Helal Sektörü CNR Expo’da Buluşuyor
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  50282189
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  Helal Sektörü CNR Expo’da Buluşuyor


  Gönderen:huseyin Tarih: 16/06/2010 04:42
  konferans 2 Trilyon Dolara Ulaşan Helal Sektörü CNR Expo’da Buluşuyor

  Son yıllarda yaygınlaşarak büyük bir pazar haline gelen Helal sertifikalı ürünler tüm bileşenleriyle Helal ve Sağlıklı Ürünler Fuarı’nda biraraya geliyor. Dünya genelinde 2 milyara yaklaşan tüketicisi ile uluslararası üreticilerin iştahını kabartan sektör, Türkiye’nin ihracat açığını helal sertifikalı ürünlerle kapatmaya çalışıyor…

  CNR, 16 Haziran 2010, İstanbul-
  Kendi oluşturduğu serbest piyasa ekonomisi ile büyümeye devam eden helal ürün sektörü 30 Eylül - 03 Ekim 2010 tarihleri arasında CNR Expo Fuar Merkezi’nde buluşuyor. CNR Ekspo Fuarcılık tarafından düzenlenen organizasyon, helal sertifikası ile satın alma yapan kuruluşların, üreticilerle temas kurmalarını amaçlıyor. Fuar Dünya Helal Konseyi (World Helal Council- WHC) Türkiye temsilcisi GİMDES (Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Denetleme ve Sertifikalandırma Araştırmaları Derneği) işbirliğiyle ve KOSGEB desteği ile düzenleniyor.

  Helal ve Sağlıklı Ürünler Fuarı’na DTM (Dış Ticaret Müsteşarlığı) katkılarıyla Almanya, Çin, Dubai, Endonezya, Hollanda, Irak , İngiltere, İran, Suriye ve Suudi Arabistan'ın aralarında bulunduğu 40 ülkeden sektör alım heyetlerinin geleceği belirtildi. Bu yıl İstanbul’da fuarla aynı tarihlere rastlayan 8. WHC Kongresi’nin de düzenleniyor olması, gerçekleşecek sinerji ile firmaların kendilerini dünyaya tanıtmalarında artı avantaj olarak görülüyor.

  Katılımcıların dünya helal pazarı ile temas kurmasına olanak sunan Helal ve Sağlıklı Ürünler Fuarı’nda, ziyaretçi gruplarının da Türkiye’de helal sertifikalı üretim yapan firmalarla diyalog kurmalarını sağlayacak.

  15.000 m² alanda gerçekleştirilecek olan organizasyonun katılımcı profili arasında helal gıda ve içecekler, helal kozmetik, islami moda ve tekstil ürünleri, medikal ürünler, helal sertifikası veren kurumlar, devlet kurumları ve islami finans kuruluşları bulunmaktadır. Üreticiler, perakendeciler, ithalatçılar, ihracatçılar, distribütörler ve toptancılar, yatırımcılar, tedarikçiler, hipermarket ve süpermarketlerin satınalma sorumluları, banka yetkilileri, helal sertifika firmalarının yetkilileri, islami federasyon ve derneklerin sorumluları ise fuarı ziyaret etmesi beklenen gruplar arasında.

  Helal gıda kavramı, Birleşmiş Milletler Uluslararası Gıda Standartları Topluluğu Codex Alimentarius Komisyonu dokümanlarında ‘İslami kurallar doğrultusunda izin verilen gıda’ anlamına geliyor ve helal ekonomisi; kozmetik, oyuncak, ilaç, finans, turizm ve perakende zincirlerini de içine alıyor. Helal Gıda pazarının bugünkü değerinin 850 milyar dolar, tüm helal piyasasının ise 2 trilyon dolar olduğu tahmin ediliyor.

  Fuar, 30 Eylül - 03 Ekim 2010 tarihleri arasında 10.00-19.00’da ziyaret edilebilir…


   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 4.96
  Toplam Oy: 25


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.