''HELAL YAŞAM VE KADIN'' KONFERANS PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ''
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  49776148
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  ''HELAL YAŞAM VE KADIN'' KONFERANS PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ''


  Gönderen:huseyin Tarih: 24/05/2015 12:20
  kadir "HELAL YAŞAM VE KADIN" KONFERANS PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ…

  " BU ZAMANDA EN ÖNEMLİ FARZ, HELAL LOKMAYI HAKİM KILMAKTIR "


  Helal yaşam sisteminin olmazsa olmazı olan ’’Helal Lokma’’ bilincinin toplumumuzda daha yaygınlaşması ve farkındalığın artması için GİMDES Hanımlar Kurulu olarak hanımlara yönelik çalışmalarımıza devam ediyoruz. ’’Helal Yaşam Ve Kadın Konulu’’ konferansımızı 23 Mayıs Cumartesi, günü gerçekleştirdik.

  GİMDES olarak kurulmuş olduğumuz 2005 yılından itibaren helal lokma konusunda toplumumuzu bilinçlendirme çalışmalarına önem vermekteyiz. Özellikle hanım kardeşlerimize yönelik olarak ’’Helal Platform’’ çalışmaları ile ’’Helal Tüketim’’ konularında bilinçlenmeleri hususunda özel gayret göstermekteyiz. Hanımlara yönelik olarak ’’Helal Lokma, Helal Tüketim’’ bilincini arttırmak amacı ile düzenlemiş olduğumuz çalışmalarımızdan biri olan ’’Helal Yaşam Ve Kadın’’ konulu konferans programımızı organize etmekteyiz.

  Helal Yaşam Ve Kadın konulu konferans programı, GİMDES Başkanı, Dr.Hüseyin Kâmi BÜYÜKÖZER’in selamlama konuşması ile başladı. GİMDES Başkanı, Hanımların ailede öğretici konumunda olduğunu, toplumda her ferdin ilk eğitimini anneden aldığını belirterek helal lokma konusunda şuurlu nesillerin yetiştirilmesinde annelerin öneminden bahsetti. Program, Merve KAVAKÇI, Nejla BAŞ, İkbal GÜRPINAR’ın protokol konuşmaları ile devam etti. Merve KAVAKÇI, konuşmasında ‘’Avrupa’nın Müslüman kadını kendi kültürüne göre yeniden şekillendirme çalışmalarının bulunduğunu ve bu çalışmalarında asıl hedeflerini de sakınca duymadan tüm dünyaya açıkladıklarını belirterek, Avrupa bu rahatlığı nereden alıyor, nasıl cesaret ediyor?’’ diyerek Müslüman kadınların bilinçli olmaları hususunda uyarılarda bulundu. Merve KAVAKÇI, ‘’Müslüman kadınların daha fazla bilinçli hareket etmeleri gerektiğini, kendi inancımıza uygun olmayan her şeye karşı uyanık olmamız gerektiğini’’ vurguladı.

  Gıda Mühendisi, Araştırmacı, Yazar, Nejla BAŞ, ‘’Günümüzde özellikle gıda konusunda en büyük vazifenin annelere düştüğünü, annelerin evlerini her türlü kötülüklere ve yabancı unsurlara karşı korumalarının gerektiğini, helal tüketim, helal lokma konusunu doğru algılamamız gerektiğini belirterek bilinçli hanımların gelecek tehlikelere karşı tedbirli olabileceğini söyledi’’. TV Program yapımcı ve sunucusu İkbal GÜRPINAR, Helal kozmetik ve helal üretim konusu üzerinde durarak etiketlerin dikkatli okunması gerektiğini belirtti. İkbal GÜRPINAR, tüketici taleplerimizin İslami olarak helal-haram ayrımına uygun şekillenmesinin önemi üzerinde durdu.

  Helal Yaşam Ve kadın, konulu konferans programı, TRT Radyo 1 Program yapımcı ve sunucusu, Saniye ÖZTÜRK’ün moderatörlüğünde gerçekleştirildi. Programda, Kadın ve Mutfak konusu ile Mine İZGİ, Yediklerimiz ve İffetimiz konusu ile Hatice KUTLAY, Çocuk Beslenmesi ve Yeme Adabı konusu ile Hatice Kübra TONGAR, Müslüman Kadın ve Süslenme (Kozmetik ve Tesettür ) konusu ile Fatma ÇETİN, sunum gerçekleştirdiler.

