GİMDES HELAL YAŞAM REHBERİ DERGİSİ
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  51415342
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  GİMDES HELAL YAŞAM REHBERİ DERGİSİ


  Gönderen:huseyin Tarih: 21/08/2014 08:10
  kadir GİMDES HELAL YAŞAM REHBERİ DERGİSİ
  GAYR-İ MÜSLİM MUTFAĞINDAN BESLENEREK MÜSLÜMAN KALINMAZ ! Kapak konusu ile GİMDES Dergisi 37.Sayısı Çıktı. …


  GİMDES Dergisi olarak 37.sayımızda ‘’Helal Yaşam Allah’ın Emridir’’ gerçeği doğrultusunda yüz yıldır Batının kontrolünde hatta dayatmasında geçirdiğimiz gıda üretim sistemimiz ve beslenme kültürümüzü yeniden gözden geçirmemiz gerektiğinin üzerinde durularak Gayr-i Müslim mutfağının toplumumuza verdiği sıkıntılı durumlar incelenmektedir.

  ‘’Dikkat domuz yiyorsunuz” dense kim bilir toplumumuz ne kadar şaşkına dönerler? Ama maalesef meseleleri biraz inceleyen bir insan için bu ikazlar çok büyük bir hakikati ifade etmektedir ve Müslümanları yakından ilgilendirmektedir.

  GİMDES Başkanı Dr.Hüseyin Kâmi BÜYÜKÖZER; Helâl kafa helâl vücutta bulunur! ‘’Ne yediğimiz neden önemli?’’ başlıkları ile yazısında; Batının ortaya koyduğu sayısız planlarından en büyüğünün insanların boğazına hükmetme ihtirası olduğu konusunda uyarılarda bulunarak Gayr-i müslim mutfağı ve Müslüman mutfağı arasındaki farkları detayları ile açıklamaktadır.

  Ölü ve Diri Gıdalar,Prof.Dr.Ali Nihat ESKİOĞLU; İnsan vücuduna etki eden besinlerin doğru seçimi ve doğru ölçülerde kullanımını belirterek, Mineraller ve Vitaminler üzerinde durmaktadır.

  Gıda Seçiminde Dikkat edilecek Hususlar -3,Prof.Dr.Hasan DOĞRUYOL; yazısında Proteinler ve İçecekler hakkında bilgi vermektedir.

  Maddi Kârınıza,Manevi Kâr Katınız, Dr.Şerafeddin KALAY; ticaret ehlinin ticârî kabiliyet ve zekâsını kazanç için kullandığı gibi, yeri gelince inanıp gönülden bağlandığı hak dava için de kullanılmasının önem ve değerini Asr-ı Saadet döneminden örnekleri ile aktarmaktadır.

  Helal Sağlık Politikalarını Talep Etmenin Haklılığı -5, Doç.Dr.İlker ALAT; Helal Sağlık Politikalarını talep etme haklılığı sadece bir tek kaynaktan beslenen bir haklılık durumu olmadığından birçok farklı unsurları açısından değerlendirilmesi gerektiğinden dolayı bu sayıda “Bilim” Tanımı Üzerinden Kazanılan Haklar üzerinde durmaktadır.

  Tartrazin E 102 Katkı Maddesi, Yüksek Kimyager, GİMDES Teknik Bilim Kurulu Üyesi, Murat SAYIN; Tartrazin Katkı Maddesinin kullanım alanı hakkında bilgi vermektedir.

  Helal Gıda Hatıraları-22, Gayr-i Müslim Mutfağından Beslenilirse, Müslüman Kalınamayabilir!, Prof.Dr.Mustafa NUTKU;Helal gıda arayışının lüzumundan ve öneminden bahsederken, dikkat çektiği konulardan biri olan beslenme biçimimiz hususunda İslam’a uygun olmadığı taktirde karşılaşabileceğimiz çok büyük manevi tehlikeleri hakkında uyarmaktadır.

  Tavuk Kesimhanelerindeki Kritik Noktalar Ve GİMDES Kontrol Mekanizması, başlığı ile Gıda Mühendisi, GİMDES Teknik Bilim Kurulu Üyesi, A.Hayreddin İŞBİLİR; GİMDES sertifikalandırma hizmetimizde en fazla merak edilen’’Yem Rasyonları, Kasaplar, Sersemletme Ünitesi, Kan Akıtma Havuzu, Tüy Islatma Ünitesi gibi merak edilen konuları detayları ile incelemektedir.

  GİMDES Dergis 37.Sayısında yazıları ile; Gıda Mühendisi,Nejla BAŞ, Yeni Moda:Diyet Psikolojisi,Gıda Mühendisi, GİMDES Teknik Bilim Kurulu Üyesi, F.Füsun MENTEŞ, Helal Tarifler Bölümünde, Bebek Beslenmesi (Ek Gıdalar) konuları ile helal yaşam konusunda okuyucularını aydınlatmaktadırlar. Sorularınıza Cevaplar kısmında yine Dr.BÜYÜKÖZER önemli konulardaki sorularınıza cevaplar veriyor. Dergi içeriğinde haberler bölümünde ’’Piyasadaki Dondurma Ürünlerimiz İçin neler Bilmeliyiz?,Piyasadaki Sucuk, Salam, Sosis, Pastırma, Köfte, Döner İçin Neler Bilmeliyiz?Almanya'da Müslümanlar helal sertifikalı ürün istiyor! Başlıklı haberlerini okuyabilirsiniz.

  kadir


   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 5
  Toplam Oy: 7


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.