MÜSLÜMANLAR DİKKAT!...
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  62656217
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  MÜSLÜMANLAR DİKKAT!...


  Gönderen:huseyin Tarih: 13/02/2010 05:04
  sarap bira MÜSLÜMANLAR DİKKAT!...

  Dr.H.K.BÜYÜKÖZER

  Müjdeler(!) olsun sofralarımıza bundan böyle alkolsüz(!) ve de helal sertifikalı(!) ve de dört çeşit şarap geliyor(!)

  Colalar, gazozlar, enerji içecekleri, domuz jelatinli yoğurtlar, dondurmalar, pastalar, yumuşak şekerlemeler,domuz karışımlı dönerler, alkolsüz biralar ve derken sonunda alkolsüz şaraplar... Nasıl beğendiniz mi soframızı? Bundan kerli ramazan sofralarımız daha da zenginleşiyor(!)

  Öyle bir asırda yaşıyoruz ki; dünyanın kâfirleri, müşrikleri, ateistleri ve münafıkları topyekün güçlü ittifaklar kurarak Müslümanları dinlerinden, imanlarından uzaklaştırabilmek için akla hayale gelmedik dalavereler, entrikalar ve ürünler icad etmeye günler saatler yetmez oldu. Günlük yaşantımızda adeta adım başı bunlardan birkaç tanesine birden ayaklarımız takılmasın diye sarfettiğimiz gayret ve enerjiden adeta feleğimiz şaşıyor.

  Avrupanın göbeğinde doğan bu nesepsiz ürünün haberini isterseniz basından birlikte okuyalım:

  ‘Müslümanlar için dünyada ilk kez Kevserhelalwine markasıyla alkolsüz içki üretimini başlatan Hollanda’da bir Türk girişimci ’helal şarap’ın satışı için EMITT Fuarı’nda 40 otelle anlaştı. Şirket, Türkiye, İran, Suudi Arabistan’a girerek bu yıl 1 milyon şişe şarap satacak.

  Kozmetik ve gıdadan sonra içkinin de ’helal’i üretildi. Türk bir girişimci tarafından kurulan Hollanda merkezli Delikatwine şirketinin dünyada ilk kez Kevserhelalwine markasıyla ürettiği alkolsüz şarap ve şampanyalar, EMITT Fuarı’nda 40 otelden teklif aldı. Gıda üretiminde İslamî usullere uygun davranıldığını gösteren helal gıda sertifikasına sahip ürünler birkaç aya kadar Türkiye’de marketlere de girecek. 2 yıldır Hollanda ve Belçika’da 15 bin şişelik satışı olan ürüne Malezya ve Endonezya’dan gelen talep bir anda satışları 3’e katlamış.

  Bu ülkelerle birlikte 40 bin şişelik satışa ulaştıklarını söyleyen şirketin kurucusu Taner Tabak, “Sırada Türkiye, İran ve Suudi Arabistan var. Bu yıl 1 milyon şişelik satış yapacağız. Bunun ilk etapta 200 bin adedi Türkiye’de olacak. Seneye de bunu ikiye katlayacağız”dedi. Üretimin Almanya’da yılda 1 milyon şişe olduğunu söyleyen Tabak, Türkiye’de ise distribütörlük anlaşmasını yapmak üzere. 3 büyük dağıtıcıdan teklif geldiğini aktaran Tabak, “Önce süpermarketlere gireceğiz. Birkaç yıl içinde de üretimi Türkiye’ye kaydırmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

  15 yıldır şarap uzmanı olan ve alkollü içki üretimi de bulunan Taner Tabak, alkolle arası olmayanlara alternatif içki sunduklarını da kaydetti.

  Şarap pazarından bu yıl yüzde 5 pay alacaklarını aktaran Tabak şunları söyledi: “Şimdiden çok önemli bir şarap üreticisi bizimle alkolsüz şarap üretimi için, hatta ürünlerinin bir kısmını ’helalleştirmek’ için işbirliğine gitmek istedi.”

