GİMDES Gönüllü Gençlik Organizasyonu 7-8 Şubat'taki 1. EĞİTİM Programları Tamamlandı
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

Günün Ayeti
"Kim İslâm`dan başka bir din ararsa ondan asla kabul edilmeyecek ve o ahirette de zarar edenlerden olacaktır." Ali İmran 85

Günün Hadisi
"Dostunu severken ölçülü sev, günün birinde düşmanın olabilir. Düşmanına da buğzunu ölçülü yap, günün birinde dostun olabilir." Hz.Ebu Hureyre (r.a.)

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  48544123
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  GİMDES Gönüllü Gençlik Organizasyonu 7-8 Şubat'taki 1. EĞİTİM Programları Tamamlandı


  Gönderen:huseyin Tarih: 09/02/2014 08:39
  ilaclar GİMDES Gönüllü Gençlik Organizasyonu 7-8 Şubat'taki 1. EĞİTİM Programları Tamamlandı

  GİMDES Genç Gönüllüler 7-8 Şubat tarihlerinde bir araya geldi. Birinci günü eğitim, ikinci günü istişare toplantısı şeklinde düzenlenen program başarılı bir şekilde tamamlandı.Birinci gün katılım ve kayıt işlemlerinde, gelen gençlerimizin 30’u aşkın üniversiteden ve şehirden olmak üzere 80 cıvarında katılım gösterdikleri anlaşıldı.Saat 10.00’da eğitim çalışmaları başladı. Açılış konuşmasını Gönüllü Gençlik komitesi yöneticilerinden Gıda Müh. Savaş FINDIK yaptı

  Program akışına uygun olarak sıra ile Dr. Hüseyin Kâmi BÜYÜKÖZER. Gıda Müh. Ali KAYGISIZ ve Doç. Dr. İlker ALATderslerini yaptılar.

  İlk dersi GİMDES Başkanı Dr.Hüseyin Kâmi BÜYÜKÖZER, GİMDES hakkında bilgilendirme, Helal Sertifikalamanın Fıkhı dayanakları, Helal ve Tayyib Standardı, Sertifikalama süreci, WHC kurumu ve GİMDES’in bu kurumdaki konumu konularında yaptı.Daha sonra Yönetim Kurulu üyesi ve Denetm Koordinatörü Gıda Müh.Ali KAYGISIZ Helal ve Tayyib Sertifikalamada kritik noktalar,kırmızı et ve beyaz ette kritik noktalarımız.Embiryodan , yem rasyonuna,antibiyotikten hormona ve GDO’lu uygulamalara kadar GİMDES’in olmazsa olmazları ve Helal ve Tayyib hassasitlerimiz sebebi ile kullanılmalarına izin vermediğimiz katkı maddeleri konularını kapsayan dersini yaptı.

  Öğleden sonraki programda Doç.Dr.İlker ALAT Sağlığımızla ilgili sorunlarımız ,ilaç ve sağlık ürünlerinde karşı karşıya kaldığımız problerimiz konularını kapsayan dersini yaptı.

  İkinci günü, Gönüllü Gençlik Yöneticiler Yusuf DURU ve Beytullah ÇİÇEN başkanlığında müzakerelere geçildi.

  GİMDES Gönüllü Organizasyonu nedir? (Tanıtım, devam eden projeler, değerlendirme) ,Proje İstişareleri , Gönüllü proje gruplarının oluşturulması ve grup sorumlularının seçimi ( çeviri birimi, fotoğraf birimi, twitter birimi, facebook birimi, youtube birimi) konular üzerinde görüşmeler yapıldı ve gereken kararlar alındı. Toplantı tamamlandıktan sonra toplu olarak Fetih Panorama’sına gidildi

  GİMDES Gönülü gençlerimizin bu organizyonu çok beyenildi katılımcılar tarafından maillerle bu beyenilerini bize ilettiler. Bu duygulu mesajlar bizi de duygulandırdı. Bu organizasyonu bize hediye eden GİMDES Gönüllü Gençlik Komitesi heyetine, toplantımıza katılan ve bu güzel mesajları gönderen bütün kardeşlerimize teşekkür ediyor, yolunuz ve bahtınız açık ve güzel olsun, ALLAH yar ve yardımcımız olsun. Bu meillerden bir kaçını burada bilginize sunuyoruz.

  “S.a Tanjikistandanim Gida Raporu kitabini 2009 senesinde Tajikistanda sinifça okumustuk hatta kitab bir tane oldugu için bazen tartisiyorduk.Turkiyeye geldikten sonra kitabi baya aradim ama bulamayinca çok üzulmustum.Çok tesekkur ederim sizin programda kitabi buldum .gerçekten tesekkur ederimm”

  “Bu feyizli, bereketli, muazzam eğitimde emeği geçen herkese çok teşekkürler. Hayatımızda büyük önem arz eden et ve ilaç meselelerinde çok faydalandık. Anlatılanları hayatımıza geçirebilmeyi ve çevremize de yaşatabilmek duasıyla..”

