GAYRİMÜSLİMLER MÜSLÜMANLARIN HELALİNE KARIŞAMAZ…
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  49735732
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  GAYRİMÜSLİMLER MÜSLÜMANLARIN HELALİNE KARIŞAMAZ…


  Gönderen:huseyin Tarih: 16/05/2015 05:06
  kadir GAYRİMÜSLİMLER MÜSLÜMANLARIN HELALİNE KARIŞAMAZ…

  Avrupa Birliğinin, sözümona müslüman olduklarını bildiren bazı kukla ruhlu kişi ve kurumları göstermelik olarak yanına alıp, dünyadaki 2 milyarlık islam ümmetine helal standart yapmaya kalkıştığını daha önceki deklerasyonlarımızda bütün dünyaya duyrmuştuk. Bütün dünyada bu dik duruşumuz tasviple karşılandı. Bu deklerasyonumuza yüzlerce teşekkür, tebrik mesajları aldık, (Bunlardan bir kısmını yazımızın sonunda bilginize sunuyoruz.) Bunun üzerine, GİMDES’in öncülüğünde Avrupadaki bazı kuruluşlarla birlikte AB’nin bu uygulamasına karşı müslümanların dik duruşunu bütün dünyaya bildimek üzere 13-14 Haziran tarihlerinde İstanbulda bir toplantı yapmaya karar verilmiştir. Daha şimdiden yüzlerce kardeşimiz bu toplatıya katılacağını bildirmeye başlamışlardır.

  Bugüne kadar katılma bilgisini aldığımız kardeşlerimizin ülkeri ise şöyledir: Kuwait, Saudi Arabistan,Fransa, Hollanda, İngiltere, İrlanda, Sırbıstan, İtalya, Almanya, Güney Afrika, Rusya, Japonya, Amerika….

  Avrupaya karşı Müslümanların bu tarihi dik duruşu büyük önem taşımaktadır. Müslüman halkımızın da bu dik duruşta yanımızda duracaklarına inancımız tamdır.

  Bize gelen yüzlerce mesajlaradan bazı ları:

  “CEN toplantısına dair emailiniz için teşekkür ederiz ve Müslümanlara karşı olacak bu çalışmaya karşı yaptığınız için Allah hayrınızın mükafatınızı versin. SIIL Halal Brazil bu toplantıya katılmayacaktır ve gelecekte daha dikkatli olacaktır. Saygılarımızla. Chaiboun Ibrahim Darwiche./ SIIL HALAL BRAZIL”

  “Durumu bildirdiğiniz ve emailiniz için mutluluk duydum. Bir müslüman olarak sizleri destekliyoruz. Saygılar ve vesselam. Scheherazade /Filipin Müslüman İlişkiler Ofisi”

  “Sizlere tamamen katılıyoruz ve sizlerin yanındayız. Imam Salaheddine Abdellaoui/ Amanahalal Müdürü”

  “Henry Kissinger bir keresinde şöyle demiştir; "Petrolü kontrol ederseniz ülkeleri, gıdayı kontrol ederseniz insanları yönetirsiniz"

  Sizlerinde belirttiği gibi CEN'in tüm düşüncesinin Müslümanları kontrol etmede Helal endüstrisini kontrol etmedir. Amaçlarının Müslümanlara hizmet olmadığı ve yalnızca para kazancıyı düşündüğünü Müslümanlar anlamıştır. biz Müslümanlar din olarak en iyisine sahibiz ve özellikle helal konularda diğer dinlerin idaresine ihtiyacımız yoktur.

  Kur'an'da Allah'ın belirttiği gibi “Şüphesiz ki bu Kur'ân, insanları en doğru ve en sağlam yola iletir.” Bundan dolayı biz en iyisine sahibiz.

  Müslümanlarla Allah'ın bizden istediği şekilde işbirliği yapmalıyız. O zaman bizler dikkate alınacak bir güç olacağız.

  Gayri Müslümlerin neyin helal neyin haram olduğunu söylemelerine ihtiyacımız yoktur. Böyle olursa Müslümanlar olarak dinimiz olan İslam’ın tam olmadığı gibi biz sonuç çıkar. Hâlbuki Kuran bizlere: Bugün dinini tamamladım ve mükemmel kıldım diye bildirmektedir. Bu ayet Arafatta peygamberimiz Muhammad (SAV)'e gönderilmiştir.

