MÜSLÜMAN TÜRKİYENİN YÜZAKLARI: HALAL DUNYA MARKETLERİ. İYİ Kİ VARSINIZ!
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  50226799
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  MÜSLÜMAN TÜRKİYENİN YÜZAKLARI: HALAL DUNYA MARKETLERİ. İYİ Kİ VARSINIZ!


  Gönderen:huseyin Tarih: 27/02/2016 00:35
  kadir MÜSLÜMAN TÜRKİYENİN YÜZAKLARI: HALAL DUNYA MARKETLERİ. İYİ Kİ VARSINIZ!

  HALAL DUNYA MARKETLERİ toplum bilincinde yavaş yavaş önemli bir yere doğru ilerliyor.Yeni bir vizyon ve yeni bir misyon ile yeni bir konsept ortaya koydular. Bu marketlerin çevresindeki müslüman bireyler bu konsepti sevdi. Şüphesiz yılların oluşturduğu yoğun alışkanlıkları birdenbire değiştirmek kolay değildir. Buna rağmen helal gıda arayışının bir seviye kazanması sebebi ile bu kolay olmayan helal ve tayyibe dönüş değişimini nisbeten kolaylaştırdığına şahid oluyoruz.


  Geçen hafta çeşitli hizmetler için Ankarada idik. Oraya gitmişken Halal Dunya Marketine uğramamak olmazdı. Demetevler Halal dunya Marketine uğradık. Ankara’da iki Halal Dunya Marketinin sorumlularından Mehmet beyle hasbihal etme imkânı buldum. Market çalışmalarından memun olduğunu belirtti ve Keçiörende 3. Şubeyi açmak için gerekli yer anlaşmalarını yaptıklarını tadilattan sonra açılış yapacakları müjdesini bildirdi ve duygularını şöyle açıkladı “Biz müslüman kardeşlerimizin gıda güvenliğini temsil ediyoruz.Allahın bizden istediği Helal ve tayyib şartlarını haiz ürünleri kolayca temin edebilecekleri ortamı hazırlama gayreti içerisindeyiz.”

  Ziyaret ettiğimiz Marketin raflarını tek tek inceliyorsunuz. Müslüman bir ailenin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek çeşit çeşit ürünlerle dopdolu. Peynirler, yoğurtlar,ayranlar, tereyağlar;reçeller, helvalar, tavuklar, sucuk, salam, sosisler, biküviler, kurabiyeler, çikolatalar, unlar, makarnalar, yağlar, yumurtalar, bakliyat ve pirinçler, zeytinler, dondurmalar, şekerlemeler… Halal dunya Marketleri küçücük ama ne ararsanız var bu marketlerde. Burada da bir ailenin hemen hemen tüm ihtiyacını karşılayabilecek ürünlerin raflarda yer aldığını görüyoruz.

  Bu Markette bulunduğumuz esnada alışveriş yapmakta olan bir müslüman kardeşimizle de ayaküstü konuştuk. Kendileri emniyet görevlisi imiş, Kardeşimiz; “Ben biraz uzakta oturyorum. Böyle bir market açıldığı haberini alır almaz araştırdım ve bu adresi buldum. Artık ihtiyaçlarımı bu marketten almak bana farz oldu. Çünkü bu market benim gibi ailesinin yeme içmesini helalinden temin etme sorumluluğunda olan müslümanlar için açılmış. Açanlardan, vesile olanlardan Allah razı olsun. Artık fiyatına, uzaklığına, markasına bahane bulup bu marketten alışveriş yapmaktan kaçmak olmaz. Bu marketi açanlar bize bir vebal yüklemişlerdir. Desteklemek zorundayız. Çevremdeki Müslümanlara da bu tebliği yapıyorum. Alış veriş yapmalarını teşvik ediyorum.”

  Başakşehir şubesinin sorumlularından biri olan Öner beyle de zaman zaman market şubesinin çalışmaları hakkında bilgi alışverişinde bulunuyoruz. Öner bey Halal Dunya Marketleri projesini öğrenince ilgi duyduğunu ve bu projeye yöneldiğini ifade etmişti.Bugün diğer HDM şubeleri ile de Allah rızası için ilgileniyor. Bu Marketimizin de rafları GİMDES Helal sertifikalı ürünlerle dopdolu, Sütlük tabir edilen dolap çeşitli peynir, yoğurt, ayran, tereyağı, süt, sucuk, salam, sosis ve yumurta markaları ile dolu dolu. Et dolabında tavuk etleri, kırmızı et ve kıymaları ile dolu dolu. Yine diğer raflarda çeşit çeşit sıvı yağlardan, reçellere, ballardan, helvalara, çikolatadan, şekerlemelere, bisküviden kuru pasta kurabiye çeşitlerine, bakliyattan temizlik maddelerine, hatta taze meyve ve sebzeye kadar çeşit çeşit bir ailenin ihtiyacının nerede ise tamamını karşılayabilecek ürünler satışa sunulmuş.

  Bunlar gibi ülkemizin çeşitli beldelerinde 37 tane HDM şubesi var.Üşenmeyin linki tıklayın adreslerine, telefon nolarına ,görevlilerinin isimlerine kadar bilgilerine ulaşabilirsiniz... İstanbul(6), Ankara(5), Denizli(2), Konya(2), Bartın, Trabzon, Kütahya, Gaziantep(2), Osmaniye, K.Maraş, Malatya, Kayseri, Kırıkkale, Urfa, Isparta, Düzce, Gebze, Sakarya, Batman, Aydın, Adana, Kocaeli,

  Bugüne kadar dolaşabildiğim marketleri, market yöneticilerini ve müşterilerini gördükten sonra GİMDES ne iyi yapmış da bu market zinciri projesini yürürlüğe sokmuş. Bu fedakar, idealist ve öncü ruhuna sahip bu insanlar ne iyi yapmışlar da imkânlarını seferber edip bu projeye destek vermişler diyorum. İnanıyorum ki bu hizmetler yarın milyonlarca müslüman tarafından hayırla yadedilecektir.

  Helal lokmada telaşı ve merakı olan kardeşlerime buradan seslenmek istiyorum. Boş mazeret veya tembellikden vazgeçip ailesinin mutluluğunu, sağlığını ve ahirete yatırım yapma fırsatlarını sağlayabilecek Halal Dunya marketlerine çoluk çocuk ziyaret ediniz ,alışverişler yapınız. Yok herşey bulunmuyormuş, yok fiyatlar çok yğksekmiş, yok çok uzaktaymış gibi çoğu yalan, yanlış gerçeği yansıtmayan mazeretler sizi hayırlı bir işi yapmaktan alıkoymasın. Bu marketlerde sağlığınıza ve dininiza zarar verecek hiçbir zararlı katkı maddeli ürün bulunmaz. Ne idüğü bilinmeyen hayvan kökenli jelatinli, sistainli, mono ve digliseridli ürünler bulunmaz. Sağlığa zararlı, sentetik tatlandırıcılı, aromalı, boyalı meşrubatlar, sakızlar, yoğurtlar bulunmaz.Monosodyumglutomatlı, sodyum nitritli, karragenanlı, domuz enzimli, domuz proteinli ürünler bulunmaz. Helal kesim şartlarına uymayan et ürünleri bulunmaz. GDO’lu ürünler asla bulunmaz.

  kadir kadir kadir

  kadir kadir kadir

  kadir kadir kadir

  kadir kadir kadir


   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 5
  Toplam Oy: 13


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.