GİMDES HELAL YAŞAM ATÖLYESİ...
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  51541261
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  GİMDES HELAL YAŞAM ATÖLYESİ...


  Gönderen:huseyin Tarih: 06/04/2018 11:20
  konferans GİMDES HELAL YAŞAM ATÖLYESİ...

  GİMDES Hanımlar Kurulunun talep eden bütün kurumlar için hazırlamış olduğu ilk “Helal Yaşam Atölyesi” dersleri tamamlandı. Kurumların başvurusu ile hazırlanan 7 haftalık eğitim programında gıda başta olmak üzere ilaç ve kozmetik gibi Helal yaşama dair başlıklar detaylı bir şekilde işlenmektedir.


  Helal Yaşam Atölyemizin ilk dersini GİMDES Baş Denetçilerinden Veteriner Hekim Arzu SARITAŞ hanımefendinin sunumu ile gerçekleşti. Ayetler ve hadisler ışığında Helal yaşamın gerekliliğini ve sertifikalama ihtiyacının neden doğduğunu işledi.

  İkinci derse Gıda Mühendisi Fatıma Zehra SARI hanımefendi katılarak “Katkı Maddeleri” konusunu anlattı. Gıdalarımıza katılan sağlığımıza ve inancımıza uygun olmayan katkı maddeleri işlendi.

  Üçünde derste GİMDES Baş Denetçilerinden Veteriner Hekim Arzu SARITAŞ'ın katılımıyla " Et ve Et Ürünleri" konusu işlendi. İşlenmiş et ürünlerindeki tehlikeler, katkı maddeleri, Helal kesim ve kritik noktalar anlatıldı.

  Dördüncü derste, “Atıştırmalık Gıdalar” konusu anlatıldı. Semineri Arzu SARITAŞ hanımefendi gerçekleştirdi. Atıştırmalık gıdaların özellikleri, içerisine katılan maddelerden ve haram-şüpheli ürünlerden uzak durulmasına dair vurgulamalar yapıldı. Annelerin mutfaklarda çocuklar için alternatif üretimler yapmasının önemine ve tüketen değil üreten olmanın önemine değinildi.

  Beşinci dersimizde “Süt ve Süt Ürünleri” konuları işlendi. Süt ve süt ürünlerindeki kritik noktalar, dikkat edilmesi gereken yönler hakkında anlatım yapıldı. Seminer Veteriner Hekim Arzu SARITAŞ Hanımefendi tarafından gerçekleştirildi.

  Altıncı dersimizde 'Glikoz' konusunu işlendi. Gıda Mühendisi Fatıma Zehra SARI hanımefendinin katılımıyla gerçekleşen derste; son zamanlarda glikoz konusuna dair toplumda yer edinen yanlış inanışlarda bilimsel temeli olmayan noktalara vurgu yapıldığı ve glikoz konusunda bilinmesi gerekenlerin ne olduğu hakkında bilgi verildi.

  Son ders ise GİMDES Baş Denetçilerinden Veteriner Hekim Arzu SARITAŞ hanımefendinin katılımıyla gerçekleşti. Bu derste "Kişisel Bakım Ürünlerimiz ve Temizlik" konuları anlatıldı. Temizlik maddeleri olarak kullanılan ürünlerin çoğu kimyasal maddeler içerdiği bunların sağlığımıza ve çevreye ciddi zararlar verdiği hakkında bilgiler verildi. Aynı zamanda kişisel bakım ürünlerinde sağlığa zararlı ve inancımıza uygun olmayan katkıların olduğu işlendi.

  Toplamda 7 ders olarak gerçekleştirilen eğitimler oldukça faydalı ve verimli geçti. GİMDES Hanımlar Kurulu çalışmalarını takip etmeye devam edin.

  konferans


   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 5
  Toplam Oy: 5


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.