GDO’LU GIDALARIN FRENİ HELAL STANDART
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

Günün Ayeti
"İçinizde hayra çağıran,iyiliği emredip,kötülüğü men eden bir ümmet bulunsun.İşte onlar kurtluşa erenlerdir." Al-i imran 104

Günün Hadisi
"Çoğu sarhoşluk verenin azı da haramdır." Ebu Davud-Tirmizi

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  47199737
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  GDO’LU GIDALARIN FRENİ HELAL STANDART


  Gönderen:huseyin Tarih: 29/11/2009 03:46
  gimdes bülteni GDO’LU GIDALARIN FRENİ HELAL STANDART....

  Dr.H.K.BÜYÜKÖZER
  GİMDES Başkanı

  Bütün Dünyaya sesleniyoruz. Hırs ve tamahı yüzünden gözü dönmüş bir avuç eşkiyanın bütün bir insanlığı geleceği ile birlikte mahvetmeye çalıştığı tarihi bir noktada İslam bütün insanlara Kurtuluş Reçetesi sunuyor..

  GİMDES Bülteni’nin 8.sayısı çıktı. Bu sayısında da gündemimizin en önemli konusu olan GDO’lu ürünlerle ilgili bu konunun uzmanlarından Teknik Bilim Kurulu üyemiz ve MÜSİAD Gıda Ve Tarım Komitesi Başkanı Dr Halim Aydın Beyin çok önemli bir yazısı yer alıyor. Başlığını yazımın başlığı olarak aldığım bu yazıyı mutlaka okumanızı tavsiye ediyorum.

  İnsan neslini yaratıp geçici bir zaman için yeryüzüne yerleştiren kudret sahibi Allah(cc), ilk Peygamberinden itibaren gönderdiği Peygamberleri vasıtası ile de adını İslam olarak bildirdiği bir yaşam düzeni içerisinde yaşamalarını istemiştir.

  Rabbimizin tüm insan neslinden istediği bu yaşam düzenine biz kısaca ‘Helal Yaşam Düzeni’ veya ‘Helal Yaşam Tarzı’ diyebiliriz. İnsanlık tarih boyunca zaman zaman bu yaşam tarzına karşı gelmiş, yanlışlar yapmış ve her seferinde bedelini büyük belalarla ödemek zorunda kalmıştır.

  Bugün insanlık eski isyanlarına ve karşılığında yaşadığı belalara tuz biber ektirecek büyük bir maceranın, felaketin girdabına sürüklenmek istenmektedir. Bu macera, bu felaket hayvan ve bitkilerin GENETİK YAPILARINI DEĞİŞTİRME yolu ile insan neslinin genetik yapısının kontrol altına alınmaya çalışılmasıdır.

  Bu gerçeği asırlar önce Allah(cc) son Kitab’ında adeta ihbar edercesine bildirmektedir: ‘O, dönüp gitti mi (yahut bir iş başına geçti mi) yeryüzünde ortalığı fesada vermek, ekinleri tahrip edip nesilleri bozmak için çalışır. Allah bozgunculuğu sevmez.(Sure 2,Ayet 205)’

  Bugün insanlık, tarihinde görülmemiş büyük bir bozgunculuğun tehditi altındadır. İnsanlık bu felaketin farkına varmaya başlamıştır. Ancak bu felaketin altından İslamsız kurtulması ihtimali muhaldir. Organik Tarım Projelerinin bu sebeple GDO ile mücadelede bayrağı elinde tutan Avrupada dahi %100 gerçekleşebilme imkânını yakalayamamakta olduğu resmi raporlarda belirtilmektedir.

  Bütün insanlığın helal ve sağlıklı yaşam tarzının garantisi ancak embiryondan, tohuma kadar helal standardının uygulanması ile sağlanabilecektir. Allah(cc)’ın tüm insanlara hitabeden son Kitab’ındaki ayet de bu gerçeği açıkça ilan etmektedir:

  ‘Ey insanlar! Yeryüzünde bulunan şeylerin helal ve temiz olanlarından yiyin. Şeytanın adımlarına uymayın. Çünkü o size apaçık bir düşmandır.(Sure 2,Ayet 168)’

  Bütün dünya ülkelerini uyarıyoruz. Yönettiğiniz insanları eğer gerçekten seviyorsanız, Gerçek ve eksiksiz bir Kalite Standardı olan, Helal Standard’ın önünü açınız. Yolunun üzerindeki irili ufaklı, hepsi de anlamsız, engelleri kaldırınız. Helal Sertifikalı ürünlerin bütün insanlığa ulaşmasına destek veriniz. Geleceğin nesillerine sizleri minnetle anmaları için onlara fırsat veriniz...


  NOT: GİMDES Dergisine abone olmak ya da örnek sayı istemek için irtibat@gimdes.org adresine müracaat edebilirsiniz.


   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 5
  Toplam Oy: 45


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.