GİMDES GÖNÜLLÜ GENÇLİK HAFTA SONUNDA İKİ ETKİNLİK GERÇEKLEŞTİRDİ
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

Günün Ayeti
"Kitap ehlinden bir grup sizi saptırmak istediler, halbûki sırf kendilerini saptırıyorlar da farkına varmıyorlar." Ali İmran 69

Günün Hadisi
"(Hammaddesinden şarap yapmak maksadıyla) sıkana ve sıktırana, içene ve sakilik yapana, (imalathaneden veya depodan, toptancıdan perakendeciye veya müstehlike kadar) taşıyana ve taşıtana, satana ve satın alana, bağışlayana, bunun parasını yiyene." Hz.Enes(r.a.)

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  47866941
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  GİMDES GÖNÜLLÜ GENÇLİK HAFTA SONUNDA İKİ ETKİNLİK GERÇEKLEŞTİRDİ


  Gönderen:huseyin Tarih: 25/08/2017 01:09
  kapak GİMDES GÖNÜLLÜ GENÇLİK HAFTA SONUNDA İKİ ETKİNLİK GERÇEKLEŞTİRDİ

  Ilk etkinlik C.tesi günü; 3. Genel Kurul Toplantısı, ertesi günTemel Helal Gıda Eğitimi’nin Dördüncüsü Düzenlendi

  GİMDES Gönüllülerinin Helal ve Tayyib bir yaşam için organize ettikleri programlara bir yenisi daha eklendi.


  GİMDES ve GİMDES Gönüllü işbirliği ile “Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi Haram mı? Sağlığımıza Ne Kadar Uygun?” sloganıyla ilki 30 Ağustos 2014 tarihinde gerçekleştirilen Temel Helal Gıda Eğitimi’nin dördüncüsü Bağcılar Belediyesi Savcı Şehit Selim Kiraz Kültür Merkezi konferans salonunda gerçekleştirildi. Sunuculuğunu Yusuf Duru’nun yaptığı program, Hâfız Hüseyin Gündüz’ün okuduğu Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Programa konuşmacı olarak GİMDES Başkanı Dr. Hüseyin Kâmi BÜYÜKÖZER ve GİMDES Başdenetçileri Hayreddin İŞBİLİR, Timuçin GÜNESEN katıldı. Bayanların yoğunlukta olduğu programda helal sertifikalı ürünler ikram edildi. Yaklaşık 300 kişinin katıldığı program 4 saat sürdü.

  “Modern dünyanın imkânlarına, bilim ve sanatın hiçbir şubesine sırtımızı dönmeyeceğiz”

  Programda bir selamlama konuşması yapan Dicle Üniversitesi Helal Gıda ve Sağlıklı Yaşam Kulübü Başkanı M. Zeki AYGUR, “Sözlerime başlarken diyorum ki: Birliğimiz, beraberliğimiz, kardeşliğimiz daim olsun. Şehirlerin kalbi olan İstanbul’a akıllarını, vicdanlarını ve yüreklerini dolduran sizler, mazinin mirasçıları, geleceğin kılavuzları, liderlerisiniz. Bizler siz helal gıda gönüllülerine daima güvendik; güvenmeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

  Şimdiki genç neslin daha talihli olduğunu vurgulayan AYGUR, “Modern dünyanın imkânlarına, bilim ve sanatın hiçbir şubesine sırtımızı dönmeyeceğiz. Değerli Helal Gıda Gönüllüleri, sizden beklentimiz üniversite amfilerinden lise koridorlarından atölyelere, fabrikalara kadar Türkiye’nin özeti olan İstanbul’dan Anadolu’nun en hücra köşesine kadar bu davamızı yaygınlaştırmanızdır.” dedi.

  GİMDES’i tanıtan Dr. Hüseyin Kami BÜYÜKÖZER. Helal Gıda’nın önemine değindi. GİMDES’i, GİMDES'in diğer helal sertifikalama kurumlarından farkı ve akreditasyon kurumlarını anlatan BÜYÜKÖZER ayrıca gençlere bir çağrıda bulundu.

  “Bu dönemi ihlas, sabır, sadakat, kalbi ve fiili dualarımızla aşacağımıza inanıyorum” Büyüközer, helali insanlara ulaştırmanın en büyük potansiyelin gençlerde olduğuna dikkat çekerek, “Helal gıda kulüplerini çok önemsiyoruz. Gençlerimizin kulüplere sahip çıkması lazım. Gençler yürüttükleri projelerin takipçisi olmalı hiçbir işi eksik bırakmamalıdır. Yüz akımız olan HDM’leri sahiplenmeli kantinlerimizi de helalleştirmeliyiz. Darul Helal Medresesi önemli bir projedir. Bunu en kısa zamanda tamamlayabilmek için büyük bir gayretin içinde olmamız gerekir.” ifadelerine yer verdi.

  Ayrıca BÜYÜKÖZER, “Uzun ince bir yol kat ederek bugün ki noktaya Rabbim bizleri ulaştırdı. Ne kadar şükretsek azdır. Helal Lokmanın bütün Müslüman toplumu kucaklayabilmesi için önümüzde kat edeceğimiz önemli ve daha uzun bir yolumuz var. Bu dönemi de ihlas, sabır, sadakat, kalbi ve fiili dualarımızla aşacağımıza inanıyorum. Bu yürüyüşümüzde önümüze çıkacak adımları ne kadar birlikte, zamanında, gayretle ve içtenlikle atabilirsek bu yolda zaman kazanmış oluruz.” dedi.

  Başdenetçilerden Yük.Kimyager Timuçin GÜNESEN ise gıda katkı maddeleri hakkında bilgiler vererek gıdaların içerik bilgilerini teker teker dinleyicilere anlattı. Gıdalarda kullanılan katkı maddelerinin ilerleyen zamanlarda geri dönüşü olmayan hastalıklara sebebiyet vereceğini açıkladı. GÜNESEN’in sunumundan sonra bir ara verilerek katılımcılara helal sertifikalı ürünler ikram edildi.

  Programın son konuşmacısı olan Başdenetçi Gıda Yük.Müh. Hayreddin İŞBİLİR de süt ve süt ürünlerindeki kritik noktalara değinerek detaylı bir sunum gerçekleştirdi. Program dinleyicilerin merak ettikleri soruların cevaplanması ile son buldu.

  kapak kapak  kapak kapak  kapak kapak  kapak kapak  kapak


   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 5
  Toplam Oy: 7


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.