  Şarap tadında fiyatı 30 lira

  - Özel bir işlemden geçirilerek üretilen ‘alkolsüz şarap ve şampanya’, şerbet tadında tatlı bir içecek değil. Şarabın tadını ve kokusunu alıyor, ancak alkol almıyorsunuz. Bunun nedeni fermantasyon sırasında alkolün ayrıştırılması ve ayrı bir yerde bekletilen şarap tadı ve kokusunun yeniden içine katılması. Kevserhelalwine Türkiye’de 30-40 liradan satılacak ve beyaz, kırmızı, pembe ile köpüklü olmak üzere 4 çeşidi olacak.’

  Evet haber böyle, gülelim mi ağlayalım mı halimize? Müslümanların getirildiği noktaya bakın. Olay o kadar basit değil. Oturup derin derin düşünmek ve alacağımız tedbirleri konuşmak zorundayız.

  bira Bundan tam otuz yıl önce bir Alman firması güya alkolsüz bira üretip Müslümanlara dayatmaya çalışyordu. Bizim 1986 yılında birinci baskısını yaptığımız GIDA RAPORU kitabımızı okuyanlar hatırlayacaklardır. Bu konuyu gündeme getirmiş ve Frankfurt Laboratuarında yapılan tahlilin sonucunu vermiştik ki alkolsüz olduğu iddia edilen bu merette % 0.4 alkol olduğu belirtiliyordu. Clausthaler markasını taşıyan bu birayı Arap ülkelerine dayatabilmek için özel etiketler bile yapmışlardı. Resimlerde görüyorsunuz.

  Tarih tekerrürden ibarettir demişler. Doğru söylemişler. Bugün yine Avrupada ama bu kez Hollanda’da ve bir Türkiyeli aynı işe soyunmuş. Şu şarapçının yaptığı işe bakın. Yazık hem de ne yazık. Be kardeşim başka işin yokmuydu. Helalinden rızkını kazanacağın işlerin kökü mü kurudu da bu zıkkımın ismini temizlemeye kalkarak bu pislikten para kazanmanın yeni bir hesabını yapıyorsun? Helal ile Şarab-kevser kelimelerinin yan yana durmasının hiç mümkünatı olabilir mi? Nasıl alkolsüz helal bira safsatası maya tutmadı ise bunun da akibeti öyle olacak inşaallah...

  Evet dostlarım; Bir asır var ki yaldızlı ışıklarına teslim olduğumuz batı, başlarımıza geçirdiği çuvalla gözlerimizi kör, kulaklarımızı sağır ve yüreklerimizi duygusuz hale getirmekle meşgul. Batı tarih boyunca hep böyle yapa gelmiş. Ama biz artık uyanmalıyız değil mi?

  bira Bir asır var ki kendi yaşam tarzımıza adeta hasret kaldık. Batılı eşkiyalar adeta bir gece baskını gibi harimimize girdiler ve her yerimizi, her şeyimizi tarumar ettiler. İmamesi kopartılmış tesbih taneleri gibi darmadağan olmuş bir ümmet var bugün karşımızda.

  Kaybettiğimiz Yaşam Tarzımız yerine dayatılan, bize yabancı, bizi adeta zehirleyen, güya modern, güya batılılaşma ürünü dejenere bir yaşam tarzı ile cebelleşiyoruz bugün. Her geçen gün bizi asırlar boyu dünyaya adeta efendi yapan İslam, ayaklarımızın altından kayar gibi oluyor. Gafleti bırakıp, sahip çıkmazsak eğer korkarım birgün İslam bizi terkeder.

  Allahım, bizi İmansız, bizi İslamsız bırakma!... Allahım, içimizdeki beyinsizler yüzünden bizi helak etme...


   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 4.56
  Toplam Oy: 60


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.