GİMDES’E SORULAN SORULAR 2
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  61378712
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  GİMDES’E SORULAN SORULAR 2


  Gönderen:huseyin Tarih: 27/09/2017 05:41
  konferans GİMDES’E SORULAN SORULAR...

  SORU 2 .. Helal Gıda Sertifikasının tüketicilere yansıması yeterli mi? Bilinçli Helal tüketimin yaygınlaşması global hızla aynı oranda ilerlemediği taktirde, Müslüman toplumun yarınını neler bekliyor?


  Tüm dünyada ve Ülkemizde, Helal sertifikalı, helal logolu ürünlerin tüketici kitleler tarafından bilinir ve aranılır durumu günümüzde henüz olması gereken tüketici kitle rakamlarına ulaşmamıştır. Bu konuda tüketici kitlelerin helal lokma konusunda henüz yeteri kadar şuur ve bilince sahip olmaması önemli ve büyük bir etkendir. Henüz yolun başındayız toplumumuz bilinçlendikçe olması gereken talep görülecektir. İslam ülkelerinin hepsi Helal Sertifika şartı aramamaktadır. Ancak ülkelerin Müslüman toplumları yavaş yavaş sorgulamaya başlamıştır. Birkaç yıl içerisinde toplumların baskılarının artacağını ön görüyoruz. İslam ümmeti artık helal damgayı sadece gıda maddelerinde değil her türlü ihtiyaç maddeleri, helal kozmetik, helal sağlık, helal lokanta, helal turizm, helal tekstil ve hatta helal finans vb. alanlarda da arar duruma gelmiştir.

  İki milyarlık İslam alemi de artık uyanıyor! Batının bir gece baskını ile taktığı prangaları bir bir kırıp atıyor. Sahip olduğu hayat nizamının nimetlerini bütün insanlık alemine sunmaya hazırlanıyor. Bu nimetlerin genel adı ‘HELAL VE TAYYİB YAŞAM SİSTEMİ’dir ve bu sistemin en başında ise ‘HELAL VE TAYYİB GIDA’ yer almaktadır. Bu sebeple kendilerini Yeni Dünya Düzenini kurmakla görevlendirmiş olan nesiller bütün insanlığı öncelikle ‘HELAL VE TAYYİB GIDA SİSTEMİ’ne kavuşturmak zorundadırlar.

  Bunun için bütün üretim kaynaklarını, bütün üretim proses ve teknolojilerini yeniden dizayn etmekle mükellef olmalıdırlar. Tohumdan embiryona, çiftlikten sofraya kadar devam edecek sürecin her adımının helal damgası ile kontroldan geçmesi kaçınılmazdır. Bugün bir gerçeği itiraf etmek zorundayız ki tüm ümmet, içinde bulunduğu madden ve manen kirlenmiş yaşam ortamından kendisini bir anda tecrit edememektedir. Bu durumda bulunduğu yaşam ortamında tedrici bir temizleme operasyonuna kendini mecbur kabul etmelidir. Tüm fertlerin ve kurumların bu hedefe odaklanmaları bu sürecin hem daha kolay ve hem daha kısa zaman içerisinde gerçekleşmesini sağlıyacaktır.

  konferans


   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 5
  Toplam Oy: 5


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.