GİMDES’İN ÖNCÜLÜĞÜNDE 7.HELAL VE TAYYİB ÜRÜNLER FUARINA 128 GÜN KALDI
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

Günün Ayeti
"Hakikaten insan için kendi çalıştığından başkası yoktur ve muhakkak onun çalışması yarın görülecektir.Sonra ona karşılığı tastamam verilecektir." Necm 39-41

Günün Hadisi
"Her sarhoşluk veren hamr içkidir, her içki(hamr) haramdır. Sahih-i Müslim

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  48597428
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  GİMDES’İN ÖNCÜLÜĞÜNDE 7.HELAL VE TAYYİB ÜRÜNLER FUARINA 128 GÜN KALDI


  Gönderen:huseyin Tarih: 28/07/2016 07:18
  konferans GİMDES’İN ÖNCÜLÜĞÜNDE 7.HELAL VE TAYYİB ÜRÜNLER FUARINA 128 GÜN KALDI……

  Türkiye'de alanında tek fuar organizasyonu olan Helal ve Tayyib Ürünler Fuarı'nın yedincisi 15-18 ARALIK 2016 tarihleri arasında GİMDES’in öncülüğünde DISCOVER EVENTS Organizasyonu ile İstanbul Kongre Merkezinde, düzenlenecek. 2010 yılında ilk defa düzenlenmesine rağmen büyük ses getiren fuarın ardından, sertifikalı firma sayılarında artışı da göz önüne alındığında bu yıl fuarın çok daha büyük olacağı ve daha çok yerli ve yabancı katılımcı ve satın almacı firmayı bir araya getirmesi bekleniyor. Organizasyonun helal gıda, helal kozmetik, helal sağlık ürünleri, helal turizm, helal giyim, helal finans, helal perakendecilik sektörleri ile yerli ve yabancı bilişim ve teknoloji sektörlerinin yaklaşık 200 firmasını bir araya getirmesi bekleniyor.

  Bu yıl Reisicumhurumuzun himayesinde Türkiye’de yapılacak en büyük Helal Ekonomi Zirvesi içinde yer alan Helal Expo Fuarı, İstanbul’da gerçekleşktirilecektir. Fuar, çalıştay ve sektör temsilcilerini biraraya getirecek toplantılar ile birlikte ulusal-uluslar arası helal ürünler profesyonellerini ve devletin zirvesini bir araya getirecektir. Her yıl yüzde 100 büyüyen Helal Ürün Pazarı, bu yıl GİMDES’in öncülüğünde, DISCOVER EVENTS organizasyonu ile ICC (İstanbul Kongre Merkezi)’de iş potansiyelini daha da artıracaktır. Fuar süresince devam edecek olan çalıştaylara dünyanın pek çok yerinden gelecek olan akademisyenler, helal sertifika veren kurumların yetkilileri ve bu pazarda olup alım sorumlusu olarak görev yapanlar, fuar alanından geçerek konferansa katılabilecek.

  konferans konferans konferans  Bugün tüm dünyada Helal gıda potansiyel talebinin 900 milyar, tüm helal hizmetlerin ise2.5 trilyon doları aştığı biliniyor, “Türkiye, bu konuda dünya liderliğine namzet olan ülkelerin başında yer alıyor. “Dünyada Müslüman nüfusu 2 milyarı aşmış olmasına rağmen, özellikle gıda sektörü başta olmak üzere İslami usullere uygun standartta ürün üretmek ve farklı coğrafyalarda pazara sunmak konusunda belli bir standart, maalesef bugüne kadar, hâlâ sağlanamamıştır. Buna rağmen, farklı coğrafyalarda bile olsa İslam inancını kabul etmiş nüfusun bilinçlenmesi ile birlikte mahalli helal üretim standartlarının belirlenmesi ve helal ürün sertifikasyonu ihtiyacı kendiliğinden doğmuştur. Bu ihtiyaç elbette paralelinde bir pazar doğmasını da sağlamıştır.

  Eğer pazara çıkacak ürün/hizmet varsa, normal olarak bununla ilgili fuar gereksinimi de doğmaktadır. Müslüman ülkelerde üretilen çok sayıda ürünün kötü paketleme, istikrarsızlık yüzünden talep görmemesi, Helal ürünlerde kalite, güvenilir paketleme ve etiketleme açısından evrensel standartlara yer yer tam sahip olamaması, çok hassas değerler üzerinde kurulu olan Helal sektöründe uyumluluk ve bütünlük sağlanamamasından dolayı bu pazarın en çok hareket ettiği coğrafyada bulunan Türkiye'nin lider konuma gelmesi ve ülkenin pek çok pazarda olduğu gibi Helal pazarı için de rahatlıkla lojistik bir üs olabileceği için Helal Gıda pazarına hızlıca girmek adına organizasyonun İstanbul'da düzenlenmesi önem arzetmektedir.

  Bu ihtiyacı karşılıyabilmek için fuar konsepti olabildiğince geniş tutulmuş, helal sektörün ihtiyacı olan bilimsel donelerin akademik planda araştırılmasını gerçekleştirecek, 2 gün sürecek uluslarası fıkıh ve teknik bilim çalıştayları gerçekleştirilecektir.

  konferans konferans konferans


   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 5
  Toplam Oy: 12


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.