU (ks) Hazretleri’ne ait makalede “Müslümanlar Kardeştir” konusu ile Müslümanların bibirleri üzerindeki sorumlulukları ve görevleri konu alınmıştır.

  Prof. Dr. Hasan YETİM Beyefendi “Dünya Protein İhtiyacı ve İnsanlara Dayatılan Haram Alternatif Kaynaklar” konusunu kaleme almıştır.

  H. Hüseyin KEREM Beyefendinin yazdığı “Batıl Nizamlar Karşısında İslâm” başlıklı makalede İslâm nizamının esasları üzerinde durulmuştur.

  Gıda Mühendisi Melike Şeyma Tuğla Hanımefendinin kaleme aldığı makalede “Hayvan Yemlerinde Kritik Noktalar ve GDO” konusu işlenmiştir.

  GİMDES Baş Denetçisi, Gıda Mühendisi ve Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Bölümü Öğrencisi Fatma Füsun MENTEŞ Hanımefendinin yazdığı “Beyin Süpürgesi Biberiye” başlıklı makalesinde şifa kaynağı kişniş ele alınmıştır.

  Veteriner Hekim ve GİMDES Teknik Bilim Kurulu Üyesi Muhammed Zeki AYGUR Beyefendi, “Sürpriz Yumurtalarda Analiz Zorunluluğu” konusunu kaleme almıştır.

  Yüksek Gıda Mühendisi Mehmet Ali YAFEZ Beyefendi, kaleme aldığı “Kendini Kaybetmek” isimli makalede madde ve mânâ ikilimindeki kayıplarımıza değinmiştir.

  “Doğru Bilinen Yanlışlar” köşemizde Yüksek Gıda Mühendisi Emine Sena KAFKASKIRAY Hanımefendi enerji ve muhtelif içecekler ile salça hakkındaki yanlış bilgilerin doğrusunu GİMDES Teknik Kurulunun belirlediği kritik kontrol noktalarıyla ele almıştır.

  Ayrıca dergimizde Uzman Diyetisyen Duygu KEÇİCİ Hanımefendinin “Helal Tatlı Tarifleri” başlığıyla kaleme aldığı helal tarifleri bulabilirsiniz.

  Bu sayımızda da hepsi ayrı önemli ve ayrı güzel makaleleri ile yer alan birbirinden değerli tüm yazarlarımıza teşekkür ediyoruz.

  Uzun zamandır kağıtlarda meydana gelen fiyat artışları sebebiyle dergi abonelik ücretlerinde bir güncelleme yapma mecburiyetimiz hasıl oldu. Helal Yaşam Rehberi 1 yıllık abonelik ücretimiz 84. Sayı itibari ile 100 TL olmuştur.   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 5
  Toplam Oy: 2


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.