HAYDİ ETİKETLERE GİMDES LOGOSUNU KOYDURMA KAMPANYASINA...
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

Günün Ayeti
"İçinizde hayra çağıran,iyiliği emredip,kötülüğü men eden bir ümmet bulunsun.İşte onlar kurtluşa erenlerdir." Al-i imran 104

Günün Hadisi
"Çoğu sarhoşluk verenin azı da haramdır." Ebu Davud-Tirmizi

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  47198217
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  HAYDİ ETİKETLERE GİMDES LOGOSUNU KOYDURMA KAMPANYASINA...


  Gönderen:huseyin Tarih: 02/10/2013 10:50
  ilaclar ilaclar HAYDİ ETİKETLERE GİMDES LOGOSUNU KOYDURMA KAMPAYASINA...

  Bizi 2003’ten beri takip eden kardeşlerimizden bazıları, gıdalarla İlgili teknik bilimsel yazılar artık az yayınlanıyor, tarzında sitemler gönderiyorlar. Evet bir bakıma sitemlerde doğruluk payı olabilir. Ancak Gıda Raporunun gerçekleştirdiği misyon artık hayatın içinde yer aldığı için bugünü daha çok “eylem zamanı” olarak değerlendirmemiz gerekmektedir.

  GİMDES henüz yolun başında olmasına rağmen irili ufaklı 350 firmanın 5 bini aşan ürününe sertifika vermiş bulunmaktadır. Fakat bunun tezahürlerini çarşı pazarda göremiyoruz. Çoğu firmalarımız sertifika almış ürünlerinin etiketlerine GİMDES’in helal logosunu koymuyor. Ya henüz sertifika almamış firmalara ayıp olmasın diye, ya eski etiket yasasının para cezalarına düşme korkusu veya önemsememek mantığı ile müslüman tüketicinin, olmazsa olmazı, onun imani bir meselesi olan helal ve tayyib ürün tüketme hakkını gasbetmektedir.

  Bu yanlışlığı yine bu hakkın sahipleri olarak bizler düzeltmek zorundayız. GİMDES, helal sertifakalı ürünleri internet sitelerinde ve her ay bastırdığı broşür kitapçıkları ile duyurmaktadır. Tüketiciler olarak bizler alışveriş yaptığımız marketlere sattıkları ürünlerin etiketlerinde helal logosunu görmek istediğimizi, aksi halde alışverişimizi yapmayacağımızı bildirmeliyiz.Üretim yapan firmalara toplu olarak veya münferid olarak etiketlerde neden helal logo koymadıklarını sorgulamalıyız, gerkirse ürünlerine boykot uygulacağımızı bidirmeliyiz. Bugüne kadar beraber başardık yaşadığımız gelişmeyi, yine beraber çalışarak etiketlerde helal logoyu gerçekleştirmeliyiz.

  Birşey kendilişinden olmuyor. Adetullaha göre kulun istemesi yetmiyor, ceht ve eylem yapması gerekiyor. Onun için sözümüzün başında bugün “eylem zamanı” demiştik. Bir seneden beri Devletin helal logo kullanılmasına dair herhangi bir müdahale sorunu kalmamıştır. Firmaların helal sertifika aldıkları ürünleri için yurtiçinde de,yurtdışında da etiketlerinde helal logo kullanmalarını engelleyecek herhangi bir sebep kalmamıştır Bir yandan GİMDES bir yandan helal gönüllüsü kardeşlerimiz firmalar üzerindeki taleplerimizi ısrarla bildirecek ve arkasını takip edeceğiz. Daha da hala ürünlerine helal sertifika almamış firmalar üzerindeki taleplerimizi de bildireceğiz. Bilelim ki ağlamayan çocuğa meme verilmez


   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 5
  Toplam Oy: 15


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.