HAZIR BAKLAVA HAMURLARI HAKKINDA KORKUNÇ BİR İDDA!…
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  62656381
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  HAZIR BAKLAVA HAMURLARI HAKKINDA KORKUNÇ BİR İDDA!…


  Gönderen:huseyin Tarih: 19/04/2008 07:27
  HAZIR BAKLAVA HAMURLARI HAKKINDA KORKUNÇ BİR İDDA!…

  Bir haftadır çeşitli kişilerden aynı konuda mailler alıyoruz. İşte gelen mail metinleri

  Gönderenin İsmi: Hamur ustası
  Gönderenin Emaili: usta@hotmail.com
  Mesaj: İstanbulda çalıştığım hazır baklava yufka işinde içerisine domuzdan elde edilen sisteiin adlı katkıyı kullandırdılar. Bu katkıyı daha sonra araştırdığımda domuzun tüyünden elde edildiğini ve birçok hazır baklavacının yasak olmasını göz önüne almadan baklava hamurunu daha ince açmak için kullandığını öğrendim ve bundan çok rahatsız oldum. Birileri para kazanmak için insanlarımıza domuz katkısı yediriyor ve ambalajın üzerine hayvansal katkı yoktur yazıyor. Lütfen buna dur deyin.

  Gönderenin İsmi: İSMİMİ VERMEK İSTEMİYORUM
  Gönderenin Emaili: isimsiz@hotmail.com
  Mesaj: Sayın editör sitenizde tüketicinin haklarını gözetmenizden dolayı teşekkür ederim. Domuz eti ile ilgili haberlerinizi okudum. Birde domuzdan elde edilen katkı maddeleri ile vatandaşa hiç bildirilmeden yedirilen hazır baklava imalatında kullanılan hamurun içerisine daha ince açılması için kullanılan sistein adlı kullanımı yasak olan katkıyada el atarsanız tüketiciler adına minnettar kalırım. Piyasada son günlerde paketlerinde 50 yapraktan aşağı çıkmayan hazır baklava yufkaları var. …. ve ..-… markalı ve ismini şu an hatırlamadığım yeni imalata girmiş bir kaç firma bunların hepsi bu katkıyı hamuru inceltmek ve açmak için kullanıyor.

  isimsiz
  E-Posta:
  isimsiz@hotmail.com
  Mesaj:
  Benim işim baklava ustalığı fakat şu anda işimden dolayı vicdanen çok rahatsızım. Nedenimi tabiki insanlara domuzdan elde edilen katkıyı habersizce yedirmek. Piyasada şu anda marketlerde vatandaşların inceliğinden ve ekonomik olmasından dolayı sıraya girerek ve bazen de bulamıyarak aldığı hazır baklavalık yufka hamurlarında sistein adlı domuzdan elde edilen katkıyı bana hamurun daha iyi açılması için ne olduğunu bildirmeden kullandırdılar. Daha sonradan internetten araştırmalarımda sisteinin domuzdan elde edilen bir katkı maddesi olduğunu ve bu hazır baklava hamuru işi yapan firmaların hepsinin aynı katkıyı kullandığını öğrendiğimde şok oldum. Ben daha önce piyasada …. markası olarak bilinen baklava hamuru imalatı firmasında çalıştım ayrıldım ama vicdanım hiç rahat değil tüketiciler hazır baklava hamuru almayın. Benden söylemesi en iyisi evinizde kendi yaptığınızdır. Hiç değilse güvenle yersiniz.

  Bu mesajların doğruluk derecesinin araştırılması için ilgilileri vazifeye çağırıyoruz. İmalatçı firmaları da açıklamaya davet ediyoruz. GIDA TERÖRÜNÜN ne boyutlara geldiğini görerek üzüntümüz ve ızdırabımız artıyor. Müslümanlığımız adına Allah’tan utanıyoruz.

  ...........

  Bu yazımız yayında devam ederken adresimize garip bir mesaj geldi. Bu mesaja cevap verdik. Bu cevabımıza bir cevap daha geldi. Biz bu cevaba da cevap verdik. Ancak bu son cevabımıza henüz cevap gelmedi. Bu gelişmeleri siz kardeşlerimizin dikkatine sunmayı uygun gördük. Biz karar veremedik, sizce bu mesajları gönderen kişi, sözü geçen firma ya da firmalarla ilşkisi olan bir kişimidir, yoksa mesajlarında belirttiği gibi sadece bir vatandaşmıdır?Bu kararı verebilmeniz için mesajları sıra ile veriyoruz.

