GİMDES MOSKOVA 5.HELAL VE TAYYİB ÜRÜNLER KONFERANSINA KATILDI
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  49734873
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  GİMDES MOSKOVA 5.HELAL VE TAYYİB ÜRÜNLER KONFERANSINA KATILDI


  Gönderen:huseyin Tarih: 14/06/2014 01:06
  moskova1 GİMDES 6-7 Haziran 2014 Tarihinde Moskova Müftü Konseyinin davetlisi olarak 5.Helal ve Tayyib Ürünler Konferansına katıldı. Güney Afrika, Birleşik Arap Emirlikleri, Tayland gibi ülkelerden gelen davetlilerin katıldığı programda Dünya İslam Ümmetinin Helal sertifikalandırmaya duyduğu ihtiyaç çeşitli yönleri ile incelendi.

  Konferans da helal sertifikalı ürünlerin oluşturduğu pazar payında helal sertifikalı ürünlerin dünyanın her yerinde yaşayan Müslümanlara kolaylıkla ulaştırabilmek adına İslam ülkeleri arasında işbirliğinin sağlanması konularına değinilerek, dünya helal pazarında Müslümanların oluşturduğu piyasanın değerinin kaybedilmemesinin önemi vurgulanarak özellikle helal sertifikalı ürünlerin güvenilirliğinin zedelenmemesinin önemi üzerinde duruldu.


  Konferansa GİMDES ’den, GİMDES Baş Denetçisi, Yüksek Kimyager, Murat Sayın katıldı. Murat sayın konferans da ‘’Gıda, Kozmetik ve İlaçlarda Kullanılan Kritik Katkı Maddeleri ve GİMDES Helal Standartları konusunda bir sunum gerçekleştirdi. Murat Sayın, sunumunda özellikle İslam ümmetinin günümüzde en çok ihtiyaç duyduğu helal gıda, helal kozmetik, helal ilaç, konularında GİMDES helal ve Tayyib sertifikalandırma hizmetinin standartları hakkında bilgi vererek, helal içerikli katkı maddeleriyle de istenilen en uygun kalite ve değerde ürünlerin elde edilebilirliğini GİMDES helal sertifikalı ürünler ile dünya piyasasına gösterdiklerini belirtti.

  Moskova Müftü Konseyi, Rusya ve eski Sovyet ülkelerinde yaşayan Müslümanların kullandığı ürünlerin Helal Belgeli hale getirilmesi için GIMDES’in yardımına ihtiyaç duyduklarını, GIMDES standardını referans alarak kendi Helal Standardını yapacaklarını bildirdi. GIMDES Başkanı Dr. Hüseyin Kami Büyüközer Bey’in kendileri için bir örnek olduğunu, Türkiye’de ilk Helal Sertifikalama çalışmalarının başlatılmasına öncülük ettiğini, gerek tecrübe gerekse yazdıkları eserlerdeki bilgilerin kendileri için referans kaynağı olduğunu belirtti. Rusya’daki Müslümanların GIMDES Helal Belgeli Ürünlere yoğun talebinin olduğu belirtildi.

  GİMDES MOSKOVA 5.HELAL VE TAYYİB ÜRÜNLER KONFERANSINA KATILDI GİMDES MOSKOVA 5.HELAL VE TAYYİB ÜRÜNLER KONFERANSINA KATILDI  GİMDES MOSKOVA 5.HELAL VE TAYYİB ÜRÜNLER KONFERANSINA KATILDI GİMDES MOSKOVA 5.HELAL VE TAYYİB ÜRÜNLER KONFERANSINA KATILDI


   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 5
  Toplam Oy: 3


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.