NEBİLER ŞEHRİ ŞANLI URFA’MIZDA İKİNCİ HALAL DUNYA MARKETİMİZ AÇILIYOR
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  49727738
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  NEBİLER ŞEHRİ ŞANLI URFA’MIZDA İKİNCİ HALAL DUNYA MARKETİMİZ AÇILIYOR


  Gönderen:huseyin Tarih: 23/09/2017 05:25
  konferans NEBİLER ŞEHRİ ŞANLI URFA’MIZDA İKİNCİ HALAL DUNYA MARKETİMİZ AÇILIYOR…

  "Size rızık olarak verdiğimiz şeylerin tayyib olanlarından yiyin, bu hususta azgınlık etmeyin. Sonra gazabım üzerinize iner. Kimin de üzerine gazabım inerse, hiç kuşkusuz o, uçuruma düşmüş helak olmuştur." (Taha 81)

  “O, dönüp gitti mi (yahut bir iş başına geçti mi) yeryüzünde ortalığı fesada vermek, ekinleri tahrip edip nesilleri bozmak için çalışır. Allah bozgunculuğu sevmez.”( Bakara 205)


  En az yüz yıldır Müslümanların düştüğü zafiyetten dolayı bütün dünyayı yönetmekte olan batı emperyalist gayrimüslim devletler her değerimizi tarümar ettiler ve etmeye devam ediyorlar. Bu devletlerin bütün insanlığa dayattıkları kurumların belirlediği kriterler ve standartlarla insanlar hayatlarının büyük bir kısmını idame ettirir duruma getirilmiştir. Yarın bu kurum ve standartlar daha da artarak devam ederse, bütün dünya insanlarının, yiyeceklerini, zevklerini, hayat biçimlerini ve şartlarını belirlemeye devam edecekler, kadim ve olmazsa olmazımız olan yaşam sistemimiz tamamen yok olacaktır. Çünkü; Batı oldum olası düştüğü inkârcı ve materyalist bataklıktan kendini kurtarmak yerine bütün insanlığı da aynı bataklığa düşürme içerisinde kalmayı tercih etmiştir. Ancak batının bu insanları tutsak eden sistemi yer yer alarm vermeye başlamış, toplumlar bağımsız olma yolunda önemli mesafeler katetmiştir. İslam Ümmeti de bu değişime uymaya karar vermiş gözüküyor. Kaybettiği değerleri gıdalarından başlayarak bütün hayatını Helal Yaşam Sistemi içinde yeniden dizayn etmeye çalışıyor.

  Bu çalışmaları 2005 yılında ülkemizde başlatan GİMDES Helal ve Tayyib sertifikalama uygulamasını da başlatarak bugüne kadar 500 firmaya sertifika vererek onbin çeşit ürünü Helal ve Tayyib sertifikalı hale getirdi. Bu ürünlerin tüketicilerin hizmetine hızlı ve güvenilir şekilde ulaşabilmesi için HALAL DUNYA MARKETLERİ projesini de yürürlüğe sokmuştur..

  Sağlığınıza ve dininize zarar verecek hiçbir zararlı katkı maddeli ürünün bulunmadığı, GDO’lu ürünleri dışlayan 10 bin çeşide ulaşmış ürünün yurt sathında 42 şube ile hizmete devam etmektedir. Uluslararası sertifikalama kurumu GİMDES 'in denetiminde helal ve tayyib sertifikalı ürünlerin yer aldığı Halal Dunya Marketleri nin 43. Şubesi 7 Ekim 2017 C.tesi günü Saat 14 00’de Şanlı Urfamızda 2.ci şube olarak, Kuran ı Kerim tilaveti ve dualar eşliğinde açılacak. Alışveriş yaparken “hangi ürünleri almalıyım?”,”hangi ürünler helal ve tayyib?” sıkıntısını hepimiz yıllardır yaşıyoruz. Sadece GİMDES helal sertifikalı ürünlerden oluşan gönül rahatlığı ile alışveriş yapabileceğimiz GİMDES’ in “HALAL DUNYA MARKETLERİ” projesi bu sıkıntıyı gidermek için hazırlanmış bir projedir. Her geçen gün müteşebbislerinin artması ile marketlerin sayılarının artışına şahit olmaktayız.

  Bu marketler, Helal gıda satmak isteyen bunu dert edinen müteşebbisler tarafından açılmaktadır. GİMDES, müteşebbislere destek vererek bu sürecin her aşamasında denetim ve kontrollerini yaparak “HALAL DÜNYA MARKETLERİ” isim hakkını kullanmalarına müsade etmektedir.

  ŞANLI URFA KARAKÖPRÜ HDM Şubemizin Adresi:Şenevler Mah.6122 Sokak. Şemsettin Erdem Apt.No 11(Mahmut Tuncer Parkı karşısı)

  konferans


   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 5
  Toplam Oy: 6


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.