  Gönderenin İsmi: emel
  Gönderenin Emaili: emelcegril@gmail.com
  Mesaj: ben gıda mühaendisiyim sitenizde dolaşırken bir yazı okdum siz değerli edidör araştırma yapmadan herşeyi yayınlıyorsunuz yazılan yanlış haberden dolayı sitenize mahkeme kararı ile kapatma yapabilir firmalar http://www.gidaraporu.com/hazir-baklava-hamurlari_g.htm verdiğm linkte hamur ustası ve isimsiz nickli arkadaş aynı kişidir kendisi bütün firmalardan atıldığı için firmaları kötülemektedir hamur ustası şahıs firmalar kendisine suç duyurusunda bulunmuştur sizinde bu yazımı dikkate alcağınızdan dolayı teşekürlerimi sunarım saygılarımla

  Sayın Bayan,
  Gıda Mühendisi olduğunuzu söylüyor ve sitemizde yayınlanan bir yazı hakkında mühendisce cevap vereceğiniz yerde mailleri gönderenleri suçlamaya kalkmışsınız. Kaldı ki bize gelen mesajlarda bazı firma isimleri belirtilirken biz bu firma isimlerini yazımızda belirtmedik. Bu hassasiyetimize rağmen adres olarak kendinize alınmanıza mana veremedik. Tehditler savuracağınıza işin aslını anlatmanız bir gıda mühendisine daha yakışır bir tarz olmaz mıydı? Haberimizin sonundaki mesajımız gerçeği aydınlatacak açıklamalar için bütün ilgililere açık davettir.
  "Bu mesajların doğruluk derecesinin araştırılması için ilgilileri vazifeye çağırıyoruz. İmalatçı firmaları da açıklamaya davet ediyoruz. GIDA TERÖRÜNÜN ne boyutlara geldiğini görerek üzüntümüz ve ızdırabımız artıyor. Müslümanlığımız adına Allah'tan utanıyoruz. "
  GIDA RAPORU

  merhaba sayın hüseyin bey ben gıda mühendisi olarak değil vatandaş olarak bu yazıyı yazmıştım firmaların ismini yazmadık diyorsunuz ama baş harflerini koymuşunuz ve a... y..-...dikkate almışsınız firma yetkilileriyle görüştüm kimin böyle bir şey yaptığını arştırıp hakkında suç duyurusunda bulunmuşlar sizide sert eleştirdiğim için kusura bakmayın lütfen çünkü bazı kendini bilmezler firmalara kızıp hakkında olur olmaz yazılar yazıyorlar

  Sayın Emel Hanım,
  Bu cevabınız da maalesef mühendisçe olmamış. Hala üçüncü şahıslar üzerinden tehdit kokuyor. İster bir gıda mühendisi olarak, ister bir vatandaş olarak, bu firmaların kimler olduğunu araştırıp görüşme yapmayı gerçekleştirmişsiniz de mesajlarda geçen E920 Sistain kullanıp kullanmadıklarını sorgulamayı nedense düşünmemişsiniz. Sizin için bu konu daha önemli değilmi? Düşünmüşseniz ve cevap almışsanız neden bu teknik bilgiyi aktarmak yerine firmaların tehditlerini aktarmayı tercih ediyorsunuz?. Bu mesajlarınızda anlayamadığımız bir suçluluk pisikoloji hissediyoruz. Lutfen açık olun. Bu firmalar kimlerse, kendileri açıklama yapamıyorlarsa siz aracı olun. E 920 Sistain katkı maddesinin kullanılıp kullanılmadığı konusunda Teknik ve bilime dayalı açıklayıcı bir cevap verin. Kendini bilmezlerin sadece çalışanların ve tüketicilerin arasında olmadığını, üreticilerin arasında da kendini bilmezlerin olabildiğini unutmayın.Saygılar
  GIDA RAPORU


   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 4.51
  Toplam Oy: 139


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.