YÜZAKLARIMIZ HALAL DUNYA MARKET ŞUBELERİMİZ ÇOĞALMAYA DEVAM EDİYOR
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  57447424
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  YÜZAKLARIMIZ HALAL DUNYA MARKET ŞUBELERİMİZ ÇOĞALMAYA DEVAM EDİYOR


  Gönderen:huseyin Tarih: 08/10/2017 02:47
  konferans YÜZAKLARIMIZ HALAL DUNYA MARKET ŞUBELERİMİZ ÇOĞALMAYA DEVAM EDİYOR...

  Sizden, hayra dâvet eden, iyiliği emredip kötülüğü meneden bir topluluk bulunsun. İşte onlar kurtuluşa erenlerdir.” (Âl-i İmrân, 104)
  “Ey iman edenler! Eğer siz yalnız Allah’a kulluk ediyorsanız, size verdiğimiz rızıkların helal ve temiz olanlarından yiyin ve Allah’a şükredin” (Bakara 2/172)


  Bu ayeti kerimelerin ışığında müslümanları helal ve tayyib ürünlere teşvik eden, haram ürünlerden meneden bir topluluk olan HALAL DUNYA MARKETLERİ yeni bir kardeşe daha kavuştu.
  "Helal Lokma Ailede başlar" sloganı ile 7 Ekim 2017 C.tesi günü çalışmaya başlayan KARAKÖPRÜ HDM Şubemiz bütün ŞANLI URFA’lı kardeşlerimize ve bütün Müslümanlara hayırlı olsun.
  Sağlığınıza ve dininize zarar verecek hiçbir zararlı katkı maddeli ürünün bulunmadığı, 10 bin çeşide yakın ürünün sergileneceği, Uluslararası sertifikalama kurumu GİMDES’in denetiminde helal ve tayyib sertifikalı ürünlerin yer alacağı yeni kardeş, Şanlı Urfa Karaköprü Halal Dunya Market şubemiz hizmete girdi.

  Şanlı Urfa’da 2.Şubemiz olan Yeni Marketimiz Şenevler Mah.6122 Sokak. Şemsettin Erdem Apt.No 11 (Mahmut Tuncer Parkı karşısı) adresinde, Saat 14:00 de Cenabı Hakkın müsaadesi ile GİMDES Teknik BİLİM Kurulu Üyesi ve Baş denetçi İbrahim Halil YÜZGÜL'ün ve değerli helal lokma sevdalılarının katılımı ve dualarıyla hizmete açıldı.

  Bu vesile ile GİMDES Başkanı Dr. Hüseyin Kâmi BÜYÜKÖZER bir bildiri yayınladı:
  “Her geçen gün yenileri açılan bu marketlerin helal ve tayyib gıda maddelerini bulmakta zorluk çeken halkımıza büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Bugüne kadar 43 şube teşebbüsü gerçekleşti. İnanıyorum ki halkın talepleri doğrultusunda müteşebbis kardeşlerimiz yeni yatırımlarla Halal Dunya marketlerinin sayını artırmaya devam edecek ve 2017 yılı sonuna kadar market sayısı inşaallah 50’ye ulaşacaktır.” dedikten sonra, Son zamanlarda tüketicileri bilinçlendirme konferans ve seminerleri çerçevesinde tüketicilerde gelişen helal gıda bilinci artık büyük firmaları da Helal Sertifika almaya yönlendirmeye başladığını sözlerine ekledi.

  “Bir Müslüman’ın hayat standardının olmazsa olmazını helal yaşam teşkil eder. Doğumundan ölümüne kadar helal dairesi içerisinde yaşamak onun en önemli hedefidir. Bu sebeple helal yaşam, helal yemek, helal içmek, kısaca helal lokma Müslüman’ın vazgeçilmezidir. İşte bu hassasiyetten dolayı gelişen bu ortamda helal yaşam güvencesini sağlayabilmek için Müslümanlar yaşadığı her toplumda helal standarda dayalı helal sertifikalama kurumları oluşturdu.

  Müslüman tüketiciye sunulan, onun kadim kültürüne uymayan helallik açısından değerlendirilmeyen, bu ürünler ve üreticileri nasıl kontrol edebiliriz düşüncesi GİMDES’in de kurulmasına vesile oldu. bugün burada 2009 yılından itibaren ihracata dönük sertifikalandırılan helal ve sağlıklı ürünlerin toplu olarak tüketicilere sunulduğu marketler zinciri halkalarının açılışını yapmakla büyük mutluluk duyuyoruz. Helal Dünya Marketleri’nin hedefi bütün dünyayı bir ağ gibi saracak marketler sistemi oluşturmak” dedi.

  Helal Dünya Marketleri’nin şubelerini açan market sahipleri “Amacımız insanları bilinen ve güvenilen bir kurum tarafından verilen helal sertifikalı ürünlerle, insanlara helal ürün satmak. Bu işin hem ticari hem de manevi tarafı var. Boğazımızdan geçmesini istemediğimiz bir lokmayı başkasına satmaya hakkımız yok” inancı içerisindedirler .

  GİMDES’in helal ve tayyib sertifikası verdiği, sayısı 500’e yaklaşan, firmanın ürünlerinin bulunduğu marketlerimizde tavuk, kırmızı et ve ürünleri, peynir, tereyağ, dondurulmuş gıdalar, süt, kaşar, un, yağ, çay, şeker, su, makarna, bal, ayran, yoğurt, tahin, pekmez, çikulata, dondurma, unlu mamuller gibi ana gıdaların yanı sıra bebe ve yetişkinler için şampuan, diş macunu ve temizlik ürünleri da satışa sunuluyor. Markette satılan tüm ürünler GİMDES tarafından denetlenmiş ve sertifikalandırılmış olmaktadır.

  Bugüne kadar başta İstanbul (8 Market) olmak üzere Ankara(4 Market), Gaziantep(3 Market), Konya, Sakarya, Osmaniye, Şanlı Urfa (2 Market), Batman, Gebze, Denizli(2 Market), Kırıkkale, K.Maraş, Trabzon ( 2 Market), Isparta, Kütahya, Malatya, Kayseri, Düzce, Antalya, Adana, Bolu, Bursa, Kastamonu, Kocaeli, Bartın HDM şubeleri hizmetlerine devam ediyor. Yakın zamanda açılacak şubelerin sahipleri kardeşlerimiz şubelerinin açılış çalışmalarını sürdürmektedirler.

  Bugüne kadar haberi olamamış Helal ve tayyib ürün sevdalıları kardeşlerimizi enyakın şubemizi ziyaret etmeye, alışveriş yapmaya, Halal dunya marketlerini tanımaya, tanıtmaya davet ediyoruz.

  HALAL DUNYA MARKETLERİ ADRESLERİ--- HELAL SERTİFİKALI ÜRÜNLER

  konferans konferans

  konferans; konferans


   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 5
  Toplam Oy: 4


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.