HARAM-HELAL İLAÇ TARTIŞMALARI
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  50298181
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  HARAM-HELAL İLAÇ TARTIŞMALARI


  Gönderen:huseyin Tarih: 30/07/2013 04:48
  halal dunya HARAM-HELAL İLAÇ TARTIŞMALARI
  SAĞLIKSIZ VE İNANCIMIZLA ÇELİŞEN İLAÇ VE TEDAVİLERE HAYIR DEMEYE DEVAM EDİYORUZ!...


  Geçen iki hafta boyunca medyanın her kesiminde konu en önemli gündem maddesi olarak yerini aldı. Ama sonunda ne oldu?. Resmi makamlardan sadra şifa olacak bir beyanat çıkmadığı gibi 3 maymunu oynamayı tercih ettiler. Çapulcu ve yağmacıların destekçileri olan İslamdan nasipleri kesilmiş devşirmeler en ağır küfürlerle saldırdılar. Konunun en önemli tarafı olan Müslüman doktorlar ve eczacılar ise 30 yıldan beri gözlemlediğim gibi habersiz, ilgisiz, mecalsiz görüntülerini devam ettirdiler. Dünya yaşam kamerası çekime devam ediyor. Bu çekimler önümüze getirildiği zaman pişmanlıkların fayda vermediği bir zaman olacaktır.

  Bu konuyu her vesile ile gündemde tutmaya devam edeceğiz. Bize destek çıkan Sağlık-Sen Afyonkarahisar Şubesinin basın açıklaması, şu sıcak ramazan günlerimizde adeta yüreklerimize su serpti. Teşekkürlerimizle birlikte, Basın açıklamalarını bilginize sunuyoruz:

  “Basın açıklamalarında:

  “Dini inançlarımız ve sağlığımız açısından çok önemli bir konu olan sağlık uygulamalarında helal-haram ilişkisi konusunda toplumun her kesiminin duyarlı olması gerektiğini söylüyoruz. Konunun muhatabı olan Diyanet İşleri Başkanlığı’nı, Sağlık Bakanlığı’nı ve gıda takviyelerine ruhsat veren Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nı, inancımızın tersi yönünde ve haram çerçevede tıbbi ürün üretimi yapan firmaların üretimlerinin helal çerçevede üretim yapmaları ve bunu ürün belgelerinde belirtmeleri konusunda göreve davet ediyoruz.”

  diyen Sağlık-Sen Afyonkarahisar Şubesi geçtiğimiz günlerde ‘haram-helal ilaç’ tartışmaları ile gündeme gelen ve hakkında soruşturma açılan Doç. Dr. İlker Alat’a sahip çıktığını belirterek, bu konuda kendisine teşekkür edildiği belirtildi.

  Konu hakkında Sağlık-Sen Afyonkarahisar Şubesi’nden yapılan yazılı açıklamada, Alat’ın açıklamalarının inanç ve sağlık açısından önemli olduğu vurgulanırken, ayrıca açıklamaların fincancı katırlarını ürküttüğü ve bazı çevreleri ayağa kaldırdığı da kaydedildi. Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

  “Dini inançlarımız ve sağlığımız açısından çok önemli bir konu olan sağlık uygulamalarında helal-haram ilişkisi konusunda toplumun her kesiminin duyarlı olması gerektiğini söylüyoruz. Konunun muhatabı olan Diyanet İşleri Başkanlığı’nı, Sağlık Bakanlığı’nı ve gıda takviyelerine ruhsat veren Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nı, inancımızın tersi yönünde ve haram çerçevede tıbbi ürün üretimi yapan firmaların üretimlerinin helal çerçevede üretim yapmaları ve bunu ürün belgelerinde belirtmeleri konusunda göreve davet ediyoruz.

  Afyonkarahisar Devlet Hastanesi’nde Kalp Damar Cerrahisi Servisi’nde görev yapan Doç. Dr. İlker Alat’ın, ‘hastaların, tedavilerinde kullandıkları ilaçlar ve tıbbi malzemelerle ilgili olarak helal-haram ilişkisi açısından tam bilgilendirilmediği’ yönündeki açıklamalarını, İnancımız ve Sağlığımız açısından önemli buluyor, konuyla ilgili kendisine tam destek veriyoruz.

  Temiz ilaç ve temiz gıda insanlar için evrensel bir haktır.İnsanların sağlıkları üzerinden rant elde etmeye çalışanların, inanç değerlerimizde Haram sayılan ürünleri kullanarak piyasaya sürdükleri ve hayati önemi bulunan ilaçların ve tıbbi ürünlerin alternatif üretim metotlarıyla ve ürün bilgilendirmesi yapılmadan kullandırılması, gıda maddelerinde de aynı bakış açısından hareket edilmesi bir insanlık suçu ve ayıbıdır. İnsanlık için, bu insanlık suçu ve ayıbına ‘dur’ diyelim.

  Çalışmalarıyla ve konu hakkında verdiği bir birinden önemli konferanslarla tüm kamuoyunu ve bizleri bilgilendiren Doç. Dr. İlker Alat’a, sendikamız ve bütün insanlık adına teşekkür ederiz.”   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 5
  Toplam Oy: 7


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.