TÜRKİYE’NİN YÜZAKLARINA YENİ 3 KARDEŞ GELİYOR. ADIYAMAN, BEYLİKDÜZÜ/İST., TOKAT ŞUBELERİ
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  51540026
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  TÜRKİYE’NİN YÜZAKLARINA YENİ 3 KARDEŞ GELİYOR. ADIYAMAN, BEYLİKDÜZÜ/İST., TOKAT ŞUBELERİ


  Gönderen:huseyin Tarih: 13/02/2018 23:51
  konferans TÜRKİYE’NİN YÜZAKLARINA YENİ 3 KARDEŞ GELİYOR. ADIYAMAN, BEYLİKDÜZÜ/İST., TOKAT ŞUBELERİ

  Bütün kardeşlerimizi HALAL DUNYA MARKETLERİ’nin Açılışlarına bekliyoruz.

  “(Onlar) ne bir ticâretin, ne de bir alış-verişin kendilerini Allah’ı anmaktan, namazı dosdoğru kılmaktan ve zekât vermekten alıkoymadığı erlerdir! (Onlar, dehşetten) kalblerin ve gözlerin kendisine döneceği bir günden korkarlar.” (Nûr – 37)

  “Her kim zerre kadar hayır işlemişse onu görecektir.” (Zilzal 7)


  17.Şubat.2018 C.tesi Saat 11 00’de HDM Adıyaman Şubemiz, Yavuz Selim Mah. Haydar Efendi Cad.Toki yolu kavşağı. No:45 Merkez adresinde açılıyor.

  24.Şubat.2018 C.tesi Saat 15 00’de HDM İST./Beylikdüzü Şubemiz, Kavaklı Mah. İstanbul Cad. No:68/1 Beylikdüzü adresinde açılıyor.

  Şubat sonu(tarihi bilahare bildirilecek). HDM Tokat Şubemiz, Kâbe-i Mescid Mah. Sulu sokak No:70/A Tokat adresinde açılıyor.

  Marketlerden, Lokantalardan sorgusuz sualsiz alıp, yiyip, içtiklerimiz HELAL Mİ? SAĞLIKLI MI?
  ‘İnsan ne yerse odur’ ?
  diye bir söz var, yetişkin bir insanın günde 3 milyon hücresi yenileniyor. Bu hücre yenileme işlemi kişinin yediklerinden yapılıyor. İnsan dikkat etmiyorsa, önüne gelen her şeyi yiyor, içiyorsa, bir müddet sonra vücudunun bir kısmı haramlaşmış olacak. Haramlar insandaki edep, hayâ duygusunu kırıyor, Allah’ın yasak ettiği bir durum olmasına rağmen isyan ettiriyor. Şuan çoğunluk gençlerin en büyük özelliği isyan etmeleri, asi olmaları, gençlerin anne babaları en çok çocuklarının söz dinlemediğinden şikâyet ediyor. Dinlemezler çünkü içerden bir isyan var, dışardan da sosyal medya, internet te bu durumu tetikliyor. Yediğimiz haram maddelerinin düşünce yapımıza, ruh dünyamıza ve manevi hayatımıza çok ciddi tahribatı var.

  Helal gıdanın insan hayatında 2 önemli yeri var, birincisi sağlık anlamında çok önemli. Yediğimiz şeylerin içerisinde sağlığa zararlı kanserojen maddeler var, bunlara bağlı olarak kişi bir süre sonra hastalanıyor, hastalanmama gibi bir ihtimali çok zayıf. Her gün yediğimiz ürünlerin içerisindeki maddeler bizi hasta ediyor, şuanda çok ciddi derecede kanser hastaları çoğalıyor, diyabet hastaları çoğalıyor. Hastalıklara yakalanmama oranları gün geçtikçe düşüyor daha da düşecek. Şimdi her şey endüstriyelleşti, artık bitkiler bile ilaçlı olarak satılıyor. Yediğimiz birçok şey sıkıntılı dolayısıyla bizim vücudumuz 40 yaşında hata veriyorsa, ilerde 20-25 yaşlarında insanların vücutlarının hata vermeyeceğini nasıl garanti edebiliriz?

