HELAL ÜRÜN ARAYAN KARDEŞLERİMİZE. GEVŞEMEK YOK. PES ETMEK YOK
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

Günün Ayeti
"Hakikaten insan için kendi çalıştığından başkası yoktur ve muhakkak onun çalışması yarın görülecektir.Sonra ona karşılığı tastamam verilecektir." Necm 39-41

Günün Hadisi
"Her sarhoşluk veren hamr içkidir, her içki(hamr) haramdır. Sahih-i Müslim

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  48598080
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  HELAL ÜRÜN ARAYAN KARDEŞLERİMİZE. GEVŞEMEK YOK. PES ETMEK YOK


  Gönderen:huseyin Tarih: 11/08/2016 03:53
  konferans HELAL ÜRÜN ARAYAN KARDEŞLERİMİZE. GEVŞEMEK YOK. PES ETMEK YOK…

  Gevşemeyin, hüzünlenmeyin. Eğer (gerçekten) iman etmiş kimseler iseniz üstün olan sizlersiniz. (Ali İmran suresi, ayet 139)

  Sen şimdi sabret. Şüphesiz, Allah'ın va'di haktır. (Buna) iyice inanmamış olanlar, sakın seni gevşekliğe sevketmesin. (Rum suresi, ayet 60)


  Sertifikalama sistemine geçilmeden önce yediğimiz içtiğimiz gıdalarla ilgili bilgilendirme yazılarımız yayınlandıktan sonra şu serzenişler yapılırdı. “şimdi biz ne yiyeceğiz”. Daha sonra sertifikalama süreci başladı bu sefer de “ biz bu ürünleri marketlerde bulamıyoruz.” serzenişleri geldi. Çünkü birçok büyük market zincirleri helal sertifikalı ürünleri market raflarına koymaktan çekindiler. Diğer raflardaki ürünleri tüketiciler sordukları zaman cevap veremeyeceklerini düşündüler. Elhamdulillah Allah’ın izni ile bu engel de aşıldı. Raflarındaki bütün ürünlerin sertifikalı olduğu marketler zinciri projesini devreye soktuk. Bu proje kapsamında, yer yer gönüllü müteşebbis kardeşlerimiz tarafından ‘’HALAL DUNYA MARKETLERİ’’ şubeleri açılmaya başlandı. Bu şubelerin bulunduğu yakın çevredeki tüketici kardeşlerimiz rahat bir nefes aldılar.

  Her geçen gün sayıları artmakla beraber henüz sayıları 40 civarındadır. Bu sayıları 400’e, 4 bine çıkartmak zorundayız. Bu hedefleri gözümüzde büyütmeyelim. Bugün, 40 HDM şubesini açma imkânını veren Rabbimiz 400 şubeyi de, 4000 bin şubeyi de, daha fazlasını da açma iznini verir. Bu konuda inancımız tam olmalıdır. Bunun için çok yönlü çalışmalar yapmalıyız. Bu çalışmalar çok yönlüdür; bir yandan tüketicileri, bir yandan HDM şubesini açmış kardeşlerimizi, bir yandan Helal sertifika almış üreticilerimizi, bir yandan GİMDES yönetimini ilgilendiren yönleri olan çalışmalardır. Her kesim kendisine düşen görevleri bihakkın yerine getirirse Rabbimizin bu isteklerimizi gerçekleştireceğine en ufak bir şüphe dahi duymamalıyız.

  HDM YETKİLİLERİNE

  1. Marketlerimizin iç ve dış mekân görüntümüz temiz ve ferah olmalıdır.
  2. Raflarımız ne boş ne de üst üste doldurulmuş bir görüntü vermemelidir.
  3. Mümkün mertebe Helal sertifikalı her ürün bulundurulmalıdır.
  4. Mal temini konusunda Merkezle işbirliğine ağırlık verilmelidir.
  5. İnsörtlü çalışmalarda merkezle işbirliğine dikkat edilmelidir.
  6. Bir aydan fazla vadeli borçlanmalara gitmekten kaçınılmalıdır.

  HELAL GÖNÜLLÜSÜ TÜKETİCİLERİMİZ

  1. Helal ve Tayyib yaşam sistemimizin toplumumuzda hakim olabilmesi için, adeta bu davanın bir neferi olmayı kabul etmeliyiz.
  2. Bütün ihtiyaçlarımızı en yakın HDM şubesinden temin etmeyi alışkanlık haline getirmeliyiz.
  3. Yakın çevremizi HDM’lerden alışveriş yapmalarını teşvik ve tavsiye etmeliyiz.
  4. Henüz sertifika almamış firmaları GİMDES sertifikası almaları için kampanyalar düzenlemeliyiz.
  5. Sertifika aldığı halde ürünlerinin anbalajına ‘’GİMDES Helal Logo’’sunu koymayan firmaları sorgulamalıyız.

  ÜRETİCİLERİMİZ

  Tüketici olan müşterileriniz nasıl sizin veli nimetiniz iseler, sizler de helal ve tayyib ürünleri tüketmek zorunda olan müslüman müşterileriniz için veli nimet durumundasınız.
  Şu veya bu sebepten dolayı, ama, kendi isteğinizle tüm veya kısmen ürünlerinize GİMDES Helal Sertifikası aldınız. Helal sertifika almanın kolay olmadığını, parayla satın alınamadığını bilfiil yaşadınız. Gelecekte, bütün dünyada Helal sertifikalı ürün talebenin süratle artacağını gördünüz. Bu hareketin öncüsü oldunuz. Şu an yaklaşık 500 üretici firmalarımızdan birisi olarak dünya piyasasında satışa sunulmuş 10 bin çeşidi aşan ürün gurubunda tanınmaktasınız. Burada en büyük probleminiz, tüketicilerimizin ısrarlı isteklerine rağmen etiket ambalajınızda GİMDES’in size özel verdiği logoyu kullanmaktan ısrarla kaçınıyor olmanızdır. Oysa GİMDES’den sertifika alamayan bir çok firma, ürünlerini daha çok satabilmek için etiketlerinde sahtekârlıkla GİMDES’in logosunu kullanmaya çalışıyorlar.

  İSLAMİ HİZMETLER YAPAN SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI

  Ülkemizde İslam’ın çeşitli konularını hedef saha ittihaz edip o sahalarda çalışmalarını sürdüren Dernekler, Birlikler, Odalar ve Vakıflar var. Bu kuruluşların binlerce Yönetim Kurulları ve toplamda milyonlarca üyeleri bulunmaktadır. Bütün bu insanlar hangi etkinliklerde görev yaparlarsa yapsınlar, herkes; bulundukları alanda, öncelikle helal ve tayyib yaşam şartlarını yerine getirmede farz mertebesinde sorumlu olmaktadırlar.
  İslami faaliyetlerini bir taraftan yürütürlerken kendileri, üyeleri ve hizmet götürdükleri insanları helal ve tayyib yeme içme konusunda telkin ve uygulamaları yapmak zorunda olduklarını hatırlamalıdırlar. Toplantılarında, ikramlarında bu hususa dikkat etmelidirler. Bu mesajımızı duyan, bu kurumların üyeleri ise yöneticilerine tebliğ etme yükümlülüğünde olduklarını unutmamalıdırlar.

  konferans


   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 5
  Toplam Oy: 3


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.