Harvard Üniversitesi Kampüslerinde Cuma ezanı
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  61705985
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  Harvard Üniversitesi Kampüslerinde Cuma ezanı


  Gönderen:huseyin Tarih: 19/08/2010 07:48
  konferans Harvard Üniversitesi Kampüslerinde Cuma ezanı….

  Üniversitenin Müslüman öğrencileri için kampüste Helal Yemek çıkarılıyor, yemekhanede yapılan Helal Yemekler görevli Müslüman öğrenciler tarafından da kontrol ediliyor. Ramazan ayında oruç tutan Müslüman öğrenciler de oruçlarını kampüsteki Helal Yemek yapan yemekhanede açıyor.


  Bilimsel çalışmalarda dünya üniversitelerinin gerisindeki Türk üniversitelerinde başörtüsü yasağı sürerken, dünyanın en prestijli üniversitelerinden Amerika'daki Harvard Üniversitesi'nde her Cuma günü ezan okunuyor. Harvard Üniversitesi Kampüsü'nde Müslüman öğrenciler için tahsis edilmiş mescitte okunan ezanla birlikte yüzlerce Müslüman üniversiteli Cuma namazını kılıyor.

  RAMAZAN VE HELAL YEMEKLER

  İsrailli şirketlere ait hisse senetlerini satıp Türkiye bonosu satın aldığı için gündemde olan Harvard Üniversitesi'nde Ramazan heyecanı yaşanıyor. Harvard İslam Toplumu'nun üniversite yönetimiyle birlikte yaptığı çalışma sonucu kampüslerde açılan mescitlerde her Cuma günü ezan okunuyor. Üniversitenin Müslüman öğrencileri için kampüste ayrıca helal yemek çıkarılıyor, yemekhanede yapılan helal yemekler görevli Müslüman öğrenciler tarafından da kontrol ediliyor. Ramazan ayında oruç tutan Müslüman öğrenciler de oruçlarını kampüsteki helal yemek yapan yemekhanede açıyor. .

  MÜSLÜMAN KIZ ÖĞRENCİLER İÇİN SPOR SAATLERİ

  Yaptığı bilimsel çalışmalarla dünyanın en önde gelen üniversitelerinden biri olarak kabul edilen Harvard Üniversitesi'nde önceki yıllarda, Müslüman kız öğrencilerin spor yaparken kendilerini rahat hissedebilmeleri için spor salonlarına sadece kız öğrenciler için seanslar konulmuştu. Hala devam eden uygulama, karma spor salonlarında spor yapmak istemeyen diğer dinlerden kız öğrenciler tarafından da destek görüyor. Harvard İslam Toplumu'nun öncülüğünde Müslüman öğrencilerin ibadetlerini yerine getirebilmeleri için yapılan çalışmalar, eğitim alanında da yapılıyor.Müslüman öğrenciler dini ve güncel politik olaylarla ilgili üniversite kampüsünde konferanslar da düzenliyor.

  İSRAİL LOBİSİ, HARVARD'A TEPKİLİ

  Harvard Üniversitesi'nin dini ve siyasi konularda öğrenci ve öğretim görevlilerine özgür düşünce konusunda müdahalede bulunmaması, Amerika'daki İsrail lobisinin tepkisini çekiyor. Dört yıl önce Harvard Üniversitesi'nin Kennedy School Of Government Dekanı Prof. Stephan Walt, Şikago Üniversitesi'nden Prof. John Marsheimer ile birlikte yazdığı bir kitap nedeniyle istifa etmek zorunda kalmıştı. Marsheimer ile birlikte yazdığı kitapta Walt, Amerikan dış politikasının İsrail lobisi tarafından yönlendirildiğini örneklerle açıklamıştı. Walt, İsrail lobisinin baskısı sonucu istifa etmek zorunda kalmıştı.

  MEHMET NEDİM ASLAN- HABER VAKTİM


   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 4.93
  Toplam Oy: 16


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.