GMKA CNR HELÂL VE SAĞLIKLI ÜRÜNLER FUARI'NDA
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

Günün Ayeti
"Kim İslâm`dan başka bir din ararsa ondan asla kabul edilmeyecek ve o ahirette de zarar edenlerden olacaktır." Ali İmran 85

Günün Hadisi
"Dostunu severken ölçülü sev, günün birinde düşmanın olabilir. Düşmanına da buğzunu ölçülü yap, günün birinde dostun olabilir." Hz.Ebu Hureyre (r.a.)

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  48544254
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  GMKA CNR HELÂL VE SAĞLIKLI ÜRÜNLER FUARI'NDA


  Gönderen:huseyin Tarih: 14/07/2012 11:59
  konferans GMKA CNR HELÂL VE SAĞLIKLI ÜRÜNLER FUARI'NDA

  Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) Bölgesindeki yatırımcının önünü açmak için çalışıyor.


  Ajans, özellikle Gıda Sektöründeki Helal Sertifikalı ürün ihracatını teşvikte öncülüğünü devam ettiriyor.

  Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) Genel Sekreteri Mustafa Gündoğan, “geçen aylarda "İhracata Yönelik Helâl Sertifikalama" sempozyumları düzenlediklerini söyledi. Bunu, ihracatta önemli bir avantaj sağlayan helâl ürün sertifikasının özellikle gıda firmaların arasında yaygınlaşmasına katkı sağladığını ifade etti.”

  Gündoğan, "İlk etapta Balıkesir'de sekiz firma helâl ürün sertifikasına sahipken bugün sayı 12'ye çıktı. Bölgemizdeki yatırımcıların her zaman önünü açmaya çalışıyoruz." dedi.

  Bölgesindeki firmaları desteklemek için 3. Helal ve Sağlıklı Ürünler Fuarında 100 metre karelik stand yeri kiralayan Genel Sekreter Gündoğan, Ovaköy'de bulunan eski salça fabrikasını alarak Balıkesir'e önemli bir yatırım yapan Agrovita firmasını ziyaret etti, yeni tesisler hakkında bilgi aldı. Gündoğan, Firmayı helâl sertifikası için kutladı ve firmayı, 30 Ağustos 2012'de İstanbul'da düzenlenecek Dünya Helâl Ürünler Fuarı'na davet etti.

  Yeni kurulacak modern meyve sebze işleme tesisiyle yaklaşık 50 kişiye istihdam sağlayacaklarını, aynı zamanda bölgede yetişen başta domates ve biber olmak üzere meyve ve sebzeleri işleyeceklerini belirten Agrovita Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Can Aydemir ise Balıkesir tarımına ve çiftçisine gelir sağlayacaklarını ifade etti. Geçen aylarda Balıkesir ve Bandırma'da konunun uzmanların katılımıyla düzenlenen sempozyumda konuyla ilgilendiklerini söyleyen Agrovita gıda mühendisi Saadet Erşener de, "Helâl sertifikasının firmamız için çok önemli olduğunu ve hemen başvurmamız gerektiğini düşündük. GİMDES'in yönlendirmeleriyle süreci çok kısa sürede başarıyla tamamladık, önümüzdeki günlerde sertifikamızı alacağız." şeklinde konuştu.

  GMKA DÜNYA HELÂL ÜRÜNLER FUARI'NDA

  GMKA Genel Sekreteri Gündoğan, 30 Ağustos ile 2 Eylül arasında CNR EXPO Center'da düzenlenecek Dünya Helâl Ürünler Fuarı'na, bölgedeki tüm helâl sertifikalı firmaları davet etti. Balıkesir ve Çanakkale'deki sertifikalı firmalar için bir stant hazırlayacaklarını belirten Mustafa Gündoğan, firmaların özellikle ihracat bağlantıları kurmasını amaçladıklarına dikkat çekti.

  GMKA, geçen şubat ve mayıs aylarında düzenlediği "İhracata Yönelik Helâl Sertifikalama" sempozyumlarıyla ihracatta önemli bir avantaj sağlayan bu sertifikanın özellikle gıda firmaları arasından yaygınlaşmasına katkı sağladı. İlk etapta Balıkesir'de sekiz firma sertifikaya sahipken son olarak Sönmezler Et, 4 Mevsim Et ve Agrovita da sertifika aldı. GİMDES yetkilileri, özellikle ajansın çalışmalarından sonra Balıkesir ve Çanakkale bölgesinden başvuruların ve ilginin artığını belirtti.   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 5
  Toplam Oy: 15


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.