İstanbul Kongre Merkezinde Helal ve Tayyibin’in Zirvesi
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

Günün Ayeti
şu an bu bloğun içeriği yok.

Günün Hadisi
şu an bu bloğun içeriği yok.

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  49165652
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  İstanbul Kongre Merkezinde Helal ve Tayyibin’in Zirvesi


  Gönderen:huseyin Tarih: 18/10/2015 23:44
  kadir İstanbul Kongre Merkezinde Helal ve Tayyibin’in Zirvesi…

  GİMDES Başkanı Dr.Hüseyin Kâmi BÜYÜKÖZER yaptığı açıklamada;
  GİMDES öncülüğünde, Discover Events Fuarcılıkla birlikte 22-25 Ekim Tarihlerinde çok önemli çalışmaları kapsayan uluslararası 6. Helal ve Tayyib ürünler fuarı, tıp, ecza, kozmetik, turizm ve fıkıh çalıştayları, WHC(World Halal Council) yıllık Genel Kurulu ve ilk defa 20 hünerli ustanın Helal Pasta Yarışması İstanbul Kongre Merkezin (İCC)’ de yapılacaktır. Tüm halkımız İstanbul Kongre Merkezindeki bu büyük buluşmaya yani kısaca Helal’in Zirvesine davetlidir.


  Helal, Müslümanların dünya yolculuğunun tüm evrelerinde, bizzat muhatap olduğu bir kavramdır. Müslümanın günlük hayatta kullandığı ürünler ve hizmetler, hem ham madde kaynakları bakımından İslami şartlara uygun olmalı hem de sağlıklı, saf, temiz, kaliteli kısacası Kur’ani ifade ile "Helalen Tayyiben" olmalıdır. Helal kelimesi dar anlamıyla domuzdan veya alkolden elde edilen ürünler olarak algılanıyor. Hâlbuki helal kelimesi ile ilgili doğru tanımlama; ürünün hazırlanmasının tüm aşamalarında Şer’i gereksinimleri garanti altına alındığının belirlenmesidir. Helal kavramı, bünyesinde sadece Helal’i değil Helal ile birlikte aynı zamanda Tayyib kelimesini de barındırmaktadır. İslam'da temel kaide olmasına rağmen günlük hayatta kullandığımız hizmetler veya ürünler ile ilgili farkındalık Müslümanlarda yeni yeni oluşmaya başlamıştır. Müslüman tüketiciler kendi inançlarına uygun ürünleri artık talep eder duruma gelmişlerdir.

  Ancak Helal ürünlerin araştırılması üzerine yapılan pek çok araştırmaya baktığımızda gıdalar ve içecekler üzerine yoğunlaştığını görmekteyiz. Hâlbuki eczacılık ve tıbbi ürünlerin içeriklerinde Müslümanların gerek inanç bakımından gerekse de sağlıklarını olumsuz yönde etkileyecek ürünlerin var olması bu alanlarda da bir farkındalığı oluşturma gereksinimini ortaya çıkarmıştır.

  Bu bağlamda, ilk defa Türkiye’de Helal ve Tayyib bakış açısı ile Uluslararası Tıp, Ecza, Kozmetik ve Fıkıh Çalıştayları, ülkemizde bu sorunları tartışma ve çözüm önerileri bulmak üzere 24-25 Ekim 2015 tarihlerinde GIMDES tarafından organize edilecektir. Çalıştaylarımıza konuşmacı olarak, Amerika, Rusya, Kuveyt, Filistin, Malezya, Güney Afrika, Güney Kore, Mısır, Danimarka, Cezayir, Fransa, Endonezya, Almanya, Filipinler, Tayland ve Avustralya'dan kendi alanlarında uzman, birbirinden değerli konuşmacılar İstanbul Kongre Merkezinde sunumları gerçekleştireceklerdir.

  GİMDES, Helal bir farkındalık ile ömürlerini sürdürmek isteyen kardeşlerimizi bu önemli etkinliklerimize davet etmektedir.

  kadir


   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 5
  Toplam Oy: 3


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.