  Bu ayet için Allah’ın neden arafatı seçtiğini sormalıyız. Benim naçiz olarak anladığım, bütün âleme yapılan açık bir bildirgedir ki dini tamamladık ve en mükemmel yaptık.

  Daha önemlisi, inanmayanların birbirlerine destek olacaklarını bildiren ayette: Yahudiler ve Kâfirler senden (Muhammad) hiçbir zaman hoşnut olmayacaklardır.

  Yukarıdaki ayetten hareketle, biz Müslümanlar gayri Müslümlerin neyin Helal neyin Haram olduğunu bildirmesine izin verebilir miyiz, tabii hayır.

  Bu bağlamda, değerli doktor, bizler CEN’e tamamen karşıyız. İslam kardeşiniz /ICSA Başkanı7 Güney Afrika”

  “Bu basın bildirisi için teşekkür ederim. Sanırım sizler Helal’in vizyonunu korumayla Avrupa Müslüman cemiyetin değil ayrıca uluslararası cemiyetlere de yardım ediyorsunuz çünkü Avrupa’nın amacı sözde uluslararası standartlar yapmaktır. Bundan dolayı sizler bunu durdurmada eğer TSE’nin katılımını durdurabilirseniz bizlere yardım edebilirsiniz. Avusturya hükümeti için Türk enstitüsünün varlığı Bir islam ülkesi olarak Türkiye’nin bulunmasını haklı çıkarmak için çok önemlidir. Biliyorum ki GIMDES Türkiye’de iyi bilinen bir organizasyondur, bu sayede Türk hükümetine baskı yaparak bu islam karşıtı projeden ayrılabilsinler. Eğer gerekli olursa ben sizleri ziyaret edebilirim inşallah. Geçen sene fuarda değerli GIMDES başkanınına belirttiğim gibi bizler Helali korumada birlikte çalışmalıyız. Kardeşiniz Fuad. /AVS French halal certification body/Fransa”

  “Öncelikle JAKIM toplantısında GIMDES’den siz ve Zafer kardeşimiz ile tanışmaktan ve 2 Nisan WHC toplantısında misafir olarak kabul edilmekten memnuniyet duydum. Kişisel ve profesyonel ilişkileri kurma ve Helal endüstrisindeki amaçları geliştirmek için bizler açısından faydalı oldu.

  CEN’in Cordoba toplantısına katılmak gibi bir planımız ve niyetimiz bulunmamaktadır. Hiç katılmadığımız gibi, Dr Hüseyin’in amaç ve gündemini takdir ediyoruz.

  Sizlerle gelecekte Istanbul’da buluşmayı dört gözle bekliyoruz. Timothy Abu Mounir Hyatt Managing Director /Islamic Services of America (ISA)”

  “GIMDES mektubuna tamamen katılıyorum ve Huseyin kardeşimizin bu adımı için teşekkür ediyorum. Inşallah, Mayıs ayında uygun bir yerde, ortaya çıkan bu sorunun nasıl çözülmesi gerektiği ile ilgili diğer Müslümanlarla tartışabiliriz.Selamlarım hepinizin üstüne olsun./Abdul Qayyoem.Hollanda”

  “GIMDES Başkanı Dr. Huseyin Kami Buyukozer kardeşime saygılarımı sunuyorum. CEN’e yazdığınız mektuk için teşekkür ederim. Desteğimi sunuyorum ve Müslümanların Helal yemeleri ve eğer isterseniz dinimizi korumak için savaşabiliriz. Helal iyidir ve burada Fransa’da duyduğumuz gibi dinin aşırılığı değildir. Abderrahman BOUZID/Expert Consultant/DÉLÉGATAIRE DE CONFIANCE”

  “Sizlere bildirmek isterim ki Halal Correct Cordoba’daki CEN Standardizasyon toplantısına katılmayacaktır. Nedenler;

  CEN ticari bir enstitüdür ve Müslümanların dini değerleri garanti altına alacak İslami bir organizasyon değildir.

  CEN TSE ile birlikte çalışmaktadır ve İslami değerler ve prensiplere ilgileri azdır.

  TSE Helal üretim firmalarının hayvanları öldürmeyi ve gaz sersemletmesini yasallaştırmayı istemektedir. Bundan dolayı CEN standardı ve TSE ölü doğmuş konulardır.

  Desteğimizi, MUI, WHFC ve WHC GIMDES’e vererek bu standardı durdurmayı desteklemekteyiz. Abdulfatteh Ali-Salah /Halal Correct Certification in the Netherlands”

  kadir


   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 5
  Toplam Oy: 10


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.