  “Selamun aleykum. Öncelikle böyle bir grubun içinde bulunmanın ayrıcalığını ve farkını bu eğitimde çok net bir şekilde anladım. Orada gerek tanıştığım kişiler gerekse bizlere eğitim veren eğitmenler,abiler, ablalar hepsi gerçekten çok özel insanlar. Rabbime şükürler olsun ki onları karşıma çıkardı. Ve bu yolda birseyler yapmayı , bu çorbada bizim de tuzumuzun olmasını sağladı. Bu eğitimler bizlere her yönden katkılı oluyor. o yüzden emeği geçenlerden Allah razı olsun.”

  “Selamun aleyküm. 7-8 Şubat GİMDES gönüllü gençlik programına Çanakkale'den katıldım. Ailem bu kadarı fazla dedi ama onları kırmadan Gönüllerini yaparak geldim. Yoksa bu davamn arkasında ne kadar sağlam durmam gerektiğinin bilincini kaybedebilirdim. Allah sizden razı olsun, yaptığınız bu program sayesinde gayretim ilk günkü gibi, küçük bi çocuğun yürümeye çalışırken gösterdiği çaba kadar ısrarlı olacak... Islamn tek kurtuluşu olan bu davada tum gençliği de uyandırmak adına yaptığınız çalışmalarınızda Allah yâr ve yardımcınız olsun. Hakkınızı helal edin.
  Çanakkale den geliyorm dedim ama soylemeyi unutmuşum Trabzonda okuyorum. Karadeniz Teknik Üniversitesi psikolojik danışmanlık ve rehberlik 3.sinif öğrencisiyim. ”

  “Esselamu aleykum ve rahmetullah. GİMDES ile tanışmak hayatımda önemli bir milat idi. Önce kendimizden başlayarak en büyük adımı atmamıza Allah'ın izni ile vesile oldu. Ancak 7-8 Şubat'taki GİMDES Gönüllülerinin eğitimlerine katılarak, "Ben bu hayrın neresindeyim ve daha ileri taşımak için neler yapabilirim?" düşüncesini bende iyice sağlamlaştırdığı için GİMDES çalışanlarına çok büyük teşekkür borçluyum. Ayrıca her türlü ikramlarından, nezaketlerinden dolayı da tüm ekipten Allah razı olsun. Bundan sonrası için ise üzerimize düşeni yapmak konusunda Rabbim bize azim, sabır, heyecan ve gayret versin inşaallah.”

  Es Selamun Aleykum ve rahmetullahı ve berakatüh. . . Insanın hayatının en verimli zamanlarından biri de Allah için bir araya gelindiği anlardır.Allah için bir araya gelmenin verdiği mutluluğun tarifi imkansızdır. Işte ben de gerçekleştirilen GİMDES gönüllü gençlik buluşmasındaki bu mutluluğumu tarif edemiyorum. O kadar güzel ,verimli, istifadeli geçti ki. . Birbirimizi daha önceden tanımadığımız halde o gün sanki kırk yıldir tanıyormuşçasına olan sıcak muhabbetler bu gençlerin samimiyetini gösteriyordu . Ne çıkarı vardı ki bu gençlerin toplayıp valizlerini yollara dökülmüşlerdi? Neydi onları bu yola sürükleyen ? Neydi fedakarlık yapıp 'yememden içmemden keser yine de yol paramı çıkarır gelirim ' dedirten ? Dertliydi çünkü bu gençlik. Helal bir yaşam içindi bunca fedakarlık. . Onlar Helal Erleri olma yolunda idiler. 'Ben de varım ' bu seferde diyorlardı. . . Bu buluşmada aldığımız eğitimler , yapılan etkinlikler ve sıcak muhabbetler ile birkez daha gördüm ki 'GIMDES ' farklı. . . O helal sertifika veren ticari bir kurum değil , bu ışte taşın altına elini koymuş gönül erlerinden oluşan, işini Allah rızası için yapan ve 'HER HALDE HELALI BULMAYA, YAŞAMAYA ' çalışan bir kurum. Bizlere de bu hayır kervanında vesile olduğunuz , sunduğunuz imkanlar için öncelikle Hüseyin Kami Büyüközer Hocamıza ,yine eğitimde bizleri aydınlatan Doç.Dr.Ilker Alat ve Ali Kaygısız'a ve maddi manevi emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunuyor.Allah ebeden daimen razı olsun, yar ve yardımcın(m)z olsun diye dua ediyorum. . Vesselam.

