DÜNYA GÜVENİLİR BİR KURUMDAN HELAL LOGOLU ÜRÜN İSTİYOR
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

Günün Ayeti
"Ey insanlar! Yeryüzünde bulunan gıdaların helal ve temiz olanlarından yiyin,şeytanın peşine düşmeyin,zira şeytan sizin apaçık bir düşmanınızdır." Bakara 168

Günün Hadisi
"Yerdekilere merhamet ediniz ki göktekiler de size merhamet etsin." Tirmizi

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  48636259
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  DÜNYA GÜVENİLİR BİR KURUMDAN HELAL LOGOLU ÜRÜN İSTİYOR


  Gönderen:huseyin Tarih: 07/09/2016 07:25
  kadir DÜNYA GÜVENİLİR BİR KURUMDAN HELAL LOGOLU ÜRÜN İSTİYOR…

  Ey insanlar, yeryüzündeki bütün nimetlerimden helal ve tayyib olmak şartıyla yiyin; fakat şeytanın adımlarına uymayın! Çünkü o sizin açık bir düşmanınızdır.”(Bakara 168))


  Helal sertifikalı ihraç edilen ürünlerin üzerinde artık bundan sonra Helal belgesini veren kurumun işaretinin veya logosunun konulması önem arz etmektedir ve süreç içerisinde gerekli olmaktadır.2011'de çıkan fakat yeni uygulamaya giren bir kanun maddesine göre, Malezya gibi ülkelerde, bu husus ithalatçının ve imalatçının sorumluluğundadır. Ancak Helal belgesini veren kurumun da bilgilendirme zorunluluğu getirilmiştir. Bu zorunluluğu uygulayan ülkelerde kurumlar böylelikle ülkelerine girecek ürünlerin etiketlerindeki logoların doğruluğunu, ait olduğu sertifikalandırma kurumlarından da sorgulayabileceklerdir.

  BİLİNÇLİ TÜKETİCİ SATIN ALACAĞI ÜRÜNDE GİMDES HELAL LOGOSUNU ARIYOR!

  Artık bizim ülkemizde de, tüketiciler güvenilir bulduğu kurumun sertifikalandırmış olduğu ürünü market rafında kolaylıkla ayırt etmek istemektedir. Bu ayırımın en pratik yolu ise kurumun helal logosudur. Günümüzde alışveriş yerlerinde artık GİMDES helal sertifikalı ürünlerin listeleri dolaşmaktadır.

  Bu gerçeği de göz önünde bulundurarak, GİMDES’den sertifika almış Firmalarımızdan, kapsam içerisinde bulunan ürünlerinde GİMDES helal logosunun kullanılmasını önemle rica etmekteyiz. Bugüne kadar bazı firmalarımız maalesef sebebini bilmediğimiz nedenlerle GİMDES helal logosunu kullanmamışlardır. En temel tüketici hakkına iç ve dış piyasada saygı gösterilmemesi, sahip oldukları Helal ve Tayyib sertifikanın ruhuna ve manasına ters düşmektedir.

  MALEZYA BU KONUDA YASA BİLE ÇIKARTTI.

  Malezya bu konuda yasa çıkartmayı bile halletmiş durumdadır. Bu yasaya göre, Helal Sertifikalı bir ürün etiketinde logo basmadan satışa çıkartılmış ise, hem üretici firmayı, hem satıcı firmayı, hem de sertifika veren firmayı sorumlu tutuyor.

  GİMDES olarak bazı firmalarımızdan gereken titizliği göstermelerini bekliyoruz. Bugüne kadar bu titizliği gösteren firmalarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz. İnancına uygun bir hayat yaşama hakkı bütün insanlar için en doğal ve en kutsal hakkı olduğuna göre bütün helal isteklisi olan kardeşlerimizin bu hakkına sahip çıkması da zorunlu bir görev olmalıdır. Manevi kazançlarımız için bunu yapmamız gerekir... Lütfen çekingenliği bırakıp isteklerimizi açıkça belirtelim. Mesela firmadan alışveriş yaparken memnuniyetimizi belirttikten sonra, ürünlerinde Helal logosunu kullanmalarını isteyelim. Susup 'banane' 'neme lazım' diyenlerden olursak, zalimin zulmünü evimizin içinde buluruz, haberiniz olsun...

  kadir


   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 4.8
  Toplam Oy: 20


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.