GİMDES AVRUPADA! (Yurtdışında Helal ile Diriliş)
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  50298426
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  GİMDES AVRUPADA! (Yurtdışında Helal ile Diriliş)


  Gönderen:huseyin Tarih: 12/11/2019 22:47
  halal dunya GİMDES AVRUPADA! (YURTDIŞINDA HELAL İLE DİRİLİŞ)

  Bir müslümanın yaşantısında en dikkat etmesi gereken hususları Rabbimiz kutsal kitabımız Kur’an-i Keriminde hükümler şeklinde ve Peygamberimiz(sav) Hadis-i Şerifler aracı ile bildiriyor. Hayatimiza aksettirmemiz gereken hükümlerden biri de Müslümanın yeme-içme adabıdır. Bu hükümler kapsamında neleri yiyebileceğimiz, içebileceğimiz, yani kısaca neyin helal ve haram olduğunu kattiyen bilmemiz gerekiyor. İnanıyoruz ki, bir Müslüman için namaz kılmak, oruç tutmak ve diğer farz ibadetler ne denli önemliyse, helal gıda ile beslenmek de bir o kadar önemlidir!

  Rabbimize hamd olsun ki Hüseyin hocamızın Almanya’da başlıyan helal lokma davası yine Almanya’dan başladı.. Bizler de ne bahtiyarız ki Rabbim bizlere bu derdi benimsemeyi nasipetti. Bu derdimiz nedeniyle yememizi, içmemizi ve bir çok şeyi helalinden yapabilmek icin Kudsî bir yola çıktık. PeygamberEfendimiz (s.a.v.)bize buyurdu:

  “Kim, İslâmiyet yücelsin diye savaşıyorsa o Allah yolundadır”[Buharî, İlim 45, Cihâd 15, Farzu’l-humüs 10, Tevhîd 28]

  Her ülkede Müslümanların yaşadığını baz alarak helal yollardan beslenmenin yurtdışında da cok önemli olduğu aşikardır. Bizler de vatanımızda başlattığımız helal lokma davamızı sınırdışına da taşıdık.

  Sizlere gurur ile duyurabiliriz ki;GİMDES artık Avrupa da! Ilk olarak Almanya’da GİMDES Hanımlar Kurulu Yurtdışı Temsilcisi Emine Arslanoğlu’nun başlattığı bilinçlendirme seminerlerine duyulan büyük ilgi diğer Avrupa ülkelerine de yayılmaya başladı. Hollanda, Belçika ve Avusturyada helal gıda bilinci oluşturulabilmek için seminerler verilmeye başlandı.

  Mayıs 2019 yılında Hollanda’nın Beverwijk şehrinde verilen seminerden sonra Belçika ve Avusturya’da seminerler verildi.Bu gösterilen ilgiden dolayı Hollanda’dan sonra, Belçika, Avusturya Hanımlar kurulu temsilcileri de aktif olarak bilinçlendirme çalışmaları yapmak için göreve başladı. Yapılan bilinçlendirme çalışmaları Avrupada da GİMDES sertifikalı ürün arayışlarını da artırıyor.

  Müslüman kardeşlerimize helal gıda arayışının önemini yeniden hatırlatan ve bunu dava edinen başta GİMDES ailesine ve Avrupa temsilcisi hanım kardeşlerimize teşekkürü bir borç biliriz.

  Hüseyin Kâmi BÜYÜKÖZER’in Notu: Bizim hiçbir dahlimiz olmayan bu mektup elime geçince tuhaf bir heyecan duydum. Beni 1980’lerde 3 sene kaldığım Almanya’ya; Orada iken gurbetçi kardeşlerime belki bir nefes olur, kimliklerine daha fazla sahip çıkmalarına vesile olur düşüncesi ile yayınlanmasına vesile olduğum HİCRET Mecmuasına ve oradan da konumuzla ilgili 1983 yılında yayınlanan “AVRUPADA BİR İSLAM DEVLETİ KURULAMAZ MI?” makaleme götürdü.

  halal dunya


   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 5
  Toplam Oy: 4


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.