MÜSLÜMAN TÜRKİYENİN YÜZAKLARI HDM KASTAMONU ŞUBESİ DE 11.12.2016 C.TESİ HİZMETE GİRDİ...
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

Günün Ayeti
şu an bu bloğun içeriği yok.

Günün Hadisi
şu an bu bloğun içeriği yok.

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  49196832
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  MÜSLÜMAN TÜRKİYENİN YÜZAKLARI HDM KASTAMONU ŞUBESİ DE 11.12.2016 C.TESİ HİZMETE GİRDİ...


  Gönderen:huseyin Tarih: 11/12/2016 09:57
  konferans MÜSLÜMAN TÜRKİYENİN YÜZAKLARI HDM KASTAMONU ŞUBESİ DE 11.12.2016 C.TESİ HİZMETE GİRDİ...

  ‘Ey iman edenler! Eğer siz yalnız Allah’a kulluk ediyorsanız, size verdiğimiz rızıkların helal ve tayyib olanlarından yiyin ve Allah’a şükredin’ (Bakara 2/172)


  Hayırda yarışan Müslüman TÜRKİYE’nin yüz akları kervanına KASTAMONU şubesi de dahil oldu. Açılış Kuran ı Kerim tilaveti, dualar eşliğinde gerçekleşti. Açılışta Kastamonu Belediye Başkanı Muhterem Tahsin BABAŞ HDM Şube Sorumlusu Mustafa bey , Hayrat Vakfı Kastamonu sorumlusu ve GİMDES Başkanı Dr H.K.BÜYÜKÖZER birer konuşma yaptılar. Şubenin Helal Sertifikası Belediye Başkanımız tarafından Şube sorumlusu kardeşimize takdim edildi. Akabinde açılş kordelası dualarla kesilerek HDM Kastamonu şubemiz, İsmail bey Mah. Kışla Cad. No: 55/D adresinde resmen hizmete girdi

  Müslüman halkımızın ısrarlı talepleri doğrultusunda ortaya koyduğumuz uluslararası “HALAL DUNYA MARKETLERİ” projemiz, gönüllü ve öncü ruhlu müteşebbislerimiz de meydana çıkınca kuvveden fiile çıktı. Türkiye’mizin göz aydını ve yüz akları “HALAL DUNYA MARKETLERİ” şubeleri birbir vatan sathında boy gösteriyor. Bugün Kastamonu şubemizle 42 şubeye ulaşmış bulunuyoruz. Sırada hazırlıklarını tamamlamaya çalışan şubelerimizin katılımı ile büyük bir marketler zincirine doğru hızla ilerliyor. Şimdi Helal Lokma gönüllülerinin marketlerimizi ziyaret ederek hem Helal ve Tayyib, hem de ucuz ürünlerden satın almalarını bekliyoruz.

  HALAL DUNYA MARKETLERİ toplum bilincinde yavaş yavaş önemli bir yere doğru ilerliyor.Yeni bir vizyon ve yeni bir misyon ile yeni bir konsept ortaya koydu. Bu marketlerin çevresindeki müslüman bireyler bu konsepti sevdi. Şüphesiz yılların oluşturduğu yoğun alışkanlıkları birdenbire değiştirmek kolay değildir. Buna rağmen helal gıda arayışının bir seviye kazanması sebebi ile bu kolay olmayan helale dönüş değişimini nisbeten kolaylaştırdığına şahid oluyoruz

  “Halal Dunya Marketleri, GİMDES denetiminde kurulmuş, insanlara helal ve sağlıklı ürünleri ulaştırmayı kendisine prensip edinmiş ülkemizin yeni ve mecburi bir oluşumudur. Mecburi kelimesini özellikle kullanıyorum. Çünkü günümüzde her alanda olduğu gibi gıda ve temizlik sektöründe de çok çeşitli hileler ortaya konulmakta, inançlarımıza uygun olmayan, sağlığımıza zararlı katkılar içermektedirler. Bu da Halal Dunya Marketleri gibi oluşumları mecburi hale getirmektedir.

  GİMDES’in sosyal projelerinden biri olan Halal Dunya Marketleri projesi için GİMDES Başkanı Dr.H.K.BÜYÜKÖZER açılışta şunları belirtti:
  Helal Dünya Marketleri’nin hedefi bütün dünyayı bir ağ gibi saracak marketler sistemi oluşturmaktır. Helal Dünya Marketleri’nin şubelerini açan market sahipleri “Amacımız, bilinen ve güvenilen bir kurum tarafından verilen helal sertifikalı ürünlerle, insanlara helal ürün satmak. Bu işin hem ticari hem de manevi özelliği var. Boğazımızdan geçmeyen bir lokmayı başkasına satmaya hakkımız yok” inancı ile hizmet etmeye koşuyorlar.

  GİMDES’in helal ve tayyib sertifikası verdiği, sayısı 500’e yaklaşan, firmanın onbin çeşit ürünlerinin bulunduğu markette tavuk, kırmızı et ve ürünleri, peynir, tereyağ, dondurulmuş gıdalar, süt, kaşar, un, yağ, çay, şeker, su, makarna, bal, ayran, yoğurt, tahin, pekmez, çikulata, unlu mamuller gibi ana gıdaların yanı sıra bebe ve yetişkinler için şampuan, diş macunu ve temizlik ürünleri da satışa sunuluyor. Markette satılan tüm ürünler GİMDES tarafından denetlenmiş ve sertifikalandırılmış olmaktadır.

  Bugüne kadar başta İstanbul olmak üzere Ankara, Gaziantep, Konya, Denizli, Sakarya, Osmaniye, Ş.Urfa, Batman, Gebze, Kırıkkale, K.Maraş, Kocaeli, Bolu, Isparta, Kütahya, Antalya, Bartın, Aydın, Düzce, Kayseri, Bursa, Trabzon, Malatya, Kastamonu HDM şubeleri hizmetlerine devam ediyor. Yeni açılacak 2 şubenin sahipleri kardeşlerimiz şubelerinin açılış çalışmalarını sürdürmektedirler.

  Haberi olamamış Helal ve tayyib ürün sevdalıları kardeşlerimizi en yakın şubemizi ziyaret etmeye, alışveriş yapmaya, Halal dunya marketlerini tanımaya, tanıtmaya davet ediyoruz. Kastamonu’lu Helal gönüllüsü kardeşlerimizin de artık bu HDM şubemizi tanıtma ve teşvik etmede gayretlerini bekliyoruz. Bu marketimizi hazırlayan kardeşlerimize Rabbimden kolaylıklar, hayırlar ve bereketler nasip etmesini diliyoruz.

  konferans konferans

  konferans konferans

  konferans konferans

  konferans konferans

  konferans konferans


   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 5
  Toplam Oy: 5


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.