ALKOLSÜZ BİRA, ALKOLSÜZ ŞARAB VE ALKOLSÜZ ŞAMPANYA SAFSATASI
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

Günün Ayeti
"İnanan erkek ve kadınları,yapmadıkları bir işten ötürü incitenler,şüphesiz ki iftira etmiş ve apaçık bir günah yüklenmişlerdir." Ahzab 58

Günün Hadisi
"Muhakkak ki Allah Teala sizin şekillerinize ve mallarınıza bakmaz.Ancak ve ancak kalblerinize ve amellerinize bakar." İmam-ı Ahmed, Müslim

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  48613882
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  ALKOLSÜZ BİRA, ALKOLSÜZ ŞARAB VE ALKOLSÜZ ŞAMPANYA SAFSATASI


  Gönderen:huseyin Tarih: 09/04/2015 03:26
  konferans ALKOLSÜZ BİRA, ALKOLSÜZ ŞARAB VE ALKOLSÜZ ŞAMPANYA SAFSATASI….

  HARAMA GÖTÜREN HER YOL VE VASITA DA HARAMDIR…


  İslam Fıkhında önemli kaidelerden biri de “Harama götüren her yol ve vasıta da haramdır”

  Müslümanları hatta bütün insanlığı ifsat etmek için uğraşan şeytani güçler; alkolsüz gazozlar, alkolsüz kolalar ve alkolsüz enerji meşrubatları zincirinin devamı olarak alkolsüz bira, akolsüz şarap, alkolsüz viski, alkolsüz şampanya safsataları ile insanların inanç ve sağlılklarını tehdit etmekte ve onların harama alışmalarına yol açmaktadır.

  İşin çirkin ve üzücü tarafı bu ürünler için Avrupa’da sözüm ona Helal Sertifikacı bazı şirketler ve ne yazık ki Şia mezhebine bağlı İran Sertifika kurumu ICRIC de Helal Sertifika verenler arasında yer aldı. Geçen yıllarda Tahran Helal Gıda Fuarında bu ürünlere Helal sertifikalı olarak stand açma izni verildiğine şahit olmuşduk. Ne yazık ki geçen haftalarda bulunduğumuz MİHAS helal gıda fuarında da bu ürünler için helal sertifika almış bazı firmaların stand açmalarına izin verildiğine şahit olduk.

  Öyle bir asırda yaşıyoruz ki; dünyanın kâfirleri, müşrikleri, ateistleri ve müslüman görüntülü münafıkları topyekün güçlü ittifaklar kurarak Müslümanları dinlerinden, imanlarından uzaklaştırabilmek için akla hayale gelmedik dalavereler, entrikalar ve ürünler icad etmeye günler saatler yetmez oldu. Günlük yaşantımızda adeta adım başı bunlardan birkaç tanesine birden ayaklarımız takılmasın diye sarfettiğimiz gayret ve enerjiden adeta feleğimiz şaşıyor. GİMDES bu sebepten dolayı kurulduğundan itibaren, çalışmalarında bu konuya son derece dikkat göstermektedir.

  Gün geçmiyor ki gayrimüslim sermaye odakları, müslümanları ifsad ederek hem maddi menfaat elde etmek hem manevi hayatlarını tahrib etmek için yeni yeni hamleler içerisine girmesin. Şimdilerde alkollü içecekler olarak bildiğimiz bira, şarab ve viski asırlardır alkollü içki isimleri olarak toplum belleğinde yer aldığı halde güya alkolsüz hale getirdiklerini söyleyerek aynı ismi devam ettirmeye çalışıyorlar. Böylelikle yeni nesillere, aynı ismi taşıyan iki içecek arasında birbirine geçmeyi kolaylaştırma gibi şeytani bir kurnazlık peşindedirler. Alkolsüz dedikleri bu içeceklerde ise izin veren devletlerin kodeksinde açıkça alkol içerdikleri bildirilmektedir.

  GİMDES Helal Standardımızın temelini teşkil eden fetvalardan birini burada zikredelim.
  Kur’an-ı Kerim’de açıkça haram ve necis olarak zikredilmiş şarap, domuz gibi kavramlar zikredilerek üretilen ürünler isterse bu maddelerin zerresini bile içermesin, bu isimlerle üretilen ürünlere Helal Sertifikası verilemez .

  Zira biz inanıyoruz ki Allah’ın şiddetle uzak kalmamızı istediği bu maddelerin isimlerini ya da aromasını taşıyan bu ürünlerle bağlantılı olarak insanlarda bu haramları hafife alma duygusunu geliştirecek ve bir müddet sonra hakikisini tüketmeye doğru yol açabilecektir. Fıkıhta, harama götürebilecek yolların da haram kapsamında zikredildiği her sorumlu mü’min tarafından bilinen bir gerçektir. Bu sebeple bir Müslüman domuzdan yapılmadığı halde sentetik domuz aroması içeren, ya da sadece ismini taşıyan bir sucuk üretemez, böyle bir ürünü tüketemez. Aynı şekilde toplumda sarhoş edici ürünlerin cins ismi olarak yerleşmiş şarap, bira, şampanya, rakı vs. gibi kavramları, isterse içeriklerinde alkol oranı sıfıra kadar indirilmiş olsa dahi, bir Müslüman bu isimlerle ürün üretemez ve bu ürünleri tüketemez.

  Kaldı ki bu tür içeceklerde mutlaka bir miktar alkol kalmaktadır. Hele hele bu ürünleri helal sucuk, helal şarap, helal bira, helal şampanya, helal rakı şeklinde isimlendirmek ve etiketlemek tamamen sahtekârlığa girer. Müslümanların inançlarına açıkça hakaret etmiş olur. Müslüman ülkesinde salyangoz satmaya çalışanlarla mücadelemiz sonuna kadar devam edecektir.

  konferans


   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 5
  Toplam Oy: 9


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.