BUGÜNE BAKARAK, ÇOK YAKINDA GİMDES HELAL LOGOLU ÜRÜNLERLE DOLU MARKET RAFLARINI GÖRMEK HAYAL OLMAY
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

Günün Ayeti
"Onlar,kendi canları çekmesine rağmen, yemeği, yoksula, yetime ve esire yedirirler." İnsan 8

Günün Hadisi
"İnsanlara teşekkür etmeyen,iyiliklerini unutan kimse,Allah`ın verdiği nimeti de unutur.O`na karşı şükürde bulunmaz." İmam-ı Ahmed,Tirmizi

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  48659069
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  BUGÜNE BAKARAK, ÇOK YAKINDA GİMDES HELAL LOGOLU ÜRÜNLERLE DOLU MARKET RAFLARINI GÖRMEK HAYAL OLMAY


  Gönderen:huseyin Tarih: 06/03/2017 21:59
  konferans BUGÜNE BAKARAK, ÇOK YAKINDA GİMDES HELAL LOGOLU ÜRÜNLERLE DOLU MARKET RAFLARINI GÖRMEK HAYAL OLMAYACAK!...

  Gevşemeyin, üzülmeyin, eğer hakikaten inanıyorsanız, muhakkak üstün olan sizsinizdir. ( ÂLİ İMRÂN-139)


  İnsanlığın manevi hayatını yakıp yıkmak için Batının ortaya koyduğu sayısız planlarından biri de insanların boğazına hükmetmektir. Batı bu hususta muvaffak olmak için çok emek sarf etmiş, çok çalışmış ve neticede de hakikaten başarmış. İnsanların ve hatta hayvanların gıda üretimini adeta kontrolü ve tekeline almıştır. Bütün dünyaya karşı yürüttüğü istila saldırılarından bir diğeri de gıdadır. Batı, insanın ana rahmine düşmesinden, mezara kadar temiz ve salim kalmaması için akla hayale gelebilecek ne kadar plan ve tedbir varsa, adeta harfiyyen bunları yerine getirmeye çalışmıştı.

  Allah’ın (c.c) insanlara bahşettiği Kur’an’ ın hakikatlerini inkar ettirmek yolunda asırlar boyu kafa patlatan Batının bu korkunç ihtiras gücüne karşı, inananların Kurân’a ve onun getirdiği hakikatlere çok daha sağlam bir şekilde bağlanma mecburiyetleri vardır. Peygamberimizin (s.a.v) hayatını çok yakından, adeta adım adım, nefes nefes takip etmek zorundayız. Kur’an ve sünnetten alacağımız kuvvetle insanlığın belası bu canavarı ezebilecek duruma gelinerek adeta bütün insanlığın kurtuluşuna vesile olunacaktır.

  HELAL VE TAYYİB BİR LOGO

  Bu hizmetde bugün geldiğimiz nokta, helal gıda tüketimi konusunda biraz daha sevindirici durumdadır. Çünkü artık diğer ülkelerde oluğu gibi, ülkemizde de market raflarında GİMDES helal logolu ürünler yer almaktadır ve her geçen gün de sayıları artmaktadır. Bu müslüman tüketicileri sevindirmektedir. Firmalar, helal lokma konusunda bilinçli tüketicilerin haklı isteklerini dikkate almaktadırlar. Bu dönemde gördüğümüz ise; tüketiciler olarak eğer taleplerimiz helal bir yaşam ve helal lokma ise bunun gerçekleşmesi yine tüketicilere bağlıdır.

  Düşünün, dünyada yıllar önce Museviler kendi inançlarına göre yiyecek ve içeceklerini inançlarına göre sertifikalandırarak yeme içme meselelerine çözüm sunmuşlardır. Hiçbir inanışa uymayan Vejeteryan’ların özel isteklerinin sonucunda oluşturdukları bir Vejeteryan sertifikası da bulunmaktadır.Dünyada böyle bir gerçek varken iki milyarlık İslam aleminin bu dünya şartları içerisinde ümmet olarak helal sertifikalı ürünleri neden olmasın? Bunun için bütün üretim kaynaklarını, üretim proses ve teknolojilerini yeniden dizayn etmekle mükellef olmalıyız.

