ULUSLARARASI 4.HELAL VE SAĞLIKLI ÜRÜNLER FUARININ ARDINDAN..
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

Günün Ayeti
"Kitap ehlinden bir grup sizi saptırmak istediler, halbûki sırf kendilerini saptırıyorlar da farkına varmıyorlar." Ali İmran 69

Günün Hadisi
"(Hammaddesinden şarap yapmak maksadıyla) sıkana ve sıktırana, içene ve sakilik yapana, (imalathaneden veya depodan, toptancıdan perakendeciye veya müstehlike kadar) taşıyana ve taşıtana, satana ve satın alana, bağışlayana, bunun parasını yiyene." Hz.Enes(r.a.)

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  47362707
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  ULUSLARARASI 4.HELAL VE SAĞLIKLI ÜRÜNLER FUARININ ARDINDAN..


  Gönderen:huseyin Tarih: 09/09/2013 15:28
  ULUSLARARASI 4.HELAL VE SAĞLIKLI ÜRÜNLER FUARININ ARDINDAN.. Uluslararası 4. Helal ve Sağlıklı Ürünler Fuarının Ardından Uluslararası fuar ve konferans  çalışmaları ile ‘TEK SES TEK YÜREK” birliğini hedefleyen GİMDES,  bugün Türkiye'de uluslararası platformda helal gıda konusunda söz sahibi olacak bir noktaya gelmiştir.
  GİMDES’in desteği ile gerçekleştirilen CNR eşliğindeki 4.Uluslararası Helal ve Sağlıklı Ürünler Fuarı mehter marşları ile açıldı. Uluslararası alanda organize edilen fuara GİMDES helal sertifikalı firmaların yanı sıra  dünyanın çeşitli ülkelerinden firmalar katıldı. 4.Uluslararası Helal ve Sağlıklı Ürünler Fuarı açılışında Başbakan yardımcısı Bülent Arınç, Malezya'dan Bakan Hajı Abdul Malik Kassım , Endonezya büyükelçisi  Nahari Agustini, GİMDES  Başkanı Dr.Hüseyin Kâmi Büyüközer, GİMDES  Başkan Yardımcısı  Halim Aydın,GİMDES Yönetim Kurulu üyeleri,Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri bulundular.

  _DSC0045
  GİMDES  Başkanının  fuar açılışında önemle üzerinde durduğu husus helal fuarın hedefini belirtmekteydi.’’Uzun, ince bir yolda ilerlediklerini ve bugün bütün Türkiye'de ve dünyada helal sertifikalama sektörünün ayrı bir ivme kazandığını belirten Büyüközer, "Ben isterdim ki bunun bayraktarlığını Türkiye yapsın ama yapamadı. Malezya bu işin bayraktarlığını yaptı.

  _DSC0070
  Fuar açılışında  Başbakan yardımcısı Bülent Arınç, helal fuarın İslam alemi için çok önemli  olduğunu belirterek, kendisinin de yurtdışı seyahatlerinde helal sertifikalı ürün bulma konusundaki sıkıntısından bahsetti. Yeni dönemde yapılan helal sertifikalandırma çalışmaları ile dünyada da ülkemizde de helal ürün sıkıntısının artık geride kaldığını, GİMDES’in Hüseyin Kâmi Büyüközer önderliğinde Türkiye’de büyük ölçüde bu sıkıntının önüne geçilmesinde ön ayak olduğunu ve bu konuda bir ömür vakfettiğini belirtti.Ayrıca “TAYYİB” kelimesinin Sayın Başbakanımız Recep Tayyib Erdoğan beyle bağdaştırılmaya çalışılmasının tamamen yanlış olduğunu ve “TAYYİB’İN” “KURAN-I KERİM’DE” bir çok ayette geçtiğini ,Arapça bir kelime olduğunu mana olarakta sağlıklı ve temiz anlamına geldiğini belirtti.Sayın Başbakanımız  içinde ne mutlu ona ki TAYYİB ismine sahip dedi.

  GİMDES’in desteği ile gerçekleştirilen CNR eşliğindeki HELAL EXPO Fuarına yurt içi ve yurt dışı firmaların pazarlamacı guruplarının da yoğun katılımı gercekleşti.

  Helal ve Tayyib ürünlerin bir arada  bulunduğu, Halal Dunya Marketlerinin de standının  olduğu helal fuar 8 Eylül (Pazar) günü sona erdi.


   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 5
  Toplam Oy: 1


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.