HELAL LOGOYU ARAMAYI UNUTMA!
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

Günün Ayeti
"Kitap ehlinden bir grup sizi saptırmak istediler, halbûki sırf kendilerini saptırıyorlar da farkına varmıyorlar." Ali İmran 69

Günün Hadisi
"(Hammaddesinden şarap yapmak maksadıyla) sıkana ve sıktırana, içene ve sakilik yapana, (imalathaneden veya depodan, toptancıdan perakendeciye veya müstehlike kadar) taşıyana ve taşıtana, satana ve satın alana, bağışlayana, bunun parasını yiyene." Hz.Enes(r.a.)

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  47362530
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  HELAL LOGOYU ARAMAYI UNUTMA!


  Gönderen:huseyin Tarih: 01/02/2017 07:42
  konferans HELAL SERTİFİKAYA SAHİP ÜRETİCİLER VE MÜSLÜMAN TÜKETİCİLER ÜRÜN ETİKETİNDE HELAL LOGOYU KOYMAYI ve ARAMAYI ASLA UNUTMAYIN.

  Hassasiyet sahibi tüketicilerin son zamanlarda en fazla üzerinde durdukları konulardan birisi de Müslümanların en temel tükeci hakkı olan Helal belgesini almış firmaların ürünlerinin anbalajında Helal logosunun bulunmamasıdır. Üretimlerinin her aşamasında Müslümanların inancına uygun olmayan katkı maddeleri ve işleme süreçlerinin bulunmadığının kanıtı niteliğinde olan GİMDES Helal ve Tayyib belgesininin en önemli sembolü elbetteki GİMDES Helal logosudur. Üreticiler ürünlerinin etiketlerinde bu logoyu koymaya titizlik göstermeli, tüketiciler de bu logoyu görmeden ürün almamalı

  Maalesef bu durumu bilen kendince uyanık olduğunu düşünen bazı şahıs ve firmaların GİMDES’ten izinsiz, GİMDES Helal logosunu haksız olarak kullandıklarını görmekteyiz. Bunlarla ilgili hukuki çalışmaları avukatlarımız yürütmektedirler.

  Helal belgesini almış bir firma olarak ürünlerinin ambalajında GİMDES Helal logosunu en temel tüketici hakkı olarak bulundurup, Helal sertifikalı ürün arayan tüketicilerin daha rahat seçim yapmalarını sağlayacak adımları, bugüne kadar atmış olan firmalarımıza tüketiciler adına teşekkür ederiz. Eğer bu adımı henüz atmamışsanız, lütfen en kısa zamanda bu adımı sizin de atmanızı önemle rica ediyoruz.

  Biz de Müslümanların bu en temel hakkı olan helal ve Tayyib ürün talebini, helal sertifika alarak samimi niyetini ortaya koyan firmalarımızı sahtekârlara karşı korumak için yazılı olarak broşürler dağıtıyoruz, sitelerimizde ilan ediyoruz, akıllı telefonlarda barkot okumalı helal gıda uygulaması hizmetlerini yapıyoruz.

  HELAL BROŞÜR, HELAL GIDA SERTİFİKASI, CEP TELEFONU HELAL UYGULAMA

  İnanıyoruz ki, ambalajlarda bulunan GİMDES Helal logolu ürünleriniz ile ticaretiniz ve sofralarınız hiç şüphesiz daha da bereketlenecektir.

  konferans


   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 5
  Toplam Oy: 40


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.