GİMDES HEYETİ GÜNEY KORE YOLCUSU
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  49727981
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  GİMDES HEYETİ GÜNEY KORE YOLCUSU


  Gönderen:huseyin Tarih: 08/08/2012 03:54
  konferans GİMDES HEYETİ GÜNEY KORE YOLCUSU…

  Yurt içindeki firmalarımızın yanında, yurt dışındaki firmalar da dünya ticaretleri için GİMDES Helal Ürünleri Araştırma Enstitüsü’nün Helal sertifikasına sahip olmayı daha fazla istemektedirler. Bunun en son örneği Güney Kore’nin Daejeon şehrinde kurulu Daeducklab kozmetik firmasıdır. Firma cilt bakım ürünlerinden, vücut bakım ürünlerine, temizleme ürünlerinden, güneş kremlerine kadar pekçok kozmetik ürünlerini üretmektedir.

  Dış ilişkiler Koordinatörü Mehmet. Z. GEDİKLİ ve Yüksek Kimyager Murat SAYIN’dan oluşan GIMDES heyeti 11-12 Ağustos tarihlerinde denetimlerini gerçekleştirmek üzere 9 Ağustos Perşembe günü uçakla Güney Kore’ye doğru yola çıkıyorlar. Kendilerine şimdiden Cenab-ı Allah’tan kolaylıklar diliyoruz.

  Bu haberi yayınladıktan sonra yazıda ismi geçen firmanın sahibi Jhun Hyunpyo ile ilgili bir hatıram kafamda canlandı.Bunu siz kardeşlerime aktarmakta fayda mülahaza ettim. Geçen yıl İstanbulda uzun görüşmelerden sonra Güney Kore’ye döndükten sonra bir mektup gönderdi.Tercüme ettirdiğimiz bu mektubu sizin de dikkatinizi uyandıracağını ümid ediyorum.

  Sayın Başkanım Hüseyin Bey,

  Merhaba, Nasılsınız?
  Türkiye`de beni sıcak karşıladığınızdan ve sürekli moral verdiğinizden çok teşekkür ederim.
  Başkanı olarak bulunduğunuz GİMDES`in tüm müslüman ülkelerde ideal dernek olacağına inanıyorum ve umuyorum.
  Ben GİMDES`le yaptığım toplantıdan sonra Helal kozmetik hakkında çok düşündüm ve sizin ve GİMDES`de çalışan arkadaşlarınızın düşüncesinin ne kadar doğru olduğunu anladım.
  Özellikle Maleysia`nin Jakim yada Endonesya`nin MUI Helal sertifikalandırma dernekleriyle karşılaştırdığımda GİMDES`in gerçekten iyi olduğundan emin oldum. Ben onu Kore`ye dönüp, Korece Kuran`ı okuduktan sonra anladım.
  Ben Kuran`da “Dinimizce kabul edilen iyi ürünleri yeyiniz” diye bir cümleyi okudum. Burada kabul edilen'in Helal oluyor ve iyi olan sağlıklı olduğunu ifade ediyor. Sağlıklı anlamından bakarsak, GİMDES`in standardı doğrudur ama Maleysia Jakim`in standardı öyle değilmiş.
  Ama bana göre, Sağlıklı nin standardını belirlerken daha uzman, bilimsel ve mantıklı standardı kurmak gerekir. Aşırı tutucu standarttan dolayı Helal kozmetiği hiç üretilemiyorsa, sonuçta müslüman bayanlar Helal olmayan sorumsuz kozmetiği kullanmak zorunda kalacaklar ve bunun kötü sonuçlarına katlanacaklardır. Ben en iyi Helal kozmetiği üretip, tüm dünyadaki müslüman bayanları sorumsuz, mevcut kozmetikleri değil, GİMDES tarafından izin verilen iyi kozmetiği kullanabilmeleri için bütün çabayı göstereceğim.

  Onun için GİMDES`de denetlemeyi yapan sorumlu kişiyle sürekli görüşüp ürünü gelşitirmek istiyorum. Tabi onun için siz başkanımın ve GİMDES’teki arkadaşların desteği gerekiyor. Ve o şekilde kurulan GİMDES`in Helal kozmetik standardı dünyadaki tüm Helal kozmetik sertifikalandırmanın bir örneği olacağını umuyorum.

  Ben sizin takip ettiğiniz GİMDES`in hedefine uymaya çalışacağım.

  Size sağlık diliyorum.

  Jhun, Hyunpyo
  DAEDUCK Lab. Co., Ltd.
  CEO/CTO
  Plural Professor (Daejeon Health Science College)

  Bu mektubu gönderdikten sonra yaklaşık 1.5 yıldır bıkmadan usanmadan ürettikleri ürünlerin helal ve sağlıklı şartlarda olabilmeleri için GİMDES’le çok sıkı ve çok yoğun çalışmalar sürdü. Sertifika verebilmemiz için iç güvence sisteminin başında bir Müslümanın istihdam edilmesi şartımızı da yerine getirdi. En nihayet kâğıt üzerinde herhangi bir pürüz kalmayınca sertifikalama denetim çalışmalarına başlama kararı alındı. Sahipleri ve yöneticileri müslüman olan firmalara bir ibret olsun için bu hatıramı burada anlatmak istedim

  Dr.H.K.BÜYÜKÖZER


   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 5
  Toplam Oy: 14


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.