  “Selamun aleykum. Ben GİMDES kardeşliğinde çok yeniyim. Gönüllülük değil direk kardeşlik diyordum. Çünkü burada herkesin davası aynı ve yeni tanışmış olsak bile herkes kardeşim diyor birbirine ve birbirimizden o kadar çok şey öğrendikki kısa zamanda arayan hassasiyetlerime şaşırmamak elde değil, Rabbim ebeden razı olsun.kardeşlerim eğitime katıldıkları için yazdılar ben se katılamama talihsizliğini yaşayanlardanım.Nasibim yokmuş o günün sabahından itibaren büyük bir hüzün var içimde eğitimden mahrum kalmam ve yüzünü görmeden ozlerini sevdiğim kardeşlerimi göremediğim için.Ama Rabbim razı olsun gelemesem de düşünceli kardeşlerim geri kalmamizi istemeyip öğrendiklerini hemen bizimle de paylaştılar.böyle güzel ve samimi bir dava ışte helal kardesliği.Rabbim ebeden razı olsun ve bir dahaki eğitime katılmayı nasip etsin inşallah. Rabbim sayımızı artırsın teşekkürler herşey için”

  “Es Selamun Aleykum program çok güzeldi. Böyle hayırlı bir işe öncülük eden Hüseyin Kami Büyüközer ve GİMDES ekibine, programda bizleri aydınlatan Doç Dr Ilker Alat ve Ali Kaygısız 'a emeği geçen tüm herkese ayrı ayrı tesekkurlerimi iletmek istiyorum. Rabbim inşALLAH bu hizmetleri için ahirette mükafatlarını verir. Programa katılan genç gönül yoldaşları ile de tanıştığıma çok memnun oldum. GİMDES yeni kardeşliklerin oluşmasına da vesile oldu ;)”

  “Selamun Aleykum. Öncelikle 7-8 Şubatta yapılan eğitimler için başta Hüseyin Kami BÜYÜKÖZER hocamıza, sunumlarından dolayı Ali KAYGISIZ ve Dr.İlker ALAT'a ve emeği geçen herkese çok çok teşekkür ediyorum ALLAH ebeden razı olsun. Bu programdan sonra bir kez daha GİMDES'te gönüllü olmaktan gurur duydum. Programdan çok feyiz aldım ve çok bilgilendim. Kafamda oluşan 'tavuk kesimlerinde uygulanan yöntemler nasıldı, nasıl bir aşama kaydeliliyordu, GİMDES'in bu konudaki hassasiyetleri nelerdi?, neden GİMDES?' gibi soruların hepsinin cevabını buldum elhamdülillah. Özellikle ilaç konusunda nasıl uyutulduğumuzu, Batılıların daha doğrusu İslam karşıtlarının nasıl çalıştıklarını birkez daha farkına vardım. Tanzimattan sonra başlayan İslam ümmetinin fıtrat bozma çalışmalarının ne kadar ciddi bir şekilde ilerlettiklerini daha net bir şekilde anlama fırsatı buldum. 'Petrolü kontrol ederseniz ülkeleri, gıdayı kontrol ederseniz insanları yönetersiniz.' diyen yahudinin de 45 sene önceden bildirdiği planlarının karşında uyanan bir kurum olan GİMDES'in var olduğunu bilmek ve müslüman olarak bu kurumun bir parçası olmak beni ayrıca onure etti. Tekrardan her şey için çok teşekkür ederim. Allah razı olsun. Bunun gibi feyizli, ihlaslı programların devam edebilmesi arzusuyla.. “

  Öncelikle helal lokmayi arama vazifesi yolundaki tüm kardeşlerden Rabbim daimen ve ebeden razı olsun.Yeni GİMDES gönüllüsü olarak ilk defa eğitime geldim eğitim çok güzeldi ve çok istifadeliydi. Eğitimde ne kadar eksik olduğumu gördüm.ve kendimde gördüğüm eksiklikleri nasil tamamlamam gerektiğinin farkına vardım. Çünkü sahiplendiğim helal lokma davası öyle sıradan bi dava olmayıp Rabbimin davası oldugu için davamin ehemmiyetinin farkına vardım bu dava yolunda olan büyüklerimin azami gayreti yaptıkları ve yaşadıkları ızdırap beni çok etkiledi. Eğitimi hazırlayanlardan Rabbim ebeden razı olsun. Rabbim bu hak davada hakkıyla bu davanın yolcusu olanlardan olabilmeyi bana da nasip etsin. Helal lokma yolunu arama vazifesindeki tüm kardeşlere selam ve dua ile...

  ilaclar ilaclar  ilaclar ilaclar  ilaclar ilaclar  ilaclar ilaclar


   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 5
  Toplam Oy: 9


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.