  Günümüzde üzerinde en fazla konuşulan, biçimlendirilen, modernitenin yüz yıldır yozlaştırmaya çalışarak toplumumuza sunduğu kadın kimliğinin, gerçeklerden uzaklığının bir kez daha anlaşılması ve kadının asıl kimliğinin inşasında, helal lokma konusunda bilinçlenmesi amacı ile ’’Helal Yaşam Ve Kadın Konulu’’ konferansımızı 23 Mayıs Cumartesi, günü düzenledik. GİMDES Hanımlar Kurulunun organizasyonunda gerçekleştirilen programa kardeşlerimiz büyük ilgi gösterdi. Panel sonrası pek çok tebrik, teşekkür mesajları göndererek samimi duygularını bizimle paylaştılar. Bu mesajları burada bilginize sunuyoruz.

  GÖNDERİLEN MESAJLAR

  “Selamunaleykum değerli GİMDES yöneticileri;
  Bugün olan helal yaşam ve kadın programı çok istifadeliydi ve Hüseyin hoca ile birebir hasbihal etmek herşeye değerdi. ayrıca Merve Kavakçı,Mine İzgi ve Hatice Tongar ablalarla tanışmak ve ikbal Gürpınar ve kıymetli konukları dinleyip biz hanımlar olarak istifade ettik. İstenince helalin de yaşanabileneceğini bize gösterdiler ve sizlerin gayreti bize şevk verdi, orada edindiğim ahiret kardeşliklerine girmiyorum bile velhasılı kelam Allah razı olsun ve devamını getirsin inş.”

  “Bugunki konferansta emeği geçen herkerten Allah razi olsun insallah ayda bir de olsa boyle konferanslar duzenlenir. Nefsi boş birakmaya gelmiyor...”

  “Selamunaleykum. Helal yasam ve kadın programı icin GİMDES hanımlar kuruluna teşekkür ediyoruz. Çok dolu dolu ve çok istifadeli bir program oldu. Ulaşım icin çok merkezi bi yerdi. İkramlıklar cok güzeldi. Konu ve konuklar muhteşemdi. Emek veren herkesten Allah razi olsun. Katılımcılardan hep olumlu donuşler aldık. Ancak biraz uzun olmasından dolayı "daha az konu ile daha kisa ve öz olabilirdi, daha cok istifade edilirdi o zaman" diyenleri de duydum. İleriki programlarda dikkate alinmalı diye düşündüğüm için belirtmek istedim. Allah muvaffak eylesin. İhlastan ve istikametten ayırmasın. Amin.”

  “Selamun Aleykum GIMDES Ailesine bir kez daha tesekkurlerimizi sunmak istiyoruz,dua ediyoruz .. Helal Yasam ve Kadin etkinliginiz cok guzeldi gerek konular olsun gerek konusmacilar olsun yer mekan hepsi cok iyiydi faydaliydi,istifade edildi arkadaslarimdan hep olumlu donusler aldim.Basta Huseyin Hocam sizden, Hanimlar Kurulundan,emek veren herkesten Allah razi olsun,Rabbim imkanlari artirsin istikametinizi bozmasin,bu yolda bizleri de size destekci kilip Bizi de Rabbim vesile kilsin diye duaciyiz ..Allah yar ve yardimciniz olsun.”

  “Cumartesi gunu yapilan helal yasam ve kadin semineri coook guzeldi, böyle bir program hazırladıgınız icin cok tesekkur ediyoruz, Allah razi olsun “

  “23 Mayıs 2015 tarihli "Helal Yaşam Ve Kadın" adlı konferans ve bunun gibi emek verip bizlerin uyanmasına vesile olduğunuz tüm çalışma ve etkinlikleriniz için başta GİMDES Başkanı Hüseyin Kami Büyüközer hocamıza, GİMDES ailesinin siz değerli üyelerine, durmadan çalışan GİMDES Hanımlar Kuruluna ve emeği geçen tüm GİMDES gönüllülerine bu güzel yolda yürüme ve yürütme çabalarınızdan dolayı çok teşekkür ederim. Her ne kadar üzerimize düşeni yapamasak da GİMDES’i tanımaktan, sizinle tanışmaktan, helal gıda davasında sizinle aynı çatı altında bulunmuş olmaktan mutluluk duyuyorum. Allah yar ve yardımcınız olsun.”

  Ümmet olarak ''Helal Lokma'' mücadelemizi verdiğimiz bu dönemde konferans programımızın toplumumuzun bilinçlenmesine vesile olmasını ümit ediyoruz.

  kadir


   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 5
  Toplam Oy: 8


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.