CNR FOOD İSTANBUL’da GİMDES’in Destek Verdiği 7. Helal ve Tayyib Ürünler BÖLÜMÜ Açıldı.
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  51377241
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  CNR FOOD İSTANBUL’da GİMDES’in Destek Verdiği 7. Helal ve Tayyib Ürünler BÖLÜMÜ Açıldı.


  Gönderen:huseyin Tarih: 04/09/2019 12:51
  hicret CNR FOOD İSTANBUL’da GİMDES’in Destek Verdiği 7. Helal ve Tayyib Ürünler BÖLÜMÜ Açıldı.

  Açılış Programında GİMDES Denetim Kurulu Başkanı Mahmut Celal TERZİ Hocamız Kuran-ı Kerim tilaveti ve Dua yaptı.

  GİMDES Başkanı Dr. Hüseyin Kami Büyüközer açılış konuşmasında: ''2,8 trilyon dolar büyüklüğü bulunan dünya Helal ürünler sektöründen en büyük payı Türkiye’nin alması gerektiğini kaydetti.Helal ve Tayyib ürünlerin dünyada Müslümanlar için global bir marka olduğunu belirterek, helal ürünlere olan talebin sadece Müslümanlar tarafından değil diğer insanlar tarafından da tercih edildiğini çünkü sağlığa uygun olduğunu kaydetti.

  hGıdadan, Kozmetiğe, Sağlık ürünlerinden, finansa, internet hizmetinden, lojistiğe kadar Helal ürünlerin insan sağlığına uygun olduğunu ifade eden, Büyüközer, şunları söyledi:

  “Türkiye Avrupa’ya açılan önemli bir ihracat partneridir. Biz 15 yıl öncesinde helal sanayisine girdik, iyi bir strateji izleyerek Helal sertifikası almış firmalarımızla 75’i aşkın ülkeye girdik. 15 yıllık bir Helal üretim deneyimi sonucunda bugünkü günlere geldik. Dünyada birinci sınıf helal ürün üretebilmekteyiz. Helal üretim için mükemmel bir altyapıya sahib olduk. Ürünlerimiz beğenilmekte ve tercih edilmektedir.”

  Türkiye, İslam dünyasında çok önemli bir ülke. Türkiye süper bir güç olarak kabul edilebilir ama daha önemli olan Türkiye’nin kendisini helal gıda konusunda daha fazla geliştirmesidir. Biz Avrupa’ya açılan bir kapıyız. Türkiye’nin büyük bir değişim ve dönüşüm yaşadığını belirterek, “Bunu en iyi bilen kişilerin üretim, ihracat ve pazarlamanın içerisinde olan insanlardır. Türkiye bugünlere tesadüfen gelmedi. Rabbimin izni ve Halkımızın verdiği destek ile GİMDES’in önderliğinde gönüllülerimizn hasbi çalışmaları ile bu noktaya gelindi’'diye konuştu.

  Büyüközer, 2 milyar müslümanın helal ürün potansiyelinin bugün ancak %20’lik kısmının gerçekleştiğini, % 80’nin tamamen gayrimüslimlerin kontrolünde olan gıdaları Müslümanların yediğini anlatarak, helal ürünlerin bir müslüman için olmazsa olmaz olduğunu, bütün dünya müslümanlarının bu konuda uğraş vermesi gerektiğini aktardı.

  “MÜSLÜMANLARIN TALEPLERİNİ MÜSLÜMANLAR KARŞILAMALI”

  GİMDES Başkanı Dr. Hüseyin Kami Büyüközer 2,8 trilyon dolar büyüklüğü bulunan dünya helal ürünler sektöründen en büyük payı Türkiye’nin alması gerektiğini kaydetti. Yahudiler’in Koşer damgalı ürünlerle helal sektöründen 250 milyar dolar pay aldığına temas eden Büyüközer, “Dünyanın pek çok yerinde Müslümanlar hala helal sandığı bu ürünleri tüketmeye çalıştığını vurguladı. Halbuki bunların çok küçük bölümü Helal ve Tayyip ürünler şartlarını yerine getiriyor. Bu durum cidden üzücü bir an evvel Müslümanlar tarafından Müslümanlara uygun üretim yapılmalı. İslam ülkeleri de helal ürünleri teşvik edecekler ki Müslümanlara uygun üretimler yapılmaya çalışılsın” şeklinde konuştu.

  Fuar etkinliğine katılan ve sponsor olan Firmalarımız adina da Galetaş Firmamız adına Alaaddin DURAN teşekkür konuşması yaptı. Konuşmacıların ardından, kurdele kesimiyle açılış programı nihayetlendi. 7 Eylül C.tesi aynı salonda Helal ve Tayyib ürünler konferansımızda da bir açılışımız olacaktır. Bütün kardeşlerimizi bu etkinliğimize de bakliyoruz.

  hicret


   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 5
  Toplam Oy: 3


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.