DÜNYA HELAL GÜNÜ KUTLAMA HABERLERİNDEN SEÇMELER
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  50226928
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  DÜNYA HELAL GÜNÜ KUTLAMA HABERLERİNDEN SEÇMELER


  Gönderen:huseyin Tarih: 07/07/2015 06:15
  halal dunya halal dunya DÜNYA HELAL GÜNÜ KUTLAMA HABERLERİNDEN SEÇMELER

  Ankara’da TOÇBİRSEN’in katkıları ile Ahlak Sevgi ve Maneviyat Köprüsü (ASMAKÖPRÜ) Uluslararası Öğrenci Derneğinde yapılan bir iftar programı ile Dünya Helal Günü kutlandı.
  ''Halal Dunya Marketleri'' Sakarya şubesi olarak market önünde 300 kişilik bir iftar yemeği organize ettiği programla Dünya Helal Günü kutlandı.


  Geleneksel olarak her Ramazan ayının 17. günü kutlanan "Helal Dünya Günü" bu yıl da 4 Temmuz cumartesi günü diğer illerimizle beraber Ankara'da Ahlak Sevgi ve Maneviyat Köprüsü (ASMAKÖPRÜ) Uluslararası Öğrenci Derneğinde yapılan bir iftar programı ile kutlandı. Tarım ve Orman Çalışanları Birliği Sendikası (TOÇBİRSEN) Ankara 1 nolu Şubenin katkılarıyla düzenlenen iftar programında yurtdışından 35 ülkeden gelip ülkemizde öğretim gören 150 misafir öğrenciye, Arnavutluktan Gana'ya, Filistinden Doğu Türkistana, Afganistandan Somaliye İslam coğrafyasından gelmiş olan gelecekteki İslam Medeniyetinin hizmetkarları mesabesinde olan ve herbirinin gözlerinin içi gülen kardeşlerimize iftar yemeği ikram edildi.

  İftar programına öğrencilerle birlikte, Memursen Konfederasyonuna bağlı TOÇBİRSEN Genel Başkanı Günay KAYA, Genel Başkan Yardımcıları Sabri KIZILKAYA ve Nail SÜNGÜ, yine Memursen Konfederasyonuna bağlı Ulaştırma Memursen Genel Başkanı Can CANKESEN ile yönetim kurulu üyeleri ve GİMDES Ankara temsilcimiz Suat SEZER katılmışlardır.

  İftar programında GİMDES Ankara Temsilcisi Ziraat Yüksek Mühendisi Suat SEZER Dünya Helal Gününün anlam ve önemi ile ilgili olarak yapmış olduğu konuşmada; "Helal dairesinde yaşam, müslümanca yaşamanın temelidir, bununda esası helal lokmadır, helal gıdadır. Allah cc'nün rızasına götürecek, dünya ve ahiret saadetine götürecek yol bu yoldur." dedi. Sezer'in, Dünya Helal Gününün tespiti ve önemi ile ilgili açıklamalarından sonra TOÇBİRSEN Genel Başkanı Günay KAYA ise yaptığı selamlama konuşmasında "islam kardeşliğini yaşamalıyız, güçlendirmeliyiz, bunu da sağlayacak olan yardımlaşmadır, dayanışmadır" dedi.

  SAKARYA HALAL DUNYA MARKET ŞUBESİ DE BİR PROGRAM GERÇEKLEŞTİRDİ.

  17 Ramazan ''dünya helal günü'' münasebetiyle ''Halal Dünya Marketleri'' Sakarya şubesi olarak market önünde 300 kişilik bir iftar yemeği organize etti.

  İftar yemeğine Yöçeyder' den 100 aile İHH derneğine bağlı 100 muhacir aile Hendek Melek Nişancı Huzurevi sakinleri ve misafirler katıldı. İftarda, İl Sağlık Müdürü Bilge Kağan KAYA, Ak Parti il yönetiminden Halime YENİ ve Canan MEHMETAĞAOĞLU, Saadet Partisi il yönetiminden Nevzat GENÇ, ilçe yönetiminden İbrahim FİL, Sakarya Genç İş Adamları Derneği başkanı Gökhan KORKMAZ ve 4 yönetim kurulu üyesi, Yöçeyder başkanı Ali TÜRKOĞLU, Nurşen GÜRARDA, İHH hanım komisyonu başkanı Şerafettin ÖZARSLAN, Melek NİŞANCI Huzur Evi müdürü Ahmet HAMARAT, Eskişehir GK KUAFÖR zincirleri işletmecisi Gürkan KARYADILI, Beyhekim Hastanesi ortopedi müteahassısı Hasan Feyzi KATIÖZ ve helal gıda sertifikası alan firma yetkilileri hazır bulundular.

  Verilen iftar yemeğindeki ikramların tamamı GİMDES helal sertifikalı ürünlerden oluşmuştur.İftarda yapılan konuşmda; “HDM çok özel bir amaca hizmet ediyor. Vatandaşlarımız helal sertifikalı ürünlere itibar etmeli, maddi manevi hayatınızın huzuru için yediklerimize azami özen göstermeliyiz.” Vurgusu yapıldı.

  ANKARA’da veSakarya HDM’de, Dünya Helal Günü münasebeti ile, verilmiş olan iftar yemeklerine emeği geçen tüm gönüllü helalcilerimize ayrı ayrı şükranlarımızı bir borç biliriz. ALLAH hepinizden ebeden razı olsun.

  halal dunya halal dunya  halal dunya halal dunya  halal dunya halal dunya  halal dunya halal dunya  halal dunya halal dunya  halal dunya halal dunya


   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 5
  Toplam Oy: 9


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.