MÜSLÜMAN TÜRKİYENİN YÜZAKLARI: HALAL DUNYA MARKETLERİ
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  51414786
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  MÜSLÜMAN TÜRKİYENİN YÜZAKLARI: HALAL DUNYA MARKETLERİ


  Gönderen:huseyin Tarih: 10/12/2012 12:32
  ilaclar ilaclar MÜSLÜMAN TÜRKİYENİN YÜZAKLARI: HALAL DUNYA MARKETLERİ…

  Kütahya’daki konferanslarımızı tamamladıktan sonra dönüş yolumuzu Eskişehir ve Sakarya üzerinden yapmaya karar verdik. Ziyaretimize Halal Dunya Marketleri Eskişehir şubesinden başladık. 2 ay önceki açılışa katılamadığımız için adresi bulmakta biraz zorlandık. Bulunca da çok güzel bir yer seçilmiş olmasına sevindik. Haberli gelmediğimiz için müşteri gibi markete girdik çapraz sorularımıza görevli zevkle güzel bir konferans verdi. Helal gıdayı ve Halal Dünya Marketlerinin önemini uzun uzun anlattı. Konuşmasının arasındaki şu cümleler önemliydi. “Biz müslüman kardeşlerimizin gıda güvenliğini temsil ediyoruz.Allahın bizden istediği Helal ve tayyib şartlarını haiz ürünleri kolayca temin edebilecekleri ortamı hazırladık.”

  Marketin raflarını tek tek inceledik. Müslüman bir ailenin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek çeşit çeşit ürünlerle dopdolu idi. Peynirler, yoğurtlar,ayranlar, tereyağlar;reçeller, helvalar, tavuklar, sucuk, salam, sosisler, biküviler, kurabiyeler, çikolatalar, unlar, makarnalar, yağlar, yumurtalar, bakliyat ve pirinçler, zeytinler, dondurmalar, şekerlemeler… Halal dunya Marketleri küçücük ama ne ararsanız var bu marketlerde.

  Buradan bu duygularla ayrılarak Sakaryadaki Halal Dunya Marketleri Sakarya Şubesine doğru yola çıktık. Bu marketimize ulaşınca marketin sahibesi hanım kardeşimiz bizi görünce şaşırdı ve sevindi. Ekibi ile çok şık, çok temiz marketi hanım titizliği içinde yönetirken esas hedefin insanlara helali anlatmak, sevdirmek olduğunun şuurunda. Bu tesbit bizi gururlandırdı ve sevindirdi.

  Burada da bir ailenin hemen hemen tüm ihtiyacını karşılayabilecek ürünlerin raflarda yer aldığını görüyoruz.

  Markette bulunduğumuz esnada alışveriş yapmakta olan bir müslüman kardeşimizle de ayaküstü konuştuk. Kardeşimiz; “Ben biraz uzakta oturyorum. Böyle bir market açıldığı haberini alır almaz araştırdım ve bu adresi buldum. Artık ihtiyaçlarımı bu marketten almak bana farz oldu.Çünkü bu market benim gibi ailesinin yeme içmesini helalinden temin etme sorumluluğunda olan müslümanlar için açılmış. Açanlardan, vesile olanlardan Allah razı olsun. Artık fiyatına, uzaklığına, markasına bahane bulup bu marketten alışveriş yapmaktan kaçmak olmaz. Bu marketi açanlar bize bir vebal yüklemişlerdir. Desteklemek zorundayız. Çevremdeki Müslümanlara da bu tebliği yapıyorum. Alış veriş yapmalarını teşvik ediyorum.”

  Bu marketleri, market yöneticilerini ve müşterilerini gördükten sonra GİMDES ne iyi yapmış da bu market zinciri projesini yürürlüğe sokmuş. Bu fedakar, idealist ve öncü ruhuna sahip bu insanlar ne iyi yapmışlar da imkânlarını seferber edip bu projeye destek vermişler dedik. İnanıyorum ki bu hizmetler yarın milyonlarca müslüman tarafından hayırla yadedilecektir.

  ilaclar ilaclar  ilaclar ilaclar


   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 5
  Toplam Oy: 10


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.