  Türkiye’de şuanda çok hızlı artan hastalıkların başında bağırsak, mide,kalp ve kanser hastalıkları geliyor. Bunun en büyük nedeni yediklerimizin sağlıksız olması. Bu işin dünyevi kısmı helal ve sağlıklı beslenmezsek hastalıklara yakalanmama ihtimalimiz çok az, işin 2’inci kısmı da ahiret kısmı. Biz haram ve sağlıksız olan ürünleri yedikten sonra hastalanıyoruz ve bizim manevi duygularımız etkileniyor. Örneğin, sabah namazına kalkamıyor birçok insan, namazdan bir şey anlamıyorum, kılıyorum ama aklıma bin bir türlü düşünce geliyor diyorlar, namaza başlayamıyorum, istiyorum ama başlayamıyorum diyorlar yediğimiz haramlar böyle birçok manevi duygumuzu tahrip ediyor.

  Müslüman, tükettiği gıda ürünlerinin helal mi yoksa haram mı olduğunu bilmeli. Sorgusuz sualsiz gıda tüketmeyelim maneviyatımıza ve sağlığımıza zarar veren bu gıdaları tüketmememiz gerekir. Müslüman yediği ve içtiği gıdalardan sorumlu olduğunun bilinci içerisinde olmalı bu yüzden helal gıdaları tercih etmelidir.

  Müslüman araştırmalı ve sorgulamalı. Haram kılınanı helal diye tüketemeyiz! Yurt içinde üretilen veya ithal olarak gelen birçok üründe bu yönde sıkıntılar olduğu biliniyor. Çocuklarımıza yedirdiğimiz ürünlerden de ebeveynlerin sorumlu olduğunu biliyoruz. Ürünlerin raf sürelerini artırabilmek adı altında katkı maddesi ve koruyucu madde kullanıldığını da biliyoruz., Gıda içerisine koruyucu olarak E322 konuluyor, bu hayvansalda olabiliyor bitkiselde olabiliyor, bunun hangisi olduğunu kim nereden bilecek. Hayvansal ise yurtdışından geliyorsa domuz kökenli olması çok yüksektir. Bunlara bir Müslüman olarak halkımızın dikkat etmesi ve sorgulaması gerekiyor. Allah’ın (c.c.) haram kıldığını biz helal diye tüketemeyiz. Bilmeden bile yesek bu bizim bahanemiz olmamalı, araştırmaktan sorumluyuz.

  Bir başka Örnek verecek olursak Monosodyum glutamat diye bir madde var. Bu madde birçok üründe kullanılıyor. Çocuk gıdalarında,cipslerde, sucuk, salam, sosislerde, çiğ köftede, bulyon vs gibi birçok hazır üründe kullanılıyor Bu madde dilden beyne uyarı yaparak ürünleri lezzetli olarak algılatıyor. Beyne zararlı ve ileride alzaymer hastalığına sebep olabilir ve piyasada çok kullanılan bir üründür. Çıkan hastalıkların birçoğu yediğimiz ürünlerden kaynaklıdır unutmayalım.

  İşte bu sıkıntılı durumlardan korunabilmemiz için, Halal Dunya Marketleri yurt sathında her geçen çoğalarak Müslüman kardeşlerimize sağlığını düşünen bütün insanlara hizmet etmeye çalışıyoruz. Marifet iltifata tabidir düsturunca sizzler ilginizi gösterirseniz, hep birlikte Helal ve Tayyib bir Hayata bir an evvel kavuşmuş oluruz.

  Tüm GİMDES Helal Ve Tayyib Sertifikalı Firmalarımızı görmek isterseniz TIKLAYINIZ.... GİMDES HELAL VE TAYYİB SERTİFİKALI FİRMALARIMIZ

  Tüm GİMDES Helal Ve Tayyib Sertifikalı Ürünlerimizi satın almak isterseniz TIKLAYINIZ SERTİFİKALI ÜRÜNLER İÇİN HDM MARKET ŞUBELERİMİZ


  konferans


   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 5
  Toplam Oy: 5


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.