  Biz Müslümanlar olarak helal lokma, helal gıda konularında henüz yolun başındayız, fakat bugün market raflarımızı dolduran GİMDES helal sertifikalı ürünlerin bulunması gerçeği helal yaşam için, helal lokma gayretimizin varlığını göstermektedir. Böylelikle helal bir hayat sistemi içerisinde devam etmek istiyorsak her yönümüzle Kur’an ve sünnet ışığında hareket ederek gıda tüketimi konusunda daha bilinçli bir helal tüketimi artırarak yaşantımıza devam etmemiz gerekmektedir.

  2009 yılından itibaren uluslararası akreditasyonlara sahip GİMDES kurumunun verdiği Helal Sertifika ile artık ülkemizin ürünleri dünyanın bütün pazarlarına girme imkanını bularak Müslümanların bedenini biraz daha rahatlatmış bulunmaktadır. Ülkemizde üretilen ürünlerin ve bunların üretiminde kullanılan katkı maddelerinin denetimleri sonucunda gıda sektöründe, gıda üreticilerinde, tüketicilerde artık yeni bir dönem başlamış bulunmaktadır. Bu yeni dönemde Müslümanlar olarak gördüğümüz tablo helal yaşam helal lokmasız gerçekleşemeyecek ve helal lokmanın , helal tüketimin Müslümanlar bilinçlendiği sürece imkansız olmadığıdır. Çünkü bunun pratiğini GİMDES helal sertifikasına sahip firmaların GİMDES helal logolu ürünleri göstermiş bulunmaktadır.

  Önemle hatırlatmak istediğimiz bir diğer konu ise; alışveriş yapmış olduğunuz marketlerde karşılaşmış olduğunuz ürünlerin helal sertifikalı olduğu belirtiliyor ise hangi kurum tarafından sertifikalandırıldığını mutlaka sorgulayınız. GİMDES olarak denetimlerde bulunduğumuz ve kontrollerimizi sürdürdüğümüz sadece GİMDES helal sertifikalı ürünlere kefil olabilmekteyiz.

  Tohumdan embiryona, çiftlikten sofraya kadar devam edecek sürecin her adımının helal damgası ile kontrolden geçmesi kaçınılmazdır. İşte GİMDES bu noktada devreye girmiştir. Helal sertifikalama, Müslüman tüketici için, kabul edilebilir gıdanın ve tüketilebilir ürünün üretilmesi için gereklidir.Bu husus dünyadaki 2 milyar Müslüman’ı ve de helal ürün yemeği tercih eden diğer milyonlarca insanı kapsamaktadır.

  GİMDES, Müslüman ümmetin imani bir meselesi olan helal lokma yeme isteğini gerçekleştirmek üzere, Fıkıh ilim ve Teknik bilim kurullarının hazırladığı GİMDES HELAL GIDA STANDARDI uygulayarak ’’Halalen Tayyiben’’ ilahi beyanı doğrultusunda, İslam hukuku ’’Kefalet’’ sistemi içerisinde Helal Sertifikalandırma çalışmalarını , GİMDES’in bir kuruluşu olarak oluşturulan “GİMDES HELAL ÜRÜNLERİ ARAŞTIRMA ENSTİTÜSÜ”nde yürütmektedir.

  GİMDES, biryandan Helal Sertifakalı üretimi teşvik ederken, diğer yanda helal sertifikalı ürünleri tüketicilerin topluca beyenisine sunacak Halal Dunya Marketleri projesini teşvik etmekte. Ayrıca bu faaliyetleri profosyenel kadrolarla yürütülebilir hale getirmek içinDünya Helal Vakfı bünyesinde Daru’l Halal Medrese projesini yürütmeye çalışıyor. Bütün bu etkinlikler bu davaya gönül vermiş insanların maddi manevi hizmetleri paylaşması ile daha hızlı, daha yaygın ve daha bereketli olacağı hiç şüphesizdir.

  HDM , GİMDES , DHV-DARU’L HELAL , HALAL CERTİFİCATİON , GÖNÜLLÜ GENÇLİK , HELAL DEDE , HELAL MUTFAK , HELAL GIDA SERTİFİKASI , GIDA RAPORU ,

  konferans


   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 5
  Toplam Oy: 6


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.