HALAL DUNYA MARKETLERİ DE FUARDA GÜZEL BİR STAND AÇTI
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  49774794
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  HALAL DUNYA MARKETLERİ DE FUARDA GÜZEL BİR STAND AÇTI


  Gönderen:huseyin Tarih: 19/10/2012 23:40
  konferans HALAL DUNYA MARKETLERİ DE FUARDA GÜZEL BİR STAND AÇTI….

  Helal ve Sağlıklı Ürünler Fuarı’nda bu yıl helal gıda ve içecek, helal kozmetik, helal medikal ürünler, helal temizlik, hijyen malzemeleri, İslami moda ve tekstil, tesettür giyim ve hac malzemeleri gibi pek çok sektörden farklı ürün grupları sergileniyor.

  Fuarın en çok ilgi çeken standı, fuar kapsamında kurulan “Halal Dunya Marketleri” oldu. Türkiye’nin dört bir yanından helal sertifikalı ürünlerin satışa sunulduğu market, yerli yabancı ziyaretçilerin akınına uğradı.

  Bir yıldan beri başta İstanbul olmak üzere Türkiye’nin çeşitli vilayetlerinde açılan Halal Dunya Marketleri müştereken 3. Helal ve Sağlıklı Ürünler Fuarında yerini aldı. Fuar günleri boyunca ziyaretçilere sıcak satışlar yaparak Helal Sertifikalı ürünleri tanıtmaya çalıştılar Market yöneticileri fuara katılan firma yöneticileri ile birebir görüşmeler yaparak önemli iş bağlantıları yaptılar. Ziyaretçiler de market çalışmalarını yakından inceleme ve alış veriş yapma imkanı bulmaktan çok memnun kaldılar.

  GİMDES’in sosyal projelerinden biri olan Halal Dunya Marketleri projesi için GİMDES Başkanı Dr.H.K.BÜYÜKÖZER şunları belirtti:

  “Her geçen gün açılan bu marketlerin helal ve sağlıklı gıda maddelerini bulmakta zorluk çeken halkımıza büyük kolaylıklar sağlayacaktır. Bugüne kadar 12 şube teşebbüsü gerçekleşti. İnanıyorum ki halkın talepleri doğrultusunda müteşebbis kardeşlerimiz yeni yatırımlarla Halal Dunya Marketleri’nin sayını artırmaya devam edecek ve 2013 yılı sonuna kadar market sayısı inşaallah 100’e ulaşacaktır.” dedikten sonra, Son zamanlarda tüketicileri bilinçlendirme konferans ve seminerleri çerçevesinde tüketicilerde gelişen helal gıda bilinci artık büyük firmaları da Helal Sertifika almaya yönlendirmeye başladığını sözlerine ekledi.

  “Bir Müslüman’ın hayat standardının olmazsa olmazını helal yaşam teşkil eder. Doğumundan ölümüne kadar helal dairesi içerisinde yaşamak onun en önemli hedefidir. Bu sebeple helal yaşam, helal yemek, helal içmek, kısaca helal lokma Müslüman’ın vazgeçilmezidir. İşte bu hassasiyetten dolayı gelişen bu ortamda helal yaşam güvencesini sağlayabilmek için Müslümanlar yaşadığı her toplumda helal standarda dayalı helal sertifikalama kurumları oluşturdu.

  Müslüman tüketiciye sunulan, onun kadim kültürüne uymayan helallik açısından değerlendirilmeyen, bu ürünler ve üreticileri nasıl kontrol edebiliriz düşüncesi GİMDES’in de kurulmasına vesile oldu. bugün burada 2009 yılından itibaren ihracata dönük sertifikalandırılan helal ve sağlıklı ürünlerin toplu olarak tüketicilere sunulacağı marketler zincirinin ilk halkalarının açılışını yapmakla büyük mutluluk duyuyoruz. Helal Dünya Marketleri’nin hedefi bütün dünyayı bir ağ gibi saracak marketler sistemi oluşturmak” dedi.

  Helal Dünya Marketleri’nin şubelerini açan market sahiplerinden Hüseyin GÜLÜM “Amacımız insanları bilinen ve güvenilen bir kurum tarafından verilen helal sertifikalı ürünlerle, insanlara helal ürün satmak. Bu işin hem ticari hem de manevi özelliği var. Boğazımızdan geçmeyen bir lokmayı başkasına satmaya hakkımız yok. Türk halkı artık helal ürün tüketmek istiyor. Bu talebe cevap vermek için market sayımızı artıracağız ” diye konuştu.

  GİMDES’in sertifika verdiği 275 kadar firmanın ürünlerinin bulunduğu markette tavuk, kırmızı et ürünleri, peynir, dondurulmuş gıdalar, süt, kaşar, un, yağ, çay, şeker, su, makarna, bal, ayran, yoğurt, tahin, pekmez, çikulata, unlu mamuller gibi ana gıdaların yanı sıra bebe ve yetişkinler için şampuan ve diş macunu da satışa sunuldu. Markette satılan tüm ürünler Gıda ve İhtiyaç maddeleri denetleme ve sertifikalandırma araştırmaları derneği GİMDES tarafından denetlenmiş ve sertifikalandırılmış olmaktadır.   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 5
  Toplam Oy: 6


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.