Helal ve Haram Kitabı
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  61705329
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  Helal ve Haram Kitabı


  Gönderen:huseyin Tarih: 16/01/2010 03:17
  kitap Helal ve Haram
  Hakkında Temel Bilgiler

  Bu Kitap Öğretmen ve Aile İçin Bir Rehber Kitaptır...

  GİMDES önemli bir hizmete imza attı.
  Beslenmede Helal ve Haramın çocuklarımıza anlatılabilmesinin toplum yaşantısındaki önemi tartışılamaz. Ne yazık ki Türkçemizde bu konuyu çocuklarımıza ,onların ruh yapısına uygun, anlatabilecek bir kitap yoktu. İşte bu eksikliği gidermek üzere M.Mazhar Hussaini’nin ‘Helal ve Haram Hakkında Temel Bilgiler’ kitabı ingilizce aslından tercüme edilerek GİMDES tarafından Müslümanların hizmete sunulmuştur.

  Anneler, babalar ve küçük yaşlarda çocukların eğitim ve öğretim hizmetlerini yüklenen öğretmenler ilk elden bu vazifeden sorumlu insanlardır. Bu vazifeler yerli yerinde yapılabildiği nisbette toplumda huzur, barış, sevgi, saygı, adalet ve ahlak en yüksek değerlere çıkar ve bu toplum, Allah’ın hoşnut olduğu mutlu bir toplumu oluşturmuş olur.

  Bu Kitap Öğretmen ve Aile İçin Bir Rehber Kitaptır...


  Bu kitap çocukların ve yeni Müslümanların en çok sordukları temel kavrramları basitçe anlatmak üzere hazırlanmış olup yeme, içme, kazanma ve tüketme konularında neyin Helal, neyin Haramolduğunu açıkça gösterir. Allah’a inancın İslami yola götüreceği kitapta vurgulanmış olup bu şekilde okuyucu Allah’a itaatin pratik uygulamasını yapabilecektir. Böylelikle tüm yaşlardaki okuyucular okuduklarından istifade edebileceklerdir.

  Her bölümün giriş kısmında anahtar kelimeler sıralanmıştır. Derslere önce bu kelimelerin açıklamasıyla başlanabilir. Daha sonra, ana metin içinde esas konu önceden değinilen konulara da vurgu yaparak işlenmiştir. Bu şekilde önceki ders konuları pekiştirilmiş olur.

  ‘Uygulama Bilgisi’ bölümü, verilen bilginin günlük hayatta nasıl uygulannacağını gösterir. Okuyucu, kuru bilgiyi hatırlama safhasından o bilgiyi tatbik edip bu sayede hayatının nasıl değişeceğini öğrenir. Bu bölümde Kur’anı Kerim’den ve Hadislerden alıntılar konulmuş olup bilginin dayandığı temellleri işaret eder.

  ‘Bilgi Kontrolü” bölümünde ana derste geçen konular ve kelimeler tekrar edilerek okuyucunun bilgisi pekiştirilir. Her ders ‘Faaliyet’ bölümü ile sona erer. Bu bölümde çocuklar etiket hazzırlama, poster yapma gibi değişik faaliyetlerle öğrendiklerini eğlenceli biçimde uygulama fırsatı bulurlar. Kendi başlarına düşünme ve karar alma yetisini kazanmalarına bu şekilde yardım edilir.

  İnşaallah anne babalar ve öğretmenler, çocuklarının bilgiyi hazmederek dünyanın zorluklarından uzak kaldıklarını görerek memnun olacaklar; okuyucular kendi ailelerine ve cemaatlerine Allah’ın yolunu gösterebileceklerdir.

  Toplu İsteme Bilgisi:
  Sivil Toplum Kuruluşları, Okul Yönetim ve Aile Birlikleri, Kurs ve Yurt Yönetimleri, Kitabevleri ve Gönüllü Kardeşlerimiz için
  irtibat@gimdes.org Tel: 0 212 438 33 18 Faks: 0 212 438 33 19


   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 4.91
  Toplam Oy: 47


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.